Чи варто Луніну залишатися в Реалі
Оглядач Sport.ua – про майбутній вибір українського голкіпера
Минулий сезон український воротар Андрій Лунін не може занести собі в актив. Він був кращий за попередній, бо Лунін повернувся до національної команди та зіграв три матчі за «Реал» (минулого сезону була тільки одна кубкова гра за клуб), але суттєво не змінив перспектив українського воротаря. Новий наставник «Реала» Карло Анчелотті так само, як і попередній тренер Зінедін Зідан, бачить в українцеві тільки запасного голкіпера, дублера Тібо Куртуа.
Андрій не провів жодного матчу в Лізі чемпіонів у переможному розіграші для Мадрида. Карло Анчелотті не ставив його навіть на «Шериф». І зрештою українець так і не отримав статусу переможця ЛЧ. У чемпіонаті же він грав уже після здобуття дострокового титулу «вершковими», а у Кубку провів один матч.
Майбутнє Андрія залишається туманним. В один період ЗМІ повідомляють про бажання Луніна змінити команду та піти в оренду заради ігрової практики, а в інший – з'являється інформація, що український воротар може змінити команду влітку.
Чому Лунін має залишитися в Мадриді
Статус гравця першої команди Мадрида доволі почесний. Це вже визнання рівня, майстерності. У «Реалі» зібрані найкращі гравці світу. Навіть, якщо ти не основний гравець, але маєш можливість працювати під керівництвом Зідана, Анчелотті, тренуватися разом із Модричем, Кроосом, Каземіро, Бензема та мати у партнерах Куртуа. Навіть запасний гравець має статус та можливість покращувати свою майстерність.
Лунін вже обжився в Іспанії. Адаптувався до побуту, вивчив мову. Зриватися в іншу країну чи змінювати місто проживання вже якось не дуже комфортно. Тим паче, що у тебе зовсім маленька дитина.
У фінансовому плані Луніну теж жалітися немає на що. ЗМІ називалися цифри заробітку українця в Іспанії – від 1.5 млн євро до 3.2 млн за сезон. Скоріш за все, тут використаний принцип зростання. Воротар перебрався до Іспанії у юному віці. В таких випадках підписують довгострокові контракти зі збільшенням зарплатні кожного року. В сьогоднішніх реаліях Луніну та його представникам буде важко знайти клуб із такими заробітками. Ніяких передумов футбольних немає, щоб отримувати зарплату на тому самому рівні в потенційно новій команді. Зміна клубу для Луніна автоматично означає зменшення доходів. У 23 роки йти на такий крок –якось не дуже. Навпаки, у такому віці зарплата у футболіста має зростати.
Питання нового клубу теж нікуди не поділося. Легко працевлаштуватися Лунін не зможе. Український воротар не може похвалитися ігровою практикою. Статус таланта та чемпіона світу серед молоді вже у минулому. Платити за українця великі гроші немає сенсу. Ніхто не знає, як він себе проявить протягом сезону, бо такого досвіду у нього закордоном не було. Сильні клуби та беззаперечну довіру в потенційно новій команді я б відкидав відразу. Питання оренди – теж доволі складне. Ніхто не хоче розвивати чужих гравців. «Маленькі клуби» теж хочуть заробляти на трансферах, а не готувати для когось футболістів. Вже був подібний досвід у «Леганесі» та Вальядоліді».
Тому Андрій може розраховувати на конкуренцію за місце в складі потенційно нового клубу, або на перехід до команд нижчого рівня. Покидати Мадрид, щоб сидіти в іншому клубі на лаві – зовсім неправильно.
Є приклад Альфонса Ареоля, який теж був незадоволений малим ігровим часом у статусі другого воротаря «Реала». Але після відходу з Мадриду він не вразив. Таке рішення не пішло на користь кар’єрі чемпіона світу. В АПЛ його «Фулгем» вилетів, в складі «Вест Гема» француз провів один матч в АПЛ та грав у ЛЄ.
В плані трансферів помічниками є агенти. З Луніним працює його батько Олексій. Тому лобі в Андрія особливо немає. Потрібно самим спілкуватися з «Реалом», щоб він пом’якшив свою позицію, або шукати можливості закордоном. Без співпраці із агентським лобі дуже непросто здійснювати переходи для футболіста, який не грає.
