13.05.2021, FT   ТВ-трансляція: 

Бій у фіналі, сльози Миколенка та розв'язка в овертаймі. Динамо взяло Кубок

Кияни вирвали перемогу у «Зорі» у фінальному поєдинку Кубка України

Бій у фіналі, сльози Миколенка та розв'язка в овертаймі. Динамо взяло Кубок
© twitter.com/FCZoryaOfficial

В нинішньому сезоні у фінальному матчі Кубку України зустрілися чемпіон і бронзовий призер чемпіонату країни, який завершився нещодавно. «Динамо» в разі успіху ставало володарем усіх трьох головних національних футбольних трофеїв, адже підопічні Мірчі Луческу виграли ще й Суперкубок. А для «Зорі» сьогоднішня перемога взагалі могла стати історичною, оскільки раніше луганський клуб ще жодного разу не перемагав ні в чемпіонаті, ні в Кубку незалежної України.

Стартові склади команд особливо не здивували. Хіба що у киян на лавці запасних залишилися гравці національної збірної Бущан і Караваєв, які останнім часом частіше виходили з перших хвилин. А у Віктора Скрипника в старті можна було очікувати ще Абу-Ханну, Цвека, Циганікса, Шахаба або Гладкого.

Вже на самому початку матчу на 8-й хвилині в боротьбі із Громовим серйозну травму руки отримав Миколенко, тож тренерському штабу динамівців довелося в терміновому порядку замінити його на Караваєва. Цілком можливо, цей епізод порушив деякі плани наставників киян. А незабаром на 14-й хвилині за грубу гру проти Бесєдіна отримав попередження Вернидуб. Таким чином, «Зоря» відразу показала, що буде діяти жорстко і поступатися суперникам не має наміру.

Що ж стосується небезпечних моментів, то перший з них по-справжньому виник лише на 21-й хвилині, коли Буяльський з меж штрафного майданчика пробив над поперечиною. Далі матч проходив з невеликою ігровою перевагою киян. Вони більше володіли м'ячем і частіше атакували. Ось тільки наступний гольовий момент вони змогли створити аж на 38-й хвилині. Це Бесєдін отримав м'яч, перебуваючи спиною до воріт опонентів, і, різко розвернувшись, пробив лівою ногою у дальній кут метрів з чотирнадцяти. Але Василь зіграв тут блискуче і парирував м'яч на кутовий.

У «Зорі» за весь перший тайм в атаці можна згадати хіба що епізод, який стався на 41-й хвилині. Юрченко зі штрафного навісив м'яч у район лінії воротарського майданчика, де всіх випередив Фаворов. Він завдав сильного удару головою, але неточно.

Після перерви малюнок гри не змінився. «Динамо» продовжувало грати активніше і на 55-й хвилині Шапаренко ледь не відкрив рахунок. Він підхопив м'яч на своїй половині поля, пробіг з ним по лівому флангу прямо до штрафного майданчика суперників і акуратно пробив в дальній верхній кут. М'яч влучив в поперечину і знову повернувся у гру. Буквально тут же за хвилину Сидорчук сильно пробив низом здалеку, втім Василь зіграв надійно. На 61-й хвилині вже Циганков наважився на удар з-за меж штрафного майданчика - і знову воротар «Зорі» виручив свою команду. А ще через хвилину всі вболівальники киян схопилися за голову, тому що з вигідного положення з близької відстані не влучив у ворота Бесєдін. Були ще непогані моменти для взяття воріт у Родрігеса (двічі), Попова, але і вони не були реалізовані.

Намагаючись змінити ситуацію в матчі, Віктор Скрипник зробив заміну, випустивши на поле Сайядманеша. І дійсно, на якийсь час луганській команді вдалося відсунути гру від своїх воріт. Проте, на 77-й хвилині знову була хороша можливість відзначитися у Бесєдіна. Після передачі зліва від Родрігеса форвард «Динамо» пробив головою в ближній нижній кут, але Василь знову показав, що не дарма є основним воротарем «Зорі» і відбив м'яч на кутовий.

До кінця основного часу динамівці все ж намагалися вирвати перемогу, однак ударам Шапаренка і Сидорчука забракло влучності. Так що довелося футболістам провести ще два додаткові тайми.

