Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Чемпіонат світу
| Оновлено 27 жовтня 2021, 01:49
23443
36

Список Петракова: принципи закінчилися, відступати нікуди

Попереду у «синьо-жовтих» ключовий поєдинок у відборі на ЧС-2022

| Оновлено 27 жовтня 2021, 01:49
23443
36
Список Петракова: принципи закінчилися, відступати нікуди
Facebook Євгера Кравса. Олександр Петраков

Напередодні Українська асоціація футболу оголосила заявку національної збірної України на матчі з Болгарією та Боснією і Герцеговиною. До так званого «списку Петракова» потрапили 25 футболістів, серед яких, звичайно ж, виділяються кілька прізвищ. І хоча до матчів залишається ще близько двох тижнів і у заявці можливі корективи, немає сумнівів, що до ключового поєдинку проти Боснії і Герцеговини, котрий наша команда проведе 16 листопада на виїзді, футбольна громадськість України активно обговорюватиме повернення до табору «синьо-жовтих» трьох гравців – Віктора Коваленка, Дениса Гармаша та, звичайно ж, Руслана Маліновського.

Прізвище останнього викликає найбільший ажіотаж як у ЗМІ, так і серед уболівальників. Мабуть, за останні півтора місяці не знайшлося жодної людини, яка вважає, що розуміється на футболі, котра б не висловилася про правильність чи неправильність рішення Петракова щодо невиклику Маліновського на два попередні матчі збірної України – проти Фінляндії на виїзді та Боснії і Герцеговини вдома.

Епопея навколо Маліновського та Петракова почалася ще на початку вересня, коли футболіст несподівано не знайшов спільної мови з виконувачем обов'язків головного тренера. Тоді, нагадаємо, Руслан ухвалив рішення залишити розташування збірної перед товариським матчем проти Чехії, наслідуючи приклад деяких гравців «Динамо» і «Шахтаря», яких вирішив відпустити заздалегідь сам Петраков. У результаті наставник «синьо-жовтих» виступив на телебаченні, де розповів свою версію події, а хавбек через соціальні мережі доніс дещо іншу правду.

Зрештою, з'ясувати, хто правий, а хто винен у ситуації з двома дорослими чоловіками, котрі відповідають за свої вчинки, не вийшло, але збірна залишилася без Маліновського. Петраков не викликав хавбека «Аталанти» на жовтневі поєдинки, а у спілкуванні з пресою не хотів коментувати своє рішення, посилаючись на те, що Руслана немає в команді. Можна сказати, що наставник «синьо-жовтих» пішов ва-банк, але результат у вигляді 4-х очок не став для нього виграшним. Перед заключним матчем у групі збірна України надто залежить від результатів в інших поєдинках, і майже напевно має вигравати у Боснії, якщо хоче фінішувати на другому рядку.

У зв'язку з цим було цікаво, чи піде Петраков до кінця зі своєю принциповістю. Виявилося, що тренер розумно вирішив відійти від колишніх образ, тим більше, що у нього відбувся прямий діалог з Маліновським і сторони начебто «зарили сокиру війни». Але чи це допоможе Руслану повернутися в основу «синьо-жовтих»? Тут виникають запитання. Ймовірно, Петраков воліє побачити Маліновського у справі з перших хвилин у спарингу проти Болгарії, а вже потім робити висновки – чи здатний хавбек виконувати той обсяг роботи і дотримуватися тих принципів гри, які сповідує наставник «синьо-жовтих».

Сподіватися на те, що повернення Маліновського кардинально покращить гру збірної України, навряд чи варто. Зрештою, не можна скидати з рахунків той факт, що Руслан нині переживає спад у кар'єрі, і переважна більшість його показників далека від ідеалу.

У кар'єрі Маліновського спад. Хейт на адресу Петракова не повинен ховати це 

Інше питання, що Маліновський завдяки своєму досвіду та впливу у збірній може допомогти здобути команді потрібний результат за рахунок блискучих індивідуальних дій. І такими виконавцями Петракову було б гріх розкидатися напередодні матчу, в якому для багатьох гравців «синьо-жовтих» та й для самого тренера вирішуватиметься ледве не все. Наприклад, у крайньому поєдинку Серії А проти «Удінезе» (1:1) саме Маліновський забив єдиний м'яч «Аталанти», чим допоміг бергамаскам заробити хоча б одне очко.

