ПЯТЕНКО: «Збірна діяла першим номером. Наш план виправдав себе»
Жіноча збірна України двічі перемогла команду Болгарії у Лізі націй
![ПЯТЕНКО: «Збірна діяла першим номером. Наш план виправдав себе»](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/150/orig_670125.jpg)
Жіноча збірна України двічі перемогла в стикових матчах Ліги націй 2023/24 команду Болгарії (4:0, 3:0) і подовжила прописку в дивізіоні В.
Головний тренер синьо-жовтих Володимир Пятенко поділився враженнями від цих протистоянь:
– У табелі про ранги позиції України значно вищі. Віддам належне підопічним, які не дозволили собі шапкозакидацького настрою, серйозно поставилися до опоненток, і це принесло вагомі дивіденди.
– Якщо порівнювати гру українок в обох поєдинках, у Кирджалі та Антальї, то вона чимось відрізнялася?
– Ні, мої підопічні діяли першим номером, взявши на озброєння тактичну схему 4–4–2, намагалися долати середину поля з м'ячем в один-два дотики й робили акцент на флангових проходах, оскільки суперниці значні сили зосередили на підступах до центру штрафного майданчика. Цей план виправдав себе.
– А після розгромної поразки в Кирджалі сьогодні відчувалося, що болгарки попрацювали над помилками й докладають зусиль, аби дати бій?
– Вони намагалися високо зустрічати нас, але ми були готові до цього, вправно виходили з-під пресингу й завдяки перевазі у швидкості змушували візаві більше думати про оборону. На жаль, ми сьогодні також помилялися, і це завадило перемогти зі ще більшим рахунком.
– Хтось із дівчат заслуговує на те, аби бути відзначеними?
– Я цього не практикую. Вважаю, що кожна з підопічних зробила посильний внесок у перемогу. Відзначу хіба що чудовий мікроклімат у команді. Віддам належне й своїм помічникам, які подбали, аби в мене була вичерпна інформація про сильні та слабкі місця болгарської збірної.
– Порівняно з першим матчем, у Кирджалі, в Антальї у стартовому складі було відразу чотири заміни…
– У нас доволі довга лава запасних, і важливо, аби якомога більше футболісток мало ігрову практику.
– Як почувається Вероніка Андрухів, яка в Кирджалі зіткнулася із суперницею й не уникла струсу мозку?
– Вероніка всі ці дні знаходилася в розташуванні збірної під наглядом медперсоналу. Зараз вона почувається добре і, сподіваюся, наприкінці березня вже повернеться в стрій.
– Коли жіноча збірна України збереться знову?
– Спочивати на лаврах ніколи. Уже 5 березня відбудеться жеребкування відбірного циклу чемпіонату Європи, а 28 березня плануємо розпочати збір. А де – залежатиме від того, із ким ми гратимемо в першому турі на початку квітня.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![ОФІЦІЙНО. Стало відомо, де пройде вирішальний матч за путівку до УПЛ](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/middle_695787.jpg)
![ОФІЦІЙНО. Стало відомо, де пройде вирішальний матч за путівку до УПЛ](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/small_695787.jpg)
Команди Лівий Берег та Минай зустрінуться у Рівному на стадіоні Авангард
![Бойовий склад українок, ґрунтові корти Ролан Гаррос, останні Ігри легенд](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/middle_695574.jpg)
![Бойовий склад українок, ґрунтові корти Ролан Гаррос, останні Ігри легенд](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/small_695574.jpg)
Прев'ю тенісного турніру на Олімпіаді в Парижі
![Довбик погодив контракт з Ромою, дружина гравця хоче до Риму](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695710.jpg)
![Юрій ВЕРНИДУБ: «Я все ще військовий. Коли щось трапляється...»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/79/slider_695829.jpg)
![Усик розповів, чому не добив Ф'юрі у дев'ятому раунді мегафайту за абсолют](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695714.jpg)