Леви шансів не залишили. Україна з розгромним рахунком програла Англії
Збірна України поступилася в 1/4 фіналу чемпіонату Європи
Навряд чи варто говорити про те, який інтерес викликав цей матч в нашій країні. Його вже й так охрестили історичним. А ще українським вболівальникам дуже хотілося, щоб збірна України взяла реванш за поразку від англійців на домашньому Євро-2012. Тоді, нагадаю, гравець господарів поля Марко Девіч забив чистий гол, проте арбітр його не зарахував і той епізод в подальшому вплинув на підсумковий результат.
У стартовому складі жовто-синіх Андрій Шевченко зробив тільки одну заміну у порівнянні з матчем зі шведами. Замість Степаненка на поле вийшов Миколенко. Він зайняв своє звичне місце на лівому фланзі оборони, а Матвієнко повернувся в центр захисту, де повинен був допомагати Кривцову і Забарному. Також не знайшлося місце в заявці на гру Маліновському. Гарет Саугейт теж вніс зміни в основу, помінявши відразу двох футболістів. Замість Тріпп'єра і Сака на поле в лінію атаки вийшли Маунт і Санчо.
Гра розпочалася невдало для нашої команди. Перші три хвилини англійці володіли м'ячем, перепасовуючи його один одному, а на четвертій провели швидку комбінацію і забили гол. Стерлінг на лівому фланзі зумів проскочити двох гравців збірної України і видав шикарний розрізний пас в штрафний майданчик українців на хід Кейну. Капітан збірної Англії свій шанс не втратив. Він вискочив віч-на-віч із Бущаном і точно пробив повз голкіпера в сітку воріт.
Після пропущеного м'яча збірна України заграла активніше. На деякий час вона навіть заволоділа ігровою перевагою, проте наблизитися до воріт суперників їй до пори до часу було складно, та й удари практично були відсутні. Тільки на 17-й хвилині Яремчуку вдалося втекти від захисників збірної Англії і створити небезпечний момент. Вже з меж штрафного майданчика наш форвард бив у лівий нижній кут, але Пікфорд зіграв надійно, перевівши м'яч на кутовий.
Англійці діяли спокійно й без суєти. Відбивши натиск українців, вони знову взяли гру під свій контроль, довго контролюючи м'яч. При цьому британці використовували обидва фланги, так що оборона збірної України постійно перебувала в напрузі. І хоча з ударами по воротах і у них було не густо, проте моменти вони створювали небезпечні.
Так, на 29-й хвилині після розіграшу штрафного Кейн пробив головою, але вище поперечини. А на 33-й хвилині лише блискуча реакція Бущана врятувала нашу команду від другого пропущеного м'яча. На жаль, в цьому епізоді отримав травму Кривцов і замість нього на поле вийшов Циганков. До речі, увійшов в гру Віктор досить швидко і на 37-й хвилині саме він промчав по лівому флангу, видавши відмінну передачу в центр штрафного майданчика. Однак ні Яремчук, ні Зінченко не зуміли пробити по воротах.
Далі команди обмінялися кількома гострими атаками. Спершу Шоу на 40-й хвилині завдав небезпечного удару з меж штрафного майданчика, але знову відмінно зіграв Бущан. І хоча арбітр на лінії зафіксував офсайд у Стерлінга, на повторі було видно, що англієць був в правильному положенні. Так що, якби не наш воротар, можливий гол арбітр Фелікс Брих з Німеччини цілком міг би зарахувати. За хвилину Яремчук знову здійснив рейд по правому краю і зробив гостру передачу в район воротарського майданчика, але м'яч був вибитий на кутовий. А на 43-й хвилині Шапаренко здалеку пробив поруч зі штангою.
Таким чином, на перерву суперники пішли за мінімальної переваги збірної Англії.
На самому початку другого тайму англійці забили ще швидше, ніж в першому. Не встигла хвилинна стрілка зробити повний оборот, як рахунок в матчі став 2:0. Шоу виконав навіс зі штрафного і Магуайр головою вразив ціль, не залишивши жодних шансів Бущану.
Минуло ще чотири хвилини і питання про переможця матчу практично було вирішено. Знову автором гольової передачі став Шоу, який навісив м'яч з лівого флангу, а завершив комбінацію ударом головою Кейн. М'яч зрадницьки пролетів поміж ніг у Бущана і капітан збірної Англії, тим самим, оформив дубль.
Грати ще залишалося досить багато часу, але по всьому було видно, що наша збірна, кажучи мовою боксерів, опинилася в глибокому нокдауні. А англійці зловили кураж. На 62-й хвилині Кейн міг зробити хет-трик, пробивши зльоту з лінії штрафного майданчика, але Бущан перевів м'яч на кутовий. Втім, після подачі з кута поля ніхто з наших захисників не завадив Хендерсону, який щойно вийшов на заміну, головою забити четвертий гол в наші ворота. Це вже був розгром.
