Крах Бундестіму. Німеччина обіграла Коста-Ріку, але до плей-оф не вийшла
Німці на другому поспіль мундіалі не можуть вийти з групи
Збірна Німеччини стартувала на чемпіонаті світу із сенсаційної поразки від Японії. І в наступному поєдинку, де німцям протистояла Іспанія, команді Ханса-Дітера Фліка потрібно було брати очки. Збірна Німеччини і тут була близька до фіаско, але зуміла зрівняти результат. Навіть такий результат міг стати марним, якби не… Коста-Ріка, яка обіграла японців. Після принизливих 0:7 від «Фурії Рохи» перемогу «тікос» можна назвати як мінімум несподіваною. Якби перемогли японці, німцям слід було потихеньку готуватися до раптового виїзду з Катару, адже тоді розраховувати на ще одну сенсацію від невмотивованої Японії (перемогу над іспанцями) навряд чи доводилося.
Але відкинемо умовний спосіб. У заключному турі збірній Німеччини потрібно було обігравати костаріканців і сподіватися, що іспанці не програють Японії. При цьому у своєму матчі німцям потрібно було забезпечити різницю м'ячів, яка б дозволила їм випередити азіатів за рівності очок. Те саме можна сказати і про команду Коста-Ріки: обігравайте німців і ставайте героями для своєї країни. Але чесно кажучи, ще в одну сенсаційну поразку Бундестіма якось не вірилося.
Номінальні гості одразу взялися до справи, після стартового свистка обступивши штрафний майданчик суперників. Вже на 2-й хвилині Навасу довелося демонструвати свою реакцію після удару Мусіали. Німці активно використовували фланги і не давали костаріканцям часу на перепочинок. Така агресивна гра швидко принесла Бундестіму свої плоди. Чергова флангова атака завершилася ювелірним навісом Раума, після чого Гнабрі головою підрізав м'яч під дальню штангу.
Забивши швидкий гол, німці продовжили насідати на захисні побудови Коста-Ріки. Через кілька хвилин після взяття воріт був близький до успіху Горецка, який зблизька ударом головою не пробив Наваса. Довелося попрацювати голкіперу і після удару Кімміха з-за меж штрафного майданчика.
І все ж таки «тікос» утримували мінімальний рахунок. А коли атакуючий запал Бундестіма дещо згас, костаріканці почали огризатися. І мало не зрівняли результат. Неузгодженістю Зюле та Рюдігера міг скористатися Фуллер, але з його ударом впорався Ноєр.
Другий тайм розпочався не так, як перша половина зустрічі. Німці продовжували атакувати, але осмілілі костаріканці вже не давали створювати моменти біля своїх воріт. Можливо, на гру підопічних Фліка вплинули шокуючі новини з паралельного матчу, в якому Японія обігравала іспанців. І розгубленістю футболістів збірної Німеччини «тікос» сповна скористалися. У контратаці Вастон головою не пробив Ноєра, але Техеда добив м'яч у ворота.
Такий розвиток подій розлютив футболістів збірної Німеччини. Відразу зрівняти рахунок міг Мусіала, але він влучив у штангу. Не реалізував свій момент і Рюдігер, який після прострілу Кімміха з меж воротарського не влучив у ціль, а ще один удар Мусіали знову відбила штанга воріт Коста-Ріки. Після цього німці пережили ще один шок, коли після навісу зі штрафного м'яч, що заметушився перед Ноєром, опинився у воротах. Цікаво, що у цей момент саме Японія та Коста-Ріка ставали учасниками плей-оф. Але попереду було багато ігрового часу.
І все-таки, німці показали характер. Хаверц відразу зрівняв результат, а потім виручає Навас, який відбив удар від Фюллькруга. Але наприкінці зустрічі Бундестім вирвав перемогу. Хаверц оформив дубль, замкнувши простріл Гнабрі, а після скидки Сане перевагу своєї команди збільшив Фюллькруг. Але такий результат не виводив збірну Німеччини до плей-оф: їм потрібна була нічия в паралельному матчі. А японці вигравали. І виграли. Тож німецька команда, як і чотири роки тому на ЧС-2018, не зуміла подолати груповий етап.
Чемпіонат світу. Група Е. 3 тур.
Коста-Ріка – Німеччина – 2:4
Техеда (58), Нойер (70, автогол) – Гнабрі (10), Хаверц (73, 85), Фюллькруг (89)
Дуарте (77)
Коста-Ріка: Навас, Дуарте, Вастон, Варгас, Фуллер (Беннетте, 74), Ов'єдо, Борхес, Техеда (Контрерас, 93), Агілера (Салас, 46), Кемпбелл, Венегас (Матаррітас, 74).
Німеччина: Ноєр, Зюле (Гінтер, 93), Рюдігер, Раум (Гьотце, 67), Кімміх, Гюндоган (Фюллькруг, 55), Горецка (Клостерман, 46), Мусіала, Гнабрі, Сане, Мюллер (Хаверц, 67).
Арбітр: Стефані Фраппар (Франція)
Стадіон «Ель-Байт» (Ель-Хаур, Катар)
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Боксер-блогер – про бій з легендою
Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»
Про японців нема слів. Вибороли в матчах з фаворитами місце під сонцем.
а так, то німцям немає кого звинувачувати, потрібно було вигравати в Японії