Жертва хайпу, інтриг або результатів. Чому Шумського звільнили зі Львова?

Напередодні зі стану «синьо-золотих левів» надійшла вельми несподівана кадрова новина...

Жертва хайпу, інтриг або результатів. Чому Шумського звільнили зі Львова?
© ФК Львів. Віталій Шумський

До осені минулого року відверто небагато хто з українських футбольних уболівальників взагалі що-небудь чув про персону Віталія Шумського. Його ігрова кар'єра, що завершилася в 1999 році у львівському «Динамо», не була сповнена гучними перемогами і неймовірною славою, та й тренерська до пори до часу складалася досить буденно.

На початку 2020-го Шумський став головним тренером молодіжної команди «Львова», а влітку, коли в першій команді назріли чергові зміни і її очолив грузин Георгій Цецадзе, був покликаний допомогти заїжджому фахівцеві, ставши одним з його асистентів. Як відомо, Цецадзе з тріском провалився у «Львові» - команда після семи турів мала тільки одне очко в активі, через що була безпросвітним аутсайдером турніру, і вже тоді багато хто з вболівальників та фахівців сходився на думці, що доля останнього місця вирішена ледве не завчасно.

Звільнивши Цецадзе, боси «Львова» на подив багатьох не стали вдаватися до найму чергового наставника з-за кордону, а дали шанс Шумському. Щоправда, українець працював головним тренером з приставкою «виконуючий обов'язки», однак вона, як здавалося, ані краплі не турбувала фахівця. У прем'єрному ж матчі під керівництвом Шумського «Львів» на своєму полі сенсаційно обіграв «Ворсклу» (1:0), а через тур здивував шанувальників УПЛ ще й виїзною перемогою над «Десною» (1:0).

І нехай ігровий стиль «Львова» за Шумського був, м'яко кажучи, не особливо привабливим і цікавим, але зі своїм завданням - тихим сапом брати очки, які дозволяли боротися за місце в еліті - «синьо-золоті леви» начебто справлялися. Більше того, після перемоги над «Минаєм» (2:1) в першому після відновлення сезону матчі УПЛ в поточному році, «Львів» й зовсім вибрався на комфортне десяте місце, давши привід задуматися про те, що підопічним Шумського по силам замахнутися навіть на топ-10.

Але потім послідували дві домашніх поразки від «Колоса» (0:2) та «Динамо» (1:4), які поставили крапку на кар'єрі Шумського у «Львові». Звільнення фахівця було несподіваним для всіх і, в якійсь мірі, для самого тренера. Принаймні, в одному з перших коментарів після відставки, Шумський заявив журналістам, що його доля, ймовірно, була вирішена ще до матчу проти киян: «Для мене відставка з поста головного тренера «Львова» дійсно стала несподіваною. Було прийнято рішення розірвати контракт за обопільною згодою сторін. Склалося враження, що рішення президентом клубу було прийнято ще до гри з «Динамо», адже з киянами, незважаючи на такий рахунок, ми на рівних провели другий тайм».

Як таке може бути? Подібне дійсно насилу б знаходило хоч якесь пояснення, якби не резонансна ситуація, що сталася навколо Шумського після гри з «Колосом». Тоді тренер «Львова» раптом вирішив вийти в суспільну площину з вельми актуальним посилом - нібито арбітр матчу відмовився спілкуватися з ним українською мовою, хоча сам Шумський просив саме цього. Домогтися бажаного коуч «Львова» не зміг, та ще й отримав жовту картку, що особливо обурило Шумського, і через що, власне, він і виніс тему на публічне обговорення.

Питання відразу ж зацікавило відповідні органи. Зокрема, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь написав листа на адресу президента УАФ Андрія Павелка з проханням пояснити ситуацію, а також унеможливити виникнення подібних інцидентів в майбутньому, так як на підставі ст. 34 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» спортивні заходи, в тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою.


