23.02.2023 22:00 – FT 2-й матч. Результат першого матчу 1:2 2 : 1

Усе вирішила лотерея. Шахтар переграв Ренн у серії пенальті

Колектив Ігора Йовічевіча здійснив видовищний порятунок наприкінці овертайму

38159
116
ФК Шахтар Донецьк

Нічого доброго з пригоди дніпровського «Дніпра-1» у весняній частині Ліги конференцій УЄФА так і не вийшло, тому ми поступово поринали в події турніру дещо вищого рангу, у якому також брав участь представник України. Для донецького «Шахтаря» участь у плей-оф Ліги Європи вже не є новиною, однак у поточному сезоні хорватському фахівцю Ігору Йовічевічу доводиться проводити свою команду через найважчі випробування.

Французький «Ренн» як суперник за попереднім раундом плей-оф був саме однією із таких великих перепон для українського колективу, оскільки матч-відповідь мав проводити на рідному «Роазон Парк», який славиться дуже гучними вболівальниками. Київське «Динамо» не дасть збрехати з цього приводу, адже в своїй невдалій міжнародній осінній кампанії також відвідувало цю арену. Але в «гірників» усе ж таки був дещо м’якший контекст – перемога 2:1 у першій зустрічі, яка давала можливість помріяти про дещо більше.

Проте бретонці в підсумку виявились негостинними, як і можна було передбачити заздалегідь. Високий пресинг, завантаження м’яча до штрафного та велика кількість ударів – «Ренн» на старті матчу подекуди атакував володіння Трубіна й удесятьох, тож можна лише уявити рівень навантаження за захист команди Йовічевіча цими хвилинами. Але «Шахтарю» вже нікуди було подітись, тож його голкіпер рятував як тільки міг під час ударів Гуїрі, Маєра чи Трюффера, а решта партнерів по обороні намагалась щось вигадати в плані контратак.

Оскільки «червоно-чорних» не вистачало на створення постійної загрози, гості мали інтервали ігрового часу для того, аби демонструвати власні здібності в атаці. Несподівано, але «Шахтар» навіть примудрився вдало розіграти подачу кутового з правого флангу на ближню стійку на 22 хвилині, після якої Бондаренко скинув м’яч на Траоре, а той у воротарському розстріляв голкіпера другим дотиком. Тоді здавалось, що життя на «Роазоні» на мить зупинилось, але VAR побачив гру рукою в Артема, тож радість нападника «гірників» була передчасною.

Але свій важливий ефект забитий та незарахований м’яч усе ж таки мав – «Ренн» утратив упевненість і почав озиратись на власні ворота. «Шахтарю» тоді було потрібно більш удало цим скористатись, проте українці вирішили не форсувати події задля більш надійної гри позаду. Це мало всі підстави, адже тайм суперники завершували знову біля воріт Трубіна, нехай тому й більше не довелось долучатись до гри на лінії.

Не було жодних сподівань на те, що суперники відступляться від своїх намірів у другій половині гри, і зрештою «Ренн» таки дотиснув. Знову Токо Екамбі опинився вільним у штрафному «Шахтаря», але цього разу з передачі Гуїрі до лівого флангу бив під голкіпером. Цей момент додав упевненості суперникам і, як здавалось, трохи вибив ґрунт із-під ніг команди Йовічевіча. Донеччанам довелось докласти чималих зусиль для того, аби стримати подальші спроби французів піти за другим голом, проте вони все ж таки вистояли.

Ба більше – «гірники» інколи настільки жваво ходили до контратак, що залишалось Сікану лише бути більш наполегливим під час виконання завершального удару з меж чужого штрафного. Хитка рівновага встановилась таким чином на футбольному полі аж до завершення основного часу, після чого обидві команди погодились зіграти додаткові пів години.

І якщо в першому овертаймі все було більш-менш обнадійливо для української команди, окрім травми Тараса Степаненка, то вже за першої атаки суперників у другій п’ятнадцятихвилинці «Шахтар» пропустив. Матвієнко не втримав на фланзі блискавичного Доку, який потім у штрафному викотив під порожні для Салаха, який не мав права схибити.

