Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Чемпіонат Європи
| Оновлено 10 травня 2024, 19:37
9199
5

4 з 10 стадіонів Євро-2024 використовуються командами другого дивізіону

Футбольна інфраструктура Німеччини – це щось особливе!

| Оновлено 10 травня 2024, 19:37
9199
5
4 з 10 стадіонів Євро-2024 використовуються командами другого дивізіону
uefa.com

Вже досить скоро, 14 червня, у Німеччині стартує 17-й розіграш чемпіонату Європи з футболу, участь у якому братимуть 24 команди, серед яких і національна збірна України. Турнір триватиме рівно місяць – до 14 липня, коли відбудеться фінальний поєдинок, який прийматиме Олімпійський стадіон у Берліні.

Загалом на період проведення Євро-2024 в Німеччині будуть задіяні десять футбольних арен: Олімпійський стадіон у Берліні, Сигнал Ідуна Парк у Дортмунді, Меркур Шпіль Арена у Дюссельдорфі, Дойче банк Парк у Франкфурті-на-Майні, Фелтінс-Арена у Гельзенкірхені, Фолькспаркштадіон в Гамбурзі, Рейн Енергі у Кельні, Ред Булл Арена у Лейпцигу, Альянц Арена в Мюнхені та МХП-Арена у Штутгарті.

Той факт, що футбольна інфраструктура в Німеччині знаходиться на абсолютно космічному, навіть за мірками багатьох інших економічно розвинених країн Європи, рівні вже тривалий час обговорюється у різних виданнях, проте саме Євро-2024 стане яскравим доказом того, що подібні твердження є абсолютно коректними.

Станом на поточний момент чотири з десяти футбольних арен, на яких пройдуть матчі фінальної частини Євро-2024, задіяні командами, які виступають у другому дивізіоні німецького професійного футболу – Другій Бундеслізі. Більше того, є ймовірність, що до початку чемпіонату Європи таких взагалі буде п'ять, тобто рівно половина від загальної кількості!

Останнє стане можливим, якщо в еліту німецького футболу не зможуть повернутися ані Фортуна, ані Гамбург, які наразі борються за третій рядок та право зіграти стикові матчі з 16-тою командою Бундесліги. Також це буде можливим, якщо в нижчий дивізіон все ж таки спікірує Кельн, який нині розташовується на 17-му рядку, й за два тури до фінішу має 5-очкове відставання від Майнца, який іде 16-м.

Примітно, що усі чотири (а потенційно й п'ять) стадіони, про які йдеться, були відносно недавно (за мірками аналогічних арен в інших країнах Європи) введені в експлуатацію, або реконструйовані. Зараз найбільш "стародавнім" з них є гельзенкірхенська Фелтінс-Арена, проте давайте побіжно пробіжимося по усіх "нижчолігових" стадіонах.

Фелтінс-Арена

Getty Images

Стадіон у Гельзенкірхені є власністю футбольного клубу Шальке. Його будівництво відбувалося у період з 1998 до 2001 року, а відкриття датоване 13 серпня 2001-го. За оцінками експертів, на будівництво арени було витрачено близько 200 мільйонів євро.

На міжнародних матчах Фелтінс-Арена здатна вміщати трохи більше ніж 54 тисячі вболівальників на трибунах. Примітно, що стадіон розташований неподалік Дортмунда, Дюссельдорфа та Кельна, тому збірним, які проводитимуть свої матчі в рамках Євро-2024 на перерахованих аренах доведеться значно менше часу витрачати на логістику, аніж іншим.

На даний момент Шальке є середняком Другої Бундесліги, й не має жодних шансів підвищитись у класі за підсумками сезону-2023/24. Більше того, для "кобальтових" все ще актуальна загроза й зовсім вилетіти до Третьої Бундесліги, що може обернутися для Шальке величезною кількістю проблем, насамперед економічного характеру. Зокрема, у квітні в ЗМІ повідомлялося, що при вильоті у третій дивізіон боси гельзенкірхенців можуть розглянути можливість із продажем Фелтінс-Арени, утримання якої буде обходитися клубу надто дорого, враховуючи ступінь доходів у Третій Бундеслізі.

