20.02.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Бенфіці і VAR не допоміг: Шахтар в Харкові вирвав перемогу у лісабонців

Команда Луїша Каштру здобула важку перемогу в першому поєдинку 1/16 фіналу Ліги Європи

Бенфіці і VAR не допоміг: Шахтар в Харкові вирвав перемогу у лісабонців
© ФК Шахтар

«Найскладніше - визначити стартовий склад команди», - повідав перед грою з «Бенфікою» наставник донеччан. Якщо при цьому Луїш Каштру лукавив, то йому однозначно залік. Але якщо дійсно до 20 лютого не міг визначитися з приводу стартового складу, то це, як мінімум, дивно. Адже два місяці було на рішення цього та інших важливих питань. Хоча, в принципі, харківська гра мала наочно показати, чи є подвійне дно в словах Каштру.

І вона таки показала. Потрібно визнати, що кадрові складності у наставника «гірників» дійсно були. Через травму не зміг зіграти Соломон, через дискваліфікацію - Додо. Здавалося б, це тільки «півтори» пробоїни, адже Манора, на відміну від правофлангового бразильського захисника, не можна назвати однозначним гравцем основи. Але надто вже вразливий цей фланг без Додо. А з іншого боку, на підставі контрольних матчів «Шахтаря» можна було робити невтішний висновок, що фактично всі лідери команди - від Пятова і Ісмаїлі до Марлоса і Тайсона перебувають не в найкращій формі. Одним словом, Каштру мав право переживати і журитися. Але, в той же час, він мав в запасі достатньо часу і засобів, щоб гідно вийти з ситуації, що склалася.

Чи вийшло? Однозначно і не скажеш. Гра проти чемпіонів Португалії апріорі не віщувала легкої прогулянки. У «Бенфіки» - розпал сезону, досвідчені футболісти і чудовий, нехай і молодий, тренер, а всі ці балачки з приводу можливого «харківського морозу», який може зіграти на нашу користь, - примітивні відмазки. Протягом всього матчу не покидало відчуття, що «Шахтар» не може компенсувати відсутність ігрового тонусу ні бажанням, ні завзятістю. І того, й іншого було досить, але ось красивого або хоча б прийнятного малюнку гри у виконанні чемпіонів України було небагато. «Бенфіка» ж діяла хоч і прогнозовано, але впевнено: другим номером, явно натякаючи на те, що все буде вирішуватися в Лісабоні.

Цей матч, крім усього іншого, повинен був розповісти і показати, наскільки думки Тайсона перегукуються з його діями. Те, що він має серйозний намір покинути «Шахтар», вже ні для кого не секрет. Але ось як він це збирається зробити - «зі щитом» або «під щитом» - залишалося загадкою. Каштру випустив екс-капітана в основі, але того Тайсона, якого ми звикли бачити в єврокубках, в цей вечір ми не побачили. З різних причин. І об'єктивного характеру теж, адже суперники проти бразильця зіграли впевнено.

Перший тайм у виконанні обох суперників можна сміливо називати «весняним футболом»: коли досить біганини, але не так вже й багато сенсу. «Гірники» намагалися грати з позиції сили, гості осмислено намагалися грати на контратаках. Така гра довго нагадувала невдалий візит до стоматолога - коли лікар-початківець толком не знає, як виривати зуб. До 20-ї хвилини першої частини гри на полі зовсім нічого не відбувалося. Але потім після красивої атаки «Бенфіки» не менш красиво була розігнана контратака «Шахтаря» з ударом Мораеса і добиванням Марлоса. Все б добре, але наш натуралізований бразилець «нігтем» заліз у офсайд, тож його взяття воріт за допомогою ВАР було, на жаль, скасовано. На тлі чи то злості, чи то інерції донеччани продовжили нагнітати, але по-справжньому небезпечних моментів не створили. А ось кінцівка тайму вже пройшла за переваги гостей. Хоча їхнє домінування - теж вхолосту. На тому й закінчили першу частину поєдинку.

Друга частина починалася обнадійливо: Мораес вийшов фактично один в один з голкіпером, але пробити його не зумів, зігравши досить нехитро. Не кращим чином через п'ять хвилин зіграв і Коваленко, який не зміг добити м'яч в порожні ворота після відскоку від штанги, влетівши в сітку воріт замість футбольного снаряду. Наслідком домінування господарів став красивий гол імені Алана Патріка: бразилець більярдним ударом послав м'яч у притирку зі стійкою.

А далі все те, що було нажито такою непосильною працею «Шахтаря», було зруйновано однією хорошою атакою «Бенфіки». Тавареш забивав уже в порожні ворота. Але і на цей раз арбітр взяття воріт не зафіксував: через ВАР. Відеоасистенти побачили фол Кривцова, що тягне на пенальті, і арбітр вказав на «точку». Якось все сумбурно і заплутано, але на повторі було чітко видно, що Сергій зрубав опонента. Так що все справедливо. Як і в моменті з відміною голу Марлоса. А удар Піцці з одинадцяти метрів був відмінним.

