Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 26 квітня 2024, 11:43
56967
38

Топ-10 найгірших легіонерів в історії Динамо

Аргентинці, бразильці, колумбійці і Філімонов

| Оновлено 26 квітня 2024, 11:43
56967
38
Топ-10 найгірших легіонерів в історії Динамо
ФК Динамо. Факундо Бертольо

Назвавши найкращих гравців чемпіонату України за всі роки Незалежності, переходимо до наступної рубрики, в якій визначимо найгірших легіонерів чемпіонату. На цей раз визначати будемо не по позиціях, а по клубах. Починаємо з «Динамо».

За роки Незалежності через «сито» київського «Динамо» пройшла ціла армія легіонерів. Спочатку їх було мало, раз, два та й усе, але з початку нульових років футболістів із зарубіжжя ставало все більше і більше. Часто динамівським селекціонерам вдавалося знаходити справжніх діамантів. Як, наприклад, Белькевича, Каладзе, Черната або Діого Ринкона. Але бувало й таке, коли трансфери легіонерів завершувалися повним фіаско. Зараз ми згадаємо тих іноземців, які у вболівальників «біло-синього» клубу асоціюються не з захопленням, а в першу чергу з печією. Не в останню чергу - через нездійснні очікування, і невідповідності таких критеріїв, як ціна-якість.

10. Леандро Машаду

Бразилія
Роки кар'єри: 2002-2003

Перший в історії легіонер «Динамо» з Бразилії. Перший трансфер, укладений новоспеченим президентом «біло-синіх» Ігорем Суркісом. З чуток, український клуб за цього форварда заплатив «Фламенго» близько мільйона доларів. Прихід Машаду в чемпіонат України і зокрема в «Динамо» був обставлений з помпою середнього українського футбольного «бароко». Машаду був оголошений - ні багато, ні мало - спадкоємцем слави Зіко і Ромаріо.

Леандро таки вдалося увійти в історію «Динамо» - він забив тисячний гол київської команди в офіційних матчах (часів Незалежності). Це сталося в матчі кваліфікації Ліги чемпіонів проти «Пюніка». Всього за «Динамо» він відіграв 11 матчів, забив 4 м'ячі. Може, він би і довше затримався в Києві, але, за чутками, його дружині не сподобався український клімат, і вона зажадала від свого благовірного забиратися геть. Той пручався недовго. У 2003 році він був проданий в португальську «Санта-Клару» орієнтовно за 500 тисяч доларів.

9. Харрісон Отальваро/Хосе Морено

Колумбія
Роки кар'єри: 2006

В даному випадку не хочеться ні злословити, ні танцювати на «кістках». Давайте краще згадаємо, що з приводу переходу цієї солодкої колумбійської парочки в «Динамо» говорив свого часу президент «біло-синіх» Ігор Суркіс: «Ми уважно стежили за обома гравцями і прийняли рішення, про яке, сподіваюся, не пошкодуємо. Шкода, звичайно, що наші колумбійські легіонери в найближчі місяці не зможуть бути задіяні в іграх чемпіонату України, але є підстави розраховувати на них у груповому турнірі Ліги чемпіонів». І вони зіграли в груповому турнірі ЛЧ: проти «Стяуа». Той поєдинок став їх першою і останньою пробою пера в «Динамо». Після розгромної поразки від «Стяуа» в Києві 1:4, обом колумбійцям швидко вказали на двері.

8. Вітор Буено

Бразилія
Роки кар'єри: 2018-2019

Одна радість: бразильського півзахисника «Динамо» не купувало, а лише взяло в оренду у «Сантоса». На два роки. З правом викупу за десять мільйонів євро. Що це за футболіст, які його можливості і навіщо він «біло-синім» - шанувальники київської команди так і не зрозуміли. За весь час, проведений в «Динамо», цей товариш провів лише два неповних матчі. І відбув назад до Бразилії - в «Сан-Паулу». За його трансфер кияни нікому нічого не платили, але, в той же час, за чутками, зарплата цього динамівського дармоїда становила близько ста тисяч євро на місяць.

