Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 19 квітня 2020, 15:29
24111
11

Топ-10 найгірших легіонерів в історії Дніпра

Екс-гравець «Челсі», екс-кращий захисник Бразилії, володар Кубка УЄФА та найдорожчий трансфер

| Оновлено 19 квітня 2020, 15:29
24111
11
Топ-10 найгірших легіонерів в історії Дніпра
ФК Дніпро. Іонуц Мазілу

«Дніпро» тримався довго. В тому сенсі, що в порівнянні з «Динамо» і «Шахтарем» використовувати «пачками» легіонерів не поспішав. Всі ми пам'ятаємо чудову команду Кучеревського на початку-середині «нульових» - в ній практично не було іноземних гравців. Але багато що змінилося після того, як «дніпрян» очолив Олег Протасов. І особливо Хуанде Рамос. І стежка, по якій лише зрідка потрапляли легіонери в Дніпропетровськ, перетворилася на жваве шосе. Було багато якісних «вікінгів», але було чимало і «ширвжитку». Зараз згадаємо «дніпровський неліквід».

10. Лінас Клімявічус

Литва
Роки кар'єри: 2008-2010

Перший литовський легіонер в історії «Дніпра». В українську команду потрапив у 19 років. Хлопця брали на перспективу, уклавши контракт на чотири роки. Сума угоди не розголошувалася. Але в підсумку рослий захисник так і не пробився в основу дніпропетровської команди. Єдиний його матч за першу команду «Дніпра» - в жовтні 2008 року - проти донецького «Металурга». Більше за «Дніпро» не грав. Був відданий в оренду в «Кривбас», після чого виїхав з України.

9. Ігор Лоло

Кот-д'Івуар
Роки кар'єри: 2008

У сезоні 2004/2005 фактурний африканський захисник грав у чемпіонаті України за донецький «Металург». Грав непогано. Після Донецька клієнт відомого футбольного посередника Дмитра Селюка поїхав до Бельгії. Останнім його клубом напередодні переходу в «Дніпро» був «Генк». У вересні 2008 року Ігор став гравцем «дніпрян», ставши першим африканським футболістом в історії дніпровської команди. Скільки «потягнув» його трансфер - питання досі витає в повітрі. У «Дніпрі» Лоло зіграв всього 2 матчі. Відзначився хіба що голом у свої ворота в першій грі «дніпрян» на новому стадіоні «Дніпро Арена». Тоді господарі програли запорізькому «Металургу» з рахунком 1:2. Уже в грудні був виставлений клубом на трансфер.

8. Давидсон

Бразилія
Роки кар'єри: 2006-2009

Непоказний, посередній півзахисник. Загалом, нічого особливого. До сих пір не зрозуміло, чим саме Давидсон сподобався скаутам «Дніпра». Проте, влітку 2006 року цей бразилець за 860 тисяч євро перебрався з грецького ОФІ в наш «Дніпро». З дніпрянами півзахисник підписав трирічну угоду. За три сезони в українській команді Давидсон відіграв тридцять поєдинків. Гравцем основи не був. Так, гравцем ротації. Після закінчення терміну контракту був відпущений клубом в статусі вільного агента.

7. Ролан Гусєв

Росія
Роки кар'єри: 2007-2010

Цього півзахисника свого часу «задобрювало» київське «Динамо». Однак вихованець «Динамо» московського вважав за краще залишитися в чемпіонаті Росії. У складі ЦСКА він виграв і тамтешню першість, і кубок країни. А в 2005-му - і Кубок УЄФА. Однак в 2006 році перестав потрапляти в основу армійської команди. І рік потому виявився в Дніпропетровську, підписавши трирічний контракт. Сума трансферу - 750 тисяч євро. Але заграти в «Дніпрі» не зміг: на його рахунку лише 15 поєдинків. А коли «дніпрян» очолив Безсонов, то рішенням тренера Гусєв був відрахований з команди.

6. Бека Гоцирідзе

Грузія
Роки кар'єри: 2009-2012

Талановитий грузинський форвард перейшов до «Дніпра» із «Зестафоні». Сума угоди - один мільйон євро. Невисокий Гоцирідзе мав хорошу техніку і швидкість. У 21 рік дебютував в чемпіонаті України за «Дніпро» в матчі проти «Шахтаря». В цілому провів за «дніпрян» три матчі. Цілком можливо, що його кар'єра в «Дніпрі» склалася б інакше, якби не автомобільна аварія. Влітку 2009 року Бека поблизу Тбілісі потрапив в автокатастрофу. Йому була зроблена складна операція з видалення селезінки. Через півроку він приступив до тренувань з резервом «Дніпра», але на колишній рівень вже не вийшов.

