Де вони зараз? Зірки Динамо, яке розбило Евертон у 1/8 фіналу Ліги Європи
Згадуємо героїв чудового матчу команди Реброва, який відбувся 19 березня 2015 року
Після домашньої поразки від «Вільярреала» (0:2) в 1/8 фіналу нинішнього розіграшу Ліги Європи, мало хто з уболівальників вірить в прохід «Динамо» в наступний раунд турніру. Втім, футбол за те і люблять, що часто він дає привід для абсолютно несподіваної радості. Шість років тому «біло-сині» в першому поєдинку цієї ж стадії Ліги Європи на виїзді програли «Евертону» (1:2), після чого в рідних стінах видали чи не найкращий свій поєдинок в єврокубках після завершення ери Лобановського.
19 березня 2015 року «Динамо» на НСК «Олімпійський» розбило «ірисок» з рахунком 5:2, впевнено вибравшись в чвертьфінал Ліги Європи. У бажанні надихнути нинішніх гравців київської команди, а також підбадьорити вболівальників «Динамо» напередодні матчу-відповіді з «Вільярреалом», згадаємо зірок і героїв того складу «біло-синіх», який здобував феноменальний результат в матчі-відповіді проти «Евертона», а також поговоримо про те, як склалася їхня кар'єра згодом.
Воротар - Олександр ШОВКОВСЬКИЙ
Основним воротарем «Динамо» в тому розіграші єврокубків був досвідчений Олександр Шовковський. Він провів відмінний матч в Києві проти «Евертона», але в декількох випадках кіпера вчасно підстраховував каркас воріт, що не дав додаткової можливості забити Россу Барклі, який двічі завдавав фантастичні за силою удари в бік воріт «Динамо».
Гравцем столичного гранда Шовковський залишався до грудня 2016 року, після чого прийняв остаточне рішення завершити кар'єру футболіста. На даний момент екс-кіпер «біло-синіх» є одним з помічників Андрія Шевченка в тренерському штабі національної збірної України, якій влітку належить зіграти у фінальній частині Євро-2020.
Правий захисник - Данило СИЛВА
Данило Силва став одним з небагатьох бразильських легіонерів в історії «Динамо», якому вдалося чудово вписатися в команду, і бути для неї ключовим футболістом протягом декількох сезонів поспіль. У 2015-му Силва провів 10 матчів за «біло-синіх» в Лізі Європи, а також 25 поєдинків - в українській Прем'єр-лізі, де відзначився відразу 8 гольовими передачами.
У квітні 2017 року Данило Силва покинув Україну і повернувся в «Інтернасьонал», з якого і переїжджав в «Динамо» влітку 2010-го. Згодом пограв в США за «Лос-Анджелес», а в кінці минулого сезону МЛС оголосив про завершення кар'єри. У лютому нинішнього року Данило Силва повернувся в «Динамо», але вже на адміністративну посаду, ставши міжнародним представником київського клубу.
Центральний захисник - Євген ХАЧЕРІДІ
Час в київському «Динамо» був золотим періодом кар'єри для Євгена Хачеріді. У Києві цей захисник заявив про себе на повний голос на міжнародній арені, але там же він з часом і почав розставляти «капкани» для себе самого. Останній фактор вилився у від'їзд зі столичного клубу і переїзд в грецький ПАОК на правах вільного агента.
У Греції Хачеріді відіграв лише один сезон, а потім півроку залишався на роздоріжжі, поки не отримав можливість пограти в Білорусі за «Динамо-Брест». Але й там кар'єра у Євгена не склалася. З кінця січня нинішнього року 33-річний Хачеріді перебуває в статусі вільного агента, який отримав після розірвання контракту з брестським клубом, де пішли на значне урізання бюджету.
Центральний захисник - Александар ДРАГОВИЧ
Австрійський легіонер прийшов в «Динамо» у часи, коли київський клуб міг дозволити собі витрачати пристойні гроші на трансферному ринку. Влітку 2013 року «біло-сині» заплатили «Базелю» за Драговича 10 мільйонів євро, і Александар кілька років незмінно входив до когорти кращих центрбеків УПЛ. У матчі-відповіді проти «Евертона» австрієць відіграв повний матч, отримавши жовту картку.
