КОНОПЛЯНКА: «Я плакав! Коломойський не відпустив до Ліверпуля за €25 млн»
Вінгер «Краковії» згадав період, коли з «Дніпра» перейшов до «Севільї»
Український вінгер польської «Краковії» Євген Коноплянка згадав, як у 2015 році із «Дніпра» перейшов до «Севільї» і як зірвалися його трансфери в «Атлетіко» та «Ліверпуль»:
«Тоді міг перейти в «Атлетіко» Мадрид. Дієго Сімеоне стверджував, що бачив мене у складі. Він запитав: «Коли приїдеш підписувати контракт?» Проблема в тому, що «Атлетіко» треба було продати одного гравця, щоби взяти мене. А поки мене напружував 8-й місяць вагітності моєї дружини Вікторії. Я хотів дочекатися, повернутися до України та забрати сім'ю із собою до Іспанії. Я чекав два тижні. А потім зв'язався з агентом: я не можу більше чекати, знайди інший клуб. За дві години він зателефонував: немає проблем, «Севілья» має тобі підійти. Ми уклали угоду.
Я перейшов до клубу, який домінував у Лізі Європи. Тоді він мав 4 перемоги в цих змаганнях. При мені клуб додав ще один трофей, а потім ще один. Звичайно, якщо ви підійдете до 10 людей на вулиці і запитаєте їх: «Ліверпуль чи Севілья?», 9 з них оберуть «Ліверпуль» і лише один – «Севілью». Але це, все одно, великий клуб із великими традиціями. Найвища якість, один із п'яти найкращих брендів в Іспанії.
Це правда, що мною цікавилися «Ліверпуль», «Манчестер Юнайтед», «Манчестер Сіті», «Челсі», «Арсенал», «Боруссія» Дортмунд, «Ювентус», «Рома».
Зірваний трансфер до «Ліверпуля»? Я плакав! До Дніпропетровська приїхала делегація серйозних людей із Ліверпуля. Ми вечеряли. «Угода здійснена», – сказали вони. Вони готові були заплатити стільки, скільки хотів Ігор Коломойський. Мартін Шкртел написав мені повідомлення: «Ми чекаємо на тебе». Стівен Джеррард також висловив своє схвалення.
Я їздив до Коломойського: «Будь ласка, будь ласка, будь ласка, відпустіть мене, я здійсню свою мрію», – благав я. «Ліверпуль» запропонував за мене 25 млн євро. Багато грошей. Ігор Коломойський виявився невблаганним. Але я не був розчарований тим, що потрапив до «Севільї».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Микола Шапаренко, ймовірно, перейде у «Трабзонспор»
Матч 14-го туру УПЛ пройде 23 листопада о 18:00 на Арені Львів
Через яку суму знищили славетний клуб?
Думаю, будь-який притомний європейський клуб мав би для початку проаналізувати біографію (особливо 1980-х, 1990-х років) Ахметова, Суркіса, Коломойського, Колєснікова, щоб для початку зрозуміти - а що це взагалі за люди (з ким вони намагаються вести "бізнес"), на якому корінні вони виросли та сформувалися.
По тому як проходили перемовини по Ярмоленко, Конополянці, Драговичу - можна сказати, що власники українських клубів часто-густо поводяться як нецивілізовані та хитрі дикуни.
А українським футболістам рекомендую уважно читати власні контракти та відстоювати чіткі умови власного трансферу.
Ідеально, щоб усі контракти з футболістам перевірялися або в АМКУ, або в Мінсоцполітикою спеціальною комісією з незалежних правників на відповідність їх вимогам трудового законодавства України та Конституції України.
Футбольний клуб - це звичайний працедавець.
Власник футбольного клубу - це звичайний власник бізнесу, в якого є найманий керівник - а-ля Палкін.
Футболіст - це звичайний працівник.
Футбольні контракти з футболістами (баскетболістами, хокеїстами) в Україні взагалі можна зробити типовими відповідно до форми та тексту передбаченого законодавством (тобто щоб кістяк та наповнення футбольного контракту було однакове для усіх гравців прем'єр ліги).
Там різниця може бути лише в цифрах заробітної плати та сума трансферу. А основи мають бути однакові - бо маємо ж професійний футбол, професійні клуби, професійних футболістів.
Мабуть все-таки не в Коломойському проблема, а в самому Коноплянці?
скажем лавка Лунина в этом смысле гораздо круче