Тривоги Цуренко, Алькарас знову перший, Світоліна назвала дату повернення
Sport.ua підбиває підсумки двох останніх тижнів у тенісі
Завершилася перша половина тенісного березня, яка для найкращих спортсменів традиційно проходить у Каліфорнії. Один із найпрестижніших турнірів сезону в Індіан-Веллсі подарував уболівальникам багато різноманітних емоцій. На жаль, для нас було більше негативних. Гострі конфліктні ситуації сприяли тому, що тенісна громадськість дізналася про деякі внутрішні моменти, які в такому суперзакритому виді спорту не прийнято озвучувати для вболівальників.
WTA 1000 Індіан-Веллс
Виступ українок на «п'ятому мейджорі» вийшов місцями дуже вдалим. На жаль, після виграшу першого титулу WTA не зуміла повністю відновитися Марта Костюк, через що вона поступилася вже у першій зустрічі. Марта три сети боролася з Ребеккою Петерсон, яка набрала непоганий хід і до цього подолала сито кваліфікації. В результаті стійкішою виявилася шведка, яка на цьому не зупинилася і дійшла до четвертого кола, поступившись 19-річній американці Корі Гауфф. Марта зіграла і в парному розряді, але там одразу поступилася Людмилі Кіченок і Альоні Остапенко. Люда у наступному раунді програла майбутнім фіналісткам Беатріс Хаддад Майї і Лаурі Зігемунд, що не завадило їй оновити національне досягнення в парному рейтингу.
Перша ракетка України Ангеліна Калініна була сіяною та стартувала одразу з другого кола основи. Лідерці українського тенісу у суперниці випала одна з найвідоміших тінейджерок туру Лінда Фругвіртова, яка з величезним відривом є найкращою у рейтингу серед тенісисток до 18 років. На старті у Ангеліни мало що виходило, але й суперниця того дня не показувала стабільного тенісу. На морально-вольових Калініній вдалося здобути перемогу з відіграшем матчболу. Перед наступним матчем із Марією Саккарі у перемогу українки майже не вірилося. Але Ангеліна взяла перший сет і після програшу другого виглядала не гірше за сьому ракетку світу. Щоправда в десятому геймі фінальної партії у Калініної розвалилася подача, три подвійні в одному геймі проти Саккарі – великий подарунок суперниці. Гречанка, до речі, надихнулася цією перемогою і зрештою дійшла до півфіналу, здолавши чешок Квітову та Плішкову. Зупинити одну з найкращих атлеток туру вдалося лише потужнішій суперниці – Аріні Соболенко.
Найбільш багатим на події став виступ Лесі Цуренко. Вона впевнено стартувала у кваліфікації, з якою цього року у неї проблем ще не було. Далі в основі були здобуті перемоги над двома тенісистками, які раніше обігрували нашу експершу ракетку. У першому раунді Леся взяла реванш у китаянки Чжу Лінь за поразку у фіналі змагань у Хуахіні на початку лютого цього року. У другому – Цуренко зуміла переграти Донну Векич, з матчу проти якої їй довелося знятися у переможному для хорватки Монтерреї. Цей поєдинок найбільше запам'ятався тим, що Векич наприкінці зустрічі не захотіла тиснути на руку українці. Причина була більш-менш зрозуміла, адже Леся досить часто під час зустрічі показувала, що має якісь проблеми зі здоров'ям і при цьому все одно виграла. Ті, хто часто дивляться матчі Цуренко, розуміють, про що йдеться. Найяскравіший приклад – матч 1/4 фіналу US Open 2018 проти Маркети Вондроушової. Але все має мати причину, і незабаром ми про неї дізналися.
Річ у тім, що ще до цього матчу Леся поспілкувалася з СЕО WTA Стівом Саймоном, який повідомив її, що «сам він війну не підтримує, але якщо гравці з росії та білорусі її підтримують, то це тільки їхня власна думка, і думка інших людей не має засмучувати українку». Також Саймон висловив упевненість, що росіяни та білоруси повернуться на Олімпіаду. Дивно, що після такого Цуренко змогла вийти на корт і грати на високому рівні. Далі за сіткою був максимальний тригер у вигляді Аріни Соболенко, чоловік якої грає в одній хокейній команді з лукашенком, а разом вони підписували листа на підтримку вусатого диктатора. Було ясно, що Цуренко не вийде на цей матч, що врешті-решт і сталося. Леся розповіла, що це була панічна атака, а точніше, істерика. Зрозуміти її рішення легко, про це заявила навіть перша ракетка світу Іга Свьонтек. Примітно, що запис цієї пресконференції не з'явився на YouTube каналі турніру. Натомість там були слова Медведєва та Соболенко про те, як вони переживають за мир і скільки зробили. Дуже цікаво дізнатися детальніше про їхню неймовірну підтримку миру в усьому світі.
