01.12.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Сумне повернення галактікос до Києва. Шахтар знову обіграв Реал

Підопічні Луїша Каштру зробили крок до виходу в плей-оф Ліги чемпіонів

Сумне повернення галактікос до Києва. Шахтар знову обіграв Реал
© twitter.com/realmadrid

Стартовий склад «Шахтаря» виявився цікавим. Якщо не сказати більше. З дуже несподіваного - поява занадто молодої й такої ж незіграної пари центрбеків Бондар - Вітао. Матвієнко опинився на місці лівого захисника, тому в центрі і вибирати не було з кого: Кривцова і Хочолави не виявилося навіть в запасі. В опорній зоні - відразу два яскраво виражені «чистильники» - Степаненко і Коваленко. А далі - суцільний «креатив» - Тете, Тайсон, Марлос і Мораес. Виходило, що по-справжньому зв'язувати півзахист і атаку було нікому. З іншого боку, дуже захисний варіант задньої лінії і дуже заточений на атаку варіант лінії передньої. Чесно кажучи, побачивши стартовий склад нашого чемпіона, першим прийшло відчуття відсутності в «гірницьких» рядах балансу, який могли б дати, наприклад, Патрік або Антоніо. Але, може, воно випарується під час гри, тим більше, що Луїш Каштру обіцяв, що повторний поєдинок проти «Реала» буде вже іншим за змістом, хоча «Шахтар» все одно буде боротися за перемогу...

Що стосується стартового складу «вершкових», то він виявився певною мірою більш прогнозованим. Вся справа в тому, що у Зідана через травмопад вибула добра половина складу, тому він вибирав конфігурацію на гру з тих, хто знаходиться в більш оптимальних кондиціях. Хоча, все-таки дивно, що класичного опорника - тобто Каземіро - в старті не виявилося. Серед обраного варіанту дуже хотілося б побачити нашого Луніна, але тренер «Мадрида» віддав перевагу в воротах перевіреному, хоча і стрьомному останнім часом Куртуа.

Перший тривожний дзвінок для «Шахтаря» пролунав вже на четвертій хвилині гри. Втрата Додо в середині поля ледь не виявилася фатальною: Бензема з лівого флангу віддавав на Асенсіо, який без перешкод розстрілював ворота Трубіна: нас врятувала штанга. «Шахтар» відповів дальнім ударом Тайсона - вище воріт.

Відповідь «Реала» не змусила себе довго чекати: Модріч вивів на ударну позицію Бензема, але його удар відбив Трубін. Якось дуже легко атака мадридців проходила наш центральний оборонний плацдарм. Тривожно за нашу оборону. Ще більш тривожно стало, коли Варан, перериваючи можливий вихід один в один з голкіпером Мораеса, збив у центрі поля нашого бразильця. Здавалося, заміни не уникнути, але Жуніор все ж продовжив гру. Але ненадовго: в середині тайму його таки поміняв Дентіньо.

Однак і «Реал» виявився аж ніяк не безгрішним. Особливо в захисті. Крім того, гравці атакуючої ланки команди Зідана надто вже неохоче поверталися «додому», тому виникали серйозні розриви між лініями. Ці огріхи суперника можна було використовувати, але «Шахтар» був дуже обережним при переході з оборони в атаку.

«Реал» теж не завжди використовував високий пресинг. Скоріше не міг, ніж не хотів. Для такої серйозної «зброї» потрібні не менш серйозні і свіжі бійці, але таких, схоже, у «Мадрида» зараз небагато. Проте, коли гості всерйоз насідали, у господарів були відчутні проблеми. Знову міг забивати Асенсіо, але в цей раз Трубін відбив його удар.

Підсумок першого тайму можна сміливо занести в актив «Шахтарю»: не пропустили - і вже добре. Особливо, якщо порівнювати дві попередні зустрічі проти «Боруссії». Чітко було видно, що Каштру поставив на результат: його команда грала відверто другим номером, відмовившись від горезвісного контролю м'яча, вперед вибігала неохоче, зосередившись на «синиці в руці». Цю саму «синицю» за підсумками першої половини зустрічі «гірники» заслужили.

Другий тайм активніше почали донеччани. Вони створили відразу три порівняно небезпечних випади, а найбільше запам'ятався з-поміж них за участю Тайсона: бразилець з дуже хорошої позиції бив по воротах, але гостей врятував Куртуа.

