Підсумки сезону УПЛ. 10 футболістів, які частіше за інших завдавали ударів

Цікаво - в рейтингу жодного футболіста «Шахтаря», хоча ми пам'ятаємо, хто виграв гонку бомбардирів

Підсумки сезону УПЛ. 10 футболістів, які частіше за інших завдавали ударів
© ФК Зоря. Богдан Лєднєв

Ми продовжуємо підбивати підсумки сезону-2019/20 в українській Прем'єр-лізі через призму цікавих статистичних подробиць. Сьогодні в нашому фокусі - рейтинг футболістів, які частіше за інших в чемпіонаті пробивали по воротах суперників. Відразу ж парируємо цілком резонне заперечення, мовляв, удари - це не голи, і ключову роль в результаті вони грати не можуть. Це дійсно так, але щоб краще зрозуміти, чия ефективність ударів була найкращою, і наскільки в УПЛ футболісти здатні конвертувати кількість у якість, ми і пропонуємо сьогоднішній матеріал.

10. Максим ТЕЙШЕЙРА («Олімпік») - 58 ударів (точність - 25,9%)

Вінгер «Олімпіка» провів сезон, що запам’ятався та за підсумками якого Тейшейру однозначно можна називати одним з кращих футболістів у донецькій команді. Особливо Максиму вдавалося показувати себе в грі на атаку. Настирливість і активність француза допомагала йому часто опинятися на непоганих позиціях, звідки він відразу ж приймав рішення пробивати. У підсумку в активі Тейшейри статистики нарахували 58 ударів в 27 матчах. А ось забитих м'ячів у Максима виявилося не настільки й багато, і там про входження в топ-10 відповідного рейтингу Тейшейрі залишалося тільки мріяти - 4 голи не той показник, щоб розраховувати на подібне...

9. Кирило КОВАЛЕЦЬ («Олександрія») - 61 удар (точність - 31,1%)

«Олександрія» непросто розпочала сезон, та й його кінцівку певною мірою змазала. Симпатичній команді Шарана, здається, в це міжсезоння потрібен капітальний струс, щоб знову повернутися на звичний рівень гри і, головне, - досягнення результату. У ситуації, що склалася, важливу роль для «Олександрії» грало те, як покажуть себе окремі футболісти. Одному з ключових атакуючих футболістів команди Кирилу Ковальцю волею-неволею, але довелося брати ініціативу на себе і пробивати якомога частіше. У підсумку - він «настріляв» 61 спробу в 23 матчах, а забитих м'ячів в активі Ковальця виявилося 7. Не можна сказати, що це зовсім погані цифри, але лідером «Олександрії» по голах, наприклад, став Третьяков (10 забитих м'ячів), у якого ударів куди менше (50). Хоча для повноти картини варто наводити і ще одну статистику - 7 своїх голів з 10 Третьяков провів з пенальті...

8. Владислав КАБАЄВ («Зоря») - 61 удар (точність - 36,1%)

У Кабаєва з «Зорі» показник кількості ударів аналогічний тому, який має Ковалець, але вище в нашому рейтингу Владислав виявився через кращу точність. Хоча матчів 24-річний форвард луганчан зіграв побільше (29), ніж повпред «Олександрії». А ось за статистикою забитих м'ячів між Кабаєвим та Ковальцем також рівність - по 7, причому жодного разу ні той, ні інший не забивали з пенальті, а всі голи провели виключно з гри. До слова, для самого Кабаєва нинішній сезон став явною демонстрацією прогресу, оскільки в минулому він забив тільки 1 м'яч, хоча і грав переважно вінгера, а не чистого форварда. Однак рішення Скрипника висунути Владислава на позицію нападника, як бачимо, було цілком зрозумілим і логічним.

