Приємна стабільність українців, Пройсс і Бьо знову на висоті
Огляд подій третього етапу біатлонного Кубка світу
Заключний етап Кубка світу (КС) з біатлону у календарному році прийняв у себе французький Ансі. Якщо бути точним, то безпосередньо змагання проводяться біля селища Ле-Гран-Борнан, а Ансі – це найближче містечко до місця проведення гонок. Але зазвичай для спрощення згадують саме місто. Цього сезону біатлонний Кубок світу востаннє завітав сюди, адже через екоактивістів, які вважають штучний сніг шкідливим для мальовничої природи французького середньогір’я, подальше проведення змагань тут заборонили мінімум до 2030-го року. Важко, не будучи спеціалістом з екології, сказати, чи дійсно штучний сніг так погано впливає на навколишнє середовище. Проте вже вкотре у грудні погода в Ансі доволі тепла, 4-6 градусів вище нуля, природного снігу майже нема, з неба періодично ллється дощ, тож доводиться використовувати снігові гармати. Головного болю у сервісменів за таких умов додається в рази.
Спринт. Чоловіки
На старт вийшли майже усі найкращі біатлоністи світу. Не вистачало серед них тільки Тар’єя Бьо, який у цьому сезоні поки не міг набрати оптимальної форми, і спринт пропустив.
Темп для фаворитів задав у першій стартовій групі Філіпп Горн. 30-річний німець ніколи не хапав зірок з неба, провівши більшу частину кар’єри на Кубку IBU. Швидкість у нього завжди була присутня, а ось стрільба, особливо стоячи, шкутильгала. Зараз же він промахнувся на стійці лише одного разу та видав сильне фінішне коло. Зрештою, Горн став четвертим, повторивши своє найкраще досягнення на КС. Цікаво, що вперше в кар’єрі він посів 4-ту позицію майже рівно рік тому, так само на третьому етапі минулого сезону. Правда, тоді він проводився у Ленцерхайде.
З претендентів на перемогу без промахів вдалося подолати дистанцію Мартіну Улдалю. Норвежець після переведення на КС з Кубка IBU двічі фінішував у топ-10 у Гогфільцені. Там дістатися до подіуму завадили штрафні кола, а ось в Ансі чиста стрільба дозволила Улдалю не просто посісти призове місце, а здобути дебютну для себе перемогу! Поборотися з ним, за великим рахунком, мали змогу лише Йоганнес Тінгнес Бьо та Себастьян Самуельссон. Але вони обидва схибили по разу: норвежець – на лежці, швед – на стійці, і ліквідувати до фінішу гандикап, відповідно, у 7 та 13 секунд так і не змогли. Максимум, що вдалося найкращому біатлоністу світу, це мінімізувати відставання перед гонкою переслідування до однієї секунди.
У квіткову церемонію, теж з однією незакритою мішенню, крім Горна, потрапили третій норвежець Стурла Легрейд та другий німець Філіпп Наврат. Тріо французів, Ерік Перро, Емільєн Жаклен та Кентен Фійон-Має, на домашній трасі замкнули першу десятку.
Оскільки у програмі етапу в Ансі з дисциплін, що входять до заліку Кубка націй, було представлено лише спринт, саме після нього можна казати, на яких позиціях збірні йдуть на свята. Норвежці нарешті починають відриватися від французів, а до шведів підібралися німці.
Наші
Серед українців, та й взагалі у гонці, під номером 1 на дистанцію пішов Богдан Цимбал. Правда, номер Богдану ніяк не допоміг. Все та ж низька швидкість по дистанції та два промахи привели його на 73-тю позицію.
Дмитро Підручний за ходом по трасі потрапив у топ-30, проте дві незакриті мішені у спринті – це надто багато. У підсумку капітан нашої збірної замкнув залікову зону.
А ось Антон Дудченко та Віталій Мандзин хиб на вогневих рубежах не припускалися, тому боролися до кінця за потрапляння до топ-10. Дудченко після другої стрільбі знаходився аж на 7-му місці, та все ж швидкості на останньому колі йому поки не вистачає - дванадцята позиція на фініші. Віталій Мандзин був трохи повільнішим за партнера по команді, однак 16-те місце все одно варто вважати цілком пристойним результатом для 21-річного спортсмена.
