24 найкращих. Символічна збірна УПЛ за підсумками сезону
Sport.ua представляє найсильніших гравців минулого чемпіонату України
Вкрай непростий і суперечливий сезон української Прем'єр-ліги дійшов до кінця. З одного боку, його підсумки можна назвати цілком закономірними. З іншого — УПЛ піднесла уболівальникам чимало сюрпризів. На жаль, далеко не всі з них були приємними.
Sport.ua представляє символічну збірну УПЛ за підсумками минулого чемпіонату. Збірна буде не зовсім звичайною — на кожну позицію в ній буде мінімум два футболісти, а подекуди (спойлер!) і всі три.
Воротарі:
Євген Паст (32 роки, «Десна»). З воротарського позицією, як завжди, все складно. Хороших голкіперів в Україні ніколи не бракувало. І в минулому сезоні багато воротарів відмінно себе проявили — рятували матчі і очки, витягали мертві м'ячі і брали пенальті...
Але саме впевнена гра Паста дуже серйозно допомогла скромній «Десні» посісти незвично високе четверте місце. Євген грав постійно, рівно, пропускав мало. Всі футболісти «Десни» знали, що за спиною в них — Паст, а значить за останній рубіж можна не переживати. Якщо команда впевнена в своєму воротареві, то їй і грати набагато легше. У цьому сезоні Євген впорався зі своїм завданням на всі сто, і вже зовсім скоро він зіграє в кваліфікації Ліги Європи. А ще б трохи — і були б медалі... Але не все одразу.
Альтернатива-1: Георгій Бущан (26 років, «Динамо»). Впродовж сезону Бущан зумів витіснити зі складу «Динамо» досвідченого Дениса Бойка і посприяв тому, щоб кияни все-таки завоювали срібні медалі і право на виступ в кваліфікації Ліги чемпіонів. Не всі ігри Георгія були вдалими, але все ж він серйозно виріс і довів своє право на місце у складі київської команди.
Альтернатива-2: Богдан Сарнавський (25 років, «Львів»). «Що в збірній сезону робить воротар з команди, яка посіла 11-е місце в турнірній таблиці?», - запитаєте ви. «А ви взагалі бачили Сарнавського в ділі?», — відповім я. Витягнути п'ять мертвих м'ячів за матч — це до Богдана. Парирувати два пенальті — до нього ж. Крім жартів, Сарнавський демонстрував настільки зрілу і впевнену гру, що звинувачувати його в бідах «Львова» язик не повертається. Класичний випадок, коли проблема команди криється явно не в голкіпері. І навряд чи наступний сезон Богдан почне у «Львові» — футболіст давно заслужив на підвищення.
Правий захисник:
Денис Фаворов (29 років, «Десна»). Фаворов провів блискучий сезон, нехай і не в усіх поєдинках він виступав на позиції правого бека. 31 матч в УПЛ, 7 (!) забитих м'ячів і 2 результативні передачі — прекрасний результат і величезний внесок в підсумкове четверте місце «Десни». Схоже, футболіст досяг свого піку, та й вік у нього найкращий.
Альтернатива: Додо (21 рік, «Шахтар»). Юний бразильський гравець поки що тільки освоюється в українському футболі, але його потенціал величезний. Швидкість, техніка, гострі передачі, вміння опинятися в потрібному місці в потрібний момент — все при ньому. Цілком можливо, що в «Шахтарі» гравець не затримається, не дарма Додо скаржиться, що взимку «Шахтар» не відпустив його в мюнхенську «Баварію».
Центральні захисники:
Віталій Вернидуб (32 роки, «Зоря»). Стовп оборони луганського клубу провів хороший сезон, внісши серйозний внесок у завоювання «Зорею» бронзових медалей УПЛ. Надійно, спокійно, впевнено. Так, без афер в атаці, на рахунку Віталія всього один забитий м'яч, але головне для захисника — оборона власних воріт. А «Зоря», до слова, пропустила всього 29 м'ячів (і це при постійній ротації на воротарської позиції!), зовсім трохи поступившись за цим показником донецькому «Шахтарю» (26 пропущених м'ячів). У «Динамо», до слова, 35 пропущених голів.
Сергій Кривцов (29 років, «Шахтар»). Так, «гірники» здобули чергове чемпіонство граючи. Так, +23 очки від найближчого суперника. Але звідки ж взявся цей величезний розрив? Не в останню чергу завдяки надійній грі оборони. І її оплот — Сергій Кривцов. Український футболіст в черговий раз довів, що не дарма займає своє місце в донецькій команді.