На 96-й хвилині чергову дуель у київських гравців, цього разу у Циганкова, виграв Василь. Але за дві хвилини і він був безсилий врятувати «Зорю» від пропущеного гола. В цій атаці, яку динамівці провели по правому флангу, треба також відзначити Родрігеса. Саме він прорвався до лицьової лінії і зробив точну передачу на Циганкова, а Віктор пробивав вже з близької відстані у відкритий лівий кут воріт.

Міг Циганков і зовсім вбити інтригу в матчі, коли на останній хвилині першого овертайму за знесення Буяльського від Жуніньо арбітр матчу Юрій Іванов поставив пенальті. Однак Василь парирував м'яч в правому від себе куті воріт і залишив своїм партнерам шанси на те, щоб відігратися.

Здавалося, що в час, який залишився до кінця гри, «Зоря» влаштує справжній штурм воріт Бойка. Але динамівці діяли грамотно і не дали суперникам такої можливості. Більш того, саме вони були ближче до успіху, ніж луганська команда.

В підсумку заслужена перемога «Динамо» з рахунком 1:0 і Кубок України вдруге поспіль вирушив до Києва.

Кубок України. Фінал.

«Динамо» - «Зоря» - 1:0

Циганков (98)

На 105+2 хвилині Циганков не реалізував пенальті (воротар)

Шапаренко (35), Кендзьора (67), Сидорчук (90+3) - Вернидуб (14), Юрченко (52), Кочергін (76), Сайядманеш (90+3), Жуніньо (90+4), Іванисеня (111)

«Динамо»: Бойко - Миколенко (Караваєв, 11), Забарний, Попов, Кендзьора - Сидорчук - Шапаренко, Буяльський (Гармаш, 114), Родрігес (Де Пена, 118), Циганков - Бесєдін.

«Зоря»: Василь - Жуніньо, Вернидуб, Іванисеня, Фаворов - Назарина (Сайядманеш, 63) - Кочергін, Хомченовський - Юрченко (Цвек, 118) - Громов (Шахаб, 90+4), Кабаєв (Гладкий, 82).

Арбітр: Юрій Іванов (Донецька область)

Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича (Тернопіль)

ДИНАМО - ЗОРЯ. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Ігор Заржицький, Sport.ua

