Зінченко доклався. Арсенал знищив Челсі з Мудриком на Емірейтс
Команда Артети святкувала найбільшу перемогу в історії стосунків між цими колективами
Не тільки в українській Прем’єр-лізі існує таке явище, як перенесені матчі, тож коли в розкладі посеред тижня з’явився матч двадцять дев’ятого туру англійської Прем’єр-ліги, ніхто не здивувався. І це була дійсно велика афіша – лондонське дербі, у якому цього разу брали участь «Арсенал» та «Челсі», зустріч яких на полі «Емірейтс» була вже 64-ю в історії відносин цієї пари.
Певна річ, що для української публіки ця гра мала додатковий підтекст, оскільки на полі одночасно мали можливість перебувати два гравці національної збірної нашої країни – Олександр Зінченко та Михайло Мудрик. Звичайно, тільки за тієї умови, що головні тренери їхніх команд на це погодяться під час формування стартових складів. І якщо Маурісіо Почеттіно свій вибір зробив нам на радість, то Мікель Артета вже звичним для останніх тижнів чином обрав собі іншого лівого захисника. Ну то й нехай.
Його команда все одно в захисті майже не потребувала допомоги саме з того боку поля в першому таймі. «Сині», якщо й атакували, то через Мудрика, який за відсутності Палмера мав брати на себе ще більше роботи, однак провів, м’яко кажучи, невиразні 45 хвилин. Головними дійовими особами в його команді були інші люди – Джексон, наприклад, який знову то по м’ячу не влучить у чужому штрафному, то влучить так, що той полетить у стійку чужих воріт.
Загалом, нестабільність, що є фірмовою рисою «Челсі» в цьому сезоні. От навіть у грі їхнього голкіпера Петровича вона простежується. На четвертій хвилині сербський воротар пропустив під собою в ближній кут удар Троссара з лівого флангу штрафного, але потім зробив кілька таких сейвів, що питання залишалось тільки одне: «А чого одразу так не робити?».
У іншому, «Арсенал» намагався грати в свій звичний футбол, але ось цей зайвий тиск першої сходинки турнірної таблиці робить із командою Артети погані речі. Вона стає від цього невпевненою й дуже повільною, тому й були в «Челсі» ті гольові моменти, які команда Почеттіно не реалізовувала. А могла б і значно цікавішою цю гру зробити, якщо хоча б Дісасі якісно підставив ногу при своїй нагоді.
Але поразка після першого тайму з рахунком 0:1 – то таке. Можна грати, якщо тренер щось цікаве вигадає під час перерви, а гравці це потім виконають на футбольному полі. Легко здогадатись, що ці дві речі взагалі недотичні до сучасних «пенсіонерів». Після відновлення протистояння команда просто розвалились, а суперники цим сповна скористались.
«Арсенал» забив ще чотири голи. Але більш за все боляче фанатам «Челсі» було дивитись не за тим, як їхня команда нічого не намагається цьому протидіяти – до цього вже можна було звикнути, а те, що два з цих голів опинились на рахунку колишнього гравця «синіх» Кая Гаверца. Він ще й святкував перед своїми новими рідними прихильниками.
Ще два голи записав на свій рахунок захисник Бен Вайт, останній результативний удар якого взагалі й пострілом назвати було важко – так, просто підставив ногу для прострілу, а вийшов красивий гол за комірець Петровичу. Напевно, воротар «Челсі» був єдиним, кому на всі ті пропущені м’ячі було не байдуже, бо міг рахунок ставати й значно більшим.
Коли вже справу було зроблено, то Артета випустив на поле Зінченка, але з Мудриком вони розминулись на шість хвилин, тож суто українського протистояння, хоч і по різні боки поля, ми так і не побачили цього разу. Проте геть не українці відігравали провідні ролі в цій виставі. «Челсі» знову показав, що він – «Челсі» зразка останніх кількох років.
У наступному турі «Арсенал» зіграє гостьове дербі Північного Лондона проти «Тоттенгема», а команда Маурісіо Почеттіно поїде за додатковими голами у власні ворота в гості до непередбачуваної бірмінгемської «Астон Вілли».
Англійська Прем'єр-ліга. 29-й тур.
«Арсенал» – «Челсі» - 5:0
Голи: Троссар, 4, Вайт, 52, 70, Гаверц, 57, 65
Попередження: Троссар, 45, Вайт, 77 – Гілкріст, 42, Кукурелья, 43
«Арсенал»: Рая – Томіясу (Зінченко, 72), Магальяйнс, Саліба, Вайт – Райс, Парті (Жезус, 73), Едегор – Троссар (Жоржиньо, 72), Гаверц (Мартінеллі, 72), Сака (Вієйра, 82).
«Челсі»: Петрович – Кукурелья, Бадьяшиль, Дісасі, Гілкріст (Сілва, 79) – Енцо (Чалоба, 67), Кайседо – Мудрик (Стерлінг, 66), Галлагер, Мадуеке (Казадеї, 78) – Джексон.
Арбітр: Саймон Гупер (Свіндон, Англія).
Стадіон: «Емірейтс» (Лондон, Англія).
Удари (у площину): 27 (10) – 7 (1)
Кутові: 4 – 2
Офсайди: 3 – 0.
АРСЕНАЛ - ЧЕЛСІ. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ
Температура: 8°C
Події матчу
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Сергій Богачук висловився про Олександра
Відбулося кілька матчів 18 туру Ла Ліги
Дайте йому ще трошки часу. І він, як казали дві великі футбольні людини і геніальні експерти - Срна і Палкін, стане футболістом про якого говоритиме ВСЯ Європа!
І по класиці:
Який в нас сьогодні Мудрик?☺️
В кращих традиціях спорт.юа саме так мала називатися стаття.
П. С. Дуже хвилююся за Дмитра 1.5 IQ, пропав хлопець,невже звільнили з ботоферми? 😢
20.млн и 3 место в ла лиге)))) Жирона
15 млн и 4 место Болонья в Серии А
До 100.млн Байер 1 место.
Бардак во всем в клубах таких как, Челси Мю приводит просто к насмешкам.
Мудрыку желаю удачи и ухода в другой любой клуб мира, где есть менеджмент, четкая цель, скромность, атмосфера, и комфорт для жизни.
Совершенно потрясающая статистика забитых/пропущенных у Арсенала, я бы сказал чемпионская. У вратаря Райи 14 сухих матчей, больше всех в АПЛ.
Обидно будет, если не хватит одного очка для первого места, Арсенал полностью заслужил стать чемпионом АПЛ в этом году, особенно учитывая то, что в играх с Сити забрали 4 очка.
На папері команда повинна в першу п'ятірку лідерів входити, а на ділі в середині плаває