Київська команда зимуватиме на другому місці

19723
266
Динамо Київ

Поєдинок на київському НСК «Олімпійський» між місцевим «Динамо» та луганською «Зорею» ще до початку обіцяв бути найцікавішим у 18-му турі чемпіонату української Прем'єр-ліги. І справа не лише в тому, що цей матч носив статус центрального.

Команді Мірчі Луческу вкрай бажано не просто перемагати, а з різницею хоча б у два м'ячі, щоби обходити донецький «Шахтар» за додатковими показниками та йти у відпустку у статусі «зимового чемпіона». Підопічним Віктора Скприника також потрібно було набирати очки через запеклу боротьбу з «Дніпром-1» за бронзові медалі.

З перших хвилин чинні чемпіони України притиснули гостей до своїх воріт, контролюючи м'яч на половині поля суперника. Відмінна можливість відкрити рахунок на 15 хвилині була у Віктора Циганкова, однак після його удару з правої лінії карного майданчика м'яч влучив у стійку. «Зоря», у свою чергу, відповідала доволі небезпечними контратаками.

Ймовірно, гості подумки вже були на перерві, коли на 44 хвилині Віталій Буяльський після асиста Дениса Гармаша забив гол у роздягальню.

Але розмова Віктора Скприника з підопічними принесла свої плоди. Вже в дебюті другої половини зустрічі Аллах'яр відновив статус-кво, відзначившись 11-ою результативною дією в сезоні. До речі, найімовірніше, для 20-річного іранця цей матч став останнім у футболці «Зорі», оскільки луганський клуб, за останніми даними, не збирається активувати опцію викупу у турецького «Фенербахче».

«Динамо» такий розклад подій, звичайно ж, не влаштовував. «Біло-сині» щосили намагалися вирвати надважливу перемогу, але героїчно грав воротар луганчан Дмитро Мацапура, який нівелював один за одним небезпечні моменти біля своїх воріт. В одному з епізодів він навіть збив Карлоса Де Пену за межами штрафного майданчика, за що отримав гірчичник.

1:1 – «Динамо» втратило очки та дозволило «Шахтарю» піти на зимову паузу в статусі одноосібного лідера. Команда Мірчі Луческу вперше в сезоні опиняється у статусі наздоганяючого. Втім, наступного року буде ще 12 турів, тож не все втрачено. «Зоря» завершила рік четвертою, з відставанням у чотири бали від «Дніпра-1».