Стан «Динамо» Драгович покинув влітку 2016 року, коли кияни отримали вигідну пропозицію від «Байєра» на 21 мільйон євро. З тих пір австрієць виступає за клуб з Леверкузена, але не має там статусу важливого футболіста першої команди, а переважно використовується в ротації. Минулої осені в ЗМІ потрапляли чутки про бажання Ігоря Суркіса повернути Драговича в «Динамо», але згодом вони не знайшли свого підтвердження, і, швидше за все, влітку Александар після закінчення контракту з «Байєром» на правах вільного агента перейде в клуб з етнічної батьківщини - сербську «Црвену Звезду».
Лівий захисник - Віторіну АНТУНЕШ
Португалець Антунеш прийшов в «Динамо» як раз в зимове трансферне вікно 2015 року. За його перехід «біло-сині» заплатили «Малазі» 6 мільйонів євро, і Віторіну показав, що володіє необхідними якостями та характеристиками для успішного виступу в стані київської команди. Зокрема, у матчі-відповіді проти «Евертона» Антунеш провів на полі 90 хвилин, отримав жовту картку, але запам'ятався не цим, а феноменальним голом на 76-й хвилині, який фактично поставив хрест на надіях «ірисок» пройти в наступний раунд.
Влітку 2017 року «Динамо» відпустило Антунеша в оренду в «Хетафе», а через рік іспанський клуб викупив португальця за 2,5 мільйони євро. Нині 33-річний Антунеш є гравцем лісабонського «Спортінга», куди перейшов влітку 2020-го вільним агентом, і переважно використовується в системі ротації. Примітно, що з «зелено-білими» Віторіну нині дуже близький до того, щоб здобути чемпіонство в Португалії, яка не підкорялося «Спортінгу» з уже дуже далекого 2002 року.
Центральний півзахисник - Сергій РИБАЛКА
У команді Сергія Реброва Рибалка був одним з важливих футболістів в центральній зоні, а сезон-2014/15 став для хавбека першим після повернення з оренди в чеському «Словані». Тренерський штаб «Динамо» цінував Рибалку за великий обсяг виконуваної роботи, яким Сергій відзначився і в поєдинку з «Евертоном», провівши на полі всі 90 хвилин і заробивши «гірчичник» від рефері за один з фолів.
Пішов з «Динамо» Рибалка восени 2017 року, не зумівши знайти спільну мову з Олександром Хацкевичем, який змінив Реброва на посаді головного тренера киян. Спершу Сергій грав за «Сівасспор» на правах оренди, а потім підписав з цим клубом повноцінний контракт. Восени 2019 року Рибалка отримав важку травму коліна, через яку футболісту навіть довелося призупиняти термін дії трудової угоди з «Сівасспором», і з тих пір півзахисник є перманентним гостем лазарету, не провівши на полі жодного офіційного матчу за останні майже 18 місяців.
Центральний півзахисник - Сергій СИДОРЧУК
Сидорчук перейшов у «Динамо» із запорізького «Металурга» ще на початку 2013 року, але гравцем основного складу «біло-синіх» зумів стати за часів перебування на тренерському містку киян Сергія Реброва. У київському матчі проти «Евертона» Сидорчук провів 64 хвилини, після чого був замінений, однак і цього хавбеку вистачило, щоб допомогти Олегу Гусєву забити четвертий м'яч киян в ворота «ірисок» того вечора.
На даний момент 29-річний Сидорчук залишається єдиним футболістом, що зіграв в основі проти «Евертона» в Києві, який все ще перебуває на контракті в «Динамо». Більш того, нині саме Сергій є капітаном київської команди, користуючись авторитетом у колег і довірою у Мірчі Луческу.
Центральний півзахисник - Мігел ВЕЛОЗУ
Для португальця Велозу сезон-2014/15 був передостаннім в Києві. Гравець з фантастичним потенціалом далеко не завжди бажав відпрацьовувати на полі до останнього, а тому нарікання на рівень його футболу у вболівальників виникали нерідко. Але матч проти «Евертона» в Києві Велозу провів практично зразково. На 37-й хвилині Мігел спершу виграв боротьбу в повітрі, а потім встиг на скидку м’яча від Теодорчика й фантастичним ударом в ліву «дев'ятку» допоміг «Динамо» вже до того моменту забезпечити потрібний для проходу в наступний раунд рахунок на табло.