7. Сергій БУЛЕЦА («Дніпро-1») - 62 удари (точність - 25,8%)

Всі, хто більш-менш уважно стежить за розвитком кар'єри Сергія Булеци знають, що цей хавбек вміє і любить пробивати по воротах суперника. Однак робить він це, як правило, з дуже далеких дистанцій, якщо тільки мова не йде про явно зручні позиції зі штрафних. Сильні і несподівані удари від Булеци - своєрідна фішка цього футболіста, але ось тільки їхня точність, зі зрозумілих причин, не настільки висока. Можливо, над цим Сергій ще попрацює, і незабаром ми побачимо приємний прогрес, а поки варто констатувати, що при 62 ударах в активі Булеци в УПЛ-2019/20 виявилося тільки 4 забитих м'ячі в 27 матчах.

6. Олександр ФІЛІППОВ («Десна») - 64 удари (точність - 51,6%)

Приголомшливого прогресу в минулому сезоні домігся 27-річний форвард «Десни» Олександр Філіппов. У 30 проведених поєдинках він записав в актив 64 удари, причому їх точність склала солідні 51,6%. Багато в чому завдяки цьому в активі Філіппова виявилося відразу 16 забитих м'ячів, що дозволило йому зайняти другий рядок в бомбардирських перегонах чемпіонату. Щоб розуміти якість роботи Олександра в сезоні, що завершився, досить порівняти його свіжу статистику з тією, що була в чемпіонаті-2018/19: 28 матчів, 49 ударів, точність - 30,6%, 5 забитих м'ячів. Це саме той випадок, коли статистика красномовніша за решту.

5. Шахаб ЗАХЕДІ («Олімпік») - 69 ударів (точність - 31,9%)

В особі цього іранського форварда «Олімпік» отримав непогане «вістря атак», яке завжди націлене на нанесення удару. Що правда, поки 24-річний Захеді не радує точністю - вона у нього в минулому розіграші УПЛ становила лише близько 32%, хоча переважна більшість своїх ударів Шахаб наносив з меж штрафного. У той же час, навіть цього вистачило Захеді, щоб з 6 забитими м'ячами в 23 проведених поєдинках стати кращим бомбардиром «Олімпіка» в чемпіонаті. Також не варто забувати, що для іранця сезон-2019/20 став першим в Україні, а тому з певною акліматизацією він однозначно зіткнувся. Тому цікаво буде поглянути на Захеді вже в наступному розіграші УПЛ, якщо, звичайно, легіонер залишиться в «Олімпіку» та Україні.

4. Беньямін ВЕРБИЧ («Динамо») - 73 удари (точність - 37%)

Непроста ситуація з форвардами, що тероризувала «Динамо» значну частину минулого сезону, змушувала тренерський штаб «біло-синіх» відряджати вперед номінального вінгера Беньяміна Вербича. Той і до «Динамо» мав досвід гри в нападі, проте це все-таки далеко не найзручніша для нього позиція. Доводить це і статистика. За ударам Вербич опинився на 4-му місці в УПЛ, а ось точність у словенця в цілому виявилася задовільною - 37%. Що правда, в активі легіонера «біло-синіх» в результаті виявилося 11 голів (2 - з пенальті) в 25 матчах, і це стало другим показником в команді. Але карта позицій, з яких Вербич наносив удари, говорить про те, що з-за меж штрафного словенець б'є відверто невдало з точки зору точності...

3. Віктор ЦИГАНКОВ («Динамо») - 80 ударів (точність - 48,8%)

Для Циганкова минулий сезон не став надзвичайно успішним з індивідуальної точки зору, що багато в чому пояснюється частими проблемами зі здоров'ям у Віктора. З цієї причини хавбек провів лише 21 матч в стартовому складі, хоча рік тому опинявся в основі куди частіше - 30 разів. З точки зору кількості ударів спад у Циганкова не став надто серйозним - в УПЛ-2019/20 таких було 80 проти 95 у попередньому сезоні. А ось точність пострілів Віктору навіть вдалося поліпшити - 48,8% проти 44,2%. 14 ударів Циганкова стали гольовими (4 - з пенальті), що менше за минулосезонний показник у 18 голів, але ж і матчів на цей раз Віктор провів менше - 27 проти 31.