Не забуваємо, що який-не-який, а прогрес у Луніна є. У позаминулому сезоні він зіграв тільки один матч за «Реал». У минулому сезоні вже три поєдинки. Окрім Кубку Іспанії, додалися ще дві гри у чемпіонаті після здобуття чемпіонства. Можна сподіватися, що таких матчів далі буде більше. Тібо Куртуа поки обходили стороною коронавірус, травми, дискваліфікації, спади форми, але рано чи пізно у нього будуть виникати проблеми. Бельгієць - людина, а не робот. У наступному сезоні на нього чекає чемпіонат світу, де Бельгія виглядає одним із фаворитів. Анчелотті буде давати більше відпочивати одному із найкращих воротарів сучасності.
Медіа протягом зими та весни активно сватали Луніна в нові команди. Там де шукали воротаря, то відразу випливало прізвище колишнього голкіпера «Зорі» та «Дніпра». Якщо на рівні «Аякса» та «Боруссії» Дортмунд, «Вільярреала» про це ще можна було вірити, то інформація про «Тоттенгем» та «Лестер» виглядає абсурдною. Уго Льоріс та Каспер Шмайхель – одні з найкращих воротарів АПЛ. Всі розуміють, що для переїзду в Англію потрібен відповідний агент. Це все дуже схоже на медійну кампанію представників Луніна з бажання тиснути на «Реал», щоб Андрій більше мав ігрової практики, бо в іншому разі змінить клуб.
Якщо вже Лунін поставив собі ціль стати основним воротарем «Реала», то має гнути лінію до кінця. «Реал» такий порядок денний влаштовує. Не виключено, що Мадрид запропонує Андрію нову угоду. «Вершкові» готові добре платити, якщо воротар готовий сидіти на лаві запасних. А там, може, якийсь шанс підвернеться.
Чому Лунін має покинути «Реал»
4-5 років тому Андрій був одним із топ-талантів на позиції воротаря у світі. Зараз українцю вже 23 роки, але чотири останніх сезони із них він грав дуже мало. За чотири роки в Іспанії українець провів тільки 29 поєдинків (4 за «Реал», 5 за «Леганес» та 20 за «Ов’єдо»). Таку саму кількість матчів статистичні портали дають Луніну в останньому сезоні за «Зорю». Все дуже просто: немає ігрової практики, немає розвитку. Можна тренуватися скільки завгодно, бути професіоналом, але якщо ти не граєш, то не ростеш. Українця вже перестали вважати потенційно одним із найсильніших талантів світу серед воротарів. Свій потенціал та аванси Лунін не виправдовує.
«Реал» не бачить у Луніну великої перспективи. Клуб не живе з виховання гравців. У Мадрида є можливість купувати футболістів за великі гроші. Після вдалого виступу на чемпіонаті світу в Бразилії купили Кейлора Наваса. Після чемпіонату світу-2018 перейшов Тібо Куртуа. Якщо у бельгійця виникнуть проблеми, чи він захоче змінити клуб, то Флорентіно Перес полізе в кишеню, щоб підписати чергового топового голкіпера. «Реал» не готовий чекати, поки хтось набере ігровий тонус та буде готовий грати на такому рівні. Це не «Ов’єдо» чи «Зоря». Лунін не зміг заграти на рівні аутсайдерів Ла Ліги «Вальядоліда» та «Леганеса», а тут команда з найвищими цілями у футболі.
Для Мадрида Лунін – це можливість не витрачати зайві гроші на резервного воротаря, який би був дублером для Куртуа. Мадрид реконструює стадіон, має великі кредитні зобов’язання. Навіщо витрачати зайві гроші, якщо є гравець із власної системи для ролі запасного гравця? Умовному Оспіні потрібно добре платити за відсутність ігрової практики, давати хороші підйомні за підписання контракту. Хоча у нього буде роль тільки дублера.
У «Реалі» особливо ніхто не переживає, що Лунін не грає. «Вершкові» це компенсують хорошим контрактом, який би жоден інший клуб у світі не платив. Доходила інформація, що зимою окремі клуби хотіли орендувати Луніна, але почули категоричну відмову від Переса. Анчелотті не готовий залишатися без дублера Куртуа.
Все схоже на те, що Лунін не виправдає авансів, покладених на нього 4 роки тому. Він втратив час для розвитку. Якби не літав у небесах із бажанням відразу після «Зорі» закріпитися в «Реалі» чи грати у Ла Лізі, а відразу займався пошуком ігрової практики, то зараз вже реально міг би бути топовим голкіпером. Іншими словами, якби Лунін після переїзду пішов грати в Сегунду, потім у наступному сезоні - в Ла Лігу на правах оренди, то вже зараз мав би серйозний рівень та міг би теоретично стати конкурентом (а не дублером) для Куртуа, або перейти в хороший клуб. Після переїзду до Іспанії Лунін пройшов усю підготовку до сезону з «Реалом», а вже на фініші трансферного вікна (коли клуби на 99% були сформовані), почав шукати у пожежному варіанті команду на сезон. За рік замість повноцінного сезону в Сегунді Лунін вирішив, що гідний грати відразу в Ла Лізі та пів року протирав штани на лаві «Вальядоліда». Перші півтора роки були втрачені на невдалі оренди.
