Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Кубок світу
| Оновлено 11 сiчня 2022, 21:34
3470
1

Обергоф-2022. Перша медаль України та переможний хет-трик Ройселанд

Денис Шаховець виділяє найцікавіші події п'ятого етапу Кубка світу

| Оновлено 11 сiчня 2022, 21:34
3470
1
Обергоф-2022. Перша медаль України та переможний хет-трик Ройселанд
Getty Images/Global Images Ukraine. Дар'я Блашко та Артем Тищенко

У німецькому Обергофі завершився п'ятий етап Кубка світу олімпійського сезону-2021/22. Він же став першим у 2022 році, тому всі, звичайно ж, хотіли розпочати його успішно. Зрештою, як завжди, вдалося це зробити одиницям, але приємно, що збірна України може занести собі минулий тиждень до активу. Ну, як мінімум, одну гонку точно.

Саме в Обергофі українським біатлоністам вдалося завоювати першу в сезоні медаль, білоруска Дінара Алімбекова здолала прокляття четвертих місць у особистих дисциплінах, а норвежка Марте Олсбю Ройселанд оформила настільки комфортний гандикап на Кубку світу, що тепер зі спокійною душею може пропустити один із наступних етапів.

Про ці та інші найцікавіші події читайте у нашому традиційному огляді.

Провал етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Йоганнес Бьо

Останнім часом Йоганнес Бьо зовсім не схожий на себе. Норвежець, який вигравав загальний залік Кубка світу попередні три роки, у найвідповідальніший сезон не тішить своїх уболівальників успішними виступами. І з огляду на те, що наступний етап Кубка світу збірна Норвегії пропускає, виграти четвертий Великий кришталевий глобус поспіль Бьо-молодший навряд чи зможе, адже програє лідерові вже 118 очок.

А все через відвертий провал у особистих гонках Обергофа. І в спринті, і в персьюті Йоганнес показав вражаючу швидкість, але в обох випадках зробив це ціною п'яти промахів. Проблеми на стрільбі були у багатьох через сильний вітер, але в його випадку все аж надто сумно. 28 та 21 місця не тішать ані самого біатлоніста, ані тренерський штаб.

Скористався промахами Йоганнеса та інших фаворитів росіянин Олександр Логінов, який не лише закрив усі мішені, а й показав гарну швидкість на дистанції. Перемога в спринті стала для нього першим потраплянням на особистий п'єдестал пошани цього сезону. І не виключено, що останнім, оскільки захистити тріумф у персьюті Логінову не вдалося.

Пропуск етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Тіріль Екгофф та Франциска Пройс

Збірній Німеччини на першому домашньому етапі не допомогла досвідчена Франциска Пройс. 27-річна біатлоністка підвернула ногу на етапі в Ансі й поки що не встигла повністю відновитися після ушкодження.

Також пропустила минулі гонки Тіріль Екгофф, яка за підсумками минулого сезону виграла загальний залік Кубка світу. 31-річна норвежка нещодавно перехворіла, тому поки що перебуває в недостатніх кондиціях.

Синхрон етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine

Третій щабель п'єдесталу пошани за підсумками жіночого спринту залишився порожнім. А все тому, що одразу дві біатлоністки стали срібними призерками. Анна Сола та Дінара Алімбекова могли вперше в історії разом потрапити до топ-3, але втрутилася Жюлья Сімон.

Першу ділянку останнього кола 25-річна француженка пробігла повільніше, ніж білоруски, і здавалося, що поборотися з ними їй уже не вдасться, але ближче до фінішу Сімон увімкнулась і не просто виграла у Алімбекової, а ледь не відібрала срібло у Соли.

Анна пробігла на одне штрафне коло більше, але підсумковий час у неї та Жюльї ідентичний аж до десятих секунди, а тому за правилами найсильнішу серед них визначити не вдалося.

Заявка етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Валя Семеренко

Валя Семеренко після серії невдалих гонок в Естерсунді разом із сестрою Вітою завершувала 2021 рік на Кубку IBU. І очевидно, що Урош Велепець надав їй один із останніх шансів проявити себе, запросивши знову до основної команди. І Валя змогла довести свою конкурентоспроможність у збірній.

У спринті саме Семеренко стала найкращою з українок, посівши з двома нулями 13 місце. Могла біатлоністка, якій скоро виповниться 36 років, зачепитися навіть за квіткову церемонію, якби зуміла зберегти гарну швидкість і на останнє коло. У будь-якому разі, тепер вона має всі шанси на те, щоб поїхати на п'яту в кар'єрі Олімпіаду.

Падіння етапу

 

Для німецької біатлоністки Анни Вайдель етап в Обергофі завершився, не встигнувши розпочатися. Під час жіночого спринту спортсменка втратила рівновагу на одній з відсічок дистанції та впала.

Вайдель сильно травмувала ногу, через що не змогла фінішувати. Першу допомогу їй надали лікарі «швидкої».

Розчарування етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine

Збірна України покладала великі надії на змішану естафету. Саме в цій гонці, за словами президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака, у наших біатлоністів найреальніші шанси зачепитися за медаль Олімпійських ігор. Але репетиція в Обергофі завершилася невдало.

