Команда Маріно Пушича знову не пропустила в чемпіонаті України

5888
484
ФК Шахтар Донецьк

Цього сезону шлях донецького «Шахтаря» на єврокубкові протистояння пролягає крізь «Арену Львів». Майже перед кожною грою на міжнародній арені «гірники» навідувались до цієї футбольної споруди задля проведення матчів національної першості, але в ситуації, коли надворі вже панує зима, робити це доводилось востаннє в календарному 2023 році.

Рівненський «Верес» – на цьому супернику мав завершитись шлях команди Маріно Пушича перед різдвяно-новорічними святами в рамках української Прем’єр-ліги, і ця гра сімнадцятого туру мала для «помаранчево-чорних» неабиякий підтекст. «Червоно-чорні» влітку стали першим опонентом, який зумів відібрати очки в чинного чемпіона країни (1:1), але тоді команду з Донецька очолював ще Патрік ван Леувен, тож у його наступника була змога перевершити нідерландця вже в рамках другого кола. Реванш у Кубку України «Шахтар» до цього вже успішно взяв, але в тому турнірі для нього точно менше негараздів, аніж у чемпіонаті.

Саме протистояння на «Арені Львів» цього разу було дуже передбачуваним. «Верес» за задумом, можливо, і хотів би пограти у відкритий футбол, але без м’яча цього просто неможливо зробити. Довелось змиритись із постійними атаками суперників, а ті цього разу ще й не забарились із відносно швидким голом. Чи був там автогол Жуліо Сезара під час прострілу Криськіва з правого флангу штрафного, чи це влучання м’яча в сітку зарахують на гравця «Шахтаря» – узагалі нікому не важливо, окрім власне дійових осіб.

А тим часом «гірники» повели за рахунком на табло й це для них було дуже принциповим моментом. Бо далі можна було грати так, як заманеться, і цього разу команда Пушича бодай до перерви взагалі не дала суперникам і натяку на те, що вони можуть провадити власні комбінації на половині поля господарів. Із іншого боку, і власне «Шахтар» не закріпив перевагу, що не могло не непокоїти тренерський штаб під час перерви.

Насправді, ці всі моменти згадують недарма, бо «Верес» у другому таймі доволі непогано почав просуватись в атаці й навіть якісь натяки на загрозу воротам Різника робив. Але все це відбувалось уже після того, як арбітриня Монзуль просто нізвідки вигадала пенальті за нібито блокування рукою від Шевченка в центрі власного штрафного удару в дотик Зубкова. Як VAR це прогледів – узагалі окрема тема. Однак Олександр не переграв воротаря, а добивання від Сікана відбувалось із явного офсайду.

І чогось із положенням «поза грою» на перегляді повтору жодних питань не виникло. «Шахтар» тим часом подав сигнал, що таки прагне забивати вдруге в цій грі й зробив це зрештою на 69 хвилині. Дивовижний дальній постріл із правого флангу в дальню дев’ятку поклав Зубков, після чого гру було фактично зроблено. І ось тоді вже почались атакувальні дії від «червоно-чорних», які хоч не дали нам засумувати наприкінці протистояння.

Після зимової перерви донецький «Шахтар» повернеться до матчів УПЛ гостьовою грою проти «Олександрії», а рівненський «Верес» буде грати вдома проти ковалівського «Колоса».