У Кубку націй збірна Італії після етапу у Гогфільцені відставала від України на 13 очок, і за спринт в Ансі змогла відіграти лише 12 з них. Тож на святкову перерву українці вирушають на сенсаційному 5-му місці. Його втримати протягом сезону буде вкрай важко, але ж ми розуміємо рівень командного прогресу після 11-ї позиції навесні.
Залік Кубка націй. Чоловіки
Спринт. Жінки
Жіночий біатлон протягом сезону продовжив зазнавати втрат. Окрім уже звичної відсутності Лізи Віттоцці та Інгрід Тандреволд, етап у Франції через біль у спині вимушена була пропустити тріумфаторка спринту у Контіолахті Маркета Давідова. Ганна Еберг після невдалого старту сезону поїхала доліковувати своє хворе коліно. І, нарешті, вірус підкосив ряд менш відомих спортсменок, в результаті збірна Швейцарії була змушена у спринті виставити усього двох біатлоністок.
Погода в Ансі нарешті позбавила учасниць змагань дощу та мряки, однак поривчастий вітер усе одно був присутнім на стрільбищі. Комусь із ним не пощастило, наприклад, Лу Жанмонно та Каролін Кноттен настріляли по три кола штрафу і не потрапили до топ-30. А ось словенській колишній лижниці Анамарії Лампіч вітер завадив менше. Свої два кола штрафу вона, звичайно, все одно отримала, але завдяки височезній швидкості довго залишалася найкращою на фініші.
Після того, як вогневі рубежі пройшла група топових біатлоністок, результат Лампіч після стійки став шостим. Але, з урахуванням ураганного темпу словенки, було зрозуміло, що випередити її на фініші мають тільки дві суперниці. Франциска Пройсс із чистою стрільбою вигравала у Жустін Бреза-Буше 5 секунд, при тому, що француженка подолала зайві 150 метрів дистанції. І на фінішному колі вона теж була швидшою за німкеню. Бреза-Буше у підсумку виграла у Пройсс мізерні 1.4 секунди та стала переможницею гонки на радість місцевим уболівальникам. Компанію на подіумі їй склала саме Лампіч, і це її перше призове місце у біатлоні. Цікаво, що усі перемоги словенки у «гладких» лижах пов’язані зі спринтами. Тут варто нагадати, що лижні спринти за довжиною траси у кілька разів коротші, ніж біатлонні.
Про четверту позицію поговоримо трохи нижче, а ще дві позиції у квітковій церемонії залишилися за німкенями Селіною Гротіан та Ванессою Фогт. Відзначимо також 9-ту позицію 23-річної італійки Ганни Аугенталлер. Це її перше потрапляння до топ-10 на рівні КС.
У Кубку націй лідери залишаються незмінними: Франція, Швеція, Німеччина. Без Тандреволд продовжує збільшуватися розрив між чільною трійкою та збірною Норвегії.
Наші
Нарешті в українських уболівальників з’явився справжній привід порадіти за нашу жіночу збірну. Юлія Джима, стартувавши у групі фавориток, показала зразкову роботу на вогневих рубежах. Вона не тільки закрила усі мішені, а ще й відзначилася сьомою у гонці швидкострільністю. Ми звикли до розміреної стрільби Юлії, але у спринті за цим показником їй вдалося випередити наших знаних кулеметниць Христину Дмитренко та Олександру Меркушину. До цього Джима додала класний хід по дистанції. 18-та швидкість у гонці загалом та 10-та – на останньому колі. І дуже шкода, що на фінальному відрізку дистанції суперницею українки була Лампіч. Бо після другої стрільби Джима посідала третю позицію, але, зрозуміло, найшвидша лижниця світового біатлону взяла своє. Тим не менш, четверте місце у спринті під час болісної зміни поколінь у нашій жіночій збірній є дійсно серйозним досягненням. І приводом знову повірити в себе для нашої досвідченої спортсменки, адже більше трьох років вона не показувала подібного результату.
Непогано виступила й Христина Дмитренко. Перше коло вона пройшла майже в одні ноги з Джимою, друге – трохи повільніше, а на стійці завадив один промах. Заключне коло поки Христині не дуже вдається, проте 21-ша позиція у фінальному протоколі видається пристойним результатом.
Олександра Меркушина пішла на дистанцію, як і напередодні Богдан Цимбал, під першим стартовим номером. Швидкістю юна українка похвалитися наразі не може, зате чисто й швидко відпрацювала стрільбу. Забігти в очкову зону це не допомогло – 48-ме місце, але кваліфікуватися у персьют вдалося. Що не вийшло в Анни Кривонос із двома промахами та 62-ю позицією.
