WTA
| Оновлено 22 березня 2023, 22:40
7007
1

Коуч Цуренко: «Соболенко навіть не побажала Лесі здоров'я. Супер-профі...»

Микита Власов розповів, як у WTA «допомогли» українським тенісисткам

| Оновлено 22 березня 2023, 22:40
7007
1
Коуч Цуренко: «Соболенко навіть не побажала Лесі здоров'я. Супер-профі...»
Instagram. Микита Власов

Тренер української тенісистки Лесі Цуренко Микита Власов прокоментував слова другої ракетки світу з білорусі Аріни Соболенко після відмови Цуренко вийти на матч з нею в Індіан-Веллсі, а також розповів, як у WTA «допомогли» тенісисткам з України:

– Аріна Соболенко після свого півфінального матчу в Індіан-Веллсі, коментуючи відмову Лесі вийти на матч проти неї, сказала, що це, на її думку, більше, ніж політична ситуація чи панічна атака, а потім обмовилась, що мала проблемну ситуацію з вами в минулому, і що, знову ж таки, на її думку, це вплинули на рішення Лесі. Чи могли б ви прокоментувати її слова і розповісти, що за ситуація була між вами і чи могли б ви рекомендувати Лесі не грати цей матч?

– Найбільше в коментарях Соболенко мене вразило те, що згадуючи про жахливий інцидент із Цуренко, вона взагалі не побажала їй здоров'я, та якнайшвидше відновитися. Не висловила надію, що з Лесею все добре. І взагалі не засудила слова Стіва Саймона і, в принципі, всю ситуацію... адже ситуація, в якій голова компанії, людина, яка своїми словами і позицією доводить дівчину, яка і так страждає через війну, до панічної атаки, це просто щось із фільму жахів.

На початку війни, коли з території білорусі обстрілювали ракетами Київ, то російська пропаганда робила те саме, що зробила Соболенко у своєму коментарі... росіяни і білоруси говорили, що це українці бомблять свою столицю. Так само і тут... тренер Цуренко тиснув на Цуренко... нічого нового не придумали... Це просто спроба перевести фокус із ситуації і нічого іншого. Я з радістю заглиблюся в обговорення і відповім на всі запитання, але тільки після того, як буде вирішена ситуація, що склалася.

Я погоджуся з Соболенко в тому, що проблема набагато більша за панічну атаку, тому що панічна атака – це наслідки дій конкретної особи, або навіть WTA, і це доведеться з'ясувати. Тому що коли голова організації заявляє, що перебувати в оточенні людей, які підтримують вторгнення в твою країну, які підтримують убивства і зґвалтування, мародерство і кіднепінг – це нормально і такі люди просто мають свою думку і за це їх не мають покарати, і це політика WTA, і вони її дотримуватимуться... то проблема набагато більша, ніж панічна атака...

– На думку Соболенко, WTA добре виконує свою роботу і підтримує обидві сторони однаково. Чи можна з вашого боку, як представника гравця порівняти цю підтримку? І власне що саме можна віднести до рівноцінної підтримки обох сторін, як сказала Соболенко?.

– Ви знаєте, якщо простежити абсолютно всі інтерв'ю за минулий рік, то про те, що WTA підтримує українців і робить для них дуже багато, говорять тільки Стів Саймон і російські та білоруські гравці. Я відверто заявляю, що за минулий рік WTA жодного разу не виступили ініціаторами будь-якої зустрічі з українськими гравцями в будь-якому вигляді, чи то онлайн, чи то офлайн. Гравці провели сотні годин в офісах WTA за цей рік, але в кожному випадку ініціаторами були українці.

Жодного разу представники WTA не поцікавилися, чи є у гравців з України якісь проблеми, чи їм щось потрібно, чи може організація чимось допомогти і підтримати. І чомусь це бачить навіть перша ракетка світу, але не СЕО WTA. Минулого року, після Miami Open, коли Цуренко нікуди було повертатися, після турніру, вона поділилася своїми емоціями у твіттері... і знаєте що... Стів Саймон написав їй щось на кшталт – «я впевнений, що у світі знайдеться багато людей, які будуть раді тобі допомогти»... Це був шок... але він мав рацію, у світі справді багато хороших людей, які відгукнулися... але не WTA, на жаль.

Єдине, що реально зробили WTA для підтримки українців, – розмістили в офісі велику вазу з синьо/жовтими прапорцями, щоб гравці могли їх чіпляти і таким чином висловити нам підтримку. Ну і ще лого на сайті своєму змінили – я особисто хочу за це подякувати, дуже допомогло.

Російські та білоруські гравці продовжують жити звичайним життям, тоді як українці переносять тяготи й жахи війни, війни, з якої до нас прийшли саме росія і білорусь. Ми точно не в рівних умовах з ними і це однозначно порушення чесної гри і рівних умов змагань. Але голова WTA Стів Саймон так не вважає. Якщо Соболенко вважає, що робота WTA полягає в захисті представників країн-агресорів, які підтримують збройну агресію проти нашої держави, тоді так, вони супер-профі.

– Уже минуло достатньо часу з моменту, як Леся розповіла про панічну атаку, спричинену розмовою з головою WTA. Вона говорила, що було запитано зум-колл із Радою директорів WTA. Чи був якийсь фідбек від WTA щодо цієї ситуації і чи власне відбудеться цей зум-колл?.

– Знаєте, що цікаво, що зум запросили наступного дня після розмови, яка відбулася між Цуренко та Саймоном. Усі українці були в шоці... Еліна, Марта, Даяна, сестри Кіченок, не пам'ятаю хто ще, одразу висловили підтримку і намір взяти участь у зустрічі. Перепрошую, якщо когось забув, тоді був просто ступор, не хотілося просто вірити в те, що відбувається. Але, досі жодної інформації чи e-mail, щодо зустрічі чи дзвінка не було. Можливо щось змінилося, або зміниться на момент публікації, але на цю секунду саме така інформація.

Оцініть матеріал
(12)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Nick.Grabowski
Колись довелось трохи спілкуватися з цим коучем. Якщо коротко - хитрий ...
А Соболенко - вона політично примітивна та безграмотна, ще й як людські якості в Аріни напевно доволі слабко розвинені в плані доброти, людяності, щирості, скромності.
Таких персонажів як Соболенко - десятки та сотні тисяч як в Білорусі, так і в світі. 
Ви ж не будете очікувати від гопніка, що він буде цитувати вам Лесю Українку та Ліну Костенко?
Нема сенсу вимагати від дикунів та лицемірів, якогось співчуття. 
Шарапова - взагалі надзвичайно неприємна та самозакохана особистість. В тенісі егоїстів з холодним, цинічним серцем вистачає.  
Ті, хто вражені вірусом імперіалізму (росіяни, частково білоруси) - мало схожі на людей в принципі, там нема нічого людського. Вони зневажають людей інших національностей, цілі держави та цілі народи без будь-яких адекватних причин.
Імперіалізм - це хвороба, якою росіяни хворіють вже сотні років. Але не лише вони. 
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності