Гол Маліновського не допоміг. Ювентус завоював Кубок Італії
Колектив Андреа Пірло зумів покращити невдалий сезон
Наприкінці чергового сезону італійської національної першості знайшлося місце і для проведення фінального поєдинку за Кубок країни. Бергамаська «Аталанта» та туринський «Ювентус» свій шлях у цьому турнірі починали зі стадії 1/8 фіналу, і за три вдалих кроки зуміли дійти до вирішального протистояння в битві за трофей. На відміну від підопічних Джан П'єро Гасперіні, які на поточний час знаходяться на другій сходинці Серії А, назвати успішним для себе цей футбольний рік колектив Андреа Пірло, який ще навіть не вирішив для себе питання про потрапляння до єврокубків, точно не міг.
Тому, очевидним було бажання «бьянконері» домогтися хоча б одного завойованого трофею в цей непростий період перебудови. Тим паче, що Кубок Італії в своїх руках футболісти туринського клубу не тримали вже два роки. Що вже там говорити про «оробічі», які досягали успіху в цьому змаганні лише в далекому 1963-му році.
Поєдинок розпочався з серйозного тиску номінальних господарів стадіону «Мапей» у цей вечір. «Аталанта» вже під кінець п'ятої хвилини зуміла створити два прекрасні моменти для голу, але Паломіно і Сапата своїми можливостями з вигідних позицій так і не скористалися. Колумбійський форвард був одним із найбільш помітних учасників гри на стартових хвилинах, а ось українця Руслана Малиновського партнери, навпаки, намагалися уникати, зробивши акцент на флангову гру.
Додаткові моменти від Пессіни і Фройлера надалі команда Гасперіні також не зуміла реалізувати, після чого «Ювентус» шокував опонентів контратакою у кінці першої півгодини ігрового часу. Відбір на своїй половині в підкаті продемонстрував Куадрадо, після чого Роналду розганяли вже до центру чужого штрафного, Кріштіану втратив контроль над м'ячем перед завершальним ударом, але Маккенні, який знаходився неподалік, устиг перевести контроль на Кулусевскі, якому вже ніхто не заважав пробити під ліву штангу.
І ось тут вже довелося гравцям «Аталанти» згадувати про присутність Малиновського на поле. Перед тим, як піти на перерву, Руслану вдалося завершити випад своєї команди в контратаку, який було розпочато зусиллями Фройлера, а гольовий простріл із правого флангу виявився на рахунку у Хатебура. Гол під кінець першого тайму мав надати впевненості футболістам «Богині», але на ділі вийшло інакше.
Господарі фінального матчу повернулися після паузи на газон не найкращим чином, віддавши суперникам контроль над м'ячем, за підсумком чого на ворота Голліні посипалися гольові моменти. Особливо варто відзначити у «Ювентуса» роботу флангових футболістів, яким вдавалося якісно зміщуватися на завершальні позиції всередині чужого штрафного. Федеріко К'єза активно проявляв себе на лівому фланзі, і саме йому вдалося вивести свою команду вперед у заключній фазі протистояння. Стінка з Кулусевскі на завершення зміщення з лівого флангу залишила без роботи всю лінію оборони опонентів. І це ще ми не беремо до уваги влучання в штангу від італійця декількома хвилинами раніше.
Маліновського до того моменту на полі вже не було. Гасперіні і тут сам себе переграв не до кінця очевидними замінами. До того ж, «Аталанта» не змогла зібратися з думками перед закінченням поєдинку, просто перетворивши останні хвилини на фарс. Команда з Бергамо багато нервувала і фолила, за підсумком чого навіть гравці на лавці запасних відчували себе некомфортно. Наприклад, Рафаель Толой був змушений завершувати гру за межами технічної зони через емоції.
Таким чином, переможцем розіграшу Кубка Італії зразка сезону-2020/21 став туринський «Ювентус».
Кубок Італії. Фінал.
«Аталанта» – «Ю вентус» - 1:2
Маліновський, 42 – Кулусевскі, 31, Кьеза, 73
Маліновський, 36, Ромеро, 78, Фройлер, 85, де Роон, 87, Иличич, 90 – Кьєлліні, 27, де Лігт, 40
Толой, 89 (поза межами поля)
«Аталанта»: Голліні – Паломіно, Ромеро, Толой (Джимсіті, 77) – Госенс (Міранчук, 82), Фройлер, де Роон, Хатебур (Ілічіч, 77) – Пессіна (Пашаліч, 68) – Сапата, Маліновський (Муріель, 68).
«Ювентус»: Буффон – Даніло, де Лігт, Кьєлліні, Куадрадо – Кьеза (Дібала, 74), Рабіо, Бентанкур, Маккенні – Роналду, Кулусевскі (Бонуччі, 81).
Арбітр: Давіде Маса (Імперія, Італія).
Стадіон: «Мапеї» (Реджо-Емілія, Італія).
Удари (у площину): 10 (6) – 14 (8)
Кутові: 3 – 1
Оффсайди: 1 – 1.
АТАЛАНТА-ЮВЕНТУС.ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ
Температура: 16°C
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Кияни розгромно програли «Ференцварошу»
Федеріко Бальдзаретті зробив вибір між українцем та французом
Хотя и сама Аталанта сыграла слабо особенно в защите, могли бы лучше подготовится к такому матчу, ведь на кону стоял Кубок.
Ну, и факт судейства тоже нужно отметить, малехо подтапливали за Юве.
с заменами беда.
тактика тренера не должна выглядеть как поменять уставших на абы-кого но свежего. всего-то нужно было первые 15-20 мин второго тайма играть на удержание чтоб дать возможность уставшим футболистам восстановиться, ведь любой человек, кто хоть раз принимал участие в футбольном матче понимает, что если выкладываться на 100% в первом тайме, то перерыва в 15 мин не достаточно для того чтоб восстановить силы. А поскольку футболисты топ уровня это спортсмены с "расшыренными" возможностями организма, "отдых" во время матча вполне реален, нужно только это делать таким образом, чтоб соперник не понял этого и не воспользовался моментом регенерации сил. Люди называют явление "Вторым дыханием", но на самом деле - это ни что иное как грамотная тактика с распределением сил футболистов.
Повторюсь... Очень жаль, хотел Руслана видеть с кубком Италии.
В последнем туре чемпионата скорее всего будет играть Щесны.