(29 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    McLay
    online
      McLay, 14.05.2021 18:34
    +2
    Face Control, 14.05.2021 14:51
    «Шикарный» матч, я бы сказал шубный, ведь зачем ставить чистые пенальти в ворота кипрской помойки.
    У безмоглих немає аргументів, тоді вони згадують з'їдені міллю шуби! 😂😂😂
    Akkerman65
      Akkerman65, 14.05.2021 15:14
    0
    Микола Унгурян, 14.05.2021 11:10
    пля, стаття про фінал КУ, а абсолютна більшість коментів це срач фанаті ДК і ШД
    Ты один из тех, кто устраивает этот срач.
    zelia73
      zelia73, 14.05.2021 14:56
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    БОМЖИ---так как вы тупые---за межсезонье выучите цифры---66-40
    Face Control
    online
      Face Control, 14.05.2021 14:51
    -6
    «Шикарный» матч, я бы сказал шубный, ведь зачем ставить чистые пенальти в ворота кипрской помойки.
    DKFC
      DKFC, 14.05.2021 13:17
    +5
    Я болельщик Динамо Киев, но как жалко было Скрипника и ребят с Зари .
    Если бы давали 2м командам золотые медали !!!
    Микола Унгурян
    online
      Микола Унгурян, 14.05.2021 12:42
    -3
    McLay, 14.05.2021 12:22
    Злидням тільки й мрії про шуби!🤣🤣🤣🤣😛
    невже смайлик не видно?
    McLay
    online
      McLay, 14.05.2021 12:22
    +2
    Микола Унгурян, 14.05.2021 11:09
    ну щодо ЛЕ то ще можливо, правда не настпуного сезону, а років 3 потрібно. ЛЧ - то з рожевих мрій,
    у Суркіса шуб не вистачить
    Злидням тільки й мрії про шуби!🤣🤣🤣🤣😛
    pavelka
      pavelka, 14.05.2021 11:52
    -2
    Коментар згорнуто. Показати
    очень удачный сезон,мы уже забыли что такое золото чемпионата,спасибо Луческу ,ты наш БОГ спаситель нашего ДНА.
    Микола Унгурян
    online
      Микола Унгурян, 14.05.2021 11:10
    +1
    пля, стаття про фінал КУ, а абсолютна більшість коментів це срач фанаті ДК і ШД
    Микола Унгурян
    online
      Микола Унгурян, 14.05.2021 11:09
    -3
    Igor Avtoigor, 14.05.2021 09:30
    В новом сезоне Динамо можно попробовать выиграть кубок ЛЕ, хотя с кем черт не шутит может и ЛЧ. Купить парочку хороших форвардов , усилить центр поля и тогда можно покорять евролиги
    ну щодо ЛЕ то ще можливо, правда не настпуного сезону, а років 3 потрібно. ЛЧ - то з рожевих мрій,
    у Суркіса шуб не вистачить
    Nevershot
      Nevershot, 14.05.2021 10:42
    -9
    Коментар згорнуто. Показати
    мы дыркафаны готовы нюхать залупу цыгану,мы раз в пять лет чемпионы Ха-ха-ха-ха
    Tеllur
    online
      Tеllur, 14.05.2021 10:03
    0
    * 16 января 2019 года Родригеш подписал контракт с японским клубом «Джубило Ивата». Однако провёл в Японии всего полгода, ведь 2 августа того же 2019 года перешел в киевское «Динамо», внимание представителей которого привлёк своими удачными выступлениями за сборную, в частности в играх против сборной Украины.
    * "Динамо" официально избавилось от форварда: игрок уехал в Турцию.
    * Игроки турецкого "Анкарагюджю" не приняли извинения нападающего "Динамо" Жерсона Родригеса, который выступает за команду на правах аренды, и хотят, чтобы он покинул клуб за то, что люксембуржец ударил капитана "Анкарагюджю" Анте Кулушича по лицу, за что был исключен из заявки команды на поединок Суперлиги против "Галатасарая".
    Мог и дальше греться под турецким солнцем... Но штрафбаты не раз выручали полководцев.
    ENJOY
      ENJOY, 14.05.2021 09:55
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    funcat, 14.05.2021 09:52
    Вот такие же эмоции у остальной Украины ; когда шахтёр выигрывает очередно ЛЕ ещё до ее начала
    Вся жизнь сплошное сравнение и поворачивание головы по сторонам
    ENJOY
      ENJOY, 14.05.2021 09:53
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    Nevershot, 14.05.2021 09:49
    Не ну а че одним можно говорить что когда-нибудь выиграем ЛЧ а другим нет?
    Ну в принципе согласен
    Блаблабла никто не отменял))
    funcat
      funcat, 14.05.2021 09:52
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    ENJOY, 14.05.2021 09:38
    Вот такие же эмоции у остальной Украины ; когда шахтёр выигрывает очередно ЛЕ ещё до ее начала
    Nevershot
      Nevershot, 14.05.2021 09:49
    +1
    Коментар згорнуто. Показати
    ENJOY, 14.05.2021 09:38
    Не ну а че одним можно говорить что когда-нибудь выиграем ЛЧ а другим нет?
    ENJOY
      ENJOY, 14.05.2021 09:38
    0
    Коментар згорнуто. Показати
    Igor Avtoigor, 14.05.2021 09:30
