Битва «пенсіонерів». Швеція дотиснула Словаччину і загострила ситуацію

Середній вік стартових складів обох команд перевищував 30 років

9736
10

У Санкт-Петербурзі відбувся матч другого туру групового раунду Євро-2020, в якому зіграли національні збірні Швеції та Словаччини. Шведів зі зрозумілих причин вважали фаворитами, однак у словаків був вагомий козир. Вони завдяки перемозі над Польщею (2:1) після першого туру очолили турнірну таблицю квартету E, тому їх цілком влаштовувала нічия.

За нинішнього формату чемпіонату Європи чотири очки – майже напевно достатньо для того, щоб вийти в плей-оф. А якщо врахувати, що в останньому турі Словаччині буде протистояти грізна Іспанія, то очевидно, що добирати одне очко потрібно було вже у другому турі. Однак Швеція, природно, була мотивована грати виключно на перемогу. Цікавий і той факт, що середній вік стартових складів обох команд перевищував 30 років.

У першому таймі була досить нудна гра. За перші 45 хвилин не було створено жодного моменту, який можна навіть з натяжкою назвати гольовим. Як доказ, за системою xG (очікувані голи) обидві команди ледь набрали по одній десятій. А тому логічно, що під час перерви на табло були зафіксовані нудні 0:0.

У другому таймі шведи відразу включили високий пресинг, демонструючи тим самим, що колишній хід поєдинку їх не влаштовує і вони мають намір нарешті забити перший гол на Євро-2020. Вони були налаштовані переломити гру на свою користь.

За атакуючим потенціалом Швеція на папері значно перевершує словаків, тому не дивно, що кількість гольових моментів після перерви зашкалювала. Однак в одних епізодах був на висоті голкіпер словаків Дубравка, в інших не вистачало банально точності або везіння. Проте, на 75 хвилині натиск приніс свої плоди: Дубравка на виході сфолив проти Квайсона, за що рефері призначив пенальті.

До точки підійшов Еміль Форсберг, який зумів переграти Дубравку, хоч голкіпер словаків і був близький до того, щоб врятувати свою команду. На цьому шанси Словаччини взяти очки були зведені до мінімуму. Швидше шведи могли забивати другий м'яч.

У компенсований час Словаччина пішла ва-банк і всіма силами побігла забивати, але спроба відігратися не увінчалася успіхом. Швеція взяла важливі три очки й піднімається на перше місце в турнірній таблиці, де-факто гарантувавши собі місце в плей-оф турніру.

Чемпіонат Європи-2020. Груповий етап. Група E. 2-й тур.

Швеція – Словаччина - 1:0