Вперше в історії українець зіграє в найсильнішій молодіжній лізі Швеції
Володимир Трошкін зіграє за шведську «Альмтуну»
![Вперше в історії українець зіграє в найсильнішій молодіжній лізі Швеції](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/5/orig_641141.jpg)
19-річний український захисник Володимир Трошкін перейшов із клубу швейцарської U20-Elit «Женева-Серветт» у шведську «Альмтуну», команду, яка виступає в найсильнішій молодіжній лізі Швеції J20 Nationell. Досі в цій лізі не виступав жоден український хокеїст.
Володимир Трошкін народився 2 серпня 2004-го в Донецьку. У хокей починав грати семирічним у школі «Донбаса» під керівництвом тренерів Олександра Мнікіна, Олександра Селютіна, Володимира Карабаджака. З початком російсько-української війни, у 2014 році родина Трошкіних змушена була переїхати до Кривого Рогу. Там Володимир продовжив заняття хокеєм у школі «Кривбаса», де впродовж сезону працював під керівництвом Геннадія Запорожченка. В 11-річному віці Трошкін повернувся в «Донбас», оскільки його рідний клуб змінив прописку та переїхав базуватись у Бровари. З 2015 року на Київщині юний хокеїст працював під керівництвом екс-захисника збірної України Андрія Савченка.
Наступним етапом кар’єри Трошкіна став білоцерківський «Білий Барс». З 2019-го Володимир перейшов до системи білоцерківців і аж до осені 2021-го вдосконалювався у тренерів Костянтина Буценка, Олександра Бобкіна та Віталія Литвиненка. Після розколу в українському хокеї восени 2021-го оборонець продовжив кар’єру у складі Броварського спортивно-фахового коледжу на чолі з Бобкіним та Русланом Борисенком. Загалом у дорослих чемпіонатах України він зіграв 41 матч і відзначився одним асистом.
У 2020-му Трошкін став чемпіоном ІІІ юнацьких Олімпійських ігор у швейцарській Лозанні з хокею 3х3 у лавах змішаної команди Green.
А у 2022-му тренерський тандем Бобкін – Борисенко зробив ставку на Трошкіна як на одного з провідних оборонців команди у юнацькій збірній України (U18) на чемпіонаті світу в дивізіоні 1B, за підсумками якого українці стали другими та піднялися з другого місця ешелоном вище. В грудні того ж року Володимир виступав на чемпіонаті світу вже в складі збірної U20. Там наша команда теж була близькою до підвищення в класі, але стала другою і залишилася в дивізіоні 1В.
У «Женеву-Серветт» Трошкін перейшов після початку повномасштабної війни, допоміг команді вийти у плей-оф швейцарської U20-Elit. За сезон він відіграв 31 матч, відзначившись трьома шайбами.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Україна U-18 пропустила 13 шайб у контрольному матчі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/middle_695553.jpg)
![Україна U-18 пропустила 13 шайб у контрольному матчі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/small_695553.jpg)
Невдалий матч проти суперника з елітного дивізіону
![«Цей бій буде гіршим для нього». Тренер Вайлдера – про реванш Усик – Ф'юрі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/79/middle_695872.jpg)
![«Цей бій буде гіршим для нього». Тренер Вайлдера – про реванш Усик – Ф'юрі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/79/small_695872.jpg)
Малік Скотт висловився про бій-реванш
![Олімпіада-2024 (футбол): розклад, результати, таблиці, сітки плей-оф](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/slider_695224.jpg)
![Олімпіада-2024 (футбол): розклад, результати, таблиці, сітки плей-оф](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695224.jpg)
![Відомий клуб АПЛ зробив пропозицію щодо трансферу Луніна. Відомо, що дають](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695717.jpg)
![Відомий клуб АПЛ зробив пропозицію щодо трансферу Луніна. Відомо, що дають](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/small_695717.jpg)
![За крок від переходу. Романо дав нові подробиці трансферу Довбика](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/79/slider_695960.jpg)