А ось наступна спроба виявилася для «Шахтаря» феєричною. Донеччанам вдалося провести швидку контратаку, на завершальній стадії якої м'яч несподівано потрапив до Дентіньо: два центральні захисники «Реала» просто не вирішили, чий м'яч, і бразилець з забійної позиції не промазав. 1:0, це вже дуже цікаво.

Відразу ж Варан міг виправити свою помилку, але його удар головою зафіксував Трубін. Голкіпер «Шахтаря» практично бездоганно вибирав позицію у воротах.

Після голу Дентіньо гра явно пожвавилася. «Реал» великими силами пішов вперед, у «Шахтаря» з'явилася можливість проводити кинджальні контратаки. І перші, і другі шукали свої шанси. Якщо в цілому, то спроби гостей були більш небезпечними, але «Шахтар» тримався. Перш за все тому, що дуже хорошим в цей вечір був Трубін.

А потім трапилося щось взагалі неймовірне. В одній з рідкісних контратак «Шахтаря» Майкон вивів на ударну позицію Соломона. Манор не побоявся взяти гру на себе, і сильним ударом в ближній кут змусив Куртуа і вдруге витягувати м'яч із сітки. Фантастика!

Цей забитий м'яч явно додав настрою і впевненості «гірникам». Вони вже не настільки шанобливо ставилися до суперника: було чітко видно, що господарі впіймали не тільки кураж, але і впевненість. «Реал» кидав всі сили в атаку, але діяв скоріше з позиції хаосу, ніж сили. І чим ближче було до фінального свистка, тим очевидніше ставало, що «Шахтар» виграє.

І «Шахтар» таки виграв, всупереч усім прогнозам і проблемам. Команда Каштру набирає три очки і знову реально претендує на плей-оф Ліги чемпіонів. Для донеччан все вирішиться в останньому турі - проти «Інтера».

Ліга чемпіонів. Група В. 5-й тур.

«Шахтар» - «Реал» - 2:0

Дентіньо (57), Манор Соломон (82)

Рафаель Варан (14)

«Шахтар»: Анатолій Трубін, Микола Матвієнко, Валерій Бондар, Вітао, Додо, Тарас Степаненко, Віктор Коваленко (Алан Патрік, 85), Тайсон (Манор Соломон, 74), Ромеро Марлос (Майкон, 74), Тете, Жуніор Мораес (Дентіньо, 25; Фернандо, 85)

«Реал»: Тібо Куртуа, Рафаель Варан, Начо, Ферлан Менді, Лукас Васкес, Тоні Кроос, Лука Модрич, Мартін Едегор (Іско, 77), Карім Бензема (Маріано Діас, 77), Марко Асенсіо, Родріго (Вінісіус Жуніор, 77)

Арбітр: Овідіу Хацеган (Румунія)

НСК «Олімпійський» (Київ, Україна)

ШАХТАР - РЕАЛ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Валерій Василенко, Sport.ua

