31.05.2020, FT   ТВ-трансляція: 

Посткарантинне Ель-Класіко. Шахтар на НСК Олімпійський обіграв Динамо

Донецький клуб втретє в поточному чемпіонаті обіграв киян

Посткарантинне Ель-Класіко. Шахтар на НСК Олімпійський обіграв Динамо
© twitter.com/DynamoKyiv

Це був вже п'ятий матч непримиренних суперників в нинішньому сезоні з урахуванням чемпіонату, Кубку і Суперкубку країни. «Шахтар» і «Динамо» здобули в них по дві перемоги, тому явно були налаштовані вийти вперед в своєму очному протистоянні. Ось тільки в якому стані команди планували здійснити свої наміри було абсолютно незрозуміло через більш ніж двомісячну перерву, пов'язану з карантином. Плюс до всього на діях футболістів обох клубів могла позначитися відсутність глядачів на трибунах НСК «Олімпійський».

В стартовому складі номінальних господарів поля (а ними цього разу на головному стадіоні столиці України вважалися гірники) особливих несподіванок не було. Хіба що вихід з перших хвилин Віктора Коваленка міг викликати деякі питання. А ось тренерський штаб киян трохи здивував, випустивши в основі Георгія Бущана і Георгія Цітаішвілі. В той же час на лаві запасних залишилися Денис Бойко і Олександр Караваєв.

Динамівці розпочали активніше і вже на другій хвилині вивели на ударну позицію свого форварда Назарія Русина. Той сильно пробив зльоту приблизно з лінії штрафного майданчика, проте Андрій Пятов зіграв надійно і кулаками відбив м'яч в поле. «Шахтар» тут же відповів швидкою контратакою, яку завершував Тайсон. Але удар у бразильця вийшов несильним і Георгій Бущан легко забрав м'яч у руки.

Як і очікувалося, поступово ігрова перевага перейшла до донецьких футболістів. Вони намагалися подовгу контролювати м'яч, перебуваючи на половині поля суперників. Ось тільки до гострих моментів справа практично не доходила. Кияни більше діяли на контратаках, одна з яких на 16-й хвилині могла закінчитися взяттям воріт. Відразу кілька гравців «Динамо» по черзі мали можливість пробити по воротах, але, врешті-решт, м'яч вилетів на кутовий.

А потім стався епізод, після якого гра зупинилася приблизно на дві хвилини. Беньямін Вербич зі стандарту з лівого флангу навісив м'яч в район воротарського майданчика, захисники гірників відбилися, але м'яч залишився у киян. Томаш Кендзьора головою скинув м'яч під удар Сергію Сидорчуку і той пробив точно під ліву від себе штангу. Побачивши, що м'яч опинився в сітці, капітан динамівців побіг святкувати свій успіх. Проте, арбітр матчу Катерина Монзуль отримала підказку від своїх колег-суддів, які працювали на VAR, і не поспішала вказувати на центр поля. За деякий час вона сама побігла подивитися монітор. В результаті, Монзуль визначила, що в момент цієї атаки Денис Попов рукою вдарив Тараса Степаненка. Гол був скасований, а захисник «Динамо» побачив перед собою жовту картку.

Втім, цей епізод ніяк не позначився на бажанні киян продовжувати грати активно. І якщо на 26-й хвилині Віталію Миколенку не вдалося точно пробити з близької відстані (буквально в останній момент м'яч у нього з-під ніг вибив на кутовий Додо), то на 38-й хвилині у динамівців все вийшло відмінно. Георгій Цітаішвілі з правого флангу навісив м'яч у район одинадцятиметрової позначки, куди першим примчав Віталій Буяльський та головою пробив в ближній кут воріт.

Як виявилося, радість підопічних Олексія Михайличенка була недовгою. Вже за хвилину на табло рахунок став рівним. Гольову комбінацію «Шахтаря» почав Тайсон. Він пробіг з м'ячем з центру поля до штрафного майданчика «Динамо» і віддав передачу Марлосу. Бразильський українець обігрався в «стіночку» з Жуніором Мораєсом, отримавши передачу у відповідь на позиції, з якої неодноразово вражав ворота суперників. Не промахнувся він і  цього разу. Лівою ногою Марлос точно пробив між ніг Дениса Попова в правий від Георгія Бущана кут воріт.

Ось так під кінець тайму суперники обмінялися забитими м'ячами і пішли на перерву.

Другий тайм також краще розпочали київські футболісти. Стартові хвилини вони провели на половині поля суперників, заробивши відразу кілька штрафних. Але довести справу до гольового моменту динамівцям не вдалося. «Шахтар» відповів двома поспіль кутовими, однак і вони ні до чого не привели.

Далі гра пішла на зустрічних курсах. То одна команда атакувала, то інша, але, до пори до часу, довести свої комбінації до удару ніяк не могли. І тільки в середині тайму вже на 67-й хвилині гірникам не тільки вдалося пробити по воротах, а й забити другий гол. Цього разу гольову атаку розігнав Додо. Він промчав по правому краю і зробив передачу на Жуніора Мораєса. Той знову, як і в першому таймі, відкинув м'яч під удар Марлосу, щоправда тепер гравцеві національної збірної України довелося бити з «неробочої» правої ноги. Втім удар вийшов відмінним точно у правий кут воріт.

А на 74-й хвилині рахунок став 3:1 на користь «Шахтаря». Ісмаїлі на високій швидкості пробіг з м'ячем по лівому флангу і відпасував м'яч в центр воротарського майданчика, куди кинулися Маркос Антоніо, який вийшов на поле декількома хвилинами раніше, а також Артем Шабанов і Томаш Кендзьора. Рикошетом від останнього м'яч влучив у поперечину і відскочив до Маркоса Антоніо. І той вже з метра ударом з розвороту вразив ціль.

Звичайно ж, динамівці не стали опускати руки, а намагалися скоротити відставання. Особливо близький до забитого м'яча був Сергій Сидорчук, який на 81-й хвилині з середньої дистанції бив у правий від себе кут воріт, але тут блискуче зіграв Андрій Пятов, який перевів м'яч на кутовий. Ще одного разу на 87-й хвилині небезпечно пробивав Де Пена, однак і цього разу голкіпер гірників був на висоті.

Таким чином, «Шахтар» довів матч до перемоги і тепер має відрив від «Динамо» вже на 16 очок, практично закриваючи питання про чемпіонство. Щодо киян, то тепер їм доведеться вести важку боротьбу за призове місце відразу з трьома суперниками - «Зорею», «Десною» та «Олександрією».

Ігор ЗАРЖИЦЬКИЙ

Чемпіонат України. 24-й тур.

«Шахтар» - «Динамо» - 3:1


Ромеро Марлос (39, 67), Маркос Антоніо (74) - Віталій Буяльський (38)

Ісмаїлі (24), Віктор Коваленко (46) - Денис Попов (22)

«Шахтар»: Андрій П'ятов, Додо, Сергій Кривцов, Микола Матвієнко, Ісмаїлі, Тарас Степаненко, Алан Патрік (Євген Коноплянка, 85), Ромеро Марлос (Тете, 76), Тайсон (Манор Соломон, 85), Віктор Коваленко (Маркос Антоніо , 53), Жуніор Мораєс (Фернандо, 76)

«Динамо»: Георгій Бущан, Віталій Миколенко, Денис Попов, Артем Шабанов, Томаш Кендзьора, Сергій Сидорчук, Беньямін Вербич, Володимир Шепелєв, Георгій Цітаішвілі (Олександр Караваєв, 76), Віталій Буяльський (Міккель Дуелунд, 88), Назарій Русин (Карлос де Пена, 76)

Арбітр: Катерина Монзуль (Харків)

НСК «Олімпійський» (Київ)

ШАХТАР - ДИНАМО. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Ігор Заржицький, Sport.ua

