Магія Пушкаш Арени. Угорщина відібрала очки у Франції

Діючі чемпіони світу були змушені відіграватися за ходом другого тайму

12418
13

До зустрічі другого туру в групі F (яку всі вже охрестили «групою смерті») збірні Угорщини та Франції підійшли з різним настроєм. У першій грі на Євро-2020 угорці успішно протистояли команді Португалії аж до 84-ї хвилини, після чого пропустили три голи. Французи ж, хоча і не забили самі, мінімально обіграли збірну Німеччини (автоголом відзначився Хуммельс).

Тож фаворитом протистояння небезпідставно вважалася команда Франції. За угорців були тільки переповнені трибуни будапештській «Пушкаш Арени». А ще - статистика! Як не дивно, збірна Угорщини - найбільш незручний суперник для Франції! До сьогодні 55% очних поєдинків залишилися за угорцями. Французи провели в Угорщині 8 поєдинків і здобули тут лише одну перемогу - ще в березні 1990 р. Зате програли аж 6 разів.

Гра, незважаючи на 30-градусну спеку, почалася на пристойних швидкостях. І, зрозуміло, підопічні Дідьє Дешама одразу ж позначили свою перевагу. Французи йшли вперед великими силами і не соромилися бити з різних позицій. Але, як пізніше з'ясувалося, за весь перший тайм тільки раз влучили в площину. Бензема пробив низом, воротар відбив м'яч перед собою. Грізманн добивав з офсайду, але теж не зміг переграти голкіпера!

Все інше було іноді дуже небезпечно - і удари Мбаппе головою, і постріл Бензема після пасу п'ятою з літа у виконанні того ж Мбаппе. Пауза, оголошена арбітром для того, щоб гравці попили води, здавалося, повинна була піти на руку угорцям. Але трапився неприємний епізод. Відразу після водопою впав на газон капітан збірної Угорщини Адам Салаї. Схоже, трапився тепловий удар або різко підвищився тиск через великий обсяг випитої холодної води. Як би там не було, Марко Россі змушений був робити першу заміну вже в середині першої половини гри.

Французи продовжували володіти м'ячем (67:33% за підсумками першого тайму) і атакувати. Але відкрити рахунок так і не зуміли. А в компенсований час нарвалися на контратаку. Шоллої запустив по лівому флангу Фіоло, той втік від Павара, вийшов один на один і пробив точно в ближній кут - 1:0. Що цікаво, для 31-річного захисника це другий гол за національну команду. Перший він забив не так давно - в березні відкрив рахунок в поєдинку проти збірної Андорри. І сталося це, як не дивно, також на 45+2 хвилині!

Другий тайм почався в схожому ключі. Французи тиснули, атакували - і мазали. Вийшовший на заміну Дембеле перевірив на міцність каркас воріт «Пушкаш Арени». А угорці всією командою відійшли на свою половину поля і впевнено оборонялися. Але в підсумку підопічні Дешама забили, причому в результаті контратаки. Льоріс виніс м'яч далеко на половину поля суперника, відрізавши пів команди. М'яч підхопив Мбаппе, увірвався до штрафного і прострілив. Орбан, падаючи, не зміг вибити м'яч, і Грізманн у дотик розстріляв ворота - 1:1. Відзначимо, що Антуан вийшов у старті в 47-й поспіль грі за збірну! Тепер на його рахунку 38 м'ячів у 93-х поєдинках за «триколірних».

Незабаром після забитого гола Дешам вирішив підсилити атаку, випустивши свіжих Жиру і Толіссо. А ще і Мбаппе, і Грізманн, здавалося, не відчувають втоми. Протягом хвилини Гулачі двічі виручив команду - спершу відбив потужний удар Мбаппе під поперечину, а потім накрив м'яч після постріла Толіссо в куті воріт. Господарі відбивалися: французькі вболівальники, що розташувалися за воротами Гулачі, закидали голкіпера порожніми стаканами за затримку часу. Але в підсумку угорці вистояли і заробили свій перший бал на Євро-2020! У третьому турі вони зіграють проти Німеччини. Французи поки лідери з чотирма очками, але провели на матч більше за Португалію, з якою і зустрінуться в заключному турі.

Чемпіонат Європи-2020. Груповий етап. Група F. 2-й тур.

Угорщина – Франція - 1:1