Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 17 квітня 2020, 16:10
55833
31

Топ-10 найгірших легіонерів в історії Шахтаря

Степан, Еммі, Педро, багато бразильців і Нері

| Оновлено 17 квітня 2020, 16:10
55833
31
Топ-10 найгірших легіонерів в історії Шахтаря
ФК Шахтар. Нері Кастільо

Селекційний відділ «Шахтаря» має гостру чуйку на молоді таланти. Особливо бразильські. Донеччани в багатьох випадках є прикладами ідеальної трансферної політики, коли юних обдарувань купують за відносно невеликі гроші, а продають їх потім за десятки мільйонів євро. Однак і в історії «Шахтаря» є чимало трансферних проколів з легіонерами. До вашої уваги - яскравий десяток саме таких випадків.

10. Ненад Лалатович

Сербія
Роки кар'єри: 2003 - 2005

У «Шахтарі» тоді ще не було моди на бразильців. Була мода на екс-югославів. Лалатович - один з багатьох балканців, яких «гірники» на початку нульових років закуповували «оптом і в роздріб». В Сербії Лалатович котирувався дуже високо: був футболістом національної збірної Сербії, капітаном «Црвени Звєзди». Ненад був покликаний в «Шахтар» за один мільйон євро, щоб навести порядок в обороні донеччан. Але з цим завданням серб не впорався, зігравши в цілому за донецьку команду десять поєдинків.

9. Еммануель Окодува

Нігерія
Роки кар'єри: 2006

Потужний, силовий форвард, з непоганою швидкістю і умінням продавити суперника. Ім'я собі зробив в «Ворсклі», а по-справжньому розквітнув у київському «Арсеналі». У 2006 році в чемпіонаті України забив 15 м'ячів, ставши кращим бомбардиром першості (разом з Брандао). За цього нападника розгорнулася справжня боротьба між «Динамо» і «Шахтарем». Сам Еммі більше схилявся до переходу в київський клуб, але донеччани у вирішальний момент підвищили ставку, і нігерієць опинився в «Шахтарі». За неофіційною версією - за один мільйон євро. Але заграти в складі команди Луческу Окодува так і не зміг - всього три матчі на його рахунку. Після цього відбув до донецького «Металурга».

8. Леонардо

Бразилія
Роки кар'єри: 2005-2013

22 липня 2005 року «Шахтар» уклав п'ятирічний контракт з гравцем бразильського клубу «Сантос» Леонардо. Донеччани придбали федеративні права на футболіста майже за два мільйони доларів. Щоб зрозуміти, хто це, і чому так дорого, звернемося до довідки: на той момент в чемпіонаті Бразилії Леонардо провів 12 ігор. Чемпіон Бразилії в складі «Сантоса» 2004 року. Чемпіон світу в складі юнацької збірної Бразилії (U-17) 2003 року. Бронзовий призер в складі молодіжної збірної Бразилії (U-20) в 2005 році. Здавалося, ось вона, риба мрії. Але зробити собі кар'єру в «Шахтарі» за прикладом своїх земляків цьому бразильцеві не вдалося. За «гірників» він відіграв лише 15 неповних матчів, а далі подався кататися по орендах. Лише в 2013-му бразильський «Атлетіко» викупив у «Шахтаря» права на цього захисника.

7. Стіпе Плетікоса

Хорватія
Роки кар'єри 2003-2007

Після завершення кар'єри Дмитра Шуткова, «Шахтар» довго і наполегливо шукав собі нового голкіпера. І, здавалося, знайшов. Основний страж воріт збірної Хорватії Стіпе Плетікоса, найкращий футболіст цієї країни 2002 року і один з найкращих голкіперів в історії «Хайдука» - ось яким був вибір «гірників». Цікаво, що Плетікоса перейшов у «Шахтар» разом зі своїм одноклубником Даріо Срною. Саме Плетікоса вважався тоді більш перспективним з точки зору кар'єри в складі «помаранчево-чорних». Але все склалося набагато сумніше. Два мільйони євро - фактично на вітер. Стіпе, або, як його називали в Донецьку, Степан, не випромінював ні впевненості, ні майстерності. І коли в одному з матчів пропустив гол «від стрибкової ями» (від «Чорноморця»), на ньому остаточно поставили хрест.