Альтернатива:
Андрій Гітченко (35 років, «Десна»). 35 років — ветеран і пора на пенсію? «А ось і ні», — вважає досвідчений Гітченко, без якого важко уявити собі центр оборони «Десни». Може, в Андрія вже і немає колишньої швидкості, але вміння вибрати позицію, поборотися за м'яч і вчасно підказати партнерам у нього ніхто не відніме.
Артем Шабанов (28 років, «Динамо»). «Я один не розумію, що Шабанов робить в Динамо?», — запитував після катастрофічного поєдинку з «Колосом» (0:2) відомий Віктор Леоненко. Ну, наприклад, Артем грає в футбол. І в минулому сезоні УПЛ награв аж 2283 хвилини — більше за всіх в київській команді. Шабанов, звичайно, грішний, але у нього було чимало якісних матчів. Та й «срібло» в результаті дісталося саме «Динамо».
Лівий захисник:
Богдан Михайличенко (23 роки, «Зоря). Роботяга, який в кожному матчі викладався на 200%. Михайличенко не тільки вміє відмінно оборонятися, але й постійно підключається до атак, що приносить свої плоди — на рахунку гравця три голи і три результативні передачі. Зовсім непогано для захисника, чи не так? В Європі вважають так само, а тому найближчим часом Богдан підпише контракт з бельгійським «Андерлехтом». Що цілком може стати для молодого футболіста сходинкою для переходу в ще сильніший клуб.
Альтернатива: Віталій Миколенко (21 рік, «Динамо»). Миколенко зростає, Миколенко прогресує. Йому б ще й хорошого тренера для прискорення процесу (і ніяких жартів про Луческу!). Проте, на рахунку Віталія 3 забиті м'ячі і цілих 6 результативних передач в минулому сезоні УПЛ. Може, захиснику вже пора переїжджати до Європи?
Опорний півзахисник:
Тарас Степаненко (30 років, «Шахтар»). У футболі є поняття «системоутворюючі гравці». І Тарас Степаненко якраз із них. Ні, він не забиває по 20 м'ячів, як Мораес, не проноситься ракетою повз захисників, як Тайсон, не обіграє футболістів суперника, як Марлос. Його завдання полягає в іншому. Через Степаненка проходить стрижень гри донецького «Шахтаря». І легкість, з якою «гірники» обігравали суперників в минулому сезоні, тільки здається такою. Відсутність Тараса у складі «гірників» кидається в очі відразу. Та й чи є взагалі в Україні футболіст, який зіграв би краще на цій позиції?
Альтернатива: Алан Патрік (29 років, «Шахтар»). Колись над Аланом сміялися. Мовляв, що за безглуздий бразилець? Ані філігранної техніки, ані вибухової швидкості... Але Патрік працював, зчепивши зуби. І виявилося, що він — прекрасний футболіст, який вміє не тільки руйнувати чужі атаки, але і вчасно підключатися до своїх. Чотири забиті м'ячі і чотири результативні передачі тому підтвердженням.
Правий півзахисник:
Віктор Циганков (22 роки, «Динамо»). Мабуть, Віктор — один з найталановитіших українських футболістів сучасності. У його арсеналі і швидкість, і удар, і техніка, і бачення поля, і розуміння гри. Не тільки розуміння — природна чуйка. Йому б трохи більше психологічної стабільності і менше травм, через які Циганков пропускає досить багато матчів... У будь-якому випадку, 14 забитих м'ячів і 5 результативних передач в сезоні УПЛ — це круто. Але від Віті завжди чекають більшого.
Альтернатива: Марлос (32 роки, «Шахтар»). Натуралізований бразилець видав черговий дуже якісний сезон. Так, швидкість у Марлоса вже не та, що раніше. Але це не заважає йому технічно обігравати футболістів суперника, віддавати неймовірні передачі, і, звичайно, забивати самому. 13 м'ячів і 4 гольові — статистика говорить сама за себе.
Центральний атакувальний півзахисник:
Віталій Буяльський (27 років, «Динамо»). Напевно, правильніше було б назвати Буяльського універсальним гравцем, але не відзначити його внесок в поточному сезоні було б злочином. Віталій знайшов себе і на полі, і в команді. 9 забитих м'ячів, 5 результативних передач... А скільки Буяльський не забив! Напевно, згадуючи деякі свої нереалізовані моменти, він до цих пір кусає лікті. У будь-якому випадку, сезон варто занести українцеві в актив.
