| Оновлено 02 липня 2019, 11:12
20294
7

Герої України на Європейських іграх-2019: всі медалісти

Українські спортсмени завоювали 51 нагороду і посіли третє місце в загальному заліку

20294
7
minsk2019.by. Збірна України з легкої атлетики
Команда України успішно виступила на Європейських іграх-2019, які проходили з 21 по 30 червня в Мінську. Нашу країну представляло 198 спортсменів у всіх п'ятнадцяти видах спорту.

Було розіграно 200 комплектів медалей у 23 дисциплінах, за які вели боротьбу представники 50 країн. Українські спортсмени завоювали 51 нагороду (16 золотих, 17 срібних, 18 бронзових) і посіли третє місце в загальному медальному заліку, пропустивши вперед тільки Росію і країну-господарку змагань – Білорусь.

Для порівняння, чотири роки тому, на Європейських іграх-2015 Баку, Україна посіла 8-е місце в медальному заліку з 46 нагородами (8 золотих, 14 срібних, 24 бронзових) в активі.

Sport.ua пропонує згадати всіх українських медалістів Європейських ігор-2019 в хронологічному порядку:

Дзюдоїстка Дар'я Білодід завоювала першу українську медаль Європейських ігор. 18-річна українка взяла золото в суперлегкій вазі до 48 кг.

Самбістка Анастасія Сапсай в ваговій категорії понад 80 кг виграла для України третю золоту медаль на турнірі.

Самбістка Анастасія Новікова здобула срібло у ваговій категорії до 48 кг.

16-річна гімнастка Влада Нікольченко завоювала бронзову медаль у вправах з обручем.

Однією медаллю Нікольченко не обмежилася і стала володаркою бронзової медалі за підсумками вправ з булавами.

Самбістка Галина Ковальська стала бронзовою призеркою у ваговій категорії до 80 кг.

Збірна України з художньої гімнастики з Анастасією Возняк, Аліною Бихно, Діаною Міжеріцкою, Валерією Юзвяк і Тетяною Довженко в складі здобула срібло у вправах з 3 обручами та 2 парами булав.

Катерина Москальова, яка виступала у ваговій категорії до 68 кг, поставила срібну крапку у виступі українських самбістів на Європейських іграх-2019.

Далі була низка успіхів легкоатлетів. Анна Рижикова, Станіслав Сеник, Тетяна Мельник і Данило Даниленко виграли золото в змішаній естафеті 4х400 метрів.

Друга четвірка виграла змішану комбіновану естафету переслідування. В цій дисципліні Україну привели до золотої нагороди Євген Гуцол, Ольга Ляхова, Яна Качур та Олексій Поздняков.

Бронзову медаль в стрибках у висоту завоював Богдан Бондаренко.

У бігу на 100 метрів з бар'єрами срібну нагороду отримала Анна Плотіцина.

Український дует Антон Давиденко/Микола Просторов завоював срібло в синхронних стрибках на батуті.

Ще одне срібло на батуті: в синхронних стрибках серед жінок Світлана Малькова та Марина Кийко стали другими.

Байдарочники Олег Кухарик та Олександр Сиромятников завоювали срібло в байдарці-двійці на 1000 метрів.

Веслувальники Юрій Вандюк та Андрій Рибачок здобули срібло в каное-двійці на 1000 метрів.

Борець вільного стилю Олександр Хоцянівський завоював бронзу у ваговій категорії до 125 кг.

Жіночий дует Марія Повх/Людмила Куликовська виграв золото в змаганнях байдарок-двійок на дистанції 200 метрів.

Борець вільного стилю Гор Оганнесян приніс Україні бронзу у ваговій категорії до 65 кг.

Борчиня вільного стилю Алла Черкасова завоювала бронзу у ваговій категорії до 68 кг.

Боксер напівсередньої ваги Євген Барабанов завоював бронзову нагороду в категорії до 69 кг.

Український дует Павло Коростильов/Олена Костевич завоював бронзу в змішаному командному турнірі по кульовій стрільбі з малокаліберного пістолету (25 м).

Збірна України з легкої атлетики виграла золото в командних змаганнях за форматом DNA (динамічна нова легка атлетика). Тріумфаторами стали Сергій Смелик, Христина Стуй, Анна Гацько-Федусова, Андрій Проценко, Анна Плотіцина, Тетяна Мельник, Ганна Рижикова, Ольга Ляхова, Олег Миронець, Євген Гуцол, Яна Качур та Олексій Поздняков.

Спортивна гімнастка Діана Варінська завоювала бронзову медаль в багатоборстві.

Каратистка Галина Мельник завоювала бронзову медаль у ваговій категорії до 68 кг.

Гімнаст Олег Верняєв завоював срібну медаль в багатоборстві.

Каратист Валерій Чоботар став володарем бронзової медалі у ваговій категорії до 84 кг.

Чемпіон Європи з боксу Віктор Вихрист виграв золоту медаль у ваговій категорії до 91 кг.

Борець греко-римського стилю Жан Беленюк виграв золото у ваговій категорії до 87 кг.

Лідер збірної України зі спортивної гімнастики Олег Верняєв завоював срібну медаль у вправах на коні.

Боксер Олександр Хижняк завоював золоту медаль у ваговій категорії до 75 кг.

Гімнаст Ігор Радівілов приніс в скарбничку збірної України бронзову медаль у змаганнях на кільцях.

Дуже швидко Радівілов продублював свій бронзовий успіх. Гімнаст став третім ще й в опорному стрибку.

Гімнастка Діана Варінська завоювала ще одну бронзову медаль, цього разу у вправах на колоді.

15-річна українська гімнастка Анастасія Бачинська завоювала золоту медаль у вільних вправах.

Каратистка Аніта Серьогіна виграла золоту медаль в куміте до 61 кг.

Велогонщиця Олена Старикова принесла в скарбничку команди срібло в гіті на 500 метрів.

Гімнаст Олег Верняєв приніс збірній України ще й золото, отримавши найвищий бал за підсумками вправ на брусах.

Каратистка Анжеліка Терлюга в куміте вагової категорії до 55 кг стала срібною призеркою.

Золоту крапку у виступі України на Європейських іграх-2019 поставив каратист Станіслав Горуна, який в куміте до 75 кг виявився сильнішим за всіх.