СТУПАР: Арбітр VAR втрутився і спровокував рефері на помилкове рішення

Суддівський експерт – про гру «Олександрії» та «Оболоні»

6216
0
УПЛ

В перенесеному поєдинку 15-го туру УПЛ «Олександрія» – «Оболонь» (2:2) було призначено одразу три пенальті, з яких два – у ворота «пивоварів».

Колишній арбітр ФІФА, а нині авторитетний експерт Мирослав Ступар ексклюзивно для Sport.ua оцінив правомірність цих «вироків»:

– 11-метрові, зароблені олександрійцями, були справедливі: захисники гостей порушували правила в боротьбі з ними.

А ось в епізоді на 80 хвилині арбітр Ярослав Козик помилився, призначаючи пенальті у ворота «містян». В цьому ігровому моменті нападник гостей Ростислав Тарануха зіграв на випередження й носком проштовхнув м'яч в бік воріт. Голкіпер господарів Георгій Єрмаков, не торкаючись форварда, в падінні блокував удар й м'яч вийшов за лінію воріт.

Перше рішення Козика було правильним: кутовий. Але несподівано в хід подій втрутився арбітр VAR Дмитро Кубряк, який попросив рефері переглянути цей епізод. Не знаю, що спонукало Козика змінити своє рішення й призначити пенальті. Це результативна помилка, адже Тарануха влучно пробив з «точки».

На жаль, незважаючи на зміну керівництва Комітету арбітрів УАФ, судді продовжують помилятися. Їм ще вчитися і вчитися. Для початку я би порадив всім вітчизняним рефері уважно переглянути відеозапис повторного чвертьфінального матчу Ліги чемпіонів між «Барселоною» і ПСЖ, де арбітр Іштван Ковач з Румунії проявив себе з найкращого боку. З нього й треба брати приклад.

Раніше наставник «Олександрії» Руслан Ротань висловився про матч з «Оболонню».