Лікнеп. Як вибрати правильного героя в Dota 2: піки і контрпіки

У черговій статті спецпроекту говоримо про тонкощі вдалого вибору персонажа

Лікнеп. Як вибрати правильного героя в Dota 2: піки і контрпіки

В рамках спільного проекту Sport.ua і Parimatch розповідаємо вам про тонкощі різних киберспортівних дисциплін і допомагаємо вам краще розібратися в механіці тієї чи іншої гри.

У черговому випуску продовжуємо говорити про Dota 2 - одну з найпопулярніших киберспортівних дисциплін, яка є рекордсменом за призовим фондом в історії (34 мільйони доларів).

Читайте: Лікнеп. Що таке Dota 2 і в чому її феномен?

Нагадаємо, що Dota 2 - гра жанру MOBA - Multiplayer Online Battle Arena (англ. Розрахована на багато користувачів онлайнова бойова арена). Дві команди «світла» і «тьми» борються між собою. Завдання - знищити ворожий табір - трон противника (древо життя у сил світла, темний портал у сил темряви), який захищений рядом веж. Кожен гравець управляє одним героєм, що володіє своїми здібностями.

Pinterest

У попередніх статтях ми детально розповідали про ролі і позиції в Dota 2. У цій статті поговоримо про те, як вибрати правильного героя, щоб він міг краще влитися в гру команди, поєднуватися з іншими персонажами і нівелювати сильні сторони суперника - на ігровому сленгу це називається «контрити». Звичайно, в грі новачків на ранніх етапах різні тактики піку (pick англ. вибір) героїв не настільки важливі. На цьому етапі головне грати тими героями, які легкі в освоєнні. Але з набуттям досвіду гри і підвищенням рейтингу вимогливість до командного вибору має все більше значення. На професійному рівні в Dota 2 команди грають тільки в режим Captains Mode (режим капітанів - англ.), який передбачає почерговий вибір капітанами двох команд героїв, а також їх заборону (бан). Стадія вибору (піку) в професійних матчах може стати визначальною, оскільки важливо підібрати таких героїв, які будуть добре підходити один одному і нівелювати (контрити) сильні сторони суперника.

Нагадаємо, що Parimatch є глобальним партнером ряду відомих киберспортивних організацій - Fnatic, Virtus.pro, HellRaisers і Team Spirit. Співпрацю з компанією також продовжують відомі гравці в Dota 2 Євген Sh4dowehhh Алексєєв і Ілля ALOHADANCE Коробкін.

Як правильно вибирати героя

Під час стадії вибору (піку) героя потрібно враховувати плюси і мінуси тих героїв, що були обрані командою. Важливо, щоб в команді були герої на всі п'ять позицій (керрі,мідер, оффлейнер, два саппорта). Про ці позиціях можете почитати в нашому попередньому матеріалі. При виборі потрібно враховувати такі моменти в грі:

- Шкода по героях. Необхідно, щоб в команді був один або кілька героїв, які можуть швидко і ефективно вбивати суперника. Це можуть бути як керрі герої, які добре б'ють «з руки» (Anti-Mage, Spectre), так і персонажі, що володіють заклинаннями (Zeus, Lina).

- Шкода по вежах/будівлях. Є безліч героїв, які досить ефективно розправляються зі своїми суперниками на карті, але при цьому абсолютно не здатні зносити споруди. Тому потрібно також вибрати героя, який допоможе знищувати вежі і рухати (пушити) лінію. Наприклад: Nature Prophet, Broodmother.

- Стан (stun - англ. оглушення) Стан - одне з найефективніших заклинань в Dota 2. Герої зі здібностями масового стану завжди популярні і актуальні в професійній грі. Характерні герої з потужним станом - Tidehunter, Sven.

- Живучість. У команді потрібно мати героїв, які не будуть швидко вмирати в масових боях. Таким чином, команді потрібно подбати про сильного танка, а також, по можливості, брати більш «живучих» інших персонажів: Bristleback (складна лінія), Dragon Knight (мід), Axe (складна).