(40 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Вячеслав Самойлов
    online
      Вячеслав Самойлов, 02.12.2020 20:57
    -2
    Александр Жаирс, 02.12.2020 10:04
    Майкон вывел на ударную позицию Соломона? А ничего,что Манор протащил мяч со своей половины поля?
    То так, но БЛАГОДАРЯ резкой, неожиданной и точной диагональной передаче метров на 35-40 Майкона Соломон и ПОЛУЧИЛ ВОЗМОЖНОСТЬ спокойно набирать скорость (в радиусе 25-30 м никого не было из соперников) и выбирать себе вариант выхода на позицию.
    П.С. Именно классный, точный и неожиданный пас Майкона "сэкономил" так много времени и дал так много пространства Соломону (про такие говорят - "выложил на блюдечке"). Хотя нужно сказать, что и сам Соломон - завершил момент мастерски, пройдя среднюю треть поля, не сближаясь окончательно с защитником (когда тот сможет попытаться блокировать удар) - нанес достаточно сильный, точный и, что главное, - НЕОЖИДАННЫЙ для вратаря удар. Именно потому, имея достаточное время для подготовки к защите, все же Куртуа не успел "сложиться" в правый для себя нижний угол (там Соломон "показывал", что будет наносить удар в другой, левый для него угол, что не давало Куртуа покинуть середину ворот, сместиться куда-то и сыграть по удару.
    ПС.ПС. Оба наши парня - молодцы, каждый по своему!
    Вячеслав Самойлов
    online
      Вячеслав Самойлов, 02.12.2020 20:49
    0
    Не знаю, заметил ли здесь кто-либо, но в Шахтере результат сегодня сделали не стартовый состав, а замены. После травмы Мораеса вышел Дентиньо - и это "ружье" выстрелило в самый нужный момент!
    На 72-й минуте Каштру делает двойную замену (вместо Марлоса и Тайсона - молодых Майкона и Соломона) - и ребята делают через 9 минут голевую атаку на двоих, проходя больше полполя (первый - пасом, а второй - своим проходом) и в один удар решают момент голом!
    П.С. Последующие две замены на 85й минуте - были от Каштру просто освежением сил уставших игроков; они больше были тактическими, для восстановления баланса в защитной модели (Патрик), нежели преследовали цель усиления атаки (вряд ли кто-то поверит, что Фернандо - это усиление атаки).
    mayakovskiy2
    online
      mayakovskiy2, 02.12.2020 12:42
    +3
    JekFunny, 02.12.2020 12:39
    я вижу разницу в твоем подходе оценивать соперников ДК и ШД как тебе выгодно
    Ты серьезно думаешь, что если бы вы обыграли основу Барсы, кто-то бы писал что Барса "слабая"
    JekFunny
    online
      JekFunny, 02.12.2020 12:39
    +1
    mayakovskiy2, 02.12.2020 12:37
    Ну ты видишь разницу между основой Реала и дублем Барсы, которая на тот момент уже вышла из группы?
    я вижу разницу в твоем подходе оценивать соперников ДК и ШД как тебе выгодно
    mayakovskiy2
    online
      mayakovskiy2, 02.12.2020 12:37
    -2
    JekFunny, 02.12.2020 12:36
    я зато знаю игроков Барсы, но ты же писал про 12 е место в чемпе , а не серебряный призер Примеры
    Ну ты видишь разницу между основой Реала и дублем Барсы, которая на тот момент уже вышла из группы?
    JekFunny
    online
      JekFunny, 02.12.2020 12:36
    0
    mayakovskiy2, 02.12.2020 12:29
    Ты знаешь хоть одного игрока Гента, ну кроме украинцев? А Реал это Реал. Там обладатель золотого мяча и сборники лучших команд мира. Даже если в этом сезоне они играют хуже чем в прошлом то уровень никуда не делся. Поэтому я и привел пример с Интером и Барсой в ЭТОМ сезоне
    я зато знаю игроков Барсы, но ты же писал про 12 е место в чемпе , а не серебряный призер Примеры
    mayakovskiy2
    online
      mayakovskiy2, 02.12.2020 12:29
    -2
    JekFunny, 02.12.2020 12:25
    а то есть Реал ты оцениваешь по прошлому сезону, а ту же Барсу или Гент называл середняками - оценивая их успехи в нынешнем розыгрыше чемпионатов
    ох уж эта избирательная позиция и твердость убеждений
    Ты знаешь хоть одного игрока Гента, ну кроме украинцев? А Реал это Реал. Там обладатель золотого мяча и сборники лучших команд мира. Даже если в этом сезоне они играют хуже чем в прошлом то уровень никуда не делся. Поэтому я и привел пример с Интером и Барсой в ЭТОМ сезоне
    JekFunny
    online