Українці могли забити так званий гол престижу на 70-й хвилині, коли помилився воротар англійців Пікфорд. Однак Яремчук не зміг повторити удар чеха Шика в поєдинку із Шотландією. Захисник Вокер прийшов на допомогу своєму воротареві і заблокував удар нашого нападника. Через чотири хвилини воротар англійців вже виручив команду, відбивши сильний удар у виконанні Макаренка з-за меж штрафного майданчика.
Кінцівку матчу збірна Англії відверто догравала без особливого ентузіазму. А наші футболісти, якщо і хотіли змінити рахунок на табло, то просто не могли. В підсумку поразка 0:4 і для підопічних Андрія Шевченка чемпіонат Європи завершений. Щодо англійців, то у півфіналі їм належить зіграти із Данією.
Чемпіонат Європи. 1/4 фіналу.
Україна - Англія - 0:4
Кейн (4, 50), Магуайр (46), Хендерсон (63)
Україна: Бущан, Матвієнко, Кривцов (Циганков, 35), Забарний, Миколенко, Караваєв, Сидорчук (Макаренко, 64), Шапаренко, Зінченко, Ярмоленко, Яремчук.
Англія: Пікфорд, Шоу (Тріпп'єр, 65), Вокер, Стоунз, Магуайр, Райс (Хендерсон, 57), Філліпс (Беллінгем, 65), Санчо, Маунт, Кейн (Калверт-Льюін, 73), Стерлінг (Решфорд, 65) .
Арбітр: Фелікс Брих (Німеччина)
«Стадіо Олімпіко» (Рим, Італія)
УКРАЇНА - АНГЛІЯ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Криськів пропустить два матчі
Ньюкасл виграв на своєму полі
А нах ,@я она вообще нужна была в это время?
2) І якраз це - ми ніколи не вміли тримати удар, якщо пливемо, то вже пливемо.
3) Попри 1/4 - Шевченко якісно не підготував команду до турніру
4) У збірній на Євро була дуже маленька лава запасних (реальна)
5) Особи, які мали бути лідерами - великою мірою себе не виправдали (а Циганкову вже давно пора задуматися про своє майбутнє)
6) Кращим у групі був Бущан, десь за ним Ярмоленко, хто кращий у плей-оф - "ось питання" (с). В принципі. зі шведами ясно - єдина його яскрава гра. Сьогодні - просто ніхто
7) Ніяким таким-перетаким тренером Шевченко не є. Ну аж ніяк. І тішу себе на тому, що ніколи так не вважав - після жодної його перемоги. Ібо перемоги в такої збірної як наша бути повинні, а домашні нічиї з Казахстаном чи Бахрейном і тим паче поразка від Мальти - в жодному разі. Як і шалені 7:1 і 4:0 від Франції та Іспанії. Як і сьогоднішнє 0:4, як і жах із Австрією.
8) Примудрившись вийти в 1/4, ми знову ж примудрилися показати, мабуть. найбездарніші тайми на цілому Євро - 1-й із Австрією і 2-й сьогодні (скромно змовчу про 2-й із Македонією)
9) Фактично всі, хто приїхав сюди з УПЛ - провалили Євро (кірм Бущана, але ніхто за нього 10-12 млн не дасть, як мріє Суркіс, і ніяким відкриттям турніру він не став). Захисники або опозорилися, або бонусів собі не додали
10) Негайно валити з УПЛ всім, хто хоче розвиватися далі
Почему люди приехали на Евро и не могут выйти отбегать пусть 20 минут с топовой сборной, потренится считай, а может даже и гол престижа забить. Или ты боишься 5-й пропустить?
Но финальный аккорд был пипец.
Он таки решил выпустить на замену 3-х игроков (Довбика, Судакова и еще кого-то). Они стоят у бровки. А Шева наверное хотел в добавленное время выпустить. Вот только судья ничего не добавил. И они тупо остались ни с чем.
Идиот.
Але гра здебільшого розчарувала. Той стиль, який збірна демонструвала в 2017-19, кудись випарувався. І сталося це задовго до Євро. За останній рік ми вже майже не бачили високого пресингу, агрессії, намагань нав'язувати суперникові свою гру. Гравці почали уникати загострень, натомість почали зловживати пасами назад, затягуванням часу, симуляціями. Це стало поверненням до беззубої "фоменкової" гри. Безумовно, тренерам і гравцям необхідно розібратись у причинах такого даунгрейду.
Посередній тренер, колишній володар ЗМ.
Виграш відбору.
Програш першого матчу сильній збірній, виграш другого матчу у аутсайдера.
пролізання на фарті в плейоф.
Важкий виграш 1/8 у середняка.
Поразка від топа в 1/4.
И как же бесил комментатор со своими «а вот если бы» да «кабы». Ни эмоций ни комментариев по делу, абы молоть языком а что не важно. И интонациями играться.