Йдемо в півфінал! Збірна України переграла Казахстан на Євро-2022

Підопічні Косенка грамотно покарали казахів за їхні помилки

47762
57

Збірну Казахстану міг вважати прохідним суперником перед цим матчем тільки той, хто дуже поверхнево розбирається в футзалі. В груповому етапі підопічні бразильського тренера Кака забили Словенії, Фінляндії та Італії 14 голів і зайняли перше місце. Звісно, такий результат не можна було порівняти з нашим виходом з групи, який був оформлений, в тому числі, за великого збігу обставин.

Згадуючи гру 3-го туру з Португалією, в якій українці зовсім не боялися суперника, були очікування, що так розпочнеться і цей матч. Проте наша збірна видавалася якоюсь напруженою і відразу почала фолити - чотири порушення були зафіксовані якось непристойно швидко. А казахи постійно хотіли забити, бомбардуючи ворота Ципуна з усіх можливих позицій. Варто відзначити і їхнього воротаря Ігіту, який не соромився постійно грати на чужій половині. Перший гольовий момент виник на 9 хвилині, коли Турзагулов і Оразов не зуміли заштовхати м'яч, що метався біля наших воріт, у сітку.

Українці трохи звикли до стартового тиску і почали відповідати - почали з'являтися удари і проходи. Перевага все одно була в казахів, але відкрили рахунок ми - Валіуллін збив Корсуна в карній зоні, а Шотурма впевнено реалізував пенальті.

Номінальні господарі побігли відіграватися, але їхнє бажання їм перешкоджало. Відразу ж Чернявський після слаломного проходу міг робити рахунок 0:2, але влучив у стійку. Дуглас у казахів відповів тим же.

Коротко підсумовуючи перший тайм - українці зробили ставку на Ципуна в воротах і контратаки.

А от другий тайм став дзеркальним відображенням першого. Тепер наші хлопці побігли забивати, а казахи почали назбирувати командні фоли. І нам вдалося забити - Зварич закинув на Корсуна, а той в ближньому бою переграв Ігіту. 0:2!

Казахстан пішов ва-банк, з'явився п'ятий польовий. Логічно, що з'явилися і передумови для ударів по порожніх воротах, але ні Шотурма, ні Лебідь не змогли влучити в рамку. Зате зумів Зварич - Ігіта, який був на полі, тільки поглядом провів м'яч, що опускався в сітку його воріт.

Далі були ще два промахи по порожніх воротах від Абакшина і Журби і два голи казахів - Дуглас і Оразов скоротили розрив до мінімуму. Стало тривожно. А тут ще й Ципун підтримав неприємну традицію не влучати в порожні ворота. Проте Разуванов і Лебідь показали, що приціл в нас все-таки не зовсім збитий, і за хвилину зі своєї половини зробили рахунок 2:5.

Оразов ще зумів забити гол, але було занадто пізно.

Прокляття чвертьфіналів подолане, наша збірна виходить до 1/2 Євро! Причому наш суперник визначиться завтра, 1 лютого, в матчі Росія - Грузія, в якому росіяни є фаворитом. Півфінал 4 лютого точно буде гарячим.

Чемпіонат Європи-2022 з футзалу. 1/4 фіналу.

Казахстан - Україна - 3:5.

Дуглас Жуніор, 34, Оразов, 38, 40 - Шотурма, 15 (пен), Корсун, 25, Зварич, 30, Разуванов, 39, Лебідь, 39.

Казахстан: Ігіта, Кнауб, Турзагулов, Дуглас Жуніор, Оразов - Атантаєв, Карагулов, Валіуллін, Акбаліков, Єсенаманов, Токаєв, Сагиндиков.

Україна: Ципун, Чернявський, Корсун, Шотурма, Зварич - Савенко, Радевич, Разуванов, Лебідь, Сірий, Абакшин, Журба, Педяш.