7. Андрес Ескобар

Колумбія
Роки кар'єри: 2011-2016

Цей півзахисник з'явився в київському клубі в серпні 2011-го. І, ясна річ, з обов'язковим в таких випадках антуражем: молодий (19 років), перспективний, майбутня надія. За цю надію молодіжної збірної Колумбії київський клуб відвалив більше двох мільйонів доларів - сума не дуже велика, але на виході вона перетворилася на справжній пшик. За «Динамо» Ескобар не провів жодного поєдинку, хоча значився в команді довгі п'ять років. Відправлявся в численні оренди, але вони його не «виправили» - в «Динамо» він так і не заграв.

6. Олександр Філімонов

Росія
Роки кар'єри: 2001-2002

Ініціатором запрошення цього голкіпера в Київ був особисто президент «Динамо» Ігор Суркіс. Ігор Михайлович порекомендував тодішньому наставнику команди Валерію Лобановському звернути свій погляд на екс-воротаря «Спартака». У «Динамо» на той момент у СаШо були всілякі проблеми, Рева, як здавалося, не дотягував до рівня першого голкіпера, ось і вирішили запросити Філімонова. За спогадами російського стража воріт, йому дуже сподобався прийом, влаштований в його честь в Києві. Однак відпрацювати щедрі аванси Олександру так і не вдалося. Йому давали шанс проявити себе - і в чемпіонаті, і в Лізі чемпіонів, але він постійно «лажав». Зігравши в цілому дев'ять матчів за «Динамо», Філімонов повернувся в чемпіонат Росії - в «Уралан».

5. Ніко Кранчар

Хорватія
Роки кар'єри: 2012-2015

Наймолодший капітан в історії загребського «Динамо», найдорожчий внутрішній трансфер в хорватському футболі, одна з головних надій збірної Хорватії. У складі «Хайдука» став чемпіоном країни, потім пішов на підвищення в Англію. Спочатку грав в «Портсмуті», потім перейшов в «Тоттенхем». У Лондоні провів здорово один сезон, але потім не склалося, і за сім мільйонів євро Ніко відправився підкорювати столицю України. Потужний, фактурний атакуючий півзахисник, з хорошим ударом і баченням поля. Він міг стати лідером «Динамо», так як мав і хист, і родовід відповідний. Але в Києві у нього не склалося - провів лише тринадцять поєдинків за першу команду. У січні 2016-го «Динамо» і Кранчар нарешті розірвали свої невдалі стосунки.

4. Роберто Нанні

Аргентина
Роки кар'єри 2003-2007

Футболіст-привид. Прийшов в «Динамо» в статусі одного з найкращих аргентинських форвардів. На презентації в 2003 році запам'ятався широкою білозубою посмішкою і не менш екстравагантним костюмом. За Нанні «біло-сині» заплатили майже чотири мільйони євро. На той час - дуже непогана сума. Навіть більше: дуже хороша сума - рекорд для тодішнього «Динамо». Аргентинець був заявлений за киян в кінці серпня 2003 року, тобто, вже після закінчення періоду літніх дозаявок. Тому перший час Нанні довелося грати за «Динамо-2». Але вже в тих матчах було видно, що ні техніки, ні швидкості, ні, тим більше, «фізики» у цього хлопця немає. За основу «Динамо» він зіграв лише один матч. Оскільки контракт з динамівцями був підписаний на чотири роки, довго поневірявся по орендах. І лише в серпні 2008-го, в статусі вільного агента, повернувся на Батьківщину.

3. Факундо Бертольо

Аргентина
Роки кар'єри: 2010-2016

«Ми стежили за футболістом протягом усього чемпіонату. Бертольо провів його на достатньо високому рівні. Наші селекціонери перебували в Аргентині протягом 2,5 місяців, подивилися достатню кількість матчів за його участю, за підсумками яких зробили хороший висновок. А виклик Бертольо в збірну Аргентини лише підтвердив зроблені нами висновки. Він виступав далеко не в найсильнішій команді, але при цьому у нього чудова преса, і він є один з найперспективніших гравців своєї країни. У нас були дуже довгі переговори з керівництвом клубу, а ось з футболістом у нас не виникло абсолютно ніяких проблем. Бертольо хоче грати на більш високому рівні і проявити себе. Він, безумовно, талановитий футболіст, а завдання головного тренера - допомогти новачкові скоріше адаптуватися в команді.

Зі свого боку я швидко підберу комфортабельне житло, адже напевно найближчим часом до нього в гості приїдуть родичі, машину і т.д. Для нас головне, щоб він якомога швидше адаптувався і показував той рівень футболу, який він показував у своєму колишньому клубі. Думаю, Бертольо відразу увіллється в команду і буде гравцем основного складу. Скажу лише, що саме на цю позицію Бертольо був для нас пріоритетом № 1», - це велика цитата з інтерв'ю президента« Динамо» Ігоря Суркіса. На виході отримали наступне: Бертольо провів за «Динамо» лише чотири гри. За його трансфер було заплачено більше чотирьох мільйонів євро.

2. Марко Рубен

Аргентина/Іспанія
Роки кар'єри: 2012-2016

У «Динамо» прийшов в 26 років, з іспанського «Вільярреала». Не найгірший вік для нападника, не з найгіршого клубу. Здавалося, що цей форвард здатний підсилити «Динамо». Ну, або хоча б не провалитися. До приходу в Київ він чимало забивав, був на виду в своїх клубах. Та й ціна трансферу - вісім мільйонів євро - передбачала, що «біло-сині» отримали як мінімум не кота в мішку. Але не склалося. За «Динамо» Марко провів лише 11 матчів, в яких забив один м'яч. Далі послідували звичні в подібних випадках оренди, і не менш логічний розрив - в 2016-му.

1. Андре

Бразилія
Роки кар'єри: 2010-2012

19-річний бразильський півзахисник переходив до газзаєвського «Динамо» не тільки в якості перспективного і амбітного, але і за майже дев'ять мільйонів євро. Представляючи цього новачка, президент «Динамо» Ігор Суркіс зазначив, що цей бразилець прийшов в «Динамо» всерйоз і надовго. На жаль, заграти в Києві колишній талант «Сантоса» так і не зміг. Його доля - дев'ять неповних матчів у складі «Динамо». Кияни спробували віддати хлопця в оренду в «Бордо», але й там повз касу. Зрозумівши, що з цього трансферу нічого путнього не буде, за п'ять з половиною мільйонів євро «Динамо» продало Андре «Атлетіко Мінейро».

Валерій ВАСИЛЕНКО

Оцініть матеріал
(365)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 38
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
freestyle2018
Кранчар в этом списке удивил, да ещё так высоко, может у автора были какие-то большие надежды насчет него и считаю, что многих из них в эту подборку можна было и не включать, из-за того, что некоторые достаточно неплохо играли и до Динамо, и после, это больше вопрос к тренерам, которые по каким то причинам им не доверяли. А то по этой логике в эту подборку можна было и Раффаэля с Мехмеди включать. Уверен, что даже, если бы Соля отпустили бы назад в условный Витесс, он бы феерил бы не хуже Рубена, когда он в Аргентину вернулся.
temamx2727
И все интервью Суркиса одинаковые
" Мы долго следили, он лучший игрок, он к нам на долго в основной состав" а на деле пару матчей играют, или вообще ниразу не выходят за основу. Вопрос, как бля они следят, и что происходит с игроками если они где то феерят, а тут за дубль даже плохо играют!?
UKRAINE FAN
Зачем они их вообще покупали если не кому шансов не давали? раз два и на выход.
doktor09
Вся беда в том, шо в ДК от купленных игроков требовали немедленно выдающихся результатов. А ведь притирка, даже самого талантливого игрока, происходит минимум полгода, а то и 1-2 сезона. И Фернандиньо, и Виллиан, и Коста по 2-3 года выходили на замену. Из-за клубной политики ДК и эти игроки, попав туда, стали бы бесперспективными...
Brian
Я так понял тут речь идёт о неудачных легионерах за которые были заплачены немалые деньги. Ведь если говорить о всех легионерах которые не заиграли то в этот список можно включить: Балаж Фаркаш, Каталин Карп, Чеснаускас, Воронков, ЛУкас. Марцвеладзе, Пантич, были ещё 2 француза арабского происхождения Марк Фашан,и Шахир БЕльгазуани, марроканец Магдухи и нигериец ХАрисон Омоко который потом зажигал за Ворсклу и ТАврию, Франк ТЕмиле которого нашли на Мальте, Окодува которого непонятно зачем забрали у Арсенала(Киев), Диего Суарес из Боливии что играл лет 10 за Динамо-2, а был ещё Чече и Карлос Самбрано. И это только те что были на слуху. Но сюда ещё 2 десятка можно добавитиь.
P.S. Кранчар и БЕртольо далеко не худшие трансферы ДИнамо.
Вова Чертрогатый
динамо долбанная помойка.... кто туда не приходит все увядают
bzzzzz
да тут как минимум еще один рейтинг составить можна, а то и два, к тому же не сказал бы что приведенный, из них был бы самым лучшим
ManCity
цікаво б було, щоб коментах написали, через яких агентів ці клоуни поприходили в динамо.
sergio_terry
А где же Лукас Перес, который при Блохине перешёл в Динамо? Чувак потом в Испании играл, и за Арсенал Лондон???
Alex86 1
Не совсем понятен принцип по которому делали топ, если так просто по цене, то можно немного по иному, а если вообще брать все кого брали и не заиграли за последнее время так там топ 30 если не топ 50 можно сделать
Golhrenshtanga
Как можно было Спартача подписать
Злобный Енот
Столько прошло времени, но редакция, так и додумались, писать нормальную статистику, где, сколько мячей, за кого и в каком году.
ua-goahead
Хто складав цей горе-рейтинг? Навіщо все валити на людей, що мало зіграли в команді? Леандро (4 голи в 11 матчах) чи колумбійців за одну гру??? Де Родольфо, Маркович, Клебер? Філа можна було б і вище.
der_MaiStier
Є бажання побачити 10 найгірших тренерів ДК. Те, що Сурок-джуніор один з найтупіших президентів в історії футболу, виносимо за дужки - це і так всім зрозуміло
romeo_xai
По трансферам Динамо можно и топ50 сделать. Суркис менеджер от Бога
axylinam
Список полностью правильный,такое ощущение,что Филимонова подписали в благодарность за его знаменитый ляп,непонятный в принципе трансфер
George Abuladze
Нормальные игроки, тренера не было и нет, после Лобановского. Не могут игроки играть без тактики и стратегии, понимания кто куда бежит, кому пас отдает, а кто в защите отрабатывать должен. Но для убогих динамовских сердец и мазохиста президента это высшая математика.
Kiziak
Да ужж.Вот сУрКИСон лоханулся.Ведь большая часть этих "шлангов"по его инициативе.Но Нани это топ.
Юрий Карпенко
Иностранцы иностранцами, но какой раньше состав был Хачериди, Гармаш, Алиев, Милевский, Ярмоленко, что они творили как на поле так и вне него, а сейчас ни того ни другого
Robert Monroe
Тут важно понимать, что значит неудачные в понимании автора. Потому что Мехмеди, Тремулинас и Раффаэль были отличными трансферами (последние двое - вообще шикарные игроки, которые блистали в топ-чемпионатах), но в ДК не заиграли. В то же время брали и откровенный шлак, причем как забесплатно (Симович, Петрович), так и за деньги (Маркович, Иеремия и т.п.).