Команди не змогли використати створені моменти

1345
1
УПЛ

Перший матч між «Колосом» і «Металістом» в цьому сезоні відбувся на початку вересня, у 4-му турі чемпіонату. Старт сезону видався успішним для обох команд: перед тим очним поєдинком «Колос» йшов на третій сходинці в турнірній таблиці, а «Металіст» – на четвертій. Після перемоги над харків’янами клуб з села на Київщині навіть поділяв перше місце з донецьким «Шахтарем», але поразка в наступному турі відкинула «Колос» з вершини таблиці. Зараз ковалівський клуб є надійним середняком. «Металіст» з того часу виграв лише двічі й зараз вимушений думати про збереження місця в еліті, хоча відстань між харків’янами та ковалівцями в турнірній таблиці складає лише 6 очок.

За кілька днів до матчу склад «Металіста» поповнив іспанський захисник Роберто Коррал. Однак на полі він не з’явився. Загалом стартова одинадцятка мало відрізнялася від поєдинку попереднього туру проти «Александрії»: лише Панасенко вийшов замість Ралюченка. У складі «Колоса» відбулося три зміни. У старті вийшли Мілько, Чорноморець, Ільїн. Вони замінили Ісаєнка, Болбата та Ємця.

Початок матчу на стадіоні «Авангард» пройшов за переваги «Колоса». Ковалівці з перших хвилин діяли активніше, однак суттєвої небезпеки створити не могли. Запам’ятався удар Богданова приблизно з 30 метрів, після якого м'яч пролетів над поперечиною. Після кутового Оріховський пробив головою з лінії воротарського майданчика – Єрмолов парирував.

«Металіст» традиційно намагався будувати свої атаки за допомогою дрібного пасу, але протягом першої третини тайму виходило це безрезультатно. Можливо, заважав вологий газон. Крім того, в дебюті матчу нервував голкіпер Єрмолов, який запам’ятався кількома невдалими діями (зокрема, на 11-й хвилині він вибіг із воріт, щоб підстрахувати захисників, намагався вибити м'яч, але влучив у Мізюка, який був у метрі від нього). А, як відомо, коли гравці не відчувають надійності в обороні, то і в атаці у них не все складається кращим чином.

Ближче до середини тайму «Металіст» налагодив комбінаційну гру та забрав під свій контроль м’яч. Харків’янам переважно через фланги вдавалося проводити швидкі атаки, які завершувалися прострілами та навісами до штрафного майданчика. Однак із завершальною стадією не складалося: то боротьбу в штрафному програвали, то передачі не знаходили адресатів. Намагалися харків’яни також бити з-за меж карного майданчика, але ударам не вистачало точності.

Ближче до завершення тайму перевага «Металіста» стала відчутною, але гравці не втілили її у голи. Мало того, харків’яни могли пропустити після контратак ковалівців, в одній з яких Кравченко з правого флангу віддав пас у штрафний майданчик на Безбородька. Той виграв боротьбу у Мизюка, але пробив повз ворота.

Другий тайм розпочався приголомшливо для «Колоса». «Металіст» з перших хвилин активно пішов в атаку. Вже на 47-й хвилині Олександр Дердо призначив пенальті після того, як Кравченко у верховій боротьбі штовхнув у спину Демченка. Прядун «з точки» пробив на силу недалеко від центру воріт – Волинець відбив м'яч. Через п’ять хвилин «Металіст» знову створив момент: Наумець, обігравши Чорноморця, з правого флангу увійшов у штрафний майданчик, прибрав Гончаренка, але Мілько врятував «Колос», заблокувавши удар. Кількома хвилинами пізніше Наумець знову був на вістрі атаки, однак його удар прийшовся у захисника.

Атакувального запалу гравців «Металіста» вистачило приблизно на 20-25 хвилин. Десь з середини тайму інтенсивність гри почала знижуватись. Після 70-ї хвилини обидві команди грали обережно, та й втома почала даватися взнаки. Футболісти переважно обмінювалися позиційними атаками. У підсумку, матч завершився сухою нічиєю.

«Металіст» доклав чимало зусиль, але перемогти не зміг. Тепер його безвиграшна серія складає 12 матчів. Одного очка, заробленого в цьому турі, навряд чи вистачить, щоб піднятися у турнірній таблиці. Якби не погана реалізація моментів, то «Металіст» міг би дещо поліпшити своє становище. Покращився б і моральний стан гравців і тренерів.