(10 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    kruch_
      kruch_, 01.06.2020 09:24
    +3
    где Динамо, где? .... правильно - 4м месте ..... м это очень радует
    Special2
      Special2, 01.06.2020 09:16
    +1
    jekаfunny, 01.06.2020 01:10
    Интересно бы тебя после матчей кубка и Суперкубка было бы почитать
    Наверно :» ненужные второсортные турниры плак- плак
    Ты так говоришь, как будто в соревнованиях на вылет, клубы которые сильнее не проигрывают
    Вон Атлетико Мадрид клубу 3 дивизиона в кубке проиграл, в Германии в полуфинале какой то ноунейм, но это не значит, что эти клубы конкуренты Атлетико, Реалу и Баварии
    dgurkis
    online
      dgurkis, 01.06.2020 05:57
    0
    None, 01.06.2020 04:53
    А Суркис пришел, и еще и покурил всем назло...
    Він, навідь, косяк в перерві з Резо накумачив!
    None
      None, 01.06.2020 04:53
    +3
    А Суркис пришел, и еще и покурил всем назло...
    pont0017
      pont0017, 01.06.2020 01:23
    -4
    Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:18
    Я таких як ти на херу вертел
    Ты только можешь чужой хер своим ртом вертеть, чмо подзаборное.
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:22
    +7
    Fowles, 01.06.2020 01:05
    можно было хоть сегодня не покупать матч?
    Виграл сильнейший динамо забуло подкупити Шахтаря
    Brian
    online
      Brian, 01.06.2020 01:19
    +2
    jekаfunny, 01.06.2020 01:10
    Интересно бы тебя после матчей кубка и Суперкубка было бы почитать
    Наверно :» ненужные второсортные турниры плак- плак
    Даже в том сенсационном матче у Динамо не было игры. Её не может быть априори, потому что там все бегают кто как хочет, и куда хочет. Там нет тренера. Есть несколько неплохих игроков, но нет наставника. Ты же и сам это понимаешь. Даже если чисто случайно Динамо родит положительный результат, это будет исключение из правил.
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:18
    +1
    pont0017, 01.06.2020 01:17
    Если бы ты еще и грамоте выучился, то цены бы тебе не было.
    Я таких як ти на херу вертел
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:17
    +2
    Brian, 01.06.2020 01:05
    Динамо уже давным давно не существует как конкурент. А потому сегодняшний результат не вызывает каких то особенных эмоций. Шахтёр в Украине последние лет 10-15 бореться только сам с собой. Очередная победа в очередной игре с очередным посредственным клубом. Увы.....
    Согласен динамо несуществуєт все забили о нем
    pont0017
      pont0017, 01.06.2020 01:17
    -5
    Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:15
    Я на свойом я лутший ставщик дядя Алекс особено на динамо
    Если бы ты еще и грамоте выучился, то цены бы тебе не было.
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 01.06.2020 01:15
    +2
    pont0017, 01.06.2020 01:03
    Ты под другим акаунтом вылезло, сцыкло позорное?
    Я на свойом я лутший ставщик дядя Алекс особено на динамо
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 01.06.2020 01:10
    -6
    Brian, 01.06.2020 01:05
    Динамо уже давным давно не существует как конкурент. А потому сегодняшний результат не вызывает каких то особенных эмоций. Шахтёр в Украине последние лет 10-15 бореться только сам с собой. Очередная победа в очередной игре с очередным посредственным клубом. Увы.....
    Интересно бы тебя после матчей кубка и Суперкубка было бы почитать
    Наверно :» ненужные второсортные турниры плак- плак
    Fowles
      Fowles, 01.06.2020 01:05
    -5
    можно было хоть сегодня не покупать матч?
    Brian
    online
      Brian, 01.06.2020 01:05
    +3
    Динамо уже давным давно не существует как конкурент. А потому сегодняшний результат не вызывает каких то особенных эмоций. Шахтёр в Украине последние лет 10-15 бореться только сам с собой. Очередная победа в очередной игре с очередным посредственным клубом. Увы.....
    pont0017
