| Оновлено 05 червня 2023, 14:36
29041
125

Світоліна всьоме обіграла Касаткіну і вийшла в 1/4 фіналу Ролан Гаррос 2023

Українка змогла виграти у 9-ї ракетки світу у четвертому раунді французького мейджора

29041
125
Getty Images/Global Images Ukraine. Еліна Світоліна

Українська тенісистка Еліна Світоліна (WTA 192) вийшла в чвертьфінал Відкритого чемпіонату Франції з тенісу 2023.

У третьому раунді Ролан Гаррос українка у двох сетах обіграла 9-ту ракетку світу Дарію Касаткіну (WTA 9) за 1 годину та 58 хвилин.

Ролан Гаррос 2023. 1/8 фіналу

Еліна Світоліна (Україна) – Дарія Касаткіна [9] – 6:4, 7:6 (7:5)

Старт партії вийшов досить вдалим. Світоліна відразу зробила брейк, потім врятувала брейк-пойнт і знову взяла подачу Касаткіної. Рахунок став 4:1, проте спокійно закрити перший сет не вдалося. Дарія зробила брейк, а потім спокійно подала. Проте Еліна продовжила боротися і виграла першу партію з рахунком 6:4.

Касаткіна не грала добре. Точніше, не грала так, як грала раніше на турнірі. Додавати Дарія починала тільки тоді, коли поступалася у рахунку. Але проти досвідченої Еліни треба грати з першого гейму. Швидше за все, така невпевненість Касаткіної пов'язана з тим, що рахунок у особистих зустрічах до цього поєдинку був 6:0 на користь українки.

Друга партія могла обернутися провалом із самого початку. Касаткіна взяла свій гейм, потім зробила брейк та вела 40:30 на своїй подачі у третьому. Але не варто забувати, що Еліна – справжній боєць. Досвідчений боєць. У ралі були проблеми, гра залишала бажати кращого, але українка неймовірним чином взяла 3 гейми поспіль і повела з брейком у другому сеті. Так, не без везіння, але як без нього?

Після рахунку 3:2 на користь Еліни дівчата обмінялися брейками, потім Еліна спокійно подала і так само спокійно не боролася на прийомі, на жаль. За 5:4 Еліна вийшла подавати на матч. Все починалося дуже добре – 30:0. Але присмак наближення перемоги змусив Еліну наче забути, що вона грає проти 9-ї ракетки світу, та ще й на турнірі Grand Slam, де кожна тенісистка чіплятиметься за свій шанс. Так і вийшло – Касаткіна спочатку вийшла на брейк-пойнт, Еліна змогла взяти два пойнти та заробити матчбол, але знову поспішила та втратила свій шанс закрити поєдинок. Рахунок став 5:5, подача Касаткіної.

Важко сказати, на що розраховувала Дарія, подаючи ледь-ледь проти Світоліної, у якої досить непоганий прийом, особливо другого м'яча. У результаті Еліна зробила брейк в 11-му геймі та знову вийшла подавати на матч.

Наша пісня гарна й нова, починаймо її знову... Світоліна взяла лише один пойнт на подачі. Знову поспішила, грала в теніс Касаткіної, а не у свій. Все пов'язане із емоціями. Варто зазначити, що Касаткіна за поєдинок практично жодного разу не кричала «камон», тихо раділа виграним очкам і була беземоційною. Можливо, саме цього їй і не вистачило...

Гра перешла на тай-брейк. Світоліна легко взяла ключові пойнти на своїй подачі, тоді як Касаткіній доводилося пробивати захист Еліни. Саме так і було – з 4:3 на подачі Касаткіної, Дарія в суперрозіграшах взяла 2 очки і здавалося, що вона переверне гру. Але ні. Світоліна виграла 3 пойнти поспіль з рахунку 4:5 і відсвяткувала перемогу.

Цікаво, що рукостискання не було. Касаткіна засудила війну, Еліна на прес-конференції це відзначила та подякувала росіянці за її позицію. Окремий респект Дарії можна висловити за те, що вона не поставила Еліну у незручне становище. Світоліній не довелося думати, чи варто тиснути руку тенісистці, у якої все ще російський паспорт. Касаткіна сама підійшла до судді, подякувала йому, потім показала великий палець Еліні та пішла.

Це була сьома зустріч тенісисток. Українка виграла усі матчі.

Українка вперше з квітня 2021 року перемогла тенісистку з топ-10.

Світоліна проведе дев'ятий чвертьфінал на рівні Grand Slam, четвертий на Ролан Гаррос і боротиметься за третій півфінал.

У 1/4 фіналу французького мейджора Світоліна зіграє з переможницею матчу Слоан Стівенс (США, WTA 30) – Аріна Соболенко (WTA 2).