| Оновлено 20 червня 2023, 11:41
23693
172

Два пенальті, один гол. Україна з проблемами переграла Мальту

Наша команда все ж набрала максимум очок у червневих матчах відбору до Євро-2024

23693
172
Getty Images/Global Images Ukraine

Напевно, ще жодного разу шлях національної збірної України на великий міжнародний турнір не був легким, окрім домашнього чемпіонату Європи-2012, проте це вже інша історія. Так і цього разу у відбірковій групі C із «синьо-жовтими» в складі були присутні Англія та Італія, що суттєво ускладнювало наше завдання в боротьбі за заповітні перепустки до Німеччини на наступне літо.

Розпочинався цей цикл для нас невдало – із поразки на «Вемблі» від англійців (0:2), після чого команду довірили Сергію Реброву, який у першому ж офіційному матчі обіграв Північну Македонію на її полі з видовищним камбеком за ходом гри (3:2). Наступним суперником на нашому шляху була національна команда Мальти, яку багато хто міг завчасно вважати «футбольним карликом», однак наш власний досвід мав одразу ж застерігати від подібних характеристик.

Ротація від нашого тренерського штабу була очевидним та необхідним кроком, проте назвати той стартовий склад, що в підсумку утворився, «другим» чи «резервним» було б дуже необачно. Та й події на футбольному полі на перших хвилинах підказували, що вийшли грати цілком боєздатні виконавці, і дивом ми не забили швидкий м’яч зусиллями Ваната, удар якого на четвертій хвилині з близької відстані потягнув голкіпер Мальти.

Щодо протистояння саме цієї пари виконавців, то мала місце взагалі цікава історія, бо наш нападник під завісу першого тайму випадково травмував воротаря Бонелло, тож гості були вимушені випускати в рамку воріт футболіста з ще меншим досвідом гри на високому рівні. Щоправда, Генрі так і пішов із поля з перебинтованою рукою, проте без пропущених м’ячів за плечима, що було, напевно, найбільшим каменем, який можна було кинути в бік команди Реброва.

І якби при цьому Україна ще й звичним чином не припускалась необачних дій у захисті. У черговому матчі Матвієнко, якого перемістили на лівий фланг оборони, мав проблеми з протидією опонентам, тож і біля володінь Трубіна подекуди було дуже неспокійно. Смішно говорити про те, що нам у дечому пощастило не пропустити до перерви, проте, у контексті відсутності моментів на чужій половині, що ще можна було обговорювати? Гармата Маліновського в компенсований час трохи розрядила становище, однак Метью Грек не пропустив під час першої ж загрози, а ми, відповідно, так і не забили.

Те, що легкої прогулянки в цьому матчі дійсно не передбачається, ми добре засвоїли ще в першому таймі, тож команді Реброва не потрібно було шукати для нас зайвого підтвердження цього поперерві. Але вона знайшла! На 50 хвилині серія рикошетів біля чужих воріт завершилась ударом Степаненка в руку Жану Боргу, а після перегляду VAR головний арбітр таки призначив пенальті, який був дуже нам потрібен. Настільки потрібен, що досвідчений Андрій Ярмоленко занервував та пробив у поперечину.

Збірна відчувала до певної міри шоковий стан через цю прикру невдачу капітана й на цьому тлі суперники навіть почали створювати щось поблизу наших воріт. Добре, що жодних проблем у підсумку так і не виникло, а період невизначеності в грі швидко добіг до кінця. При чому – ще одним пенальті. Цього разу вже Ярмоленко, ніби вибачаючись перед партнерами, підставився під фол того самого Жана Борга в центрі чужих володінь, але сам пробивати з позначки не став.

Це право він надав Віктору Циганкову, який, хоча й помітно хвилювався, усе ж таки пробив чітко під ліву стійку. Здобуту перевагу за рахунком надалі потрібно було або збільшувати, або захищати. У «синьо-жовтих» вийшло щось посередині, а тому й напругу в матчі ніяк не вдавалось звести нанівець. Мальта сиділа в глибокому захисті та майже не контратакувала, однак ми свої моменти рідко доводили до завершального удару, тож фактично вистраждали успіх у такого собі за рівнем суперником. Але дуже затятого – це потрібно відзначити.

У першому ж матчі восени збірна України прийматиме Англію, а Мальта зустрінеться вдома з Північною Македонією.

Відбір на ЧЄ-2024. Група С.

Україна - Мальта - 1:0.

Циганков, 72, пен.

Ванат, 43, Маліновський, 56 - Ж. Борг, 51, С. Борг, 70.

На 52 хвилині Ярмоленко (Україна) не реалізував пенальті (поперечина).

Україна: Трубін - Конопля, Кривцов, Забарний, Матвієнко (Миколенко, 46) - Степаненко, Маліновський (Буяльський, 63) - Ярмоленко (Сидорчук, 81), Циганков (Сваток, 90+5), Судаков - Ванат (Довбик, 63).

Запас: Бущан, Лунін, Соболь, Сваток, Тимчик, Ігнатенко, Зубков, Мудрик.

Мальта: Бонелло (М. Грек, 45+3) - З. Мускат, С. Борг, Ж. Борг - Д. Мбонг (Дегабріеле, 88), Янкам, Гійом'є, Теума (Дж. Грек, 88), Камендзулі - Джонс (Дімек, 62), Нвоко (Сатаріано, 46).

Запас: М. Грек, Дебоно, Аттард, Шоу, Апап, Корболан, Н. Мускат Пізані.

Арбітр: Рудді Букке (Франція).

Стадіон: «Антон Малатинськи» (Трнава, Словаччина).

УКРАЇНА - МАЛЬТА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Події матчу

72’
ГОЛ ! З пенальті забив Віктор Циганков (УКРАЇНА).
(113)

Все вирішилося на тай-брейку. Визначено другу фіналістку турніру в Мадриді
Теніс | 03 травня 2024, 01:01 1

Аріна Соболенко у трьох сетах здолала Єлену Рибакіну на змаганнях WTA 1000 в Іспанії