Дракони знову не по зубах. Шахтар у Гамбурзі програв Порту
Донецький клуб стартував із поразки у Лізі чемпіонів
Чимало яскравих природних явищ приносить услід за собою осінь, але для футбольних уболівальників настання цієї пори року вказує лише на одне – наближається старт групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА, клубного турніру найвищого ґатунку. Цього року Україну в цьому змаганні представлятиме чемпіон, донецький «Шахтар», який потрапив у надзвичайно цікаву групу під літерою «H», у складі якої присутні також каталонська «Барселона», португальський «Порту» та бельгійський «Антверпен».
Саме з матчу проти вже знайомих «гірникам» «драконів» і розпочинались пригоди команди Патріка ван Леувена на міжнародній арені. Місцем для проведення домашніх протистоянь «помаранчево-чорні» цього разу обрали Гамбург у Німеччині, де місцевий «Фолькспаркштадіон» уже бозна-скільки часу не чув гімнів європейських змагань через невдалі виступи «Гамбурга».
Скільки б дебютантів Ліги чемпіонів не було в стартовому складі «Шахтаря» в цьому протистоянні, а призвичаїтись до потрібного ритму їм би все одно ніхто б не дозволив. «Порту» одразу дав зрозуміти, яка команда буде контролювати хід гри, а захист «гірників» – то взагалі історія для окремої розмови. На восьмій хвилині програна боротьба Келсі біля центрального кола обернулась ударом Франку із зони перед штрафним, який ледь витягнув Різник, але на добиванні першим був Галено.
Той фланговий бразильський лідер атак «Порту» взагалі був суцільним головним болем для оборони команди з Донецька, бо за ним постійно не встигали опоненти, а він ще до перерви оформив дубль та віддав гольовий пас на нападника Мехді Таремі за підсумком власних індивідуальних ліворуч а атаці. Але на другий гол «драконів» потрібно було спрямувати окрему увагу, бо він став можливим тільки з допомогою безталанної передачі Сікана назад із лівого флангу захисту, до якої партнери були просто неготові.
Проте промінчик надії в наших серцях усе одно хоч ненадовго з’являвся. Передумови для цього створив Келсі, коли майже одразу після першого голу гостей завершив головою подачу Коноплі з правого флангу. Судячи зі святкування, дебютний гол у дебютному матчі в Лізі чемпіонів був для венесуельця справжнім надбанням. Та й загалом «Шахтар» не так уже й погано виглядав під час наступальних дій, щоб ховати його шанси від одного тільки погляду на підсумковий рахунок першого тайму. Проблеми в захисті? Так, цього було цілком достатньо для того, аби критикувати команду ван Леувена, але зброї вона завчасно не складала.
Після перерви перед господарями поставало вкрай складне завдання, оскільки суперники могли грати в будь-якому темпі, а ось «Шахтарю» потрібно було ставати на дві голови сильнішими. Цього в діях українського колективу, на жаль, ми так і не побачили, тож підсумковий рахунок нас дуже засмутив. Проте й не можна було сказати, що все було настільки погано. Радше темп гри був таким, що повністю влаштовував суперників, і це дратувало найбільше.
Із іншого боку, «гірники» перспективно намагались атакувати, проте м’язове пошкодження в Лемкіна змусило ван Леувена проводити перебудову ледь не всього захисту прямо під час гри. Дебютант Міроші в підсумку став центральним захисником, що в двох випадках ледь не коштувало команді четвертого пропущеного м’яча. Що ж до атаки, то все замикалось на Зубкові, і хоча той кілька разів дуже цікаво пробивав у площину, проте Кошта більше пропускати голів не мав наміру.
У наступному турі донецький «Шахтар» гратиме в гостях у бельгійського «Антверпена», а португальський «Порту» прийматиме каталонську «Барселону».
Ліга чемпіонів. Група Н. 1-й тур.
«Шахтар» – «Порту» – 1:3
Келсі (13) – Галено (8, 15), Таремі (29)
Сікан (6), Степаненко (31), Конопля (76) – Карму (4), Жоау Маріу (54)
«Шахтар»: Різник, Міроші, Ракіцький, Лемкін (Азаров, 65), Конопля (Гочолеішвілі, 76), Степаненко (Бондаренко, 65), Назарина, Судаков, Зубков, Сікан (Егіналдо, 81), Келсі (Кащук, 65)
«Порту»: Діогу Кошта, Жоау Маріу (Санчес, 73), Пепе, Карму, Еуштакіу, Зайду (Венделл, 46), Хайме (Гонсалес, 73), Франку (Боржеш, 82), Варела, Галено (Консейсау, 91), Таремі
Арбітр: Давіде Масса (Італія)
Стадіон «Фолькспаркштадіон» (Гамбург, Німеччина)
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Оглядач Sport.ua Лев Кравців – про те, чого очікувати від Усика і Ф’юрі у другому поєдинку
На головний бій вечора було замінено суддю
виявилося, що Шахтар не має оборони зовсім, суцільний прохідний двір
Мне кажется с тактикой на игру и составом Леувен ошибся в первую очередь. Не пошла игра и удары у Судакова (На Сикана я лично и не рассчитывал, но он даже хуже сыграл чем обычно)
Порту и итальянский арбитр откровенно не хотели доводить счет до не приличного для Шахтера, а Шахтер после 55 минуты (даже чуть раньше чем в УПЛ) просто остановился.
Как то так ...
Дуже сподобався матч, хотілось більше м'чів у ваші ворота, але нічого страшного, почикаю на матч з Барсою.
4 місце яке ви так частенько згадували, буде ваше, в цьому я переконаний.
Защита - печаль, особенно Лемкин сегодня.