      pont0017, 01.06.2020 01:03
    -8
    Alex Anatoliuov, 01.06.2020 00:58
    Потерайся блудний син
    Ты под другим акаунтом вылезло, сцыкло позорное?
    Alex Anatoliuov
      Alex Anatoliuov, 01.06.2020 00:58
    +4
    pont0017, 01.06.2020 00:29
    Что ты, инфузория тупая, здесь пишешь? Ты хоть немного понимаешь в вопросах о которых мычишь?
    Потерайся блудний син
    pont0017
      pont0017, 01.06.2020 00:38
    -6
    Так всегда, когда доходит до конкретики, вонючие мрази разбегаются по кустам.
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 01.06.2020 00:37
    -4
    AK_228, 01.06.2020 00:33
    А СаШо не он тренировал!?
    Насколько я знаю то в ворота поставил и начал с ним работать ( с СаШо) такой себе Крощеенко.... Анатолий кажись.
    Нет , Михайлов тоже внёс свою лепту . Но ..... 25 лет .
    Ну 😐 не знаю . И в любом тренерском штабе его оставляют
    Да и СаШо уже давно Картеру закончил а сменщика и не приблизилось
    AK_228
    online
      AK_228, 01.06.2020 00:33
    +3
    jekаfunny, 01.06.2020 00:31
    Это отлично )
    А про ДК .... . Пока что смена прошла только в пресс отделе клубного сайта
    Во всех остальных нишах , кроме физ подготовки
    Сидят мамонты . И пока они там . Мы на том месте на котором сейчас .
    Так что Суркис меня к себе не возьмёт
    Я ж сакральна него Михайлова выгнать предложу
    25 лет человек в клубе помощником вратарей работает . Видимо Кан Касильяс и Де Хеа - наши воспитанники и я чего то не знаю
    А СаШо не он тренировал!?
    jekаfunny
    online
      jekаfunny, 01.06.2020 00:32
    -6
    Dynamo_Cyprus, 01.06.2020 00:28
    Вы беседуйте) А то появится лаеда или зпорт, и скажут что мы один и тот же человек) Я спать. Всем доброй ночи! И еще раз поздравляю лучший клуб страны с победой!))
    И тебе доброй
    Но декларацию я все ещё жду
    Футбол в квадрате
    online
      Футбол в квадрате, 31.05.2020 19:00
    +34
    Спасибо Шахтеру, за сохранение интриги в борьбе за 2 место!
    Cityzen83
      Cityzen83, 31.05.2020 19:01
    +24
    Скажите кто нибудь этому дебилу, что можно делать 5 замен. И до 75 минуты тоже замены разрешаются. Шахта во втором тайме декласировала нас.
    Сергей Руденко
      Сергей Руденко, 31.05.2020 18:59
    +24
    На классе. Горняки, с победой!
    NestorMachno7
      NestorMachno7, 31.05.2020 19:09
    +19
    Шахтер по-братски помог Заре вернуться в битву за 2-е место. Теперь все в руках Луганчан.
    Kevko
    online
      Kevko, 31.05.2020 19:02
    +16
    Шахтер выиграл без особых усилий.
    Михайличенко "старался делать замены". Особенно на 89 мин.
    В игре Динамо - никаких измений.
    Мормуль- качественная работа
    mayakovskiy1
      mayakovskiy1, 31.05.2020 19:01
    +16
    Короче дело было так. Хитрый Лесик решил переиграть кротов и приказал всем игрокам ДК каждый день карантина бегать 50 кругов. В итоге в день матча первые 30 минут Динамо носилось так будто они легкоатлеты. Дальше понятное дело сдохли и Шахта их просто уничтожила.
    3-1 в день Киева в Киеве так себе итог для ДК, но все по игре.
    Sergey Kovaleff
      Sergey Kovaleff, 31.05.2020 19:00
    +15
    Всё по делу.
    serge_kr
      serge_kr, 31.05.2020 19:07
    +14
    Как и ожидалось, загнали в будку, браво Шахтер!
    AK_228
    online
      AK_228, 31.05.2020 19:00
    +14
    Легко, прям как то неловко было за динамо иногда во втором тайме!!
    Спасибо Шахтеру за обострение борьбы ща 2-3 место!!
    AK_228
    online
      AK_228, 31.05.2020 19:12
    +12
    Trasher311987, 31.05.2020 19:10
    У меня злость.
    Потому что такой шахтер надо обыгрывать.
    Не должны судьи помагать и т.д.
    Бесит что после окончания матча обнимочки цемчики.
    Тьфу
    Я вырос на другом Динамо.
    Правильно Калитвенцев сказал и что, что денег больше или другое.
    Это Динамо ты обязан быть первым.
    А это слюнтяи.
    Это не та команда где будет результат.
    Гадко и противно.