Також цього тижня у НОК України з'явилася думка про те, що українським тенісистам слід уникати турнірів, на яких грають спортсмени з рф і рб. Звучить красиво і патріотично, але на практиці це матиме вигляд легендарного аперкоту Тайсона Ф'юрі. Що думали наші функціонери – загадка. Зрозуміло, що якби українки мали вибір грати турніри з росіянками чи без, то ніхто (за винятком окремих осіб з минулого тижневого огляду) з ними б справи в одному полі не мав. Якщо тренер 11-ї ракетки світу вважає «путіна найкращим політиком XXI століття», а також нехай навіть у особистих бесідах висловлює свою дуже важливу думку про те, що «Європа має стояти на колінах [перед росіянами]», то навряд чи адекватні люди захочуть мати що спільне з такими моральними виродками. Тут хотілося б процитувати нашого колегу Максима Гаптара, який з минулого літа захищає Україну на фронті: «Більшість російських спортсменів – такі ж людожери, як і їхнє військове керівництво». Це вже аксіома, з кожним днем консерв відкривається дедалі більше. Останній приклад – вихід Анастасії Потапової у футболці футбольного клубу «спартак» на матч проти Джессіки Пегули. Виграти – не виграла, але засвітила лого газпрому, за що отримала попередження від WTA.
Українським функціонерам треба розуміти реалії того, що відбувається, рішенням не пускати своїх можна лише вбити наш теніс. Якщо саме така мета у пана Гутцайта, то тоді його заява стає логічною.
Повертаючись до подій не корті, хотілося б згадати, що в Індіан-Веллсі непогано, як для останнього часу, зіграла Даяна Ястремська. Знову отримавши вайлд-кард в основу, українка реалізувала його в першому колі, обігравши міцну угорку Анну Бондар. Далі була Барбора Крейчикова, яка набрала форму, шансів у цьому протистоянні у Даяни не було. Також у кваліфікації ми побачили матч Катаріни Завацької, яка у півфіналі відбору програла німецькій тенісистці українського походження Єві Лис.
Щодо решти тенісисток, то перша ракетка світу Іга Свьонтек, яка вже 50 тижнів поспіль перебуває на вершині світового рейтингу, дуже бадьоро йшла до чергового титулу, але у півфіналі знову спіткнулася об Єлену Рибакіну, яка захищає кольори Казахстану. Цього разу полька заявила, що грала із травмою, і це був для неї новий досвід у такому статусі. Фінал у Каліфорнії повторив матч за титул на Australian Open, що відбувся менш як два місяці тому. Якщо комусь раптом цікавий результат, то Рибакіна вперше перемогла у цьому протистоянні.
ATP Masters 1000 Індіан-Веллс
У чоловіків на американських кортах не було Новака Джоковича і Рафаеля Надаля, тож очікувалися сюрпризи. Вперше за 15 років до стадії 1/4 фіналу дійшли одразу два американці, цього року це були Тейлор Фрітц і Френсіс Тіафо. Другий навіть зумів опинитися в четвірці найсильніших і пообіцяв більше не віддавати призові тенісистам-одноліткам, але у півфіналі поступився трохи досвідченішому Даніїлу Медведєву. Достроково залишив турнір третій номер рейтингу ATP Стефанос Циципас, також рано зачохлили ракетки Хуберт Хуркач та Хольгер Руне. Не надто успішно повернувся на корт француз Гаель Монфіс, який під час другого тижня ще й програв росіянину Александру Шевченку на челенджері у Фініксі. Більше того, Монфіс ще й обійнявся з ним після матчу. Спробуйте після такого довести Стіву Саймону, що він неправий.
У матчі за титул в Індіан-Веллсі 19-річний Карлос Алькарас переграв Медведєва і повернув собі статус першої ракетки світу з великим нюансом. Навіть з огляду на той факт, що Джокович не зіграє в Маямі через відсутність вакцинації, Карлітосу потрібно захистити минулорічний титул у Флориді, щоб залишитися першим перед початком ґрунтового сезону. Завдання неймовірно складне, але хочеш носити тенісну корону – грай, як король.