Тривожним дзвінком для українця є підписання «Реалом» «нового Касільяса», воротаря «Мальорки» та юнацьких збірних Іспанії 17-річного Феррана Кетгласа. Його вважають одним із найбільших талантів Європи на позиції воротаря. У перспективі його бачать наступником Куртуа. Є Луніну, про що думати.
Зараз приходить вирішальний час для Андрія, коли він сам може піти в статусі переможця чемпіонату Іспанії, команди, яка перемогла у ЛЧ. Наступного літа українець може опинитися в ситуації майже повного ігрового простою. З таким резюме знайти нову хорошу команду буде непросто. Влітку Лунін та його батько мають приймати рішення, від якого буде залежати подальша кар’єра та перспектива кар’єри. У 24-25 років тільки починати свої повноцінні виступи у провідних чемпіонатах – це вже запізно.
Сергій ТИЩЕНКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Зірка Голлівуду висловився про цей бій
Заявлено про випробування нової ракети середньої дальності
Лунін швидше всього обере синицю в долонях, а не журавля в небі (тим більше що синиця добряче вгодована)
Вратарь особое амплуа.
Да, условный Зинченко хоть и не всегда в основе но выходит на замену. С вратарем такое редко случается, разве что травма у основного. Куртка пока травмы обходят, да и короновирус тоже.
Но всякое бывает.
Я не считаю, что как вратарь он стал хуже, потому что не играет.
Он тренируется и растет.
Метаться нет смысла, вратарей везде хватает, а в низшую лигу идти тоже не вариант даже если там устроится, то тогда про него
Вообще забудут.
Остается вариант - ждать свой шанс и тренироваться.
Да,- и хорошо что его не поставили на игру с Шерифом - тогда бы поражение на него списали.
в то время футболисты носили свои вещи с собой в чемоданчиках и часто дублеры, в знак уважения, носили чемоданчики своих первых номеров. Так вот- Яшин стал в ворота первым номером в 29 лет и играл до 42-х,но это не помешало ему завоевать выше упомянутые индивидуальные титулы. Я имел счастье видеть игру Льва Яшина вживую на стадионе. Я это к тому,что вода камень точет. Коль так сложилась судьба,Лунину нужно держаться,пока он восстребован, в лучшей команде мира,вторым номером у лучшего вратаря мира,зарабатывать хорошие деньги и ждать своего момента,а он,я верю, обязательно наступит.
1.Самый сильный клуб мира
2. Второй вратарь.
3. Вратарь может играть до 40 (Манингер, Ховард тому пример)
4. Отличные условия, зарплата. Жизнь в столице.
5. По моему они с женой ждут ребенка.
Это значит ребенок может в будущем иметь доки ес. Это огромный стимул остаться
Ждать и молиться, как кощунственно это бы не прозвучало, серьезной травмы Куртуа - тоже не выход. Я не уверен, что и после этого он станет основным.
Теперь объясню почему я так считаю. Он молодой, ему нужна хоть какая-то практика в футболе, а не 1 матч за кубок. На тренировках конечно же хорошо тренироваться с такими партнёрами как Модрич, Бензема и т.д., НО!!!практики от игры и особенно эмоций от официальных игр с заполненными трибунами, блестящими сейвами, отбитыми пенальти и возгласом оваций фанов ни одна тренировка не заменит. А так, он самое золотое время, когда набирается опыт и профессионализм просто просидит.
Мое мнение - лучше где-то играть в каком-то европейском среднячке намного чаще (а учитывая что это позиция вратаря, то она почти всегда постоянная), чем даже в королевском Реале просто сидеть отбывать номер.
Даже ради титулов не стоит там просто "отсиживаться". Тем более, как я знаю, он даже не считается победителем ЛЧ, хотя был в заявке.
Вот с Зиной ситуация совсем другая. Да, он не основной игрок, но выходит или в старте или на замену очень часто. При чем выходит не просто в каком-то ненужном матче кубка, а его выпускают в ответственных матчах ЛЧ, АПЛ и т.д., вот тут и таким способом, футболист точно не деградирует, а растет в футбольном плане.
П. С. Болельщик Реала, как и собственно ДК, с конца 90х, когда впервые попал на 100ный Республиканский)