      JekFunny, 02.12.2020 12:25
    0
    mayakovskiy2, 02.12.2020 12:14
    Реал действующий чемпион Испании, все остальное лирика. Шахта тоже на 4 месте в УПЛ была. И что? Реал дважды обыграл Интер, вынес на выезде Барсу. Но выгоднее вспоминать Алавес и Кадис, верно?
    а то есть Реал ты оцениваешь по прошлому сезону, а ту же Барсу или Гент называл середняками - оценивая их успехи в нынешнем розыгрыше чемпионатов
    ох уж эта избирательная позиция и твердость убеждений
    Vitalik Shevchenko
      Vitalik Shevchenko, 02.12.2020 12:24
    +1
    mayakovskiy2, 02.12.2020 12:14
    Реал действующий чемпион Испании, все остальное лирика. Шахта тоже на 4 месте в УПЛ была. И что? Реал дважды обыграл Интер, вынес на выезде Барсу. Но выгоднее вспоминать Алавес и Кадис, верно?
    Ну так тобі чомусь вигідно згадувати що Боруссія Мюнг. на 7 місці в Бундеслізі?! Я мав на увазі що і Боруссія і Реал команди хорошого рівня, а надай момент (навіть по грі БМ проти Реала) гладбахці показують куди симпатичніший футбол чим багаторазові чемпіони, всього, Мадридський Реал.
    mayakovskiy2
    online
      mayakovskiy2, 02.12.2020 12:14
    -2
    Vitalik Shevchenko, 02.12.2020 12:10
    Це не Шахтар унікальна команда це просто 2020 рік на дворі, а в 2020 чомусь дивуватись уже не приходиться.
    Якісь там Боруссії Мюнг. програли кажеш. Так Рал претендент на чемпіонство в Прімері і що? Це не заважало якомусь там Кадісу їх перемогти, а в 3-х останніх матчах Реал здобув аж 1 очко: Валенсія-Реал 4-1,Віляреал-Реал 1-1,Реал-Алавес 1-2." УРОВЕНЬ"
    Реал действующий чемпион Испании, все остальное лирика. Шахта тоже на 4 месте в УПЛ была. И что? Реал дважды обыграл Интер, вынес на выезде Барсу. Но выгоднее вспоминать Алавес и Кадис, верно?
    Vitalik Shevchenko
      Vitalik Shevchenko, 02.12.2020 12:10
    +1
    _NATSGUL_, 02.12.2020 09:46
    Шахтер уникальная команда.
    Дважды нагибать(по делу) Реал, который выиграл кучу ЛЧ, и в тоже время быть износилованным дважды от какой-то Боруссии М.
    Це не Шахтар унікальна команда це просто 2020 рік на дворі, а в 2020 чомусь дивуватись уже не приходиться.
    Якісь там Боруссії Мюнг. програли кажеш. Так Рал претендент на чемпіонство в Прімері і що? Це не заважало якомусь там Кадісу їх перемогти, а в 3-х останніх матчах Реал здобув аж 1 очко: Валенсія-Реал 4-1,Віляреал-Реал 1-1,Реал-Алавес 1-2." УРОВЕНЬ"
    Vitalik Shevchenko
      Vitalik Shevchenko, 02.12.2020 11:51
    +3
    Milan1990, 02.12.2020 11:42
    Шахта красавчики!!!! Очень интересная ситуация в группе! С Интером нужно ставить автобус! И выигрывать на контрах! Хоть и ненавижу Шахтер (из-за Ахметова), но буду болеть! очки нам очень нужны!!!!
    Не потрібно паркувати ніякий ікарус, треба грати у свій футбол (а грати, як бачимо, вони вміють). Автобус на СанСіро це самогубство. Інтер це команда клон Атлетіко Мадрид, яка прекрасно утримує зароблені 1-0, хоча може і провалитись.
    Milan1990
      Milan1990, 02.12.2020 11:42
    +3
    Шахта красавчики!!!! Очень интересная ситуация в группе! С Интером нужно ставить автобус! И выигрывать на контрах! Хоть и ненавижу Шахтер (из-за Ахметова), но буду болеть! очки нам очень нужны!!!!
    kot_sumy
      kot_sumy, 02.12.2020 11:30
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    Vbolivalnyk-Peter, 02.12.2020 09:37
    От бля, та зіграли би бодай раз з Борусією в нічию - вже би забезпечили собі євровесну... А так доведеться чекати ще одного дива тепер вже на Сансіро!!!
    На Джузеппе Меацца
    kum_Poltava_
      kum_Poltava_, 02.12.2020 11:19
    +1
    Всім потрібна перемога. Тим цікавішим буде останній тур.
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 02.12.2020 10:58
    +1
    oleko72, 02.12.2020 06:07
    Хотелось бы ошибиться, но незащитанный гол Боруссии скорее всего лишил Шахтер еврокубковой весны...
    Шахтар позбавив єврокубкових весни не незарахований гол, а недолуга гра та безапеляційний вльот по усім статтям Борусії 0:10!!!
    Vbolivalnyk-Peter
    online
      Vbolivalnyk-Peter, 02.12.2020 10:56
    +1