З цікавої статистики варто зазначити, що Алькарас став лише третім тінейджером, який зіграв щонайменше у трьох фіналах Мастерсів. Стільки ж до 20-річного віку було на рахунку українця Андрія Медведєва, а в Рафаель Надаля – сім. Щодо Рафи, то його Академія спільно з ITF та ФТУ запустила проект, завдяки якому 100 українських тенісистів цього року зможуть потренуватися у його академії на Мальорці.
Світоліна анонсувала повернення
Монфіс повернувся після травм, а його дружина планує вперше вийти на корт після декретної відпустки. У п'ятницю стало відомо, що екстретя ракетка світу обрала для повернення змагання WTA 500 у Чарльстоні, які відбудуться на початку квітня. Окрім повернення, українка запланувала з організаторами провести благодійний захід – спеціальний турнір Tennis Plays for Peace Pro-Am на підтримку України та фонду Еліни Світоліної. Минулого року на подібному заході вдалося зібрати $100 000 пожертв для надання допомоги нашій країні. Цікаво, що у Чарльстоні Еліна востаннє грала ще 9 років тому.
Стали відомі склади збірних України та Чехії на матч Кубку Біллі Джин Кінг
У середині квітня збірна України знову спробує пробитися до фінального етапу Кубку Біллі Джин Кінг, але шанси на це примарні. Минулого року на цій стадії ми грали з американками на виїзді і мало не створили мегасенсацію. Цього разу потрібно буде робити подвиг приблизно такого ж масштабу, а може й більше. Марті Костюк, Даяні Ястремській, Катаріні Завацькій і Людмилі Кіченок доведеться змагатися зі збірною Чехії у номінально домашній зустрічі, яка відбудеться у Туреччині на ґрунтових кортах.
Протистоятимуть нам переможниця Ролан Гаррос 2021 Барбора Крейчикова, фіналістка Ролан Гаррос 2019 Маркета Вондроушова, переможниця юніорського Ролан Гаррос 2021 Лінда Носкова та фіналістка ґрунтового турніру WTA у Празі Кароліна Мухова. У парі Крейчикова зіграє з Катериною Синяковою – це найсильніший на сьогодні дует у світі, який разом виграв дев'ять турнірів Grand Slam, у тому числі два на ґрунті. Так, парний розряд в Індіан-Веллсі теж вони виграли. Тому про наші шанси поговоримо через три тижні, раптом щось зміниться на краще.
Знайомтесь, Аліса Барановська
Після чудового виступу Юлії Стародубцевої два тижні тому цього разу у нас з'явилася ще одна надія на майбутнє – 17-річна киянка Аліса Барановська. На другому професійному турнірі Аліса дійшла до півфіналу 15-тисячника ITF, що не може не радувати. Раніше Барановська була чемпіонкою України, грала за різні юніорські склади збірної і була найкращою в європейському рейтингу серед гравців до 14 років. Тепер уважніше стежитимемо за її успіхами вже у дорослому тенісі.
Турніри категорії Challenger та інші змагання ITF
Ілля Марченко вперше за довгий час зумів дійти одразу до півфіналу на челенджері. Це сталося у Мексиці. У боротьбі за путівку до фіналу Ілля програв відомому французу Бенуа Перу, якого цього року вже обігрував. На такій стадії Марченко не грав близько двох років. До чвертьфіналу челенджера у Лугано пробився Віталій Сачко, цього сезону це сталося вперше. На тому ж турнірі Олексія Крутих зупинили у другому раунді.
Дарина Снігур непогано виступила на 60-тисячнику у Чехії. На змаганнях у Трнаві вона зупинилася за крок до фіналу, програвши чешці Луції Гавличковій. Фіналів цього року Дарина ще не мала.
Владислав Орлов та Ерік Ваншельбойм опинилися у вісімці найкращих на 25-тисячнику в Індії, Олександр Овчаренко вперше за тривалий час виграв два матчі.
Курйоз тижня
Чеському тенісистові Їржі Легечці не продали пиво у Фініксі, де він грав на челенджері. Річ у тім, що в Аризоні не продають пиво особам до 21 року, і 21-річний Легечка, показавши всі документи з фотографією, так і не зміг довести, що не порушує закон.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Підійшов до завершення ЧС-2024 U-17 серед жінок
Поєдинок відбудеться 5 листопада о 22:00 за Києвом
В нас навіть партія регіонів та ОПЗЖ стали патріотами. Питання лише наскільки.