Нарешті, свою дебютну гонку на КС провела 24-річна Лілія Стеблина. Млинець вийшов глевким – 3 промахи на стійці та 77-й результат на фініші.
Завдяки вдалій гонці українська жіноча збірна піднялася на три рядки та йде на свята аж на шостій позиції у Кубку націй. Так, вище піднятися буде майже нереально, а позаду одразу декілька серйозних команд, проте прогрес важко не помітити.
Залік Кубка націй. Жінки
Гонка переслідування. Чоловіки
Суботня погода цілком сприяла біатлоністам. Сонце, температура повітря близько нуля градусів та майже штиль на стадіоні. Усього секундна різниця на старті між Мартіном Улдалем та Йоганнесом Бьо, а також близькість до цієї пари Себастьяна Самуельссона обіцяли нам цікаву боротьбу. На першому вогневому рубежі дует лідерів відпрацював якісно, а ось швед припустився промаху, і на третє місце вийшов швидкий Емільєн Жаклен, який стартував восьмим.
На другій лежці Улдаль вочевидь не витримав темпу Бьо, за яким сенсаційний переможець спринту намагався триматися, і припустився двох промахів. На обох стійках Мартін продовжив традицію другого вогневого рубежу, і сумарно з шістьма незакритими мішенями фінішував у підсумку за крок від топ-20. Лідер загального заліку КС помилятися не збирався, і від цього моменту надалі рухався по дистанції на гордій самоті. Жаклен, Самуельссон і Стурла Легрейд теж стріляли чітко й перебували в трьох на відстані приблизно одного штрафного кола від Бьо.
На третій стрільбі Йоганнес знову відпрацював бездоганно, а ось тріо його переслідувачів не уникли промахів. І якщо Жаклен та Легрейд подовжили собі дистанцію на 150 метрів, то Самуельссон – одразу на 300. Завдяки цьому до групи претендентів на призові місця увірвався Ерік Перро. Француз стартував сьомим, не відзначався великою швидкістю на трасі, але блискуче стріляв, закривши усі 15 мішеней.
Перед останньою стрільбою Бьо-молодший мав запас у два штрафні кола перед суперниками. Тож один промах цілком міг собі дозволити, щоб поїхати за черговою перемогою. А позаду нього знову чисто відпрацював лише Перро. Француз став єдиним у гонці, хто пройшов її на нуль, тож заслужено вийшов на другу позицію, яку не віддав до фінішу. Емільєн Жаклен пішов на останнє коло дистанції у восьми секундах позаду Перро, і наздогнати співвітчизника не зміг. Самуельссон та Легрейд на заключній стрільбі схибили одразу по два рази та фінішували, відповідно, п’ятим та шостим. Четверту позицію виборов у них Вебйорн Соерум. Окремо варто відзначити Даніло Рітмюллера. Німець стартував 29-м, і з одним промахом зміг пробитися аж на сьоме місце. Це друге у кар’єрі найкраще досягнення 25-річного німця, і обидва вони були здобуті у поточному сезоні. Наступного дня прийшов і перший подіум, але про це нижче.
Наші
Після того, як уже на першій стрільбі усі троє українців промахнулися по разу, стало зрозуміло, що повторення результату спринту чекати не варто. Антон Дудченко та Віталій Мандзин взагалі працювали фактично синхронно, не закривши по одній мішені на перших трьох вогневих рубежах, чітко пройшовши четвертий і вийшовши на заключний відрізок дистанції поруч. При цьому Мандзин був швидшим за партнера по команді, й добре поборовся на останньому колі дистанції. Віталій відіграв чотири позиції й фінішував 25-м. Дудченко завершив гонку на 31-му місці.
Дмитро Підручний, стартувавши сороковим, після промаху на першій стрільбі увімкнув швидкість та почав пробиватися нагору. Два наступні чисті рубежі вивели його аж на тринадцяту позицію. Оскільки його безпосередні суперники у гонці на останній стрільбі хибили чимало, навіть один промах давав Дмитру надію поборотися за топ-10. Але невдалих пострілів виявилося одразу два. Все одно, Підручний класно попрацював на останньому колі й видряпав у фінішному створі 18-ту позицію у одного з найшвидших лижників пелотону Мартіна Понсілуоми. Швед, до слова, здійснив найкращий прорив у гонці з 58-го стартового місця, показавши найкращу швидкість на трасі у персьюті. Підручний за цим показником дуже несподівано продемонстрував третій результат.