    В новом сезоне Динамо можно попробовать выиграть кубок ЛЕ, хотя с кем черт не шутит может и ЛЧ. Купить парочку хороших форвардов , усилить центр поля и тогда можно покорять евролиги
    Igor Avtoigor
      Igor Avtoigor, 14.05.2021 09:30
    +2
    Коментар згорнуто. Показати
    В новом сезоне Динамо можно попробовать выиграть кубок ЛЕ, хотя с кем черт не шутит может и ЛЧ. Купить парочку хороших форвардов , усилить центр поля и тогда можно покорять евролиги
    ENJOY
      ENJOY, 14.05.2021 09:26
    -1
    Коментар згорнуто. Показати
    Если «на четыре» заминусовали, то на шесть тогда
    Igor Avtoigor
      Igor Avtoigor, 14.05.2021 09:17
    +3
    Коментар згорнуто. Показати
    Володимир Ляшенко, 14.05.2021 07:07
    та нафіг надо такий "володар кубка". Штучний, несправжній, фейковий. Який його "здобув" у грі в піддавки.
    СПРАВЖНІЙ КОНКУРЕНТ ДИНАМО (КІПР) - НАШ УКРАЇНСЬКИЙ ШАХТАР!!!
    Там почти одни бразильцы, какой он украинский?!
    Alex1976
      Alex1976, 13.05.2021 21:36
    +26
    Всех с победой!!! Динамо-молодцы!!! Луческу-красавчик!
    Nevershot
      Nevershot, 13.05.2021 21:35
    +22
    Коментар згорнуто. Показати
    ЗолотоЙ Хет-ТРИК!!!!!!!! Лучшая команды Украины всех времен Браво! С 94 летием! Всех с этой победой болеем за лучших!
    Алексей Голяченко
    online
      Алексей Голяченко, 13.05.2021 21:41
    +20
    Браво Динамо Киев. Браво Луческу
    viktor112007
    online
      viktor112007, 13.05.2021 21:36
    +20
    Коментар згорнуто. Показати
    повністю заслужено! якби не Васіль, був би взагалі розгром!
    Жерсон сьогодні звір та й інші не підкачали. фізуха у команди - супер!
    з перемогою!!!
    Golhrenshtanga
      Golhrenshtanga, 13.05.2021 21:34
    +20
    Киевлян с хэт триком!!!
    Михаил Степанов
    online
      Михаил Степанов, 13.05.2021 21:33
    +18
    Трипл!
    Петр Яновский
      Петр Яновский, 13.05.2021 21:38
    +17
    Пригоните там к общаге Макса пожарную машину
    sahka1981
    online
      sahka1981, 13.05.2021 21:38
    +16
    Фух, вот это рубка, вот это матч!!! С победой родной клуб!!! Заря молодцы, но Динамо объективно намного больше создало и должно было раньше закрывать игру!
    С хет-триком!!! Просто красавцы!!!
    андрей ильяшенко
      андрей ильяшенко, 14.05.2021 00:14
    +14
    - Я вболівав за Зорю, шкода для цих хлопців Кубок був би особливим, мрією.... Динамо ще навиграє таких кубків. а от Зоря ні. Тому так. Вітаю Динамо. Вболівальників Зорі підтримую і розумію, можливо найкраще ще по переду.
    oenergo.com
      oenergo.com, 13.05.2021 21:52
    +14
    Динамо подтвердило что лучшее в этом сезоне. Заре удачи в еврокубках.
    Aleks04
    online
      Aleks04, 13.05.2021 21:41
    +14
    Абсолютное доминирование на поле. С победой Динамо!
    DK1961
    online
      DK1961, 13.05.2021 21:36
    +14
    С победой, молодцы! Есть трипл!
    Yevgeniy Lysenko
      Yevgeniy Lysenko, 13.05.2021 21:36
    +14
    Спасибо Мирче за победу. Он за год сделал то, что Динамовское сердца не могли сделать 4 года!
    TheBesedin
      TheBesedin, 13.05.2021 21:42
    +13
    Жерсон відіграв чудовий матч. Сподіваюсь з Миколенком все добре...
    З Перемогою! Молодці
    funcat
      funcat, 13.05.2021 21:34
    +13
    Коментар згорнуто. Показати
    С победой , лучший клуб Украины !
    Фантастический сезон .
    Василь топ конечно
    —-
    А главное приятно от игры ДК
    J0e777
      J0e777, 13.05.2021 22:01
    +12
    Коментар згорнуто. Показати
    Всех болельщиков Динамо Киев поздравляю с чемпионским хет-триком!!! А беженцем днонецким желаю вернуться в свои дома и не быть такими агрессивными по отношению к киевлянам.
    viktor112007
    online
      viktor112007, 13.05.2021 21:44
    +12
    Коментар згорнуто. Показати
    до суддів, до речі, питань нема. судійство було адекватним, аж дивно це говорити
    SportsMan
    online
      SportsMan, 14.05.2021 00:06
    +10
    M@ks_7777., 13.05.2021 22:24
    Полудурок сколько чемпионатов вы выгрыли за 20 лет и кубков ,посчитай ботва мне ваши года 50 -90 не интересны ты ещё времена динащавров вспомни за 20 лет в 21 веке вы с...сете с проглотом так что иди глотай молча ботяра тупая,которое не ходит на футбол
    Лошара, сколько трофеев вы взяли за 2020-е годы?
    Мне ваши 2000-е - 2010-е не интересны, еще динозавров вспомни.
    Самые актуальные данные за последние годы. За 2020-е уже разыграно 5 трофеев. Счет по трофеям 4-1 не в пользу твоего бомж-клуба
    Igor Avtoigor
      Igor Avtoigor, 13.05.2021 22:22
    +10