Mирослав СТУПАР: Перші кроки Mонзуль покажуть, чи виправдає вона сподівання
Ексарбітр – про нового очільника суддівського комітету
![Mирослав СТУПАР: Перші кроки Mонзуль покажуть, чи виправдає вона сподівання](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/144/orig_668857.jpg)
Авторитетний в минулому рефері, а нині відомий експерт Mирослав Ступар ексклюзивно для Sport.ua прокоментував призначення на посаду голови Комітету арбітрів УАФ Катерини Mонзуль:
– Катерина починала своє сходження, коли я ще в тодішній Федерації футболу України відповідав за підготовку арбітрів. Поступово подолала всі щаблі й заслужено стала однією з кращих арбітринь в світі, яка з успіхом обслуговує й матчі чоловічих команд.
Відверто кажучи, я не знаю, який з Mонзуль буде менеджер. Це для неї дуже серйозний виклик. І починати надолужувати згаяне треба з викорінення тієї системи підготовки суддів, яку запровадив попередник Катерини – італієць Лучано Лучі, коли було взято на озброєння аудиторний варіант, а не практику – обслуговування на зборах контрольних матчів.
Що ще порадив би новоспеченому голові Комітету арбітрів УАФ? Подбати про запрошення до обслуговування матчів колишніх футболістів. Пригадується, свого часу в Україні в суддівському корпусі на видноті була ціла група відомих в минулому гравців. Не знаю, з якої причини, але поступово від цієї практики відійшли. В суддівство почали приходити молоді люди, які бачили футбол хіба що по телевізору, зате непогано бігали, знали англійську мову. А як же з розумінням футболу, відчуттям духу гри?
Запровадження поліграфу – це потрібний крок, якщо ми хочемо позбутися корупції в суддівському корпусі. Що ж до запровадження жеребкування при призначенні арбітрів, то воно буде ефективним, коли в тій же елітній групі, яка обслуговує матчі УПЛ, будемо мати хоча б чотири претенденти на одну гру.
Під час недавньої зустрічі з арбітрами на їхньому зборі в Ужгороді президент УАФ Андрій Шевченко наголосив, що потрібно повертати довіру футбольної спільноти не лише до асоціації, а й до суддів, зокрема. І вже від перших кроків очільниці Mонзуль, від того, кого вона вибере собі в помічники, буде багато залежати, чи пощастить їй виправдати сподівання.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Q2 Ліги чемпіонів. Визначено суперника для невдахи пари Партизан – Динамо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/middle_696501.jpg)
![Q2 Ліги чемпіонів. Визначено суперника для невдахи пари Партизан – Динамо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/small_696501.jpg)
Лугано поступився вдруге Фенербахче і зіграє у Q3 Ліги Європи
![Костюк та Ястремська не вийдуть на гру 1/8 фіналу парного розряду Олімпіади](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/middle_696459.jpg)
![Костюк та Ястремська не вийдуть на гру 1/8 фіналу парного розряду Олімпіади](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/small_696459.jpg)
Марта та Даяна мали зіграти проти Се Шувей / Цао Цзяї в Парижі
![В Карпатах медогляд проходить бразильський легіонер](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/slider_696557.jpg)
![Костюк із камбеком обіграла 8-му ракетку і вийшла до 1/4 фіналу Олімпіади](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/slider_696422.jpg)
![Костюк із камбеком обіграла 8-му ракетку і вийшла до 1/4 фіналу Олімпіади](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/small_696422.jpg)
![Партизан – Динамо. Прогноз і анонс на матч кваліфікації Ліги чемпіонів](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/82/slider_696402.jpg)