Але на цьому для «Шахтаря» нічого не закінчилося. Розірваний на «британський прапор» правий фланг захисту гостей знову дав збій, і донеччани провели відмінну триходівку Тайсон - Мораес - Коваленко, після якої Віктор точно відправив м'яч у кут воріт.

Як і в першому таймі, фінішні хвилини другої половини зустрічі пройшли за переваги гостей. Вони дуже хотіли зрівняти рахунок, але не вдалося. Донеччани відстояли свою перемогу.

«Бенфіка» до цього ще не програвала в матчах першої стадії плей-оф Ліги Європи. На цей раз програла. Або «Шахтар» виграв, як кому зручніше. У будь-якому випадку, все в цьому протистоянні вирішиться в Лісабоні.  

Ліга Європи. 1/16 фіналу. Перший матч.

«Шахтар» - «Бенфіка» - 2:1


Алан Патрік (56), Віктор Коваленко (72) - Піцці (67, з пенальті)

Флорентіно (95)

«Шахтар»: Андрій П'ятов, Сергій Болбат, Сергій Кривцов, Микола Матвієнко, Ісмаїлі, Тарас Степаненко, Алан Патрік (Маркос Антоніо, 80), Ромеро Марлос (Євген Коноплянка, 83), Віктор Коваленко, Тайсон (Тете, 94), Жуніор Мораєс

«Бенфіка»: Одіссеас Влаходімос, Томаш Тавареш, Рубен Діаш, Ферру, Алекс Грімальдо, Флорентіну, Адель Таарабт, Піцці (Андреас Самаріс, 93), Шикінью (Рафа Сілва, 79), Франко Серві, Харіс Сеферович (Карлос Вінісіус, 69)

Арбітр: Боббі Медден (Шотландія)

ОСК «Металіст» (Харків)