ФК Львів

Складно сказати, чого домагався Шумський, коли виходив до журналістів з розповіддю про те, за що був нагороджений «гірчичником». З одного боку, через кілька днів тренер «Львова» пояснив свою позицію - мовляв, йому неприємно, коли під час футболу з ним відмовляються спілкуватися рідною мовою, яка є державною, що суперечить не тільки етичним, а й законодавчим нормам. Але з іншого боку, важко позбутися відчуття, що Шумський з самого початку розкручував весь цей маховик з бажанням хайпанути. Чому? Зіставляйте факти самі, адже матч проти «Колоса» не був для тренера «Львова» дебютним в УПЛ, і до нього з Шумським на чолі «синьо-золоті леви» провели в елітарній лізі сім поєдинків. Невже в жодному з них тренер львівської команди не стикався з російськомовними арбітрами, делегатами або іншими офіційними особами? Дуже сумнівно... А коли так, то навіщо саме після «Колоса» Шумський вирішив піднімати цю тему?

Не було б нічого поганого і засудливого, якби Шумський підняв тему з проблемою навколо української мови в нашому футболі раніше, або не навколо скандальної ситуації. Наприклад, тренер «Львова» міг би коректно звернути увагу, що переклад коментарів його колег з «Шахтаря» і «Динамо» на післяматчевих прес-конференціях відбувається на російську мову, хоча за нормами закону це має відбуватися українською. Або ж Шумський, як один з головних сучасних борців за українізацію вітчизняного футболу (до слова, в цьому немає нічого поганого, а скоріше, навіть навпаки, тому ніякої іронії або навіть натяку на неї описана фраза під собою не має!), міг би звернути увагу, що деяка документація у нас, як і раніше, допускає використання російської мови - наприклад, рапорти тих же арбітрів.

Але коли Шумський «підняв хвилю» саме навколо своєї жовтої картки, це виглядало вже зовсім не як прагнення тренера зробити футбол в УПЛ більш правильним, а як спроба зняти з себе відповідальність за неналежну поведінку. Чому так? Знову ж таки, давайте міркувати без емоцій. Насправді, по ходу поєдинку четвертий арбітр не зобов'язаний давати жодних пояснень тренерам команд щодо того чи іншого рішення головного рефері, або його бригади. Так, неформально спілкування між наставниками і арбітрами допускається, але не у вигляді претензій чи вимог, що під час матчу однозначно можна тлумачити як спробу тиску на рефері. Саме за останнє, як згодом повідомили арбітри поєдинку, Шумський і отримав «гірчичник» - мовляв, тренер львів'ян дозволяв собі систематичні зауваження в грубій формі і публічні претензії на адресу арбітрів упродовж гри.

Знову ж таки, якби Шумський виступив в пресі через кілька днів і підняв би питання використання української мови в УПЛ, в тому числі і з боку рефері, це не виглядало б так, як в ситуації, коли тренер під час матчу починає «травити» арбітра, нехай навіть і цілком законними вимогами. Зрештою, розбирати роботу рефері, оцінювати її і нести за це відповідальність - не обов'язок і турбота Шумського, для цього є компетентні органи, до яких тренер «Львова» і міг би звернутися, бажаючи вирішити проблему цивілізованим методом. Але Шумський поліз з'ясовувати, хто правий, а хто винен, прямо по ходу поєдинку... Хтось парирує - мовляв, емоції і все таке. Так, у футболі важливо враховувати і розуміти цей фактор, але все-таки потрібно розділяти, хто і за що ратує, а також оцінювати ситуацію, коли все це відбувається.


ФК Львів

Не дивно, що незабаром в ЗМІ з'явилися плітки про тиск з боку УАФ на керівництво «Львова» через висловлювання тренера. Було це чи ні (клуб згодом все категорично спростував, так само, як і сам Шумський публічно висловився про нерозуміння, чому «всі так роздули цю ситуацію»), але в будь-якому випадку регламент нинішнього сезону в УПЛ не містить прямої (це принципово в аспекті тієї проблеми, яку піднімав Шумський) вимоги до арбітрів спілкуватися під час гри виключно державною мовою, якою є українська. Немає будь-якої приписки або виноски про категоричний обов'язок заповнювати рапорт арбітра також українською. Так, офіційні особи, до числа яких відносяться і судді матчу, повинні, крім регламентів та інших документів, в першу чергу керуватися законодавством України, але далеко не факт, що всі вони взагалі добре обізнані на юридичних нюансах своєї поведінки.

