Микола ЗОЦ: «Рухаємося потроху на шляху створення жіночої команди»
Тренер збірної України – про жіночу естафету на етапі Кубка світу в Рупольдінгу
![Микола ЗОЦ: «Рухаємося потроху на шляху створення жіночої команди»](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/106/orig_661335.jpg)
Старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц поділився думками щодо жіночої естафети на етапі Кубка світу в німецькому Рупольдінгу.
«Нічого особливого не сталося – рухаємося потроху на шляху створення жіночої команди. Як я казав, десь буде краще, десь буде гірше. Але головне, що потихеньку жіноча команда створюється, і це насамперед тішить. На сьогодні, буду чесним, це для нас, напевне, трошки завищене місце. Але це біатлон – вистачає команд, які достойні на це місце.
У Рупольдінгу, у порівнянні з Обергофом, наче як на курорті. Тут вітру майже немає. На перше місце тут виходить не тільки точність, але й швидкість стрільби, бо всі стараються. Треба і на колах старатися, щоб не відпадати. Є своя специфіка, але комфортно.
Петренко може відпрацювати як слід на першому етапі, але у цій естафеті вона трошки перевершила себе на сьогодні. Ще від початку сезону я казав, що їй треба час, аби стабілізувати стрільбу. Я дуже за неї радий. Для мене найважливіше, аби кожна з них психологічно в себе повірила. Тоді уже можна працювати з людиною.
Чи привітав Анастасію Меркушину з етапом? Вона з чотирьох додаткових патронів команди використала три. Але видно, що вона відчуває відповідальність, є зсув у психології, перш за все. Тож все буде нормально.
Роль фінішерки підходить Христині. Ми ж пробували її на першому етапі, мені здалося, що то не її. Основне, що в неї є – це психологія та врівноваженість. Вона швидко орієнтується, якщо якась незапланована ситуація відбулася. У неї все це є. Але все одно: якщо створювати команду-претендента на медалі, треба буде додати швидкість на третьому-четвертому етапі. Це вже робота на наступний рік – за місяць такі речі не змінюються, а за рік уже можна додати багато чого у цьому компоненті.
В спринті ідеально було б, щоб вони щось дали для збірної у заліку Кубка націй. Але ситуація така, що в принципі нічого страшного не буде, щоб нам втриматися в топ-10.
Зараз на Кубку IBU перебуває п'ять дівчат і на Кубку світу — семеро. Мені треба із цих дванадцяти вибрати сім спортсменок на чемпіонат Європи. А потім уже з тієї сімки – шість, які поїдуть на чемпіонат світу. Хочу, щоб це було визначено після Антгольца.
Це в мене на першому місці зараз. І цей спринт в Рупольдингу – він теж показник. Ось був спринт на Кубку ІBU в Ріднау – там Аня Кривонос себе непогано проявила. Будемо дивитися також спринт в Рупольдингу», – сказав Зоц.
Нагадаємо, що українська четвірка в естафеті посіла п'яте місце.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Харлан впевнено вийшла до півфіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696240.jpg)
![Харлан впевнено вийшла до півфіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696240.jpg)
Українка пробилася до 1/2 фіналу у фехтуванні на шаблях
![Світоліна переграла 6-ту ракетку світу і вийшла в 1/8 фіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/middle_696306.jpg)
![Світоліна переграла 6-ту ракетку світу і вийшла в 1/8 фіналу Олімпіади-2024](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696306.jpg)
Еліна у трьох сетах здолала Джессіку Пегулу у 2-му раунді Олімпійських ігор у Парижі
![Без медалі. Україна завершила фінал у спортивній гімнастиці на Олімпіаді](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696268.jpg)
![Без медалі. Україна завершила фінал у спортивній гімнастиці на Олімпіаді](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696268.jpg)
![ХЛАНЬ: «Не думаю, що в Аргентини багато тактики. Грають, ніби орда біжить»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696331.jpg)
![ХЛАНЬ: «Не думаю, що в Аргентини багато тактики. Грають, ніби орда біжить»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696331.jpg)
![Білодід вилетіла з ОІ. Дар'я програла у додатковий час через третє шидо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/slider_696206.jpg)
![Білодід вилетіла з ОІ. Дар'я програла у додатковий час через третє шидо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/81/small_696206.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/83/thumb_456643.jpg)
![Василий Гредюшкин](https://pic.sport.ua/images/users/0/11/83/thumb_456643.jpg)