Як підібрати контрпік?

Під час професійних ігор капітани пікають героїв по черзі. Найчастіше, останнім піком команда вибирає найголовнішого героя (керрі), щоб у суперника не було можливості підібрати під нього сильного опонента. Наприклад, у команди суперника більшість героїв з сильними магічними здібностями, в такому випадку можна взяти Anti-Mage, пасивна здатність якого - «вирізати» ману (ресурс для заклинань) у суперників. Також ультимативна здатність найкраще працює проти магів. З іншого боку Anti-Mage досить ситуативний герой і законтрити його може багато персонажів. Наприклад - герої, які завдають чисту (немагічну) шкоду - Phantom Assassin, Axe, Legion Commander.

Pinterest. Anti-Mage против Phantom Assassin

Також, якщо у команди суперника багато магів, хорошим вибором будуть персонажі зі здатністю silence (англ. - мовчання). Цей «скілл» на певний час не дає супернику провести вміння або заклинання. Відомі герої з цією здатністю - Silencer, Puck. Якщо команда має потужних героїв, які сильні в кінці гри (late game - англ. пізня частина гри), то, можливо, варто спробувати закінчити гру раніше і пікнути героїв, які сильні в початковій стадії. Хорошими героями до середини гри є Ursa, Huskar. Можлива і тактика швидкого пушу ліній, для цього краще пікнути Broodmother або Pugna.

Pinterest. Silencer

Для того, щоб розібратися, який герой контрить іншого, потрібно більше грати і вивчати персонажів. У цьому допоможе безліч матеріалів і відео про героїв (гайди). Також можна скористатися сайтом Dotapicker, на якому можна швидко подивитися контрпік героїв суперника прямо перед своїм вибором.

Що таке кіберспорт? В академії Parimatch можна дізнатися про це всього за кілька хвилин

Список відомих контрпіків

Sniper - Mirana, Tinker, Pudge, Storm Spirit, Invoker, Spirit Breaker, Bounty Hunter, Spectre, Centaur Warrunner, Lifestealer.

Kunkka - Timbersaw, Razor, Juggernaut, Lifestealer, Bloodseeker, Doom, Huskar, Ursa, Brewmaster, Ember Spirit, Sniper, Dragon Knight, Outworld Destroyer, Necrophos, Pangolier, Death Prophet.

Anti-Mage - Phantom Assassin, Slardar, Meepo, Huskar, Legion Commander, Templar Assassin, Drow Ranger, Riki, Troll Warlord, Bloodseeker, Lone Druid, Terrorblade, Ursa.

Meepo - Timbersaw, Brewmaster, Huskar, Pangolier, Kunkka, Leshrac, Outworld Destroyer, Lina, Beastmaster, Medusa, Sven, Troll Warlord, Necrophos, Shadow Fiend, Naga Siren, Viper.

Phantom Assassin - Troll Warlord, Luna, Meepo, Naga Siren, Morphling, Dragon Knight, Tinker, Timbersaw, Tiny, Gyrocopter, Necrophos, Bristleback, Chaos Knight.

Storm Spirit - Medusa, Meepo, Silencer, Anti-Mage, Night Stalker, Viper, Queen of Pain, Tiny, Riki, Sven, Dragon Knight, Necrophos, Templar Assassin, Huskar, Drow Ranger.

Spectre - Broodmother, Viper, Lifestealer, Ember Spirit, Anti-Mage, Necrophos, Slardar, Bristleback, Meepo, Huskar, Lycan, Alchemist, Juggernaut, Invoker, Kunkka, Clinkz.

Juggernaut - Riki, Ursa, Weaver, Lycan, Windranger, Broodmother, Night Stalker, Void Spirit, Legion Commander, Doom, Lone Druid,Morphling, Slark, Razor.

Скільки буває типів контрпіка?

Всього два: по грі і на лінії. І якщо на початкових рівнях Dota 2 є шанс повернутися в гру навіть після програшу лінії, то з підвищенням рейтингу важливо законтрити ворожого персонажа саме на лінії.