Отже, проблема, яку підняв Шумський, дійсно може існувати в нашому футболі, і вирішувати її прямо зараз УАФ і УПЛ буде непросто, адже міняти регламенти по ходу сезону, м'яко кажучи, не прийнято, хоча у нас можливо всяке... Але розголос, що виник у пресі і громадськості навколо дотримання вимог законодавства в нашому футболі, відверто кажучи, не потрібен ні Павелку, ні будь-кому іншому з числа «сильних світу цього», а тому спокуса припустити, що Шумський став жертвою саме цієї ситуації, досить велика (хоча про нестиковки у відстоюванні своєї громадянської позиції з боку тепер вже екс-тренера «Львова» ми говорили вище). Або ж ви реально вважаєте, що боси «синьо-золотих левів» не пробачили наставнику домашню поразку від «Динамо» (1:4), адже очікували від цього поєдинку виключно блискучої гри своїх футболістів і, звичайно ж, повноцінних трьох набраних очок?..

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — Sport.ua

(21 голос)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    Standard
      Standard, 05.03.2021 13:00
    0
    Безумовно, Шумського прибрали під лагідним тиском напів-кримінального проросійського "керівництва" нашого футболу. Судді за вживання чужої мови повинні бути відсторонені на два роки в аматорську лігу вчити уроки, а спічі різних палкіних-суркісів і десятка бовдурів з витрішкуватими очима, які уявили себе тренерами і ще невідомо ким, повинні дублюватися всім зрозумілою державною мовою.
    Igor Avtoigor
    online
      Igor Avtoigor, 02.03.2021 23:54
    -2
    Тренер намеренно спровоцировал арбитров, те в свою очередь просто не стали выслушивать его во время матча и дали ему горчичник, и прилетать сюда язык было неблагоразумно. Всему есть свое объяснение тех или иных действий как со стороны арбитров так и тренера. Я не защищаю ни одну из сторон, я смотрел этот матч и видел чем он закончился, мое личное мнение.
    Igor Avtoigor
    online
      Igor Avtoigor, 02.03.2021 23:36
    -2
    Из комментариев ниже во всех проблемах клуба Львов виноваты все только не тренер! Конфликт был бы исчерпан ещё после окончания матча, если б тренер взял себя в руки и сдерживал свои эмоции, в место этого он во влек в конфликт себя и всю команду и за это поплатился.
    Bogdan Plisyuk
      Bogdan Plisyuk, 02.03.2021 22:53
    +2
    Автор молодец что поднял эту тему, неожиданно.
    Но концовка смазана!
    Шумский не обязан был критиковать переводчиков Шахтера и Динамо на после матчевых пресс-конференциях. Этим должны и обязаны заниматься другие органы (УАФ , СБУ, министру спорта и Тарасу Кременю отдельный привет)
    Шумский поднял эту тему когда коснулось это его! Он не специально искал проблем , он не мониторил кто и как разговаривает чтобы потом хайпануть , он делал свою работу ровно до того момента , когда не попал в ситуацию которая его оскорбила. Вот и всё. На счет других матчей, так возможно и там были конфликты , только судьи адекватные , по требованию разговаривали с ним нормально.
    А Копиевский и его компания решили что им всё позволено.
    Alexey Antonenko
      Alexey Antonenko, 02.03.2021 22:08
    0
    При всём уважении ко всему...у него команда в жопе турнирки, в чём вопрос?
    Igor Avtoigor
    online
      Igor Avtoigor, 02.03.2021 21:28
    -1
    когда приходит новый тренер, как правило, за ним приходят его люди, т.е поменяв одного тренера не хрена не выйдет, если менять то весь тренерский штаб, возможно только тогда, что то поменятся.
    Igor Avtoigor
    online
      Igor Avtoigor, 02.03.2021 21:19
    -2
    а кто виноват что клуб на дне????!! тренер! а не футболисты.
