Анастасія МЕРКУШИНА: «Думаю, сьогодні я просто обрала неправильну тактику»
Українська біатлоністка – про сингл-мікст на чемпіонаті світу
![Анастасія МЕРКУШИНА: «Думаю, сьогодні я просто обрала неправильну тактику»](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/139/orig_667834.jpg)
Українська біатлоністка Анастасія Меркушина підсумувала сингл-мікст на чемпіонаті світу 2024 в чеському Нове Мєсто.
– Сьогодні завдяки непоганому виступу на останньому етапі ти змогла трохи підняти команду у фінішному протоколі. Як оцінюєш свій виступ?
– Я щось останнім часом сама опускаю команду, сама підіймаю. Думаю, сьогодні я просто обрала неправильну тактику. Після індивідуальної гонки відчула себе впевненою ходом. Вважала, що зможу... Бачила, що лідери поруч і розуміла: якщо тут Еберґ та Віттоцці, то я можу бути з ними та витягнути їхню швидкість. Я хотіла працювати з ними, але це був надто високий для мене темп, тому я не впоралася на першому етапі зі стрільбою. Другий етап я вже пройшла спокійніше, робила менше навантаження на м'язи, більше "прокатувала", тому й краще впоралася на рубежі. Таке буває в біатлоні — підвищуються швидкісні показники на трасі і падає якість стрільби. Ніколи не знаєш що краще: швидко бігти чи влучно стріляти.
– Чи відрізняється для тебе підготовка до естафет від особистих дисциплін? Як справляєшься психологічно з підвищенною відповідальністю?
– Так, є бажання перестрибнути через голову — зробити краще, ніж я реально можу, і це насправді дуже заважає. Пост-фактум я розумію: десь треба було працювати спокійніше, десь — впевненіше. Але коли ти в гонці, коли шквал емоцій і голову затуманює — не завжди вдається правильно та швидко реагувати на ситуацію. Естафети мені даються набагато складніше, ніж особисті гонки.
– Як змінився твій підхід до гонки на другому етапі?
– Під час виступу Дмитра у мене був час видихнути та осмислити свої помилки, зроблені на першому етапі, зібратися та почати все з чистого листа. Вдруге на трасі я працювала спокійніше, на спусках контролювала, щоб м'язи були розслаблені для більшого притоку кисню. Я зробила висновки та почала все заново.
– На цю естафету планували ставити Ірину Петренко. Якою була твоя реакція, коли повідомили, що бігтимеш саме ти?
– Микола Миколайович усім нам каже одну й ту ж фразу: «Я можу підняти тебе посеред ночі, і сказати, що завтра бігтимеш ти». Ми всі будь-коли маємо бути готові до виступу, хоча б і в чоловічій гонці (сміється). Це жарт, але зміст зрозумілий. Навіть якщо зміни якісь за дві години перед стартом, завжди налаштовані, маємо підтримати одна одну та виступати якомога краще, щоб захистити команду.
– Чи допоможе сингл-мікст перед жіночою естафетою?
– Хочеться у це вірити. На другому етапі змогла спіймати холодну голову, як правильно працювати. Наприклад, я зробила перший мах, оскільки прийшла на 19-ту установку, а вона виявилася значно вищою, ніж 12-та, на якій була пристрілка та перший етап. Бачу, що промах і почала всі інші постріли видихати більше, щоб вищою була стрільба. Тобто, якщо мати холодну голову, можна уникнути багатьох помилок. І перерва у три дні — можна багато чого надумати за цей час, а іноді й за один день.
![Знову провал. Україна – 14-та в сингл-міксті на ЧС-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/138/middle_667775.jpg)
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![ВІДЕО. Динамо прилетіло в Белград на матч із Партизаном](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696360.jpg)
![ВІДЕО. Динамо прилетіло в Белград на матч із Партизаном](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696360.jpg)
Київська команда перелетіла з Польщі до столиці Сербії
![Динамо назвало трансляторів матчу-відповіді проти Партизана](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696244.jpg)
![Динамо назвало трансляторів матчу-відповіді проти Партизана](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696244.jpg)
Поєдинок відбудеться 31 липня
![«Прилетіло так, що я не чув зал». Усик – про найважчий момент бою з Ф'юрі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696350.jpg)
![Усик назвав боксера, який буде домінувати у суперважкій вазі у майбутньому](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696245.jpg)
![Названо найкращого нападника світу. Зірка збірної України на п'ятому місці](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696234.jpg)
![Названо найкращого нападника світу. Зірка збірної України на п'ятому місці](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696234.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)
![Iigor6583](https://pic.sport.ua/images/users/thumb_dummy.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/0/8/121/thumb_344214.jpg)
![Vitaliy Shevchenko](https://pic.sport.ua/images/users/0/8/121/thumb_344214.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/83/thumb_456643.jpg)
![Василий Гредюшкин](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/83/thumb_456643.jpg)