2. Владислав КОЧЕРГІН («Зоря») - 82 удари (точність - 35,4%)

Минулий сезон однозначно можна заносити в актив Владиславу Кочергіну з «Зорі». 24-річний хавбек став ключовим гравцем луганської команди за Віктора Скрипника, причому роль головного тренера в своєму прогресі особливо відзначав в недавньому інтерв'ю, яке він дав Sport.ua, і сам Кочергін. Довіра тренера дозволила футболісту провести 32 матчі «Зорі» в УПЛ, причому всі - в стартовому складі. Логічно, що з цієї причини статистика ударів Владислава істотно зросла - з 28 в сезоні-2018/19 до 82 в сезоні, що завершився. І якщо кількість ударів у Кочергіна виросла в три рази, то ось число забитих м'ячів - відразу в сім (1 - в УПЛ-2018/19 проти 7 - в УПЛ-2019/20)! З урахуванням того, що і точність ударів Кочергіна має тенденцію до зростання (28,8% проти 35,4%), за подальшим прогресом гравця варто постежити, якщо він, звичайно ж, опиниться здатним утримати досить високо підняту планку.

1. Богдан ЛЄДНЄВ («Зоря») - 97 ударів (точність - 38,1%)

Богдан фантастично провів першу частину сезону до зимової паузи. До цього моменту він відзначився 9 забитими м'ячами, а ось після «зимівлі» забив лише двічі, причому жодного разу - після рестарту сезону, викликаного коронавірусною паузою. Грі Лєднєва характерні удари з дальніх дистанцій, вчащати якими він не гребує. Така тактика має право на життя, тому як тримає в постійній напрузі захист і воротаря суперника, що в певний момент може призвести до їхніх помилок. Однак Лєднєву, мабуть, все-таки варто ще попрацювати над балансом ударів і передач на партнерів, щоб максимально збільшити кількість забитих м'ячів, яку хотілося б бачити більшою при такій-то кількості ударів.

P.S. Допитливий читач запитає: а яка ж ситуація з кількістю ударів у кращого бомбардира минулого розіграшу УПЛ Жуніора Мораеса? І буде абсолютно правий. Для повноти картини ми коротко торкнемося і цієї теми, привівши ключову статистику бразильського форварда з українським паспортом. Отже, як відомо, на рахунку Мораеса виявилося 20 забитих м'ячів в 27 матчах. Для цього Жуніору потрібно було нанести 54 удари, що ставить його на 13-е місце в рейтингу футболістів, які найбільш часто пробивали по воротах суперників. Точність ударів Мораеса склала 50% - не максимальний навіть для топ-10 показник, але подібною ефективністю, як у Жуніора, похвалитися не зміг ніхто. Подивимося, як будуть йти справи в цьому контексті вже в наступному сезоні...

Читайте також:

Підсумки сезону УПЛ. Топ-7 відкриттів
Підсумки сезону УПЛ. 10 найбільш технічних футболістів
24 найкращих. Символічна збірна УПЛ за підсумками сезону
Підсумки сезону УПЛ. Топ-7 розчарувань

