Француженка продовжує засмучувати українських уболівальників

5231
5
WTA Strasbourg. Марта Костюк
Українка Марта Костюк (№264 WTA) програла матч 1/4 фіналу на грунтовому турнірі серії International в Страсбурзі.

У поєдинку за вихід в півфінал 16-річна українка поступилася четвертій сіяній Каролін Гарсії з Франції (№24 WTA).

Страсбург. 1/4 фіналу
Марта Костюк (Україна) - Каролін Гарсія (Франція) - 6:3, 3:6, 2:6

Сьогоднішній матч, незважаючи на результат, продемонстрував, що Костюк повернулася на свій високий в минулому рівень. З самого початку зустрічі вона стала грати проти Гарсії дуже сміливо, до чого суперниця була не зовсім готова. Француженка явно не очікувала такого рівня опозиції, через що в результаті ледь не програла поєдинок.

Після обміну брейками на старті, Марта почала демонструвала весь свій багатий технічний арсенал, який у поєднанні з фізичною міццю дозволяв передавлюєвати небезпечну француженку і набирати быльшу кількість очок. Французькі корти, а точніше трос, кілька разів допомогли Кароліні в перших геймах, через що Костюк вдалося вдруге брейкануть тільки у восьмому геймі, але і цього виявилося досить для виграшу першої партії.

У другому сеті Марта продовжила тиснути і навіть першою реалізувала брейкпоінт в третьому геймі. Але з рахунку 3:1 її гра почала трохи розвалюватися, вона стала менш активною, а Гарсія всерйоз перехопила ініціативу, не віддавши до кінця сету більше жодного гейму. Не можна сказати, що Костюк кинула грати, але проти такої Гарсії у неї було мало шансів.

Перед фінальною партією особливих очікувань не було, всі ми прекрасно пам'ятаємо три матчі француженки проти Світоліної і минулорічний - проти Костюк. Каролін продовжила забирати гейми і повела 3:0. Новий тренер Марти Бенджамін Ібрагімзаде зумів знайти правильні слова і налаштувати заплакану Костюк на фінальний штурм, але сил трохи не вистачило. До кінця матчу Гарсія відіграла шість брейкпоинтов і за рахунок своїх геймів довела матч до перемоги.

Як би там не було, Марта показала, що це повноцінне повернення і вона може грати на найвищому рівні. Будемо сподіватися, що з новим авторитетним тренером, який працював з Кербер і Азаренко, у неї все налагодиться.

У півфіналі Гарсія зіграє проти своєї співвітчизниці Хлої Паке.

З нового тижня Костюк підніметься в рейтингу майже на 60 позицій, максимально наблизившись до другої сотні. Перемога в сьогоднішньому матчі могла гарантувати їй участь в кваліфікації на Вімблдон.

Відзначимо, що це сьома поспіль перемога француженки над тенісистками з України (Світоліна - 3, Костюк - 2, Цуренко і Бондаренко - по 1). Еліна і Марта у всіх матчах поступилися в трьох сетах.