Але поки що керівництво Шальке намагається всіляко уникнути апокаліптичних сценаріїв, і навіть вело переговори з колегами із Шахтаря, аби донецький клуб потенційно проводив свої домашні матчі в рамках єврокубкового сезону-2024/25 саме на Фелтінс-Арені.

Олімпійський стадіон

Getty Images

Олімпійський стадіон розташований у Берліні та був побудований спеціально для проведення Олімпійських ігор у 1936 році. Після цього арена двічі проходила через серйозні роботи, пов'язані з реконструкцією. Вперше це сталося перед 1974 роком, коли на території ФРН відбувся розіграш десятого чемпіонату світу з футболу із фіналом саме на Олімпійському стадіоні. А остання до поточного моменту реконструкція була проведена з 2000 по 2004 роки, причому роботи також відбувалися перед топовим турніром – чемпіонатом світу-2006, який приймала Німеччина, і фінал якого також відбувся на Олімпійському стадіоні у Берліні.

Власником Олімпійського стадіону, який здатний вмістити на трибунах майже 74,5 тисячі фанатів, є муніципальна влада Берліна, а ключовим орендарем арени – столична Герта. «Біло-блакитні» виступають на Олімпійському стадіоні з 1963 року (з перервою 1986-1988), проте Герта наразі грає лишень у Другій Бундеслізі та, як і Шальке, вже не має навіть математичних шансів на повернення в елітарний німецький професійний футбол в наступному сезоні.

Після 32 турів Герта посідає 9-те місце у турнірній таблиці Другої Бундесліги. Команда не може вже ані піднятися у класі, ані вилетіти, а тому Олімпійський стадіон Берліна і наступного сезону прийматиме матчі тільки другого за рангом дивізіону німецького футболу.

Примітно, що на Олімпійському стадіоні в рамках ЧС-2006 один зі своїх матчів на груповій стадії провела і збірна України. Поєдинок проти Тунісу, який відвідали 72 тисячі вболівальників, приніс «синьо-жовтим» перемогу 1:0 та путівку в плей-офф.

Меркур Шпіль Арена

Getty Images

Меркур Шпіль Арена, яку іноді називають ще Дюссельдорф Арена, є одним з найбільш комфортабельних стадіонів Німеччини. Її будівництво "з нуля" відбувалося із 2002 по 2004 рік, причому місцем зведення стала земля, де раніше стояв Рейнштадіон – арена, що проіснувала з 1926 по 2002 роки. На будівництво сучасного стадіону, за оцінками фахівців, пішло близько 240 мільйонів євро.

Меркур Шпіль Арена здатна розмістити на трибунах майже 55 тисяч людей. Стадіон має розсувний дах, а також систему опалення, що дозволяє комфортно проводити будь-які заходи протягом усього року. Власником споруди є місцева влада Дюссельдорфа, а ось Фортуна виступає у ролі головного, але не єдиного орендаря.

Наразі Фортуна посідає третє місце в турнірній таблиці Другої Бундесліги сезону-2023/24. За два тури до фінішу змагального процесу команда відстає від другого рядка, який займає Санкт-Паулі, на чотири очки. Теоретично Фортуна має шанси здобути пряму путівку до Бундесліги на наступний сезон, але також може взагалі залишитися навіть без стикових матчів, тому що її все ще намагається переслідувати Гамбург. Хоча останній варіант наразі здається малоймовірним, оскільки «динозаври» відстають від дюссельдорфців на 4 очки, а це колосальна фора за два тури до фінішу.

Зазначимо, що на Меркур Шпіль Арені у Дюссельдорфі як мінімум один матч в рамках Євро-2024 зіграє і збірна України. 21 червня наша команда має на цьому стадіоні помірятися силами зі Словаччиною.

Що ще цікаво: у лютому цього року у ЗМІ повідомлялося, що переговори щодо потенційного використання Меркур Шпіль Арени на євросезон-2024/25 із владою Дюссельдорфа вів Шахтар.