Артем Прима, Дмитро Підручний, Валя Семеренко та Юлія Джима уникли штрафних кіл, проте на чотирьох використали аж 12 запасних патронів – забагато, якщо порівнювати з більшістю суперників. А головне, що наші співвітчизники дуже багато програли на лижні. Насамперед це стосується Артема та Валі.

Підсумкове 10-те місце назвати провалом не можна, виступили українці плюс-мінус на своєму рівні. Але як боротися за медаль головного старту чотириріччя, навіть з урахуванням виходу на пік форми, поки що незрозуміло. На цей пік нам ще вийти треба, та й суперники також підходитимуть до Олімпіади в ідеальних кондиціях.

Медаль етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine

Дуже шкода, що одиночна змішана естафета не увійшла до програми Ігор у Пекіні, адже там у нас шанси точно були б вищими. Виступ Артема Тищенка та Дарії Блашко, безумовно, став для українських уболівальників справжнім різдвяним подарунком, нехай і з невеликим запізненням.

Багато хто не розумів, навіщо Юрай Санітра повіз до Обергофа Тищенка, але фанати зі стажем чудово пам'ятають, як у 2015 та 2018 роках Артем піднімався на п'єдестал пошани за підсумками сингл-мікстів. І стало очевидно, що на німецькому етапі йому дадуть пробігти саме цю дисципліну.

Швидше за все, пропуск спринту пішов 28-річному біатлоністу на користь. Він виглядав на дистанції набагато свіжішим, ніж зазвичай, і досить несподівано підтримував темп лідерів. Мабуть, це далося взнаки на стрільбі: Артему довелося використати запасні патрони, але стріляв він все одно дуже впевнено, на межі штрафного кола українці не були жодного разу.

А ось фаворити проблем на вогневих рубежах не уникли, що й допомогло нашій збірній забігти на п'єдестал пошани. Ще варто відзначити швидкість Дарії Блашко на стартовому колі жіночого етапу, там вона стала найшвидшою та підібралася впритул до лідерів.

Цікаву картину можна було спостерігати на церемонії нагородження: Тищенко так давно не забігав на призові місця, що забув нові правила, за якими біатлоністи самі вручають собі медалі. Добре, що партнерка цього сезону вже двічі завойовувала бронзу на Кубку IBU, а тому швидше зрозуміла й підказала про новизну.

Фіаско етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Логінов

Переможець спринту Олександр Логінов пропустив обидві змішані естафети. Очевидно, він пожертвував командними гонками, щоб здобути другу особисту перемогу, і передумови для цього були. Росіянин почав переслідування просто блискуче: перші два вогневі рубежі пройшов без промахів, тоді як суперники помилялися, а ще Олександр привозив їм по кілька секунд на дистанції.

На першій стійці Логінов припустився промаху, який цілком міг собі дозволити зробити, і зберіг більш ніж комфортну перевагу. На останній стрільбі він міг помилитися ще раз і все одно виграти. Можливо, він навіть мав право на дві помилки, але їх вийшло три. І, що важливо, всі – останніми пострілами.

На останньому колі Логінов боровся за бронзу з Тар'єєм Бьо та Стурлою Легрейдом, однак у фінішному спурті виявився слабшим за норвежців. А перемогу здобув француз Кантен Фійон Має, тим самим довівши, що є лідером заліку персьютів.

Хет-трик етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Марте Олсбю Ройселанд

Норвежка Марте Олсбю Ройселанд виграла всі три гонки, у яких брала участь. У спринті вона програла білорускам Солі та Алімбековій у швидкості, зате з роботою на вогневих рубежах впоралася краще, що й дозволило їй показати найкращий підсумковий час.

У класичній змішаній естафеті їй на четвертому етапі залишалося лише зберегти комфортну перевагу, яку здобули брати Бьо та Інгрід Тандреволд, а в переслідуванні Марте лідирувала з першого і до останнього метра дистанції, не дозволивши суперницям наблизитися до себе.

Реалізація етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Дінара Алімбекова

Лише з одинадцятої спроби білоруска Дінара Алімбекова змогла піднятися на особистий п'єдестал пошани цього сезону. Відразу в п'яти гонках вона займала четверті місця, а тому не дивно, що вболівальники заговорили про прокляття. Начебто все через стосунки Дінари з Антоном Смольським, якого вона відбила в іншої білоруської біатлоністки і, як наслідок, зіпсувала мікроклімат у команді.

Зняття етапу

 

Getty Images/Global Images Ukraine. Анна Сола

Можливо, Ройселанд та Алімбековій було б складніше, якби Анна Сола не знялася з гонки. Білоруска вирішила не стартувати через хворобу, хоча результат тесту на коронавірус був негативним. Після другого місця в спринті Анна мала хороші шанси на успіх, проте здоров'я, звичайно ж, важливіше.

Тепер Сола налаштовується на гонки в Рупольдінгу. До речі, шостий етап Кубка світу стартує вже в середу, 12 січня, жіночими спринтерськими гонками на «Хімгау-Арені».

Біатлонний сезон-2021/22: розклад, анонси, трансляції, результати

Оцініть матеріал
(16)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Ramzzte
Логінов змінив прізвище, тепер він Лоховєц