Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Ліга націй
| Оновлено 15 листопада 2024, 21:00
17618
41

Страйк почався? Дедалі більше топів пропускають ЛН, створюючи проблеми УЄФА

Два місяці тому лідер «Манчестер Сіті» Родрі попереджав про щось подібне…

| Оновлено 15 листопада 2024, 21:00
17618
41
Страйк почався? Дедалі більше топів пропускають ЛН, створюючи проблеми УЄФА
Getty Images/Global Images Ukraine. Кіліан Мбаппе замість Ліги націй тренується на базі Реала

Очевидно, що футболу топового рівня все ж таки стає надто багато. І якщо деякі вболівальники все ще встигають якимось дивом дивитися та стежити за ключовими баталіями у всіх більш-менш серйозних турнірах, то ось сил брати участь у них в низки футболістів, здається, банально не вистачає.

Ще у середині вересня лідер «Манчестер Сіті» Родрі, котрий згодом став володарем Золотого м'яча-2024, вийшов у пресу із резонансною заявою про те, що організаторам час задуматися над зниженням кількості поєдинків, що проводяться у сезоні гравцями топ-рівня. Іспанець навіть не став дипломатично підбирати слів, а прямо заявив – цілком можливий страйк!

«Я гадаю, ми близькі до страйку. І це легко зрозуміти, спитайте будь-якого гравця, не тільки в мене така думка. Якщо так продовжиться з календарем, іншого виходу не буде. 40-50 матчів у сезоні – це та кількість, коли ти можеш себе проявити на гарному рівні. А коли матчів 70-80, то це вже стає неможливим. У тому числі знижується й рівень футболу. І якщо фани хочуть бачити гру вищої якості, то футболістам потрібний відпочинок», – заявив Родрі.

На ці слова досить швидко відреагували у ключовому футбольному органі континенту – Союзі європейських футбольних асоціацій (УЄФА). Зокрема, в публічну площину тоді вийшов легендарний у минулому футболіст збірної Португалії, «Барселони» та «Реала», а нині радник президента УЄФА Луїш Фігу, котрий наголосив, що скорочення кількості поєдинків неминуче призведе і до скорочення зарплат у ключових футболістів, на що останні, вочевидь, йти аж ніяк не готові.

«Ми маємо подивитися, яке рішення буде найкращим. Але це факт, що матчів стає дедалі більше. Вся ця ситуація нагадує снігову кулю. Чим більше матчів, тим більші контракти футболістів. Якщо матчів буде менше, то й зарплати гравців будуть скорочені», – сказав Фігу.

Здавалося б, обмін думками відбувся, й кожна зі сторін (топ-футболісти та організатори) позначила свою позицію, але дала зрозуміти, що поки що на якісь кардинальні міри йти не готова. Втім, гравці, як здається, все ж вирішили зробити свій невеличкий крок першими – почали відмовлятися від виступів за свої національні збірні у рамках Ліги націй.

Можна сказати, що все почалося ще у жовтні, коли головний тренер збірної Франції Дідьє Дешам несподівано не викликав до національної збірної лідера атак «триколірних» Кіліана Мбаппе. Тоді багато говорилося про невеликі проблеми форварда зі здоров'ям і про небажання гравця та наставника ризикувати, проте трохи пізніше, коли французи проводили свій матч Ліги націй проти Ізраїлю (4:1), журналісти засікли Мбаппе в одному із нічних клубів Стокгольму, після чого у ЗМІ та серед вболівальників виник серйозний галас щодо поведінки Кіліана та його ставлення до національної команди.

Тоді, у жовтні, небажання Мбаппе їхати до збірної Франції ще не виглядало чимось тенденційним. Не бачилося воно таким і коли Кіліан не потрапив у заявку «триколірних» на листопадові матчі Ліги націй, адже в пресі заговорили про нібито небажання форварда взагалі грати за національну команду через зіпсовані стосунки із головним тренером. Мовляв, справа ледь не в банальному конфлікті наставника та гравця, але аж ніяк не у прагненні Мбаппе заощадити якнайбільше сил на клубні турніри, ставлячи у заздалегідь програшне положення інтереси збірної.

А от коли за черговим невикликом Мбаппе до збірної Франції посипалися новини про небажання цілої низки топових футболістів їхати у свої національні команди на найближчі ігри Ліги націй, стало очевидним – справа реально запахла тим самим страйком, про який раніше чиновників УЄФА відкрито попереджав Родрі.

Зокрема, ще у жовтні до збірної Бельгії відмовилися їхати хавбек «Манчестер Сіті» Кевін Де Брюйне та форвард «Роми» Ромелу Лукаку. Обидва заздалегідь переговорили із головним тренером національної команди Доменіко Тедеско й загалом зійшлися на тому, що нічого страшного не станеться, а навпаки, кілька додаткових днів для відпочинку підуть лише на користь самим футболістам, а наставник отримає нагоду перевірити у справі найближчий резерв.

Getty Images/Global Images Ukraine. Кевін Де Брюйне не поспішає допомагати збірній Бельгії

На листопадові матчі Лукаку був викликаний у розташування національної команди, а ось Де Брюйне, як і раніше, залишився поза складом, що у сукупності із проблемною фізичною готовністю футболіста викликало чутки про ймовірний швидкий від'їзд Кевіна з «Манчестер Сіті» та європейського футболу в цілому кудись у більш спокійне з токи зору навантажень місце – наприклад, у заокеанську MLS.

Вирішив не їхати до своєї національної збірної і норвезький легіонер «Арсенала» Мартін Едегор. Формально причина цілком зрозуміла – небажання ризикувати гравцем після того, як той ледь-ледь повернувся з лазарету, але за фактом все виглядає дещо інакше, оскільки перед паузою на матчі національних збірних Едегор встиг провести два поєдинки у листопаді за «канонірів». І якщо 6 листопада норвежець вийшов лишень на заміну в поєдинку Ліги чемпіонів проти «Інтера» (0:1), провівши на полі тільки одну хвилину, то вже 10 листопада Мартін провів повний матч АПЛ проти «Челсі» (1:1), в якому навіть відзначився результативною передачею. І, погодьтеся, якось дивно на цьому фоні щось казати про неготовність хавбека виступати на топ-рівні за збірну, адже чим тоді є один із ключових поєдинків англійського елітарного дивізіону проти «синіх», на який в Едегора сил вистачало?

Getty Images/Global Images Ukraine. Мартін Едегор пропускає матчі Норвегії

Ще більше ситуація виявила свою справжню сутність, коли збірна Англії недорахувалася на найближчі два поєдинки Ліги націй проти Греції та Ірландії одразу вісьмох основних виконавців. «Три леви» не зможуть розраховувати на Коула Палмера, Леві Колвілла, Трента Александер-Арнольда, Філа Фодена, Джека Гриліша, Аарона Ремсдейла, Деклана Райса та Букайо Сака.

Формально щодо більшості з них є питання стосовно здоров'я, однак це не заважало тим таки Райсу і Сака зіграти в нещодавньому поєдинку проти «Челсі» у АПЛ, нехай вони обоє й були замінені. Більше того, в Англії багато експертів та оглядачів впевнені, що про жодну серйозну травму у того ж Сака й мови не може бути, а нинішній маневр – це лише бажання технічно уникнути публічного засудження у ситуації, коли футболіст не поїхав до збірної, прагнучи отримати трохи більше часу на відпочинок.

Насправді, можна казати навіть не про відпочинок, а просто про банальний перепочинок. Тому що в сучасному календарі топ-клубів матчів та турнірів справді настільки багато, що футболісти зобов'язані берегти себе, аби хоч якось мінімізувати можливість отримання серйозних травм – таких, як розрив хрестоподібних зв'язок коліна, із чим зовсім нещодавно зіткнувся ключовий центрбек «Реала» Едер Мілітао.

Примітно, що збірна України також має свій дуже цікавий кейс, про який не можна не згадати в аспекті порушеної теми. Це ситуація із невикликом до команди на листопадові матчі голкіпера «Реала» Андрія Луніна. Формально в пресі повідомили, що воротар не прибуде у розташування «синьо-жовтих» через сімейні обставини, а саме – проблеми зі здоров'ям у дружини. Водночас, останні не заважають Луніну продовжувати тренуватися у складі «бланкос», який наразі виявився вкрай урізаним через від'їзд більшості виконавців у свої збірні...

Очевидно, що далеко не всі топ-футболісти готові домовлятися із тренерами й фактично відпрошуватися зі збірної, імітувати травми або посилатися на інші причини. Є й ті, хто продовжує вважати, що виклик до національної команди, навіть на товариський матч – це величезна честь та відповідальність. Наприклад, англійський топ-голеадор «Баварії» Гаррі Кейн прямо заявив наступне: «Я вважаю, що Англія понад усе. Англія вище за клуб. Національна збірна – це найважливіше, за що ти граєш як професійний футболіст, і Гарет [Саутгейт] був у цьому переконаний та не боявся приймати рішення, якщо, знаєте, це йшло проти бажань деяких гравців. Якщо чесно, мені ця ситуація [відсутність у стані «Трьох левів» цілої низки ключових гравців на листопадові матчі Ліги націй] не дуже подобається. Я думаю, як я щойно сказав, Англія має бути понад усе, важливішою за будь-яку клубну ситуацію».

Втім, УЄФА вже має чудову нагоду задуматися, на що ще можуть піти футболісти, аби все ж таки домогтися свого. І в подібній ситуації кабінетні боси не мають під рукою жодних козирів – їм, як і вболівальникам, просто скажуть, що таким є тренерське рішення, або футболіст просто не готовий через травму. Зрештою, багато гравців навчилися вправно «малювати» порушення правил проти них на полі, на що купуються арбітри, і тепер, мабуть, ми стаємо свідками нової тенденції, коли топ-гравці починають масово уникати участі у відверто «зайвих» для них матчах, які не несуть жодної суттєвої кар'єрної користі чи змагального навантаження.

І тепер вкрай цікаво подивитися, що скаже Луїш Фігу на такий «винахід» своїх послідовників. А ще – не менш цікаво буде дочекатися реакції ФІФА, у якої в календарі наступного року запланований клубний чемпіонат світу в оновленому форматі, який, м'яко кажучи, не викликає захоплення у більшості топ-клубів Європи. Формально учасників там вже зобов'язали виставляти найсильніші склади, але усі ми чудово розуміємо, що подібні вимоги при бажанні можна легко, а то й цинічно, обійти, хоча б навіть пославшись на ті чи інші проблеми футболістів зі здоров'ям, із сімейним життям тощо. Якщо вже у сучасному світі існує поняття «гібридної війни», то чому не можна говорити і про щось на кшталт «гібридного страйку», коли його учасники домагаються свого не прямими вимогами та діями, а, так би мовити, обхідними методами...

Оцініть матеріал
(54)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бреше чи ні? Експерт пояснив, що означає проходження Мудриком поліграфа
Футбол | 25 грудня 2024, 02:19 0
Бреше чи ні? Експерт пояснив, що означає проходження Мудриком поліграфа

Дмитро Бабелюк розповів про ситуацію із детектором брехні

ФОТО. Форвард Шахтаря відвідав стадіон клубу з Франції, куди його сватають
Футбол | 24 грудня 2024, 22:28 6
ФОТО. Форвард Шахтаря відвідав стадіон клубу з Франції, куди його сватають

Лассіна Траоре напередодні побував на поєдинку Кубка Франції між «Лансом» та ПСЖ

Коментарі 41
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
mini.f
Футбол давно превратился в мафиозную структуру, переплюнувши доходы в таких сферах бизнеса как наркотики и продажа людей. Все подчинено выколачиванию денег с народа и спонсоров. И, как не странно, все это идет не снизу, а с головы - ФИФА и УЕФА (в Европе). Многие десятилетия ФИФА внедряла понятие, что национальные федерации(ассоциации) являются независимыми общественными организациями, не подчиняющиеся законам стран, на территории которых они осуществляют свою деятельность, как бы государство в государстве. И получается парадокс - в любой конфликтной ситуации, возникшей между национальной или региональной федерацией(ассоциацией) и другими субъектами футбола, НЕЛЬЗЯ решать эти споры в гражданских судах! А только в спортивных!  Сколько воплей и криков было со стороны ФИФА и УЕФА, когда в демократических странах прихватывали  за коррупцию президентов национальных федераций (ассоциаций)! Яркий последний пример тому - павелка и его подельники! Чеферин специально приезжал в Украину и имел встречу с Зеленским,чтобы решить вопрос по этому вору и мошеннику от футбола, и очень преуспел в этом. Еще не факт, что этого ушлепка усадят на нары за его доказанные преступления. Почему многие высокие чиновники в Украине рвутся стать президентами областных и городских ассоциаций футбола? Ларчик открывается просто - им нужна крыша в виде УАФ и УЕФА от судебных расследований за имущественные и уголовные преступления!!!! Занимая эту должность, чиновник высокого ранга тащит в свои заместители таких-же бандитов и мошенников, которым глубоко фиолетово развитие футбола в регионе, главная цель всей этой шушары - отмыть преступные деньги и иметь свой электорат на будущих выборах в органы местной власти....
vitaha33
Якщо б автор слідкував за АПЛ, то б таку ахінею не ніс. Зі всього списку лише Фоден без травми, всі решта реально з пошкодженнями, Едегор не грав майже 2 місяці, як і Де брейне, Гріліш, Райса теж давно не було. Інші травмувались напередодні. Щодо Луніна, то його зрозуміти цілком реально, бореться за основу Реала, для чого протирати лавку в збірній, тим паче, що навіть якщо дійсно є проблеми в дружини, то прийти на пару годин на тренування в Мадриді і кататись по Європі це різні речі.
А гравців можна зрозуміти, особливо ж АПЛ, де є 2 кубки, чемпіонат з шаленою інтенсивністю, 80% тих хто там грає є гравцями збірних, тому здоров'я і не витримує. Зороший приклад Ярмоленка, до переходу за кордон у нього не було ніколи травм, тільки збільшилась інтенсивність і тіло здало, травма за травмою
Kitten
Ну,якщо для багатьох гравців збірних такий турнір як Ліга Націй не цікавий,то в чому проблема?перевіряйте тоді в таких матчах найближчий резерв,якщо основні гравці не можуть(чи не хочуть) з якихось причин грати,або взагалі виставляйте молодіжну збірну,молодим гравцям є що і кому доводити...
Henriklarsson11
я теж вважаю що ліга націй і справді дуже штучний і притягнутий за вуха турнір.  Це як клубний чемпіонат світу, виграти нібито престижно, але у цілому усім на нього покласти
SHN
Кому нужны товарняки, говорили одни..
Ну вот вам придумали турнир,где равные играют с равными. Не хотят играть топы,то пусть играют те кто хотят.
Тут главное обозначить кто потом поедет на ЧМ. Те кто зааоевал это право или те,кто более раскручены за счет клубов.
Фигу прав насчет зп,но сборная же не платит как клуб. Вот тут надо с УЕФА и ФИФА это выбивать.
chehcr7rm
Так навпаки ми ж раділи, що наша збірна зможе грати з командами прямими нашими конкурентами. Чи як почали нас возити.. вже турнір поганий і непринциповий… і краще грати з Ліхтенштейном чи Сан Маріно… до речі не факт, що ми їх і зараз потягнемо…
А що до топ збірних і їх гравців.. так тренеруйту і обкатуйте молодь.. і нам це треба робити… а то Ярмола здихає, Циганков травмований і без флангу вже стільки років… 
Пс. Родрі за клуб в минулому сезоні зіграв 46 матчів, за збірну 15… з них 6 на Євро і 7 кваліфікаціі 
Harun Bakircioğlu
Эти окна и так просто отдых для всех, кто рылом не вышел для национальных команд, а "звёзд" никто не заставляет ездить в сборную, всегда найдется море других желающих. Не вижу никакой проблемы. В высших лигах стран Европы играет примерно 20 тысяч футболистов, а в различные сборные Европы ездит только 1200 человек.
mini.f
Возвращаемся к нашим баранам... Футболисты должны получать деньги ТОЛЬКО за участие в играх, плюс бонусы за успешные действия на поле и штрафы за нарушения условий контракта. Хочешь зарабатывать больше - выходи на поле хоть два раза на день. А что сейчас получается? Футболист без начального среднего образования, со словарным запасом в полторы тысячи слов ( при номе порядка 8-10 тысяч), не знающий где Север а где Восток, не державший в руках ничего кроме денег и руля персональной машины, получает зарплату в сотни раз больше чем ведущие инженеры успешных фирм и компаний, чем генералы армии США и успешные бизнесмены. За мизерные, на фоне зарплат футболистов, деньги , которые получают президенты США, Канады или Великобритании - я вообще промолчу. И в всем этом виновата мафиозная структура ФИФА, и никто более...
P.S. Живет возле меня сосед, средней руки футболист, даже не мастер спорта Украины, который даже не подозревает, что есть такое звание. Учился с моим сыном в одном классе. На уроках почти не бывал - в это время были тренировки и соревнования. Только благодаря тренеру команды получил аттестат. В институт не поступал, купил диплом и любил подначивать ребят , своих знакомых, которые учились в ВУЗах, что они лохи по жизни. Играет в команде ПЛ, звезд с неба не хватает, так себе, серая мышка. Но построил себе шикарный 3-х этажный особняк, через каждые два года покупает новую машину с салона, жена ни дня нигде не работала, каждый месяц катается  на шопинг в Милан или Лондон, отдыхают только на Гаваях, им там очень нравится. В армию его не берут, оформил себе инвалидность 2-й группы... Что-то произошло в этом мире, и не в лучшую сторону.
Alex
С зарплатой по 20 мил в год они хотят играть 40 игр. Как отбивать инвесторам такие зарплаты . Идите на снижение зарплат. Вообще должы платить за игровое время и пользу игрок приносит
dadaali117788
Я може щось не розумію, футболісти з мільйонними зарплатами жаліються, що їм потрібно грати 50 матчів в рік? З цим світом давно вже щось не так 
nick07
в принципі гравці тут більш праві, тому що грати 70-80 матчів на ТОП-рівні не кожен зможе (хоча є і варіант щоб клуб на слабших суперникав випускав дубль), але і футболісти отримують захмарні гонорари.
але правда на їх боці, тому що на відміну від функціонерів УЄФА (які також отримують більше грошей) саме гравці ризикують здоров'ям
Умник
Я рахую що винна Уєфа та Фіфа, ви хочете грошей та видовища, прийнявши правила гри агентів та зарплат гравців.
Потім кричите що умовний Родрі не правий тому що він жаліється на кількість ігор.
Вони живі люди, доречі а як бути нашим командам?
Я рахую Ліга націй це не більше ніж товариські ігри.
Мені здається будуть раді всі коли в цей проміжуток будуть просто відпочинок.
І вам скажуть дякую всі.
potemkin78
утром в шахту вечером на поле
Владислав Антонов
Могли б приїхати чисто заради поваги, а потім якось договоритись з тренером, щоб той їх попридержав в резерві, чи випустив хвилин на 10. Такі дії руйнують атмосферу в роздягальні, і недавні результати матчів тих же Бельгії чи Франції - яскраве тому підтвердження.
Avaksi
Ну так нехай і грають своїх 50 матчів. А інші 20-30 нехай грає замість них хтось інший. Відповідно і зарплата на ці 20-30 матчі повинна бути меншою
Xvalenok03
Как всегда. Сначала была идея, хорошая, и как всегда деньги ее испоганили.
Strontium
У металлургов есть хороший график  работы -  3 на 2.  И по 8 часов, а не по 2.   Но тут же про  кто на что учился в обществах равных возможностей.   И  футболисты  это  как артисты.
The Show Must Go On
_Quantum19_
А в чому питання? На біса тоді існує такий термін як "ротація"? Більше ігор - більше шансів проявити себе вихованцям академій чи просто молодим талантам. Складно на це звернути увагу - беруть приклад із Всесвіту. Він постійно розширюється. Так, для тренерів це стає трохи складніше, але чи не цікаво робити самому собі виклики, щоб потім досягати нових вершин? І у футболі краса буває різною. Від вдало поставленої тактики та схеми на гру до неймовірних фінтів та забитих м'ячів від яких щелепа падає додолу і хочеться кричати тільки одне: "Як таке можливо???!!!!!!"
Іншими словами, після бразильського технічного буму всі ці ФІФА та УЄФА просто не знають, яким ще чином підтримувати інтерес до найпопулярнішого виду спорту у світі. 
Вирішили піти шляхом збільшення кількості матчів за сезон. Але ж це не той шлях. Гравці не дуже голосно, проте достатньо прямо про це кажуть. 
Радше тренерам треба задуматись, щоб ставити окрім тактичного і достатньо технічний футбол своїм командам, котрим в свою чергу треба давати грати одна одній на полі. 
Так, це складно. Так, подекуди навіть дуже складно. Але це необхідно.
Бо важко повірити, що усі ці шановані ФІФА з УЄФА бажають, щоб їхній європейський та світовий футбол прийшли до рівня УПЛ, в якому царює футбольний авторитаризм під назвою "Суркіс та його інструмент для утримання політичного впливу та влади під назвою ФК "Динамо" (Київ).