Суперкубковий розгром. Шахтар впевнено обіграв Динамо в матчі за трофей

«Гірники» забили три голи у ворота киян

39424
455
ФК Динамо Київ

Як правило, матчі за Суперкубок України проходяться у нас в країні влітку перед початком нового чемпіонату. І такий поєдинок, частіше за все, відкриває черговий сезон. Але в нинішньому році було вирішено перенести гру ближче до кінця вересня, коли вже відбулися 8 турів Прем'єр-Ліги.

Якщо брати до уваги результати останніх матчів непримиренних суперників, то перед початком цієї зустрічі невелику перевагу можна було б віддати киянам. Втім всі прекрасно розуміли, що в якому б стані не знаходилися команди, їх протистояння найчастіше виявляються абсолютно непередбачуваними. Забігаючи вперед, відзначу, що так сталося і цього разу.

В стартових складах особливих несподіванок не було. Хіба що поява Супряги в лінії атаки «Динамо» навряд чи передбачалася багатьма фахівцями. Щодо «Шахтаря», то тут в основу повернувся Степаненко, який за Де Дзербі частіше поступався свою позицію Маркосу Антоніо. Та й Марлос якось засидівся в запасі і ось він знову отримав шанс проявити себе у всій красі.

Вже на 3-й хвилині Ісмаїлі небезпечно зіграв високо піднятою ногою і шипом від бутси зачепив голову свого партнера Матвієнка. Тому лікарі гірників досить довго зупиняли кров і на щастя для гірників, їхній центральний захисник повернувся на поле. Цей епізод, схоже, ще більше завів і без того мотивовані команди і вони понеслися на ворота один одного із ще більшою енергією.

Перший небезпечний момент виник біля воріт столичних футболістів. На 9-й хвилині Бойко не зовсім впевнено прийняв м'яч і цим ледь не скористався Алан Патрік, але йому не вистачило зовсім трохи, щоб перехопити м'яч. Через дві хвилини гольовий момент створило «Динамо». Супряга отримав передачу зліва у штрафному майданчику суперників, обіграв захисника і пробив в ближній кут. М'яч вдарився в штангу і полетів уздовж воріт, проте Циганкову добити його у сітку не вдалося. А на 14-й хвилині Кендзьора справа промчав до лінії воріт і відпасував трохи назад під удар Буяльському, який з ходу пробив під поперечину. Тут вперше в матчі «Шахтар» виручив Пятов.

Приблизно до середини тайму динамівці атакували явно гостріше, після чого гірники зуміли взяти м'яч під свій контроль і на якийсь час збили атакуючий порив киян. Більш того, вони збільшили натиск на ворота Бойка і на 30-й хвилині відкрили рахунок. Гольову атаку на правому фланзі почав Марлон, відправивши вперед Додо. Той м'яч зупинив біля лицьової лінії і лівою ногою виконав передачу в район воротарського майданчика, де першим головою зіграв Марлос. Вийшла коротка передача на Траоре, а вже буркінієць знову-таки головою пробив точно в ціль. М'яч вдарився в штангу і влетів в сітку.

Далі до перерви на полі було багато боротьби, зіткнень і жовтих карток. А ось небезпечних моментів глядачі практично не побачили. Можна згадати хіба що удар з перспективного штрафного Марлоса на 45-й хвилині, але м'яч пролетів над поперечиною.

Другий тайм розпочався з потужного удару Степаненка на 47-й хвилині з-за меж штрафного майданчика. М'яч торкнувся Забарного, трохи змінив напрямок і влучив у штангу. До речі, саме в ту, в яку в першій половині матчу пробив Супряга.

Але, як виявилося, другий гол у ворота «Динамо» був відкладений всього лише на деякий час. Вже на 54-й хвилині гірники провели швидку контратаку, Ісмаїлі зліва зробив простріл в центр воротарського повз Бойка на Траоре і форвард «Шахтаря» оформив дубль, з близької відстані вразивши порожні ворота.

Кияни могли відіграти один м'яч на 58-й хвилині, коли Де Пена з близької відстані сильно бив під поперечину. Але «Шахтар» виручив їхній воротар і капітан команди Пятов. Як він зумів зреагувати на цей удар, знає тільки він сам. А незабаром, на 61-й хвилині гірники довели рахунок до великого. Майкон поблизу свого штрафного майданчика чисто відібрав м'яч у Сидорчука і четверо гравців донецького клубу на великій швидкості помчали до воріт динамівців. Перед ними були два захисники і Бойко. М'ячем володів Алан Патрік і всі чекали, кому з партнерів він зробить гольову передачу. Однак хавбек гірників вирішив вчинити по-іншому. Не добігши до лінії штрафного майданчика, він пробив у правий верхній кут воріт. Голкіпер киян цього явно не очікував і довелося йому в третій раз діставати м'яч з сітки власних воріт.

Гра була практично зроблена. Проте, Мірча Луческу протягом короткого відрізку часу провів відразу чотири заміни, сподіваючись щось змінити на полі. І на 74-й хвилині з передачі Караваєва, який щойно вийшов, міг забивати Циганков. Але удар правою ногою з близької відстані у того не вийшов - м'яч полетів вище поперечини. Був ще момент у Буяльського на 85-й хвилині, проте його небезпечний удар вчасно заблокував Кривцов. А на 89-й хвилині після помилки оборони гірників Гармаш пробив із середньої дистанції повз ліву штангу.

В підсумку «Шахтар» після чотирирічної перерви виграв Суперкубок України і повернув собі почесний трофей. Це перший великий успіх донецького клубу під керівництвом Де Дзербі. А взагалі «Шахтар» і «Динамо» зрівнялися за кількістю перемог в цьому турнірі. Тепер їх стало по 9.