Фолькспаркштадіон

Getty Images

Фолькспаркштадіон також можна вважати аж ніяк не чужим для українських вболівальників. Тут ще у рамках ЧС-2006 збірна України провела одразу два поєдинки – на груповій стадії проти Саудівської Аравії (4:0) та у чвертьфіналі турніру проти Італії (0:3). Також на Фолькспаркштадіоні свої домашні матчі у Лізі чемпіонів та Лізі Європи у поточному сезоні проводив Шахтар.

Цей стадіон у Гамбурзі зводився у період з 1951 по 1953 роки. Згодом арена пережила реконструкцію із 1998-го до 2000-го, в рамках якої стадіон був адаптований під суто футбольну складову, адже на ньому було прибрано усі легкоатлетичні доріжки та споруди. Тоді роботи обійшлися більш ніж у 100 мільйонів євро, а у 2022 році Фолькспаркштадіон знову пройшов через невелику реновацію, на яку пішло близько 30 мільйонів євро фінансування.

Власником Фолькспаркштадіону є футбольний клуб Гамбург, який зараз грає у Другій Бундеслізі. «Динозаври», як вже згадувалося вище, змагаються із Фортуною за право зіграти у стикових матчах з 16-тою командою Бундесліги. Втім, шансів на підсумковий успіх у Гамбурга не так вже й багато.

Зазначимо, що місткість Фолькспаркштадіону на міжнародних матчах становить 51,5 тисячу осіб.

Рейн Енергі

Наразі стадіон Рейн Енергі, на якому домашні матчі проводить Кельн, використовується для проведення поєдинків Бундесліги, але вже наступного сезону, ймовірно, на ньому проходитимуть матчі Другої Бундесліги, оскільки "козли" мають вкрай примарні шанси на порятунок від вильоту з еліти.

Стадіон Рейн Енергії був зведений у період з 1921 по 1923 роки. Згодом арена пережила дві капітальні реконструкції – у 1975 та 2004 роках. Арена належить муніципальній владі міста Кельн, й орендується однойменним футбольним клубом.

Місткість Рейн Енергі на міжнародних матчах складає трохи більше 46 тисяч глядачів. У Бундеслізі сезону-2023/24 арена із 16 матчів, проведених на ній на даний момент, на 13 збирала аншлаги!

Стадіон у Кельні також є добре відомим для українських вболівальників, оскільки саме тут відбувся матч 1/8 фіналу ЧС-2006 між збірними Швейцарії та України (0:0, 0:3 – по пенальті), який приніс "синьо-жовтим" сенсаційну путівку до чвертьфіналу, а згодом багатьма експертами називався як один з найбільш нудних та нецікавих матчів в історії мундіалів.

Текст: meta.ua/sport

Оцініть матеріал
(46)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Алієв зізнався, скільки заробив з Мілевським на матчі збірної України
Футбол | 21 листопада 2024, 10:30 2
Алієв зізнався, скільки заробив з Мілевським на матчі збірної України

Колишні гравці «Динамо» поставили 200 доларів на гру національної команди

Стало відомо, чи очолить Хаві Інтер Майамі. Все через Мессі та Альбу
Футбол | 21 листопада 2024, 21:32 0
Стало відомо, чи очолить Хаві Інтер Майамі. Все через Мессі та Альбу

Колишній хавбек Барси знаходиться не в найкращих стосунках з Лео та Жорді Альбою

Коментарі 5
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
_Per4ecter_
Це ж треба. А в нас деякі матчі УПЛ грають мало не на тренувальних майданчиках, де спортивну футбольну молодь академії виховують. А в ПФЛ досі не можуть електронні табло завезти, щоб нормально показувати заміни та кількість компенсованого часу. 
І хто після цього казатиме, що наша країна бажає бути європейською державою?
І як наша країна планує бути європейською державою, коли вона для цього всередині самої себе нічого не робить? 
_Per4ecter_
Порівнювати ПФЛ або Другу Лігу з чемпіонатом Німеччини - про таке навіть писати соромно. Але почитати було б цікаво.