Після гонки переслідування у загальному заліку троє українців розмістилися один за одним з 22-ї по 24-ту позиції, чим гарантували собі участь у недільному мас-старті. Нагадаємо, що до нього пробиваються 25 найкращих біатлоністів із загального заліку КС та п’ятеро найкращих на етапі поза цим списком.
Гонка переслідування. Жінки
Жіночий персьют вийшов дуже схожим на чоловічий. І розрив на старті між першим та другим місцями складав одну секунду. І переможниця спринту Жустін Бреза-Буше так само настріляла багато, як і Мартін Улдаль, не потрапивши в підсумку до топ-10. І лідерка загального заліку КС Франциска Пройсс за прикладом Йоганнеса Бьо пройшла більшу частину дистанції на самоті, з одним промахом здобувши впевнену перемогу.
За спиною у німкені кипіли шалені пристрасті, адже за умов хорошої погоди та відносно невеликих часових розривів, ще на екваторі дистанції на призові місця могли претендувати ледь не 20 спортсменок. Нарешті, після третьої стрільби виокремились троє претенденток на дві подіумні позиції. Не дивно було серед них бачити Жюлію Сімон, спеціалістку з персьютів. Присутність тут снайперки Ванесси Фогт теж не мала дивувати. А от 22-річну Жанні Рішар, яка у своїй недовгій кар’єрі на рівні КС жодного разу не фінішувала навіть у квітах, тут явно не чекали побачити.
Вирішальну стрільбу у звичному кулеметному стилі чітко провела Сімон, гарантувавши цим собі другу позицію. Фогт теж не схибила, але стріляла значно повільніше. А Рішар все ж припустилася одного промаху та вийшла зі стрільбища у п’яти секундах позаду німкені. Цією перевагою Фогт скористалася на повну, посівши третю призову сходинку. Рішар четверта, чим точно має бути задоволена.
На п’яту позицію, відігравши по ходу заключного кола дві сходинки, піднялася 21-річна норвежка Марен Кіркейде. Вона раніше не мала фінішів у топ-10. Останньою до квіткової церемонії потрапила Ельвіра Еберг, здійснивши найкращий прорив у гонці – з 32-го місця у спринті. Відзначимо ще Венлу Лехтонен. Досвідчена фінка стала сьомою, показавши найкращий результат у своїй кар’єрі. Зрозуміло, що стільки високих результатів серед молоді та біатлоністок другого ешелону пов’язаний з невиступом на етапі цілого ряду топових спортсменок.
Наші
Після четвертої позиції у спринті великі надії покладалися на Юлію Джиму. Вона, вже звично для себе у цьому сезоні, для гонки з чотирма вогневими рубежами зробила ставку на влучну стрільбу, трохи пожертвувавши швидкістю по дистанції. За рахунок цього на екваторі гонки вона залишалася четвертою. А на третій стрільбі стався промах, який відкинув Юлію у середину другого десятку. Тим не менше, нашій досвідченій біатлоністці вдалося зібратися та закрити останні п’ять мішеней. З останнього вогневого рубежу Джима вийшла шостою, проте до фінішу її обігнали швидкі Кіркейде та Еберг. Цілком непогане восьме місце у підсумку.
Христина Дмитренко на трасі була трохи швидшою за партнерку по команді, і перші три вогневі рубежі відпрацювала бездоганно. Після першої стійки вона йшла дев’ятою. На жаль, єдиний промах у гонці стався у Христини на останній стрільбі, причому останнім патроном. На фініш вона пішла 13-ю, але маючи за спиною таких швидких суперниць, як Бреза-Буше та Лампіч. Як результат – 17-те місце після 21-го стартового.
Олександра Меркушина звично багато програвала по дистанції ходом, тому з двома промахами закінчила гонку на тій же 48-й позиції, що й у спринті.
Завдяки вдалим виступам, одразу дві українки пробилися у мас-старт. Юлія Джима зробила це завдяки 18-мі місцю у загальному заліку КС, а Христина Дмитренко – як одна з п’яти найкращих біатлоністок етапу в Ансі поза топ-25.