Getty Images/Global Images Ukraine. Руслан Маліновский

Цікаво, що згодом портал Whoscored виставив українцю найвищу оцінку серед гравців «Аталанти», проте загалом до гри Руслана було чимало питань. Наприклад, за даними Wyscout, у поєдинку з «Удінезе» Маліновський провів на полі 86 хвилин чистого ігрового часу, в яких виконав 85 техніко-тактичних дій. Хороший кількісний показник, але якісна його складова виявилася не настільки привабливою – лише 48% дій українця видалися вдалими. Більше того, Маліновський виграв лише 18% єдиноборств (4 з 22) і допустив 21 втрату м'яча (за середнього показника для хавбека у 12-13 втрат за 90 хвилин).

З іншого боку, проти «Удінезе» Маліновський був одним із небагатьох у таборі «Аталанти», хто постійно намагався створювати небезпеку попереду. 5 пасів у фінальну третину (2 точних), 3 - у штрафний (1 точний), 1 розрізний (неточний) і 1 навісний (неточний) - все це говорить, що з точки зору креативу Руслан може бути корисним. Інше питання, що ефективність його дій нині не на звично високому рівні, і це головна проблема для гравця, адже якщо Петраков виставить його в основі на Боснію, а Маліновський провалить поєдинок, то основна маса хейту буде вже зовсім не на адресу виконуючого обов'язки головного тренера…


ФК Динамо. Денис Гармаш

Щоб перестрахуватися, Петраков викликав у головну команду країни ще й Дениса Гармаша. Для останнього цей виклик став першим із 2017 року, хоча загалом поява гравця «Динамо» у стані «синьо-жовтих» не стала несподіванкою. Останнім часом Гармаш справді став неймовірно корисним командним гравцем у моделі Мірчі Луческу. Номінальний хавбек здатен зіграти і на вістрі атаки, й подібний варіант напевно радує Петракова, який попереду, по суті, не має альтернатив Яремчуку. Коли Роман здавав у плані «фізики» наприкінці матчів проти Фінляндії та Боснії, тренерський штаб не мав гідного вибору, оскільки Довбик та Сікан за всіх їхніх заслуг ще занадто молоді та недосвідчені на такому рівні, а тому можуть просто «загубитися».

У ситуації з Гармашем дуже цікаво, де бачить Дениса на полі Петраков – у центрі нападу, чи все-таки півзахисту. Важливо, що навіть на позиції центрфорварда футболіст «Динамо» цього сезону виконує величезний обсяг роботи – у перерахунку на 90 хвилин на його рахунку 65 дій, причому чимало виграної боротьби (48%). До безперечних переваг Гармаша можна віднести і його результативність – на рахунку Дениса вже 6 забитих м'ячів в УПЛ, або 0,93 у перерахунку на 90 хвилин.

Ще одним «джокером» Петракова теоретично може стати і Віктор Коваленко, який потроху знаходить себе колишнього у «Спеції». Нещодавно українець видав топ-матч у Серії А проти «Салернітани» (2:1), в якому записав на свій рахунок гол і результативну передачу . При цьому вже в наступній грі проти «Сампдорії» (1:2) Коваленко хоч і не забивав, і не асистував, зате виконав на полі 100 техніко-тактичних дій, з яких 78% були вдалими.

Повернення Коваленка до збірної після піврічної паузи пояснюється, перш за все, тим, що хавбек почав отримувати стабільну ігрову практику в «Спеції», а також бажання Петракова максимально мобілізувати всіх найкращих, і ще один українець із Серії А в цьому списку явно не повинен бути зайвим, навіть якщо в результаті так і не з'явиться на полі.

Можливо, єдиним суттєвим питанням до Петракова нині залишається невиклик до головної команди країни Івана Петряка, причому хавбека угорського «Фехервара» немає навіть у резервному списку. Після того, як збірна України втратила Євгена Коноплянку, на лівому фланзі атаки в неї майже завжди виникають проблеми. І один лише Олександр Зубков не завжди в змозі їх вирішити. Тому Петряк міг би бути корисним «синьо-жовтим», незважаючи на те, що нинішній сезон, як і Маліновський, проводить на дещо нижчому рівні, ніж попередні. До того ж, Петряк – це майже завжди загострення, швидкість, користь у контргрі, а ці якості у пошані в Петракова.