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Олексій Сливченко, Sport.ua

(4 голоса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:56
  -1
  Понятно, что у Алексея Сливченко не цифры - хлеб, а буквы.
  ZAKARPATFAN
  online
    ZAKARPATFAN, 13.08.2020 14:54
  -2
  Aleks04, 13.08.2020 14:40
  Полностью не согласен. Филиппов — не мазила, каждый второй удар — гол, почти так-же у Цыганкова
  Филиппов и Цыганков норма, а дальше пропасть
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:53
  +4
  Почему Филиппова нет в расширенном списке сборной ??!
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:50
  0
  Хто більше б'є - той краще грає !!!
  А теперь подсчитаем КПД (голы/все удары):
  Леднев - внизу списка. Вверху те кому и положено.
  Игрок всего ударов, % в створ, ударов в створ, голов, КПД
  13. Жуниор Мораес («Шахтер») – 58 ударов (точность – 50%) 54 0,5 29 20 37,04%
  6. Александр ФИЛИППОВ («Десна») – 64 удара (точность – 51,6%) 64 0,516 33 16 25,00%
  3. Виктор ЦЫГАНКОВ («Динамо») – 80 ударов (точность – 48,8%) 80 0,488 39 14 17,50%
  4. Беньямин ВЕРБИЧ («Динамо») – 73 удара (точность – 37%) 73 0,37 27 11 15,07%
  8. Владислав КАБАЕВ («Заря») – 61 удар (точность – 36,1%) 61 0,361 22 7 11,48%
  9. Кирилл КОВАЛЕЦ («Александрия») – 61 удар (точность – 31,1%) 61 0,311 19 7 11,48%
  5. Шахаб ЗАХЕДИ («Олимпик») – 69 ударов (точность – 31,9%) 69 0,319 22 6 8,70 %
  2. Владислав КОЧЕРГИН («Заря») – 82 удара (точность – 35,4%) 82 0,354 29 7 8,54 %
  10. Максим ТЕЙШЕЙРА («Олимпик») – 58 ударов (точность – 25,9%) 58 0,259 15 4 6,90 %
  7. Сергей БУЛЕЦА («Днепр-1») – 62 удара (точность – 25,8%) 62 0,258 16 4 6,45 %
  1. Богдан ЛЕДНЕВ («Заря») – 97 ударов (точность – 38,1%) 97 0,381 37 4 4,12 %
  Aleks04
  online
    Aleks04, 13.08.2020 14:42
  +2
  Aleks04, 13.08.2020 14:40
  Полностью не согласен. Филиппов — не мазила, каждый второй удар — гол, почти так-же у Цыганкова
  Точнее у них точность высокая. Филлитов один из голеадоров.
  Aleks04
  online
    Aleks04, 13.08.2020 14:40
  +2
  ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:59
  Так а я о чем? Я имел ввиду мазилы те, что в этом рейтинге
  Полностью не согласен. Филиппов — не мазила, каждый второй удар — гол, почти так-же у Цыганкова
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:32
  0
  Ххто більше б'є - той краще грає !!!!
  NachoBarbero
    NachoBarbero, 13.08.2020 14:06
  -1
  Если бьешь, то бей наверняка!
  Artyom_I
    Artyom_I, 13.08.2020 14:00
  +4
  У Филиппова процент точности попаданий невероятный!
  ZAKARPATFAN
  online
    ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:59
  -2
  Вячеслав Самойлов, 13.08.2020 13:53
  Это говорит о том, что Шахтер имеет другие козыри и по-другому "вскрывает" автобусы, которые ему часто выставляют в ЧУкре! Потому по этому параметру и не стоит оценивать его эффективность.
  П.С. А какие они все "мазилы" намного лучше говорит кол-во забитых (особенно - с игры) голов.
  Так а я о чем? Я имел ввиду мазилы те, что в этом рейтинге
  Вячеслав Самойлов
  online
    Вячеслав Самойлов, 13.08.2020 13:53
  0
  ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:03
  Любопытно – в рейтинге ни одного футболиста «Шахтера», хотя мы помним, кто выиграл гонку бомбардиров
  Это говорит о том, какие они все мазилы.
  Это говорит о том, что Шахтер имеет другие козыри и по-другому "вскрывает" автобусы, которые ему часто выставляют в ЧУкре! Потому по этому параметру и не стоит оценивать его эффективность.
  П.С. А какие они все "мазилы" намного лучше говорит кол-во забитых (особенно - с игры) голов.