5. Іван Томечак

Хорватія
Роки кар'єри: 2015-2016

31 серпня 2015 року «Дніпро» підписав дворічну угоду з захисником збірної Хорватії Іваном Томечаком. За 25-річного правофлангового латераля дніпропетровський клуб заплатив «Рієці» один мільйон євро. Однак пробитися в основу «дніпрян» Томечак не зумів. На його рахунку - лише дев'ять матчів за дніпропетровський колектив. Не пробувши в «Дніпрі» і року, розірвав контракт за обопільним бажанням сторін і відбув в аравійський «Ан-Наср».

4. Алсідес

Бразилія
Роки кар'єри: 2008-2012

За рівнем таланту і харизми цей бразилець в чемпіонаті України міг дати фору мало не кожному. У «Дніпро» він переходив в статусі чемпіона світу серед молодіжних збірних, а на клубному рівні виграв першості Португалії і Нідерландів. Його контракт належав «Челсі». Тоді, в 2008-му, ми всі думали, що «дніпряни» відхопили на трансферному ринку справжній скарб. Та й ціна не дуже кусалася - 600 тисяч євро. З дніпропетровцями Алсідес ​​підписав чотирирічну угоду. Мав усі підстави стати гравцем основи. Але не захотів. За два роки провів за «Дніпро» лише 17 матчів. «Некерований» - таку характеристику отримав цей захисник від Володимира Безсонова. У 2011 році Алсідес ​​розірвав контракт з «Дніпром».

3. Уча Лобжанідзе

Грузія
Роки кар'єри: 2010 - 2014

Свого часу - вельми і вельми перспективний грузинський захисник. Його трансфер, знову-таки, в свій час, для тамтешнього футболу - один з найбільш рекордних. У 2010 році «Дніпро» за цього футболіста «Зестафоні» заплатив два мільйони євро. Контракт з українським клубом Уча підписав на чотири роки. Рослий, потужний, швидкий захисник, з хорошою першою передачею і грою на «другому поверсі». Чому у нього не склалося в «Дніпрі», сказати складно. За дніпрян він провів 27 матчів, після чого був оперативно відправлений на «перевиховання» в «Кривбас». Після закінчення терміну угоди з дніпрянами відбув на Кіпр.

2. Ежидіо

Бразилія
Роки кар'єри: 2015

Одне з найбільш незрозумілих придбань «пізнього» Коломойського. Непоганого бразильського захисника (до слова, в 2014-му Ежидіо був визнаний кращим лівим захисником чемпіонату Бразилії) «дніпряни» купили у «Крузейро» за дуже хороші гроші - два з половиною мільйони доларів. Однак в «Дніпрі» Ежидіо зіграв лише один поєдинок в рамках чемпіонату України і ще чотири - під егідою Ліги Європи. А потім бразилець в односторонньому порядку розірвав контракт з «Дніпром» через невиплату зарплати.

1. Йонуц Мазілу

Румунія
Роки кар'єри 2008-2011

Свого часу трансфер цього нападника з бухарестського «Рапіда» в «Дніпро» став найдорожчим в історії румунського футболу. За Мазілу український клуб заплатив три мільйони вісімсот тисяч євро. З «Дніпром» румунський форвард підписав чотирирічний контракт. «Мене «Дніпро» дуже хотів бачити в своїх рядах. І я вірю в те, що виступи тут допоможуть моєму кар'єрному зростанню. Граючи тут, я буду переслідувати більш серйозні кар'єрні цілі» - сказав румун на власній презентації. На жаль, кар'єра Мазілу в «Дніпрі» не склалася: лише дев'ять матчів і один гол. Уже взимку 2009 року він був відданий в оренду в «Арсенал». У Києві справи у Мазілу пішли краще, але назад в «Дніпро» його так і не повернули.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Читайте також: 

Топ-10 найгірших легіонерів в історії Динамо
Топ-10 найгірших легіонерів в історії Шахтаря

Оцініть матеріал
(90)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 11
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Aleks04
Вот блин... Заголовок записи невнимательно прочитал, извиняюсь
johndow
Инкума и Боатенга зря забыли, последний сродни Алсидесу был - игрок отличный, но шалопай
Lucky Lucky
Эжидио потенциально был одним из лучших крайков за всю историю Днепра и одним из лучших в ЧУкре, жаль - не сложилось.
digsum
Почти все таланты попали на период Бессоновщины. Совпадение?
Oles Khorungiy
Инкум где???????
Henriklarsson11
купили Алсидеса у Челси за 600 тыс. долларов и думали что отхватили сокровище. Челси совсем не дураки чтоб сокровища за такие копейки, по меркам клуба, отдавать.
johndow
Интересно, по Металлисту напишут? даже с трудом помню их провалы - Торрес разве что
Diamond66689
А где Боатенг?
axylinam
Скромненький список у Днепра и обсуждать особо не кого
Aleks04
Странно что Олейника нету в ТОПе худших. Я бы поставил его на первое место, за парня отдали 10 млн евро, а заиграть в Днепре так и не сумел