Альтернатива: Тайсон (32 роки, «Шахтар»). З одного боку, Тайсон вміє на полі практично все. З іншого боку, бразилець — гравець настрою. Якщо гра у Тайсона пішла, то суперникам можна і не напружуватися — все одно втече і заб'є. Але вже якщо не пішла, і бразильський хавбек почав злитися і нервувати... Але внесок Тайсона в золоті медалі донецького «Шахтаря» дуже серйозний — 10 голів і 8 результативних передач. Прекрасний результат за підсумками сезону.
Лівий півзахисник:
Максим Третьяков (24 роки, «Олександрія»). Чудовий сезон для українського півзахисника. 10 забитих м'ячів, 2 результативні передачі. Найголовніше, що рівно половину своїх голів Максим забив у другій частині сезону, коли «Олександрія» грала проти команд з топ-6. У підсумку, «Олександрія» не пробилася в єврокубки, але Третьяков однозначно повинен занести сезон собі в актив.
Альтернатива-1: Беньямін Вербич (26 років, «Динамо»). Ні в кого не викликає сумнівів, що Вербич — один з найкращих легіонерів «Динамо» на поточний момент. Словенський футболіст давно став одним з лідерів колективу, а його голи не раз приносили київській команді найважливіші очки. 11 забитих м'ячів і 2 результативні передачі в УПЛ — дуже хороший показник.
Альтернатива-2: Богдан Лєднєв (22 роки, «Зоря»). Само собою, Лєднєв може зіграти і в центрі, і на правому фланзі, але і зліва він з'являвся часто. Відмінний сезон для футболіста — 11 забитих м'ячів і 3 результативні передачі в УПЛ. Ложкою дьогтю стало те, що Богдан не відзначився жодною результативною дією у всіх семи зіграних поєдинках другої частини чемпіонату, де «Зоря» зустрічалася з командами з топ-6.
Нападники:
Жуніор Мораес (33 роки, «Шахтар»). 20 забитих м'ячів (з них всього один з пенальті) і титул найкращого бомбардира чемпіонату України говорять самі за себе. Так, у Мораеса чудові партнери, завжди готові віддати точну передачу, але ж саме Жуніор відповідає за їх реалізацію. Роки йдуть, але Мораес так само стабільний — в сезоні УПЛ 2018/2019 він забив 19 м'ячів. Цілком можливо, що і в наступному сезоні Жуніор заб'є приблизно стільки ж, адже здоров'я поки дозволяє досвідченому футболістові грати часто і активно.
Олександр Філіппов (27 років, «Десна»). Мабуть, одна з головних знахідок цього сезону. «Коли ми програли «Львову», мені дали шанс. Я забив гол і повірив у себе. А потім пішло-поїхало», — говорить про себе Філіппов. Дійсно, пішло-поїхало: 16 забитих м'ячів (3 з них з пенальті), величезний внесок у підсумкове четверте місце «Десни» і очікування виклику до збірної України. Філіппов розцвів, але утримати цю планку в наступному сезоні йому буде набагато складніше.
Альтернатива:
Владислав Супряга (20 років, «Дніпро-1»). Наймолодший член нашої символічної збірної росте на очах — в його активі 14 забитих м'ячів (2 з пенальті) і одна результативна передача. Супряга вміє реалізовувати моменти. Особливо запам'ятався його хет-трик в матчі з «Динамо», адже контракт Владислава належить саме київському клубу. Дивлячись на результативність футболіста, новий головний тренер «Динамо» Мірча Луческу цілком може дати йому шанс в київській команді.
Владислав Кабаєв (24 роки, «Зоря»). Може, Кабаєв і не найрезультативніший футболіст в УПЛ (7 забитих м'ячів, 4 результативні передачі), та й не завжди він виступає на позиції форварда, але його м'ячі часто виявляються тими, що приносять очки.
Будь-яка символічна збірна суб'єктивна. Цілком можливо, що у вас інший погляд на деяких футболістів. Пишіть в коментарях свої варіанти, адже в чемпіонаті України чимало вмілих гравців.
Символічна збірна УПЛ: Паст — Фаворов, Вернидуб, Кривцов, Михайличенко — Степаненко — Циганков, Буяльський, Третьяков — Мораес, Філіппов
Запасні: Бущан, Сарнавський — Додо, Гітченко, Шабанов, Миколенко, Патрік, Марлос, Тайсон, Вербич, Лєднєв, Супряга, Кабаєв.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Матч 17-го туру АПЛ закінчився з рахунком 0:0
Промоутер Джошуа вважає, що Тайсону варто зустрітися з Ентоні
Надіюсь Мірча вирішить питання воротаря у Динамо