6. Педро Бенітес

Парагвай
Роки кар'єри: 2004-2005

Що, не згадаєте такого пасажира? І не дивно, адже в складі «гірників» він не провів жодного поєдинку в офіційних матчах. Але в «Шахтар» переходив в статусі солідного майстра, чемпіона Парагваю. На нього нібито розраховував «Лаціо», але римляни пропонували за цього захисника лише трохи більше мільйона євро, тоді як «Шахтар» погодився розщедритися на два мільйони. Навіщо? Про це напевно не скажуть і самі донеччани, оскільки Бенітес не був заявлений за «Шахтар» в жодному турнірі, і після декількох місяців маринування на базі «гірників» був відправлений в безкоштовну оренду на історичну Батьківщину.

5. Бруно Ренан

Бразилія
Роки кар'єри: 2010-2014

З цим футболістом схожа ситуація. Бразильський півзахисник був придбаний у «Греміо» за два мільйони євро. На нього нібито теж претендували італійці - «Палермо», але від затребуваної суми могли заплатити лише половину. «Шахтар» же виявився щедрим. Донеччани підписали з Ренаном п'ятирічний контракт. У чемпіонаті України цей бразилець провів за «Шахтар» один неповний матч (а якщо бути точнішим, всього 31 хвилину), після чого був відправлений в оренду в «Зорю». Але і там не вийшло. У травні 2014-го розірвав контракт з «гірниками».

4. Толга Сейхан

Туреччина
Роки кар'єри: 2005-2008

Перший турецький легіонер в історії «Шахтаря». В команду Луческу Толга переходив в статусі основного центрального захисника збірної Туреччини і «Трабзонспора». На Батьківщині він мав славу надійного і жорсткого оборонця, який чимало (як для центрбека) забивав. Влітку 2005-го майже за чотири мільйони доларів Сейхан перейшов у «Шахтар», підписавши з донецьким клубом трирічну угоду. Але стати основним у складі «гірників» йому не вдалося. Хоча Луческу давав шанси турку проявити себе: і в чемпіонаті України, і в єврокубках. Але не вийшло: влітку наступного року був відправлений в оренду в «Галатасарай».

3. Батіста

Бразилія
Роки кар'єри: 2004-2005

Цього півзахисника тренер «Шахтаря» Мірча Луческу добре знав по спільній роботі в «Галатасараї». Тому донецький клуб був настільки наполегливим щодо трансферу цього бразильця. За Батісту «гірники» заплатили стамбульському клубу чотири мільйони доларів, а самого футболіста підписали на три роки. Але навіщо був заангажований цей опорник в Донецьку, до сих пір залишається загадкою. До основного складу він не проходив як через високу конкуренцію, так і через свою невисоку кваліфікацію. Відігравши за «Шахтар» лише 11 матчів, він накивав пятами.

2. Марсело Морено

Болівія
Роки кар'єри: 2008-2011

У цього форварда в активі - аж сім забитих м'ячів за «Шахтар», та й проведених матчів у складі донецької команди не так вже й мало - 32. Тільки ось очікування від його трансферу в команду Луческу були на порядок більше. У 2008 році болівієць переходив в «Шахтар» в статусі кращого бомбардира Кубка Лібертадорес. За нього «гірники» заплатили «Крузейру» дев'ять мільйонів євро. Як виявилося, явно переплатили. Марсело надій не виправдав. Він ішов до оренди, щоб знову повернутися. І так кілька разів. Але стати своїм в «Шахтарі» йому все одно не вдалося.