  Виктор Иванов
    Виктор Иванов, 13.08.2020 13:43
  0
  Коментар згорнуто. Показати
  Очень мало стало ударов с дальней дистанции. Все лезут в штрафную. Не гол, так пенальти...
  Где удары в стиле Роберто Карлоса со скоростью мяча 200 км/час?
  ZAKARPATFAN
  online
    ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:03
  0
  Любопытно – в рейтинге ни одного футболиста «Шахтера», хотя мы помним, кто выиграл гонку бомбардиров
  Это говорит о том, какие они все мазилы.
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:53
  +4
  Почему Филиппова нет в расширенном списке сборной ??!
  Artyom_I
  online
    Artyom_I, 13.08.2020 14:00
  +4
  У Филиппова процент точности попаданий невероятный!
  Aleks04
  online
    Aleks04, 13.08.2020 14:42
  +2
  Aleks04, 13.08.2020 14:40
  Полностью не согласен. Филиппов — не мазила, каждый второй удар — гол, почти так-же у Цыганкова
  Точнее у них точность высокая. Филлитов один из голеадоров.
  Aleks04
  online
    Aleks04, 13.08.2020 14:40
  +2
  ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:59
  Так а я о чем? Я имел ввиду мазилы те, что в этом рейтинге
  Полностью не согласен. Филиппов — не мазила, каждый второй удар — гол, почти так-же у Цыганкова
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:50
  0
  Хто більше б'є - той краще грає !!!
  А теперь подсчитаем КПД (голы/все удары):
  Леднев - внизу списка. Вверху те кому и положено.
  Игрок всего ударов, % в створ, ударов в створ, голов, КПД
  13. Жуниор Мораес («Шахтер») – 58 ударов (точность – 50%) 54 0,5 29 20 37,04%
  6. Александр ФИЛИППОВ («Десна») – 64 удара (точность – 51,6%) 64 0,516 33 16 25,00%
  3. Виктор ЦЫГАНКОВ («Динамо») – 80 ударов (точность – 48,8%) 80 0,488 39 14 17,50%
  4. Беньямин ВЕРБИЧ («Динамо») – 73 удара (точность – 37%) 73 0,37 27 11 15,07%
  8. Владислав КАБАЕВ («Заря») – 61 удар (точность – 36,1%) 61 0,361 22 7 11,48%
  9. Кирилл КОВАЛЕЦ («Александрия») – 61 удар (точность – 31,1%) 61 0,311 19 7 11,48%
  5. Шахаб ЗАХЕДИ («Олимпик») – 69 ударов (точность – 31,9%) 69 0,319 22 6 8,70 %
  2. Владислав КОЧЕРГИН («Заря») – 82 удара (точность – 35,4%) 82 0,354 29 7 8,54 %
  10. Максим ТЕЙШЕЙРА («Олимпик») – 58 ударов (точность – 25,9%) 58 0,259 15 4 6,90 %
  7. Сергей БУЛЕЦА («Днепр-1») – 62 удара (точность – 25,8%) 62 0,258 16 4 6,45 %
  1. Богдан ЛЕДНЕВ («Заря») – 97 ударов (точность – 38,1%) 97 0,381 37 4 4,12 %
  euro2012_za_2012euro
  online
    euro2012_za_2012euro, 13.08.2020 14:32
  0
  Ххто більше б'є - той краще грає !!!!
  Вячеслав Самойлов
  online
    Вячеслав Самойлов, 13.08.2020 13:53
  0
  ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:03
  Любопытно – в рейтинге ни одного футболиста «Шахтера», хотя мы помним, кто выиграл гонку бомбардиров
  Это говорит о том, какие они все мазилы.
  Это говорит о том, что Шахтер имеет другие козыри и по-другому "вскрывает" автобусы, которые ему часто выставляют в ЧУкре! Потому по этому параметру и не стоит оценивать его эффективность.
  П.С. А какие они все "мазилы" намного лучше говорит кол-во забитых (особенно - с игры) голов.
  Виктор Иванов
    Виктор Иванов, 13.08.2020 13:43
  0
  Коментар згорнуто. Показати
  Очень мало стало ударов с дальней дистанции. Все лезут в штрафную. Не гол, так пенальти...
  Где удары в стиле Роберто Карлоса со скоростью мяча 200 км/час?
  ZAKARPATFAN
  online
    ZAKARPATFAN, 13.08.2020 13:03
  0
  Любопытно – в рейтинге ни одного футболиста «Шахтера», хотя мы помним, кто выиграл гонку бомбардиров
  Это говорит о том, какие они все мазилы.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності