Ефектний порятунок. Англія вирвала у Словаччини путівку до 1/4 фіналу
Англійці були близькі до провалу
Ось і наступив час, коли в 1/8 фіналу Євро-2024 грали Англія, яку на цьому чемпіонаті за аж надмірний прагматизм не критикував тільки лінивий, і Словаччина, на місці якої за інших умов цілком могла б бути Україна. але не будемо про сумне.
Склад родоначальників футболу з матчу в матч залишається стабільним, за винятком напарника в опорній зоні для Деклана Райса. Спершу там грав Александер-Арнольд, тоді його потрохи підміняв Галлахер, але жоден з них не вразив хоч трохи. Тому настав час грати в основі юному, але вже досить досвідченому Кобі Майну.
Як показав початок матчу, словаки, які за замовчування вважалися аутсайдерами (а як же інакше, якщо Англію ще на початку турніру записали в явні фаворити Євро), в захисті відсиджуватися не збиралися. Якщо активні були на флангах англійці (традиційно активнішим був правий фланг з Букайо Сака, а Фоден був менш помітним), то і словаки в свій актив записали кілька небезпечних прострілів та ударів, причому м'яч після них літав досить близько від каркасу воріт Пікфорда.
Англія використовувати контроль м'яча в іспанському стилі не надто могла, тому спробувала зробити ставку на навіси та дальні удари. Вони тримали воротаря та захисників Словаччини в напрузі, але не більше.
І першими забили словаки. Стрелец отримав м'яч перед штрафним, нібито збирався бити, але, ввівши в оману Джона Стоунза, віддав класний прихований пас в штрафний на хід Шранцу, котрий вибіг на голкіпера і впевнено покотив м'яч в лівий від себе кут під опорну ногу голкіпера. 0:1 – і тепер грати на від захисту «три леви» не могли аж ніяк. А Шранц тим часом забив вже три голи на турнірі і зрівнявся за цим показником із грузином Мікаутадзе та німцем Мусіалою.
Аж цікаво стало, як англійці збираються відіграватися, точніше, які вказівки для цього робитиме тренер. Бо складалося враження, що тактика звелася до подальшого ще більшого намагання використати навіси та ставки на індивідуальні дії, зокрема, пробував щось робити Майну, але його спроб було явно замало.
Перші кілька хвилин стали ніби продовженням першого тайму, але раптом англійцям вдалася швидка класна атака, в ході якої Тріпп'єр скористався провалом фланзі в словаків, вибіг зліва на ворота, міг бити сам, але віддав направо на Фодена, який заніс м'яч у ворота. Але даремно раділи англійці, адже повтор ВАР показав, що краще б Тріпп'єр бив сам, оскільки Фоден забіг за лінію м'яча і гол був скасований.
Але за хвилину фортуна віддала борг англійцям, вберігши їх від другого пропущеного голу, причому цей гол, якби відбувся, міг би стати конкурентом знаменитому голу, пропущеному недавно Туреччиною від Португалії. Беллінгем в центрі поля просто недбало подарував м'яч опоненту, Стрелец вирішив бити з центрального кола, Пікфорд вже нічого не міг зробити, і щастя Англії, шо м'яч прокотився повз площину воріт.
Як показала практика, проблеми в Словаччини починалися, коли англійці починали вмикати швидкості та активно рухатися. Але як же рідко це було, на пальцях однієї руки можна було порахувати. Таким чином, навіть зміна тактики на на гру в три захисники не нівелювала тієї ж ставки на навіси та індивідуальні дії. І якщо останні в Майну та Палмера ще проходили, то словаки впевнено виносили всі спроби доставити м'яч вперед повітрям.
Після того, як після енного навісу Кейн не використав стовідсотковий момент, пробивши на самоті головою повз ворота, здалося, що все в матчі стало ясно. Не вірилося, що англійці зможуть перемогти, і навіть влучання в стійку воріт Дубравки виглядало випадковим. Могло врятувати їх тільки диво, і воно сталося на п'ятій з шести доданих хвилин Беллінгем вирішив після подачі справа бити боковими ножницями і не прогадав – рахунок зрівнявся, від величезної ганьби і Англію, і персонально Саутгейта врятовано.
А додатковий час розпочався відразу з голу Кейна – форвард відчув, де треба бути, щоб головою перетворити в гол невдалі два удари поспіль від партнерів. І хто тепер сумнівався, що англійці втримають рахунок?
Так і сталося, тепер словаки лізли вперед навісами, а підопічні Саутгейта відбивалися і мали нагоди збільшити розрив в контратаках. Щоправда, могли і пропустити, але Боженик свій єдиний шанс для команди не використав, не влучивши у порожній кут в падінні.
Словаки їдуть додому, а Англія в чвертьфіналі гратиме проти Швейцарії.
Фото – УЄФА
Чемпіонат Європи. 1/8 фіналу.
Англія – Словаччина – 2:1
Голи: Беллінгем (90+5), Кейн (91) – Шранц (25)
Попередження: Гехі (3), Майну (7), Беллінгем (17) – Куцка (13), Шкріньяр (45+1), Пекарік (77), Вавро (108), Дьомбер (114)
Англія: Пікфорд, Волкер, Стоунз, Гехі, Тріпп'єр (Палмер, 66), Майну (Езе, 84), Райс, Беллінгем (Галлахер, 106), Фоден (Тоуні, 90+4), Сака, Кейн (Конса, 106).
Словаччина: Дубравка, Пекарік (Тупта, 109), Вавро, Шкріньяр, Ганцко, Куцка (Беро, 82), Лоботка, Дуда (Бенеш, 82), Шранц (Дьомбер, 90+3), Стрелец (Боженик, 62), Гараслін (Суслов, 61).
Арбітр: Халіл Мелер (Туреччина)
Стадіон «АуфШальке» (Гельзенкірхен, Німеччина)
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Усик підкорив серця багатьох фанатів
Ф'юрі подякував українцю за бій
Зі Швейцарією так легко не буде, там 50 на 50.
1.Словаки добре виглядали в захисті, але запаркований автобус не повинен бути рецептом успіху в плей-оф. Антифутбол не повинен тріумфувати - і він не пройшов;
2.Заміни Саутгейта спрацювали на 100%, Езе і Тоуні створили переможний гол. Тренер - фізрук, кажете?
3.Кейн та Беллнгем - головні претенденти на Золотий М`яч. Так, це теж факт) Хочете посперечатись?)
4.На ЧС "геніальні" експерти сайту в кожному матчі прогнозували виліт Аргентини. Чим це скінчилось, пам`ятають усі. На цьому Євро ті ж самі експерти переключилися на англійців. Думку відслідковуєте?))