Мас-старт. Чоловіки
Примхлива французька погода недовго балувала біатлоністів. Уже у неділю температура знову піднялася вище нуля градусів, та ще й зарядив рясний дощ. За таких умов, зважаючи на дистанцію у 15 кілометрів, на перший план виходила робота технічних служб команд. А тут у біатлоні багато років немає рівних норвежцям. Про цю аксіому довелося згадати з перших кадрів телетрансляції, дивлячись, як працюють лижі у різних команд. Наприклад, французи зі змащенням на домашній трасі не вгадали абсолютно.
А норвежці вже після другої стрільби вчотирьох очолили пелотон. Вебйорн Соерум, Стурла Легрейд, Мартін Улдаль та Тар’єй Бьо, який пропустив в Ансі спринт, чітко пройшли лежки та почали на трасі відриватися від конкурентів. Наздогнати їх намагався – хто б міг подумати – ще один норвежець, Йоганнес Бьо. Лідер світового біатлону одного разу схибив на другій стрільбі.
Першу стійку на цьому не дуже відкритому чемпіонаті Норвегії вдало зміг пройти лише Бьо-старший. Усі інші скандинави промахнулись по одному разу, а Улдаль – одразу тричі. Тож до боротьби за подіум підключилися Даніло Рітмюллер, який показував хорошу швидкість, маючи один промах, і нев’янучий ветеран Яков Фак.
Тим не менше, перед вирішальною стрільбою на перших чотирьох щаблях проміжного протоколу знаходилися все одно четверо норвежців. Тар’єй Бьо вигравав 14 секунд у Соерума та Легрейда, ще в десяти секундах позаду перебував Йоганнес Бьо. Рітмюллер ішов п’ятим. І став єдиним, хто закрив усі мішені серед групи лідерів. Це дозволило німцю, який ще не мав у кар’єрі подіумів КС, піти на останнє коло на другій позиції, програючи Бьо-старшому 11 секунд. Але на такій же відстані позаду Рітмюллера знаходився грізний лідер загального заліку КС! В підсумку Йоганнес так і не зміг нічого зробити з малодосвідченим опонентом, хіба тільки третє місце не віддав Легрейду. І ще двоє норвежців потрапили до квіткової церемонії: Улдаль та Соерум. А ще пара німців, Філіпп Наврат та Йоганнес Кюн, розмістилися одразу за ними. Ось вам і сервісмени, ось вам і робота лиж у дощ. Для порівняння, найкращий з французів, Фаб’єн Клод, лише дев’ятий.
У загальному заліку Кубка світу надалі продовжує лідирувати Йоганнес Бьо. Його перевага над Легрейдом складає вже чималі 125 балів. Двоє французів, Емільєн Жаклен та Ерік Перро, конкурують із Себастьяном Самуельссоном за третю позицію. З цих трьох найвище у мас-старті фінішував швед – лише на 10-му місці.
Наші
Незважаючи на те, що до мас-старту пробилися знову троє українців, втрати наша команда зазнала ще до старту гонки. Вірус, що гуляє по командах, дістався до Антона Дудченка, тож він вимушений був знятися до початку змагання.
Дмитро Підручний не зміг підтримувати другий день поспіль настільки ж високий темп. Розуміючи це, капітан збірної зробив акцент на швидку стрільбі, чого цього сезону ми від нього майже не бачили. Певним чином це спрацювало. Зробивши промах ще на першій стрільбі, далі Дмитро на вогневих рубежах працював безпомилково, що дало можливість піти на останнє коло на десятій позиції. На жаль, втриматися на ній не вдалося, Фаб’єн Клод та Себастьян Самуельссон цього разу були швидшими за українця. Підручний у підсумку став 12-м.
Віталій Мандзин, зрозуміло, не може вражати лижним ходом порівняно з біатлонною елітою. У звітному мас-старті він, до того ж, дуже повільно стріляв – передостанній час серед 30-ти учасників за швидкістю роботи на рубежі. Проте з влучністю все було в порядку – лише один прикрий промах на останній стрільбі, і місце у топ-20 у вигляді нагороди, причому не тільки в гонці. Мандзин фінішував на 19-й позиції та піднявся на 20-й рядок у загальному заліку КС. Підручний тут 23-й, Дудченко – 25-й.