Влітку 2016 року Велозу на правах вільного агента пішов в «Дженоа», з якого свого часу за 7,5 мільйонів євро і переїжджав до Києва. Нині португальцю вже 34 роки, а останні два сезони він проводить у «Вероні», де є капітаном команди та одним з її лідерів.
Правий вінгер - Андрій ЯРМОЛЕНКО
У 2015 році Андрій Ярмоленко був, мабуть, головною зіркою того складу «Динамо». До нього придивлялися багато європейських клубів, але боси киян не поспішали відпускати свій головний кадровий актив в Європу. Через такі матчі, як проти «Евертона», Ярмоленко зайвий раз доводив, що переріс рівень української Прем'єр-ліги. У воротах «ірисок» Андрій в Києві розписався одним голом, а також асистував Лукашу Теодорчику.
Поїхати з України Ярмоленку вдалося влітку 2017 року, коли дортмундська «Боруссія» погодилася виплатити «Динамо» затребувані 25 мільйонів євро. Уже через рік німці на 5 мільйонів дешевше продали українця в «Вест Хем», де той грає і до цього дня, будучи, за чутками, найбільш високооплачуваним футболістом в стані «молотобійців».
Лівий вінгер - Олег ГУСЄВ
На момент матчів проти «Евертона» Олег Гусєв все ще був одним з ключових гравців «Динамо», забезпечуючи команді істотну результативність і впевненість у веденні гри. У домашньому матчі проти «ірисок» Гусєв відзначився забитим м'ячем з передачі Сидорчука на 56-й хвилині, зробивши рахунок 4:1. Після того гостям довелося ще більше ризикувати, йдучи вперед, що дозволило «Динамо» грати в улюбленій манері на швидких контратаках.
Влітку 2018 року Гусєв завершив кар'єру футболіста, ставши одним з асистентів головного тренера в молодіжному складі «Динамо». Влітку 2020 року, коли наставником першої команди «біло-синіх» був призначений Мірча Луческу, Олег Гусєв отримав посаду помічника румунського тренера, на якій перебуває і донині, забезпечуючи, перш за все, ефективну взаємодію між українськими гравцями команди і головним тренером.
Нападник - Лукаш ТЕОДОРЧИК
Перебування Лукаша Теодорчика в «Динамо» видалося досить неоднозначним. Від форварда, за якого було заплачено 4 мільйони євро, в Україні очікували куди більшої віддачі і результативності, але він забезпечити цього не міг. Втім, в поєдинку з «Евертоном» в Києві поляк відіграв дуже непогано, відзначившись забитим м'ячем і асистом на Велозу.
Влітку 2016 року «Динамо» віддало Теодорчика в оренду «Андерлехту», де той почав демонструвати чудеса результативності (22 м'ячі в 38 матчах чемпіонату Бельгії), що спонукало брюссельців викупити Лукаша у «біло-синіх» за 4,5 мільйони євро. Провівши ще один непоганий сезон в «Андерлехті», влітку 2018 року Теодорчик перейшов в «Удінезе», але в італійській Серії А провалився, забивши лише один м'яч в 30 поєдинках за два роки. У жовтні минулого року перейшов на правах оренди в «Шарлеруа», але й там не проявив себе з кращого боку, змушуючи босів «маленьких зебр» гарненько задуматися над майбутнім поляка, з яким у них контракт до літа наступного року.
P.S. На заміну в Києві виходили Віталій Буяльський, Артем Кравець та Владислав Калітвінцев, з яких тільки перший залишається гравцем «Динамо», другий грає в Туреччині за «Коньяспор», а третій з 2019 року виступає за чернігівську «Десну».
Фото - ФК Динамо Київ
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Гол оформив Дібала
Легендарний боксер хотів би побачити реванш з Дюбуа
С нынешним Эвертоном такой номер бы не прошёл,
я так думаю.)