    По великому рахунку основне завдання для Шахтаря не змінилося - не програти Інтеру в останньому турі, однак "вишенька" на торті значно жирнвішою стала - при певних розкладах навіть нічия може вивести до Плей-офф ЛЧ ( зарубав в обох фінальних матчах групи ще та буде. Інтеру тільки перемагати потрібно, а Борусія спробує "кістьми лягти" щоб отримати бодай нічию з Реалом - для гарантованого виходу до 1/8 Фіналу ЛЧ) - що ж точно буде цікаво!!!!
    _Old_Spice_
      _Old_Spice_, 02.12.2020 10:43
    +2
    Молодці, нічого навіть й казати...Дуже цікава ситуйовіна в групі... навіть забув, коли таке було.... Тримайся Шахта в Італії, грайте у свій футбол - гарна, молода, атакуюча команда!
    Artyom_I
      Artyom_I, 02.12.2020 10:39
    +2
    Почему грустим? Весёлое возвращение Реала в Киев!
    Minolt
    online
      Minolt, 02.12.2020 10:35
    +2
    достаточно сыграть вничью чтобы остаться. но шахтар в обороне слабоват. если не удержим лукаку тогда крышка
    Alex86 1
    online
      Alex86 1, 01.12.2020 21:50
    +50
    Не знаю в какой там форме Реал, но все равно с победой оппоненты! Два раза испанцев бахнуть дорогого стоит и даже если в ЛЕ попадете, то из такой группы и не зазорно.
    JekFunny
    online
      JekFunny, 01.12.2020 21:50
    +48
    Снимаю шляпу , классная победа , молодцы !
    euro2012_za_2012euro
    online
      euro2012_za_2012euro, 01.12.2020 21:52
    +31
    Браво Шахтер. !!!
    Но даже с 7 очками можно в этой группе оказаться четвертыми.
    Поэтому победа Боруссии М над Интером даёт нам ЛЕ.
    А + победа Боруссии над Реалом в последнем туре даёт 1/8 ЛЧ.!!!
    Можно с 7 быть и Вторыми!!!
    turist86
    online
      turist86, 01.12.2020 21:51
    +29
    БРАВО!
    Хлопці, ви круті! Це чудова реабілітація за фіаско з Борусією. Варто відзначити Трубіна, який діяв дуже впевнено, як для свого віку. А ще автора чудового голу Соломона, та й Каштру, який вчасно випустив цього джокера на заміну. По ходу, ціна на Соломона зросте ще на кілька мільйонів.
    olejio
      olejio, 01.12.2020 21:50
    +29
    Что творится в нашей группе!!!!!!
    mayakovskiy2
    online
      mayakovskiy2, 01.12.2020 22:00
    +27
    Парни, предлагаю на ветке не устраивать срач ШД-ДК. День топ для украинского футбола. Два раза Реал, да еще и под ноль второй раз. Настроение супер. Болеем за Гладбах, Динамо завтра удачи
    Алексей Голяченко
    online
      Алексей Голяченко, 01.12.2020 21:52
    +26
    Поздравляю Шахтер с уверенной победой, молодцы
    Oleksandr Taktaiev
      Oleksandr Taktaiev, 01.12.2020 21:50
    +26
    Браво!
    Два рази принизили суперклуб !
    Поручик Ржевский
    online
      Поручик Ржевский, 01.12.2020 21:51
    +24
    Я НЕ ВЕРЮ!
    ААА-ААА-ААА!
    ШАХТА!!!
    UKRAINE FAN
    online
      UKRAINE FAN, 01.12.2020 21:51
    +21
    Надеюсь Борусия не подведет и шахтер хотя бы ле выйдет
    roman75zpr
    online
      roman75zpr, 01.12.2020 21:50
    +21
    Что за "печальный" заголовок? Где радостные эмоции?
    Владислав Антонов
    online
      Владислав Антонов, 01.12.2020 21:53
    +20
    Треба нічия в паралельному матчі. Тоді по очкам буде 9-7-7-3.
    Щоб Інтер відсіявся, а Гладбах не розслаблявся
    ZaE
      ZaE, 01.12.2020 21:53
    +17
    Молодцы, ничего не скажешь.
    axylinam
    online
      axylinam, 01.12.2020 21:50
    +17
    Фантастический результат-молодцы
    eu music Top
      eu music Top, 01.12.2020 21:57
    +16
    Витао отлично сеграл скоро кривцов сядит на лавку
    Sentinel
      Sentinel, 01.12.2020 21:52
    +16
    Это было красиво!
    Но евровесна по-прежнему зависит от 22:00, как Интер сыграет.
    Zhozik Zhozik
      Zhozik Zhozik, 01.12.2020 21:59
    +14
    Шахтёра молодцы. Ждё завтра поддержки от Динамо. Только Украина, только победа! Всем мира! 🙏🙏🙏🙏
    kadaad .
      kadaad ., 01.12.2020 21:50
    +14
    Молодцы бразильские шахтеры! Порадовали.
    roman75zpr
    online
      roman75zpr, 01.12.2020 21:52
    +13
    Что за "печальный" заголовок? Зачем нам их проблемы?
    Сергей Чёрный
      Сергей Чёрный, 01.12.2020 22:01
    +12
    Вітаю Шахтар з великою перемогою , сьогодні сподобався Вітао , Матвієнко, Додо, Тете , Тайсон і особливо Соломон .