Наступні турніри:

З середини квітня до середини травня проходить другий сезон Dota Pro Circuit - всесвітньої ліги з Dota 2. Команди розподілені по регіонах, в кожному з яких є верхній і нижній дивізіон. Протягом шести тижнів команди з СНД, Європи, Китаю, Південно-Східної Азії, Північної та Південної Америки розігрують путівки на мейджор з Dota 2, а також призовий фонд (від 75 до 205 тисяч доларів в залежності від регіону і дивізіону). У СНД-регіоні 8 команд першого дивізіону розіграють 205 тисяч доларів.

Склад учасників верхнього CIS дивізиону (СНГ):

AS Monaco Gambit (Состав: Dream', No[o]ne, AfterLife, Immersion, SoNNeikO)

EXTREMUM (Состав: Nefrit, mellojul, Shachlo, Chuvash, God)

Natus Vincere (Состав: V-Tune, Iceberg, RAMZES666, RodjER, ALWAYSWANNAFLY)

PuckChamp (Состав: krylat, BOBiNA, meLes, Astral, Dukalis)

Team Spirit (Состав: Yatoro, TORONTOTOKYO, Collapse, Miroslaw, Miposhka)

Team Unique (Состав: Palantimos, fn, Ghostik, CeMaTheSlayeR, Bignum)

Virtus.pro (Состав: Nightfall, gpk, DM, Save-, Kingslayer)

Winstrike Team (Состав: dyrachyo, re1bl, chshrct, yamich, Pantomem)

Прогноз

15.04 19:00 AS Monaco Gambit - Virtus.pro

Відкривають програму турніру в дивізіоні СНД відомі організації, які слабко проявили себе на мейджорі в Сінгапурі. AS Monaco Gambit мали шанси на вихід в основну стадію турніру, але в переграванні Wild-Card поступилися Liquid. Команда українця Володимира No[o]ne Міненка поки далека від стабільності і шукає свою гру, тому в цьому матчі їй буде складно.

З іншого боку Virtus.pro - лідер цього регіону, однак проявити себе належним чином на мейджорі «ведмеді» не змогли. Virtus.pro поступилися в другому раунді плей-оф нижньої сітки перуанцям з Thunder Predator і покинули турнір. Букмекерська компанія Parimatch віддає перевагу Virtus.pro, на перемогу цієї команди можна поставити з коефіцієнтом 1.40, успіх AS Monaco Gambit оцінюється в 2.80.

16.04 16:00 Team Spirit - Natus Vincere

Ще одне цікаве протистояння. Команда Team Spirit не змогла кваліфікуватися на One Esports Singapore Major, але сповна скористалася паузою в важливих іграх здобувши перемогу на онлайн-турнірі Dota 2 Champions League. Team Spirit пройшли весь турнір без поразок і заробили 10 тисяч доларів.

Natus Vincere - гранд СНД-регіону. Але останнім часом «народженим перемагати» не щастило. Спочатку колектив через зараження коронавірусом у Iceberg і ALWAYSWANNAFLY знявся з мейджора в Сінгапурі, а пізніше провів заміну в складі. Замість GeneRaL клуб підписав RAMZES666, такий хід викликав хвилю обурення в мережі. Як це вплине на гру команди - сказати складно, цікаво буде подивитися на адаптацію нового кіберспортсмена в складі. Компанія Parimatch на цей матч дає такі котирування: перемога Team Spirit - 2.15, перемога Natus Vincere - 1.65.

 

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(1 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
  RoNIkyo
  online
    RoNIkyo, 15.04.2021 17:26
  +3
  Дуже гарна стаття. Дякую.
  RoNIkyo
  online
    RoNIkyo, 15.04.2021 17:26
  +3
  Дуже гарна стаття. Дякую.
Ви не авторизовані.
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Якщо ви не маєте облікового запису, ви повинні зареєструватися.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності