Не здалися! Збірна України зіграла внічию зі збірною Росії

Наша команда стартувала у відборі на гандбольний чемпіонат Європи з нічиєї

35756
13

Важко переоцінити значення стартового матчу у відборі на чемпіонат Європи. Тим більше, якщо цей «домашній» поєдинок проходить на нейтральному полі. Тим більше, проти настільки принципового і сильного суперника.

За домовленістю, обидва матчі зі збірною Росії - домашній і виїзній - команда України проведе на нейтральному полі, в Мінську. Ми стартували з «домашньої» зустрічі. І стартували, якщо чесно, непогано - на тлі проблем зі складом, викликаних коронавірусом і травмами.

Зустріч команди почали обережно, явно роблячи акцент на оборону. Тож рахунок було відкрито лише під кінець третьої хвилини, і зробили це «гості». Проте, українці прагнули відповідати атакою на атаку. Робили це цілком успішно, але все одно перший тайм програли - 13:16. Звідки взялися ці «-3»? Все дуже просто. Наша команда тричі залишалася в меншості - і пропустила 3 ​​голи. У росіян було 1 вилучення - ми закинули один м'яч. Ну і воротар збірної Росії зробив на 1 сейв більше.

Хоча насправді, все вирішилося в останні хвилини перед перервою: наша команда відставала на 1 м'яч, проте кілька втрат дозволили росіянам піти в роздягальню в ролі лідерів.

Другий тайм пройшов інакше. Українцям вистачило десяти хвилин, щоб зрівняти рахунок. А потім і вийти вперед. Після цього почалися «гойдалки». То команди обмінювалися вдалими атаками, то по кілька хвилин не могли закинути. В результаті все вирішувалося в останні хвилини, що коштували чималих нервів і літрів валідолу.

За 4 хвилини до закінчення поєдинку росіяни вели в рахунку - 26:24. Козакевич скоротив відставання - 26:25. За дві хвилини Денисов зрівняв рахунок - 26:26. І тут же Ільченко заробив двохвилинний штраф, за що нас моментально покарали.

26:27, ми в меншості за 100 секунд до фіналу. Але 100 секунд - це багато! Козакевич зумів зрівняти рахунок. А за 40 секунд головний сейв зробив наш воротар: 7 з 7-ми закинув Фокін в ворота збірної України, але 8-й його кидок відбив В'юник! На останню атаку у нас залишалося ще кілька секунд - на жаль, не вдалося вирвати перемогу. Втім, з огляду на всі фактори, такий результат слід визнати відмінним. 7 листопада тут же, в Мінську, відбудеться зустріч-«відповідь».

Що стосується решти матчів в групі, то поєдинок між національними командами Чехії та Фарерських островів перенесено через пандемію.

Відбірковий турнір чемпіонату Європи. Група 3. 1-й тур.

Україна - Росія – 27:27 (13:16)

Збірна України: Юрій Шамрила, Максим Вьюник - Іван Бурзак, Дмитро Тютюнник, Дмитро Ільченко, Сергій Онуфрієнко, Євген Буйненко, Дмитро Горіга, Станіслав Жуков, Олександр Кириленко, Тарас Міноцкій, В'ячеслав Садовий, Захар Денисов, Євген Жук, Едуард Кравченко, Артем Козакевич.

Збірна Росії: Віктор Кірєєв, Дмитро Павленко, Денис Заболотін - Сергій Ніколаєнков, Ігор Сорока, Олексій Фокін, Павло Андрєєв, Олександр Єрмаков, Денис Васильєв, Сергій Іванов, Олександр Котов, Тимофій Масленников, Михайло Виноградов, Ілля Белевцов, Павло Атман, Дмитро Житников.

Площадка: ДС «Уруччя» (Мінськ, Білорусь).

Арбітри: Марко Борічіч, Деян Маркович (обидва - Сербія).