    Да ладно!? Два часа назад у тебя было « бла бла бла, динамо сможет навязать интригу, Шахтер с колосом натужно»
    Залазь обратно на диван
    Игорь Игнатьев
      Игорь Игнатьев, 31.05.2020 19:07
    +12
    это было избиения а не спарен)))Всех с победой !!ура !! ребята доказали что они ЧЕМПИОНЫ по праву !!!!
    yatsiykvova
      yatsiykvova, 31.05.2020 19:01
    +12
    У ДК є всі шанси утриматись на 4-5 місці Колос неназдожене
    Павел Рева
      Павел Рева, 31.05.2020 18:59
    +12
    Ну, чисто, победа по игре. Без факапов судейства и благо, без жестких замесов.
    K_Sarioglo@i.ua
    online
      K_Sarioglo@i.ua, 31.05.2020 19:45
    +11
    vitaha33, 31.05.2020 19:43
    Фани кротів радіють, а 60хв їхньої команди не було. 2 голи з півмоментів, третій гол з офсайду. І від чого радіти?
    Коли ви забивали один гол навіть не з півмоменту, а з ситуації, де взагалі моментом і не пахло, а потім сідали в 11-ох в оборону і перемагали 1:0 - це не заважало вам радіти не менше.
    Игорь Петров
      Игорь Петров, 31.05.2020 19:06
    +11
    Все закономерно, класс есть класс. На поле Шахтер играет в футбол , а Динамо занимается легкой атлетикой. Пока динамовцы носятся по-полю как угорелые, создаётся впечатление их преимущества, но здоровье не безгранично, через 20-25 мин команда начинает сдуваться и на первый план выходит футбольное мастерство. У меня сложилось такое впечатление, что горняки сегодня выиграли в пол-ноги, без особого напряга.
    bassofon
      bassofon, 31.05.2020 19:03
    +11
    Удаче Заре в борьбе за второе место, вы его должны заслужить, несмотря на вчерашнюю осечку. А Динамо, где Динамо, где? Все мы знаем в ...
    AK_228
    online
      AK_228, 31.05.2020 19:53
    +10
    vitaha33, 31.05.2020 19:51
    Ну як легкої. Якщо тільки 2 тайм дивитись, то так. Але в 1 таймі відскочили
    А где отскочили!? Шахтер пешком ходил,, если бы начали бегать было бы 5-1
    BaZia
    online
      BaZia, 31.05.2020 19:18
    +10
    Нормально так с днем Киева поздравили
    NestorMachno7
      NestorMachno7, 31.05.2020 19:13
    +10
    Если в День Киева Шахтёр выигрывает со счётом 3-1, то на День Шахтера Киевлянам нужно ожидать только разгрома от лучшей команды в Украине и в Восточной Европы.
    roman_kros
    online
      roman_kros, 31.05.2020 19:06
    +10
    Перший тайм непогано від Динамо. В другому таймі все так сумно, тому, що фізики вже не вистачило. А все тому, що тренер фізрук. Коли в Динамо не вистачає фізики, то команда нічого показати не може.