Чи буде в європейському футболі революція? Думка юриста
Сергій Пошелюзний розповів про всі тонкощі скандального рішення європейських клубів
12 клубів європейського футболу оголосили про створення нової Європейської Суперліги (ESL).
Про можливий подальший розвиток ситуації в коментарі партнера REF PARTNERS, адвоката Сергія Пошелюзного.
«Це серйозний виклик усій європейській футбольній спільноті, оскільки окремі клуби оголосили про створення нового турніру не під егідою УЄФА.
Реакція керівництва європейського футболу на Європейську Суперлігу є доволі очікуваною. В УЄФА назвали проект цинічним та заснованим на особистій вигоді декількох клубів, а також заявили про застосування усіх доступних юридичних заходів для неможливості його проведення.
Крім цього, в прес-релізі УЄФА також вказано про можливе застосування до клубів-учасників Європейської Суперліги дисциплінарних заходів – дискваліфікація з усіх турнірів на національному, європейському та світовому рівнях.
То чи можливе створення нового європейського турніру? Питання досить дискусійне, оскільки діючі статутні документи УЄФА суттєво обмежують клуби у праві проведення будь-яких матчів в Європі без дозволу УЄФА.
Так, Статутом УЄФА передбачено, що УЄФА має виключну юрисдикцію організовувати або скасовувати міжнародні змагання в Європі. Окрім цього, будь-які міжнародні матчі, змагання та турніри з футболу на території Європи повинні бути попередньо затверджені УЄФА та національними асоціаціями. А одним із завдань УЄФА є забезпечення переваги спортивних цінностей над комерційними інтересами.
Також Статутом заборонено без дозволу УЄФА створення будь-яких об’єднань між національними асоціаціями, лігами чи клубами.
Відтак, станом на сьогодні УЄФА має монопольне право на проведення та погодження будь-яких футбольних змагань на території Європи.
Тому, майбутнє Європейської Суперліги, яка створюється без дотримання спортивного принципу, залежить не тільки від бажання клубів-засновників, а також від того чи вдасться їм знайти компроміс із УЄФА або ж чи вдасться створити нову організацію, яка поставить під сумнів монопольне становище УЄФА», – сказав Сергій Пошелюзний спеціально для Sport.ua
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Ексчемпіон світу розповів, що чекати від бою Канело – Кроуфорд
У ніч на 9 січня відбулося жеребкування основної сітки австралійського мейджора
2. Навіть якщо УЕФА напише бумажку яка забороняє напр. МЮ і Барсі грати в футбол в межах цього турніру, це все рівно нічого не змінить. Не існує футбольної поліції, ніхто не буде бігати і бити футболістів палками за те що вони вийшли на поле. Єдине що УЕФА зможе зробити так це подати на ці клуби до суду і вимагати якоїсь компенсації. І тут якраз питання як в юридичній площині як організовані стосунки між УЕФА і клубами.
3 Так, УЕФА має повне і безапеляційне право виключити ці клуби із своїх турнірів. Але уявіть собі лігу чемпіонів без цих клубів. Наскільки впаде рівень ліги чемпіонів і наскільки вона буде цікавою, в порівнянні з цим турніром бунтівників.
4. Кому співпраця вигідніше - УЕФА чи цим клубам? Однозначно УЕФА бо вони заробляють на цих клубах шалені бабки, а потім з барського плеча скидають їм процентик від гігантського заробітку.
Эти же клубы практически все за исключением Баварии и Боруссии(пока) не присоединились и за исключением ПСЖ, который делает погоду в ЛЧ последние годы - претендовали на победу в ЛЧ. Исключением были Порто и Монако, но чует моё сердце что и Порто присоединится и французы с немцами со временем, может даже очень скоро.
Почему так происходит? Та причин много! Коррупция в УЕФА/ФИФА, присвоение больших денежных потоков ими же, выделение денег на международные европейские организации, которые уходят непонятно куда и просто исчезают. При всём при этом качают свои права существенно. А в клубах владельцы практически все миллиардеры или принадлежат к крупным финансовым организациям или соучредителям и частным инвесторам. Вот и не хотят, чтобы какое-то коррумпированное УЕФА, которое не стыдится брать деньги Газпрома, отмывавшее сотни миллионом правило бал ими. И я думаю они прекрасно понимают и взвесили все риски, юридические варианты и финансовые аспекты. Там работают лучшие юристы мира. Этот вопрос рано или поздно должен был назреть всё равно. Все эти же клубы и так в основном разыгрывали между собой кубок ЛЧ. И разве просто так они решили реформировать футбол, когда и так участвовали в ЛЧ? Зачем делится с коррупционнрами в Швейцарии и плясать под их дудку? Зачем эти компании прокладки? Или не видно, как даже на примере того же УПЛ какая там коррупция? И так во всех местных федерациях футбола.
Реформирование ЛЧ должно было пройти намного раньше.
Но УЕФА тянуло. И сейчас показало типа на 2024/25 гг. Да кто будет ждать еще три года?
А если создадут свою лигу, создадут свой свод правил и оформят все юридические документы, то никакое УЕФА ничего не сделает. А если судится - то будут не в купленных судах, а в независимых. К тому же, я что-то подозреваю, что есть на УЕФА и ФИФА у них достаточно компромата.
Ви ж лч дивитесь не заради бате чи динамо загреб, правильно?
Я не на боці корупціцних УЄФА та ФІФА, але ця СуперЛіга мене не дуже цікавить.