Микола ЗОЦ: «Не можемо цю гонку занести собі в актив, звичайно»
Старший тренер жіночої команди України – про гонку переслідування на чемпіонаті світу
![Микола ЗОЦ: «Не можемо цю гонку занести собі в актив, звичайно»](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/135/orig_667080.jpg)
Старший тренер жіночої команди України Микола Зоц підсумував гонку переслідування на чемпіонаті світу 2024 в чеському Нове Мєсто.
«На сьогодні не можемо цю гонку занести собі в актив, звичайно. Дівчата не спрацювали на першому рубежі. Після пристрілки зброї потягнув вітер, змінилася погода, і треба було зробити два вліво — цього не зробили. Дощ — прапорці важкі, за якими спортсмени зазвичай орієнтуються. Вони змокли, і важко було за ними орієнтуватися. Це не виправдання, але перший рубіж не спрацював, зробили по два промахи — і все, гонка, можна сказати, завершилася.
В Іри Петренко окістя позводило, з ногами проблеми є. У таких контактних гонках, як і в естафетах, потрібно завжди бути в топі. Тим паче провалений перший рубіж психологічно завжди «прибиває», як кажуть. Відсутність результату — це теж результат. Якщо зробити правильні висновки, такі гонки з негативним результатом інколи дають більше користі для подальшого руху вперед
Христина саме казала, що поправку не зробила, бо за прапорцями не видно було — вони змокли, важкі були. В Іри проблема з ногами, окістя зводить — і глянцю немає, де в неї зазвичай ця проблема. Треба буде дивитися. Поправки з певним рубежем — це, в принципі, дитячі помилки. У вихорі цієї боротьби вони випускають ці маленькі моменти — і одразу ми стаємо неконкурентоспроможними після двох промахів. Дівчата не вперше змагаються, з досвідом вже. Ми повторюємо їм, але повторювати це не треба. Це основа: влучити не в «десятку», а хорошу «дев'ятку», але зорієнтуватися. Це ж біатлон, а не тир — ми стріляємо в неідеальних умовах.
Ще не розмовляв із Джимою та Петренко, але, думаю, це більше залежить по трасі, в яку групу вони потрапляють. Буває, потрапляєш в групу та йдеш із нею з меншою швидкістю, або якщо група збирається швидше, то й по дистанції вони рухаються активніше.
Якщо все буде зі здоров'ям гаразд, то індивідуальну гонку Анна Кривонос точно бігтиме. Все інше — поки нічого не казатиму. Петренко відпочиватиме? Швидше за все, так», – сказав Зоц.
Нагадаємо, що найкращою серед українок у гонці переслідування стала Христина Дмитренко, яка фінішувала 26-ю.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Названо найкращого нападника світу. Зірка збірної України на п'ятому місці](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696234.jpg)
![Названо найкращого нападника світу. Зірка збірної України на п'ятому місці](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696234.jpg)
Найбільше визнання отримав Ерлінг Холанд
![Лівий Берег – Минай. Прогноз і анонс на матч за право грати у Прем'єр-Лізі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696210.jpg)
![Лівий Берег – Минай. Прогноз і анонс на матч за право грати у Прем'єр-Лізі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696210.jpg)
Обидві команди пробилися до фіналу турніру, перемігши суперників у серіях пенальті
![Олімпіада-2024 (футбол): розклад, результати, таблиці, сітки плей-оф](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/slider_695224.jpg)
![Олімпіада-2024 (футбол): розклад, результати, таблиці, сітки плей-оф](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695224.jpg)
![Усик назвав боксера, який буде домінувати у суперважкій вазі у майбутньому](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696245.jpg)
![Світоліна переграла 6-ту ракетку світу і вийшла в 1/8 фіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696306.jpg)
![Світоліна переграла 6-ту ракетку світу і вийшла в 1/8 фіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696306.jpg)