18.03.2021 19:55 – FT 2-й матч. Результат першого матчу 0:3 1 : 2

Підопічні Луїша Каштру за два поєдинки забили лише один м'яч

12641
92
ФК Шахтар Донецьк

Після того, як в першому матчі у себе вдома італійський клуб досяг переконливої перемоги з рахунком 3:0, його шанси на вихід до чвертьфіналу Ліги Європи, звичайно ж, розглядалися набагато вище, ніж у «Шахтаря». Але все ж таки українські вболівальники сподівалися на неймовірний комбек з боку підопічних Луїша Каштру і, як мінімум, на швидкий гол господарів поля в матчі-відповіді у Києві.

З перших хвилин гірники пішли вперед великими силами, сподіваючись, таким чином, зім'яти оборону суперників. Але довести до удару у них відразу не вийшло. Натомість гості вже на 6-й хвилині створили небезпечний момент, коли Майораль втік від Вітао та Кривцова, однак пробив вище воріт. А ось на 13-й хвилині «Шахтарю» вдалося провести стрімку атаку правим флангом, після чого послідувала передача від Додо в штрафний майданчик на Алена Патрика. Тому ніхто не заважав оцінити обстановку і точно пробити в ціль, але на шляху м'яча опинився захисник і м'яч від нього вилетів за межі поля.

Час минав, а швидкого гола у підопічних Луїша Каштру та й не було. Більш того, футболісти «Роми» не відсиджувалися тільки в захисті, намагаючись гостро відповідати. Так, на 23-й хвилині Спінаццола обіграв на лівому фланзі Додо і пробив трохи вище поперечини.

Проте, «Шахтар» продовжував володіти ігровою перевагою і на 27-й хвилині Алан Патрік вирішив перевірити пильність Лопеса, пробивши з лівої ноги з-за меж штрафного майданчика. Воротар виявився на місці. За дві хвилини бразилець знову повторив спробу пробити приблизно з тієї ж точки, але, по-перше, м'яч знову потрапив в Лопеса, а, по-друге, судді зафіксували офсайд.

До перерви обидві команди створили ще кілька непоганих моментів. На 34-й хвилині після передачі справа від Додо Жуніор Мораєс пробив головою зовсім близько від штанги. Через три хвилини Майораль вибіг сам на сам з Трубінми, однак воротар зумів ногою відбити м'яч в аут. Щоправда, тут треба відзначити, що гравець «Роми» в момент передачі, швидше за все, знаходився ближче до воріт гірників, ніж донецькі захисники. І вже на 41-й хвилині Соломон з дальньої дистанції пробив набагато вище воріт.

На жаль, але всі питання щодо переможця цього протистояння були зняті на самому початку другого тайму. «Рома» провела контратаку правим флангом, послідувала передача в район лінії воротарського майданчика і від Кривцова м'яч відскочив прямо на голову Майораля. Забити з близької відстані форварду гостей не представляло великих труднощів. Тепер «Шахтарю» треба було забивати вже п'ять голів і при цьому не пропускати у свої.

А «Рома» зовсім не збиралася зупинятися на досягнутому. Відмінні моменти для взяття воріт незабаром мали Педро, який з вигідного положення пробив повз ціль, і Майораль. Він знову бив головою, але цього разу Трубін м'яч парирував.

До честі гравців «Шахтаря», вони все ж таки зуміли забити гол на 59-й хвилині. Справа пішла передача до штрафного майданчика, Алан Патрік скинув м'яч на дальню штангу, де спритнішим за всіх виявився Жуніор Мораєс.

Але і гості забили ще раз на 72-й хвилині. Карлес Перес і Майораль вдвох вибігли проти Трубіна і Матвієнко і чітко все розіграли як по нотах.

Далі вже гра стала більше схожа на контрольний поєдинок, коли результат не має особливого значення. Обидва наставники зробили багато замін, давши можливість взяти участь в матчі тим футболістам, які перебували в резерві. В одному з епізодів на 80-й хвилині один з тих, хто вийшов на заміну у римлян Бруно Перес, здалося, що сфолив на Матвієнко в штрафному майданчику «Роми», але іспанський арбітр Антоніо Матеу Лаос порушення правил не побачив. І буквально тут же Лопес врятував свою команду після підступного удару в лівий кут від Марлоса.

В підсумку підопічні Паулу Фонсеки вдруге обіграли «Шахтар» і продовжать виступ у Лізі Європи. Для гірників євросезон вже завершено і тепер вони можуть повністю зосередитися на чемпіонаті України.