1. Нері Кастільо

1. Нері Кастільо

Мексика
Роки кар'єри: 2007-2011

Швидкість вище, ніж у Зубова, а по техніці його можна сміливо ставити на один щабель з Матузалемом - ось яким був на момент переходу в «Шахтар» Нері Кастільо. Талановитий мексиканський атакуючий півзахисник/нападник з дитинства був в сфері інтересу великих клубів. Але через його нестабільність і круту вдачу замість «Манчестер Юнайтед» опинився в «Олімпіакосі». З цієї грецькою командою «Шахтар» перетнувся в груповому турнірі Ліги чемпіонів 2006 року. Гра Нері в виїзному поєдинку з «гірниками» залишила незабутнє враження: він просто затероризував своїх опонентів в центрі поля.

Ініціатором переходу Кастільо в «Шахтар» був особисто президент «гірників» Рінат Ахметов. Переговори йшли непросто, і в підсумку за 20 мільйонів євро (рекорд для України на той момент) Кастільо перейшов в «Шахтар». Але заграти в Україні мексиканцю не вдалося. Чи то у нього геть пропала мотивація, чи то він виявився в Донецьку не в слушний час, але факт залишається фактом: цей трансфер став для донеччан провальним. За чотири роки в «Шахтарі» Кастільо провів лише 12 матчів.

Валерий ВАСИЛЕНКО

Читайте також: Топ-10 найгірших легіонерів в історії Динамо

Оцініть матеріал
(340)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 31
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
 © УАФ– М а ф і я!
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Vitaly Saltan
Про Лукарелли не написали, за него тоже внушительные деньги отдали, а надежд не оправдал
Trasher311987
Я б добавил бы Бернарда.
За такую сумму приобретенный и в итоге ушел свободным агентом
Alex86 1
За шахтой как-то не слежу, но всегда думал что Плетикоса в принципе нормальный вратарь, а тут прям в дно записали
sahka1981
Nashwill, 16.04.2020 17:14
Ничего себе "дешевенько", только за Кравченка 5 мил на ветер...
Ищенко еще был за 2 мил. Припоминается еще такой персонаж как Предраг Пажин
Nashwill
ще забули Таргамадзе,Чижова,Кравченка (ну це так,дешевенько),ще Нем ну і Чигринський
Robert Monroe
Ну Плетикоса сам по себе точно неплохим вратарем был, потом очень долго за Спартак играл и долго был основным в крепкой сборной Хорватии. А вот остальные на высоком уровне нигде так и не заиграли после кротов, насколько я помню. Хотя так-то вроде далеко не ноунэймами приходили.
Алена Остапенко
сюда надо добавить еще дармоеда Васю кобина. Хрен с ним шо хохол но прожрал за 10 лет как 4 хороших негра
Brian
Ещё из тех кто не оправдал надежды я бы Бланко-Лещука включил. Хотя....он не уровень Шахтёра и на него большие надежды врядли возлагали.
Brian
Вместо Плетикосы я бы включил в список Лукарелли. Странно что о нём забыли.
Alex86 1
ого, тут очередной срач развели
Yalta
Кастильо,после того,как повозил кротов за Олимпиакос0сдулся,получив солидный контракт!
Diamond66689
А где бразилец Иван?
axylinam
В принципе практически всё по делу расположилось,первое место правильное
Алексей Столетов
По двум парням точно не соглашусь. Толган неплох был в тех немногих матчах что сыграл. Леонардо не видел толком, но наверно ж не зря переподписывали даже после пятилетнего контракта. За играть обоим помешала перестройка под лимит легионеров (свои в защите).
Kovalenkobrevno
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Евгений Лысенко
Чисто для справки - Бруно Ренан был куплен у Вильяреала.
Nashwill
о,ти диви! то у "вєлікого клюба" теж є невдалі трансфери!
Mac_Gyver
Из них все помню только Плетикосу.
Футбол в квадрате
Как Луческу не старался слепить центр защиты из легионеров, так у него ничего и не получилось...