У той момент дійсно здавалось, що все – можна пакувати валізи додому. Але поведінка команди Женезіо за сприятливих умов виявилась де в чому навіть неадекватною. «Ренн» віддав м’яч суперникам і дивився за тим, як до його штрафного надсилаються м’ячі з флангів. У підсумку, прилетіло на 119 хвилині від Джурасека, а Белосян примудрився закинути м’яч за комірець Манданді. Серія пенальті, якої на «Роазоні» точно ніхто не очікував побачити ще чверть години тому.

І як почав тягнути удари суперників Трубін, починаючи від другого пострілу! Доку та Мелінг не переграли воротаря «Шахтаря», після чого потрібно було закривати серію, але спочатку Бондар промахнувся повз ліву стійку, а потім Сікан пробив у поперечину. Знову «гірники» підійшли до краю прірви, але 21-річний голкіпер за комірець витягнув партнерів, а разом із ними й удар від Угочукву, після чого новачок Келсі виконав вирішальний постріл.

У підсумку, від звітної пари команд донецький «Шахтар» буде продовжувати участь у плей-оф Ліги Європи УЄФА на стадії 1/8 фіналу, тоді як для французького «Ренна» турнірний шлях завершено достроково.

Ліга Європи УЄФА. 1/16 фіналу. Матч-відповідь.

«Ренн» – «Шахтар» - 2:1 (4:5 – пен.) (перший матч – 1:2)

Токо Екамбі, 52, Салах, 106 – Белосян, 119 (авт.)

Спенс, 54 – Бондар, 62, Траоре, 68, Михайліченко, 82, Конопля, 90+4, Матвієнко, 120+1

«Ренн»: Манданда – Трюффер, Белосьян, Омарі, Спенс – Токо Екамбі (Салах, 96), Маєр (Угочукву, 71), Сантамарія (Д. Дуе, 97), Доку – Гуїрі, Калімуендо (Те, 84).

«Шахтар»: Трубін – Михайліченко, Матвієнко, Бондар, Конопля – Степаненко (Назарина, 100) – Топалов (Джурасек, 80), Судаков, Бондаренко, Зубков (Келсі, 111) – Траоре (Сікан, 79).

Арбітр: Тобіас Штілер (Обертсгаузен, Німеччина).

Стадіон: «Роазон Парк» (Ренн, Франція).

РЕНН - ШАХТАР. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 7°C

Події матчу

120’ +7
ГОЛ ! З пенальті забив Кевін Келсі (Шахтар Донецьк).
120’ +6
ГОЛ ! З пенальті забив Юхим Конопля (Шахтар Донецьк).
120’ +6
ГОЛ ! З пенальті забив Вармед Омарі (Ренн).
120’ +5
ГОЛ ! З пенальті забив Флавьєн Те (Ренн).
120’ +4
ГОЛ ! З пенальті забив Амін Гуірі (Ренн).
120’ +3
ГОЛ ! З пенальті забив Артем Бондаренко (Шахтар Донецьк).
120’ +2
ГОЛ ! З пенальті забив Георгій Судаков (Шахтар Донецьк).
120’ +1
ГОЛ ! З пенальті забив Єгор Назарина (Шахтар Донецьк).
120’ +1
ГОЛ ! З пенальті забив Дезіре Дуе (Ренн).
119’
ГОЛ ! Автогол забив Жанюель Белосян (Ренн).
106’
ГОЛ ! М'яч забив Ібрахім Салах (Ренн).
52’
ГОЛ ! М'яч забив Карл Токо-Екамбі (Ренн).
(189)

ЧС з хокею U-18. Україна у напруженому матчі обіграла Угорщину
Хокей | 18 квітня 2024, 16:46 11

Українські хокеїсти закинули 7 шайб

Відомо, хто підказав Луніну залишитися на місці перед ударом Бернарду
Футбол | 18 квітня 2024, 12:44 1

Тренер воротарів «Реала» вважав, що не стрибати варто лише в одному випадку з трьох можливих