ШАХТАР - БЕНФІКА. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(21 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
Спочатку:
    dd dent
      dd dent, 21.02.2020 20:52
    -1
    Луческу: "... Для нас важнейшим поединком будет встреча непосредственно с "Динамо" (Киев). Для того, чтобы победить в чемпионате, они должны нас обыграть. Не обыграют – значит, не заслуживают чемпионства. ..."
    nordi
      nordi, 21.02.2020 20:07
    0
    SEMIRAMID, 21.02.2020 20:04
    Пердак свой закрой с ником !Дворовая кошка"! Аталанта уже показала, какой в Украине чемпион! Да и Динамо в играх на Суперкубок и Кубок Украины насиловала горняков! Но это уже совсем другая история....
    аталанта вже й валенсії показала...далі що?0чемпіонат в Іспанії і їх лідери не справжні? ну Динамо б аталанті звичайно дало б... от саме дало б...а далі хай кожен вставить бажану фантазію)))
    SEMIRAMID
      SEMIRAMID, 21.02.2020 20:04
    -3
    Lion, 21.02.2020 18:39
    У сов уже второй день пердаки рвутся от победы Чемпиона!!!!
    Пердак свой закрой с ником !Дворовая кошка"! Аталанта уже показала, какой в Украине чемпион! Да и Динамо в играх на Суперкубок и Кубок Украины насиловала горняков! Но это уже совсем другая история....
    Lion
      Lion, 21.02.2020 18:39
    +2
    У сов уже второй день пердаки рвутся от победы Чемпиона!!!!
    Дід Піхто
      Дід Піхто , 21.02.2020 15:05
    -8
    Ничего страшного. Я не сомневался и не сомневаюсь в проходе Бенфики, несмотря на поражение в Харькове. Португальцев в ответном матче устроит победа со счетом 1-0. Какой бы Бенфика не была разобраной, какой бы у нее не был кризис, но то что Бенфика на своём поле забьет как минимум 1 гол, я думаю ни у кого сомнений не вызывает
    Evil
      Evil, 21.02.2020 14:41
    -5
    Коментар згорнуто. Показати
    Shurik1977, 21.02.2020 14:38
    Лаеда, я не знал что у собак бывает белая горячка. Какой я тебе масео плекс?
    Такое - 5копеечное и вонючее
    Shurik1977
      Shurik1977, 21.02.2020 14:38
    +1
    Evil, 21.02.2020 07:53
    у тебя одних масео с буквами с по количеству штук 5 не говоря уже о плексах в конце, sanja_lime, гусь78, шурик1977, александр морбиус мне продолжать?
    Лаеда, я не знал что у собак бывает белая горячка. Какой я тебе масео плекс?
    Evil
      Evil, 21.02.2020 13:34
    -5
    Коментар згорнуто. Показати
    Shurik1977, 21.02.2020 13:25
    У голубых чаек пердаки полыхают, мама дорогая!
    Давай 5копеечный гавноед покажи все свои аккаунты
    Evil
      Evil, 21.02.2020 13:34
    -5
    Коментар згорнуто. Показати
    Shara, 21.02.2020 13:21
    А пустые трибуны на играх не о чем не говорят? Или болел тролли не пускают?
    Всякие провокаторы чернозадые плаксивые с пмс которые трибунам факт показывают и которым все дозволено
    Shurik1977
      Shurik1977, 21.02.2020 13:25
    0
    У голубых чаек пердаки полыхают, мама дорогая!
    Shara
      Shara, 21.02.2020 13:21
    -6
    jekаfunny, 21.02.2020 11:54
    Что и требовалось доказать . Безусловно у ДК есть много недоброжелателей и противников , как и каждого большого клуба
    Но процентов 70хейта , именно хейта, на этом сайте на ДК - исходит от 10 - 15 алкашей имеющих по 10 -20 аккаунтов
    А пустые трибуны на играх не о чем не говорят? Или болел тролли не пускают?
    jekаfunny
      jekаfunny, 21.02.2020 11:58
    -8
    Коментар згорнуто. Показати
    Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:53
    Что и следовало доказать)
    Так да , а про сколько аккаунтов мы ещё не знаем , да ?
    И вся эта бурная деятельность за 50 гривен в день
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 21.02.2020 11:55
    -5
    Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:52
    Перечитай с начала топика и посмотри кто дерьмо пишет, начни с лаеды) Или он все нормально писал, и тебя все эти маты устраивают?)
    научись за себя отвечать,а не переводи стрелы на кого-то
    в таком случае читай тут одного типа молодого13 и что желает и что пишет.
    jekаfunny
      jekаfunny, 21.02.2020 11:54
    -7
    Коментар згорнуто. Показати
    dynamo_DNO, 21.02.2020 11:40
    Вот так как сейчас например?)
    Что и требовалось доказать . Безусловно у ДК есть много недоброжелателей и противников , как и каждого большого клуба
    Но процентов 70хейта , именно хейта, на этом сайте на ДК - исходит от 10 - 15 алкашей имеющих по 10 -20 аккаунтов
    Maccceo Plex Plex
      Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:53
    +4
    Коментар згорнуто. Показати
    jekаfunny, 21.02.2020 11:52
    О
    Бот даже не отрицает что он бот
    Ну хотя тут и так все ясно было
    Про онлайн и не онлайн , можешь и дальше косить под дурачка, я тебе уже все сказал
    Что и следовало доказать)
    Maccceo Plex Plex
      Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:52
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    Иван Грозный, 21.02.2020 11:50
    а зачем?что это меняет?
    если ты позволяешь себе дерьмо писать-"Забавно смотреть как трое дырявых на ветке чемпиона окалачиваются))"
    а у самого рыло в пуху и тут не количество главное,тут ты такой же,лазишь по чужим веткам,но пытаешься делать из себя святее папы римского
    Перечитай с начала топика и посмотри кто дерьмо пишет, начни с лаеды) Или он все нормально писал, и тебя все эти маты устраивают?)
    jekаfunny
      jekаfunny, 21.02.2020 11:52
    -7
    Коментар згорнуто. Показати
    dynamo_DNO, 21.02.2020 11:39
    Когда ты видел эти аккаунты онлайн, или чтоб 2-3 или 100500 как ты говоришь были одновременно активные?))
    О
    Бот даже не отрицает что он бот
    Ну хотя тут и так все ясно было
    Про онлайн и не онлайн , можешь и дальше косить под дурачка, я тебе уже все сказал
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 21.02.2020 11:50
    -7
    Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:46
    Готов комменты мои и жеки пересчитать за любой отчетный период по веткам Шахтера и динамо?)
    а зачем?что это меняет?
    если ты позволяешь себе дерьмо писать-"Забавно смотреть как трое дырявых на ветке чемпиона окалачиваются))"
    а у самого рыло в пуху и тут не количество главное,тут ты такой же,лазишь по чужим веткам,но пытаешься делать из себя святее папы римского
    Maccceo Plex Plex
      Maccceo Plex Plex, 21.02.2020 11:46
    +4
    Коментар згорнуто. Показати
    Иван Грозный, 21.02.2020 11:44
    Забавно смотреть как трое дырявых на ветке чемпиона окалачиваются)))))))))))))))))))
    забавно ,как этот клоун на ветке Динамо окОлачивается-Кадара сослали в дубль Динамо за грубость в адрес Михайличенко(https://sport.ua/news/476288-kadara-soslali-v-dubl-
    dinamo-za-grubost-v-adres-mihaylichenko?page=3#comments)
    Готов комменты мои и жеки пересчитать за любой отчетный период по веткам Шахтера и динамо?)
    Иван Грозный
      Иван Грозный, 21.02.2020 11:44
    -10
    Забавно смотреть как трое дырявых на ветке чемпиона окалачиваются)))))))))))))))))))
    забавно ,как этот клоун на ветке Динамо окОлачивается-Кадара сослали в дубль Динамо за грубость в адрес Михайличенко(https://sport.ua/news/476288-kadara-soslali-v-dubl-
    dinamo-za-grubost-v-adres-mihaylichenko?page=3#comments)