Загальний залік Кубка світу. Чоловіки
Мас-старт. Жінки
Проблеми зі здоров’ям продовжують сипатися на голови провідним біатлоністкам світу. Перед мас-стартом стало відомо, що захворіла після свого призового місця у персьюті ще й Ванесса Фогт. А коли вже на першому вогневому рубежі «молоко» дружно взялися розстрілювати ті фаворитки, які ще залишалося в строю, подумалося, що справа закінчиться великою сенсацією. Адже одразу виключили себе з боротьби за подіум Ельвіра Еберг, Жюлія Сімон, Жустін Бреза-Буше. Після другої лежки до чільної десятки, яка чисто відстрілялася та знаходилася в інтервалі 15-ти секунд від лідера, з визнаних топів входила тільки Франциска Пройсс. Лідирувала ж завдяки швидкострільності Анна Магнуссон. Хто б міг у той момент передбачити, що на стійках шведка не закриє рівно половину мішеней та фінішує третьою з кінця?
Третю стрільбу Пройсс знову пройшла ідеально, проте на першу позицію так і не вийшла. Очолила гонку з три секундною перевагою відкриття персьюту Жанні Рішар. Француженка також була влучною. Її співвітчизниця Лу Жанмонно з одним промахом також перебувала неподалік. І вже більше двадцяти секунд програвала Рішар ціла група переслідувачок.
Як не дивно, свою перевагу над іменитими суперницями Жанні перед останньою стрільбою лише наростила. Але не змогла закрити одну мішень, на відміну від Пройсс. Жанмонно промахнулася одразу двічі й впала у середину другого десятку, остаточно підкресливши свій провал на домашньому етапі. На другу ж позицію, програючи всього 4 секунди Пройсс, завдяки блискавичній стрільбі піднялася Селіна Гротіан. Рішар перемістилася на третє місце з двадцятьма секундами запасу над переслідувачками.
У боротьбі за перемогу Гротіан не стала відкладати справу до фінішної прямої. Молода – та що там – юна біатлоністка вже за перший кілометр після стрільбища наздогнала лідерку Кубка світу та вирвалася вперед. Жодних шансів посперечатися з нею у Пройсс не було. Тож дебютна перемога у біатлонній еліті стала для 20-річної німкені приємним подарунком собі на Різдво.
А з Жанні Рішар сталася справжня драма. Згадані двадцять секунд переваги над Пауліною Батовською-Фіалковою, яка повернулася у біатлон після народження дитини, потихеньку танули протягом останнього кола дистанції. Ніби їх повинно було вистачити, але вже на фінішній прямій досвідчена словачка видала такий спурт, що якимось дивом видряпала призове місце. Рішар другу гонку поспіль стала четвертою, і цього разу про задоволення від результату вже мови бути не може.
П’ятою фінішну стрічку перетнула Суві Мінккінен, чиї високі місця потрохи стають нормою, а замкнула квіткову церемонію аж із чотирма промахами Жюлія Сімон. Відзначимо також сьому позицію Лотте Лі з не дуже біатлонної країни Бельгії.
У загальному заліку Кубку світу перевага Франциски Пройсс над найближчою конкуренткою, Ельвірою Еберг, становить майже 200 очок. Дивуватися нема чому, адже німкеня виступила у Франції блискуче, а Еберг та Лу Жанмонно в Ансі, за своїми мірками, провалилися. Однак все ще може змінитися у наступному календарному році.
Наші
Христину Дмитренко, на жаль, спіткала доля Ванесси Фогт, і через хворобу наша біатлоністка на старт гонки не вийшла.
Єдиною представницею України у мас-старті залишилася Юлія Джима. Вона традиційно ходом подій не форсувала, хоча за неї стало трохи моторошно вже на першому колі, коли Юлія єдиною з усіх спортсменок втратила контакт з пелотоном. Втім, очевидно, невисока швидкість допомагала не завищувати пульс та якісно стріляти на перших двох рубежах. Починаючи з третього кола, Джима додала у швидкості, і в результаті за дві стійки отримала в сумі три штрафні кола. Тим не менше, підсумкову 18-ту позицію можна вважати прийнятним результатом. Саме на цьому місці Юлія перебуває й у загальному заліку. Христина Дмитренко замикає топ-30.
Загальний залік Кубка світу. Жінки
Наступний етап Кубка світу відбудеться вже у новому році, з 9 по 12 січня у німецькому Обергофі. У програмі плануються спринти, персьюти та змішані естафети.
А 28 грудня у Гельзенкирхені відбудеться традиційна Різдвяна гонка, де серед десяти дуетів будуть представлені й українці, Юлія Джима та Дмитро Підручний.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Команда Іраоли виграла чотири з п'яти останніх матчів
Евандер Холіфілд привітав українського чемпіона