Підбиваючи загальний підсумок вибору Петракова, можна відмітити, що тепер виконуючий обов'язки головного тренера закликає під синьо-жовті прапори майже всіх найсильніших нині гравців країни. У вирішальний момент вже немає місця для образ, недомовок чи непорозумінь, і це правильно. Тепер важливо, щоб футболісти справді виявилися об'єднаними навколо спільної мети – виходу в плей-оф, після чого можна буде замислитися і над отриманням заповітної путівки до Катару…

Оцініть матеріал
(75)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Дно пробито. Зрадник України Тимощук виграв у УАФ суд в Лозанні
Футбол | 18 листопада 2024, 18:15 20
Дно пробито. Зрадник України Тимощук виграв у УАФ суд в Лозанні

Ексгравець збірної України домігся скасування футбольних санкцій

Ексдружину українського боксера чемпіона не пустила на похорони його мати
Бокс | 19 листопада 2024, 03:25 1
Ексдружину українського боксера чемпіона не пустила на похорони його мати

В'ячеслав Узелков помер через проблеми зі серцем

Коментарі 36
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
IronValdemar
При чому тут принципи?
Уладнали конфлікт, от і прекрасно. Чи мали стати кровними ворогами?
Для чого зараз такий заголовок?
Batya
Принцип один... Або Зіна та Маліна ПАШУТЬ з усіма у ВІДБОРІ, або ПНХ!
Vbolivalnyk-Peter
Наші журналісти у кожній бочці з медом намагаються знайти ложку дьогтю... Вже викликав Малиновського, є Зінченко вже й Коваленка викликав.... Чому немає Петряка!!??? . Та тому і немає, бо Коваленко в разі потреби може закрити ліву бровку не гірше Петряка (Вітьок принаймні має досвід виступів за збірну з цими партнерами, а Іван останнього разу коли виходив на поле за збірну , то взагалі не знав що робити і куди бігти...).
p_s_l
С треском проваливаем те матчи, которые должны выигрывать, а потом мужественно пытаемся угнаться за уезжающим поездом.
Andrey111
Какие принципы? Играть надо и выигрывать, а не мозги выносить себе и болельщикам⚽
Ёкарный Бабай
Малиновский может сыграть слева, скорее всего там и будет играть. Он с Удинезе был туда задвинут ради Иличича, хотя эффективность его там существенно падает. Вообще конкретно слабых позиций у нас не осталось, везде могут выйти самые яркие на данный момент ребята. Если не выиграют, значит просто недостойны пройти дальше и нужно переключаться на Лигу Наций, которая стартует уже 2 июня, для нас заменит ЧМ.
Viktor Krichevskii
в таких матчах нужна пушка. борьбы будет много.но пробить как малина некому. грех не воспользоваться
Cruijff
Так неясно чиї принципи закінчились, а на фото Петраков
Trollface
Физухи нет, за счет чего будут обыгрывать? Второй тайм как всегда пешком.
belerilf1
прозвучит дико, но на левый фланг полузащиты как раз можно было бы пробовать Супрягу, есть скорость важная для вингера. Мудрика тоже пора подтягивать, хватит ждать пока он там что-то заслужит в Шахтёре, этого можно и не дождаться.
GELO88
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
доцент
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
belerilf1
а помните как упорно хейтили Коноплянку, кричали что ему не место в сборной. теперь видимо все его хейтеры рады что в сборной некому играть левого вингера.
Alesana
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
~@~
Вся колода в руках и.о. главного тренера. Сумеет ли он сдать себе Флеш Рояль?
GELO88
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
GELO88
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Grigorio666
ЯКІ В ЖОПУ ПРИНЦИПИ????!!!?!!!!! Правильно зробив з Маліновським, а то ВОЗОМНЯЮТЬ З СЕБЕ ЦАРІВ і БОГІВ, і ПІДНОСЯТЬ СЕБЕ ВИЩЕ ДРУГИХ, ВЗАГАЛІ КОМАНДА має бути дружня, щоб добиватися високих результатів!!!!!!! і сьогодні ти на коні і ти ЗАБИВАЄШ і ВІДДАЄШ КЛАСНІ ГОЛЬОВІ ПЕРЕДАЧІ, а завтра отримав травму, або взагалі у тебе не йде гра, або незіграність гравців або не проходять передачі і нічого не получається, І ТИ НЕ ТЕ ЩО ПІД КОНЕМ, А ТЕ ЩО ТИ ТОДІ ВЗАГАЛІ НІКОМУ НЕ ПОТРІБНИЙ БУДЕШ, А НЕ ПОТРІБНО ЗАДИРАТИ НОСА ВВЕРХ і ПОКАЗУВАТИ ЯКИЙ Я ПАНТОВИЙ і КРУТИЙ ЧУВАК!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
МАЛІНОВСЬКИЙ - ти ще реально в збірній Україні взагалі нічого не показав, а відчуття таке, що він здобутків стільки зробив для збірної України, як в свій час Андрій Шевченко чи в свій час той самий Блохін(((наприклад))))))
Ya-Legenda
В человека принципы тоже И.О, не оправдали надежд))