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 02.03.2021 20:57
    -2
    Аякс, 02.03.2021 15:34
    Да всё проще. Грузин не потянул и воткнули ИО. Ничего кроме скандала не вышло. А какой спрос с ИО. Это же как Турчинов - не президент. Убрали и этого, зато опять есть крайний.
    Ну почему ничего? Ещё 11 очков в8 матчах
    Roma Ukraine
      Roma Ukraine, 02.03.2021 20:54
    +9
    поперли бо президент ФФУ і сам не знає української, в нас напевно єдиний президент федерації який не знає державної мови
    Larry007
      Larry007, 02.03.2021 20:22
    -8
    ну и правильно что поперли. хочешь указывать другим что им делать на каком языке говорить, сиди без работы или иди в депутаны придумывать смешные законы, а не тренером работать
    Иван Панин
      Иван Панин, 02.03.2021 18:43
    +5
    Алексей ШАТИЛОВ, що це за чмо, стіки намазав всякого гівна на чоловіка, який тіки потребував від клерка спілкування державною мовою. І де воно було, це шатилово, коли старий румунський циган вибігав на футбольний майданчик та ображав арбітрів, чому тоді воно промовчало та навіть і не муркнуло, а проти Шумского стіки бруда вилив...
    fon513
      fon513, 02.03.2021 18:31
    0
    Понятно ььіло что Шумский временньій человек как тренер Львова, но он начал давать результат....посто закипел с Колосом-єто его ошибка.... а вьілилось в отставку
    grig
      grig, 02.03.2021 18:05
    +4
    "Сопоставляйте факты сами, ведь матч против «Колоса» не был для тренера «Львова» дебютным в УПЛ, и до него с Шумским во главе «сине-золотые львы» провели в элитарной лиге семь поединков. Неужели ни в одном из них тренер львовской команды не сталкивался с русскоязычными арбитрами, делегатами или иными официальными лицами? Очень сомнительно… А раз так, то зачем именно после «Колоса» Шумский решил поднимать эту тему?".
    Тоже мне - вселенская загадка. Просто ему раньше желтую карточку не давали, потому и поднял.
    FACE_CONTROL
      FACE_CONTROL, 02.03.2021 18:01
    -3
    А что-то изменится?
    Αἴᾱς
      Αἴᾱς, 02.03.2021 16:52
    0
    Mykhailo Orlovskyi, 02.03.2021 16:11
    Треба у збірний зробити зачистку по мовному питанню! Тести разробити, вебінари та трегінги провести... І зважити во що грати. Може замість того футболу гопак з мячем вигадати?
    Правильно! И штангелем измерять черепа.
    Mykhailo Orlovskyi
      Mykhailo Orlovskyi, 02.03.2021 16:11
    -14
    Треба у збірний зробити зачистку по мовному питанню! Тести разробити, вебінари та трегінги провести... І зважити во що грати. Може замість того футболу гопак з мячем вигадати?
    Vbolivalnyk-Peter
      Vbolivalnyk-Peter, 02.03.2021 16:01
    +10
    Коментар згорнуто. Показати
    ..."Неужели ни в одном из них тренер львовской команды не сталкивался с русскоязычными арбитрами, делегатами или иными официальными лицами? Очень сомнительно… А раз так, то зачем именно после «Колоса» Шумский решил поднимать эту тему?" - Та тому, що до цього йому ніхто не давав картки за те, що Віталій попросив спілкуватися з ним державною мовою. Якби таке сталося з будь яким іншим суперником - також розповів би це журналістам. і ніяког "Хайпу" тут не слід шукати... Автор явно несе "остєбятіну", яка попахує "Хайпом"!!!!
    Penal
      Penal, 02.03.2021 15:49
    -6
    Коментар згорнуто. Показати
    Футбол- это не соцсети и не предвыборная гонка, здесь нужен результат - голы, очки и зрелищное качество. Парень попутал и предложил вместо качественного профессионального роста (чего в помине у него нет) качественный, как он предполагал, хайп.....
    Аякс
      Аякс, 02.03.2021 15:34
    0
    Да всё проще. Грузин не потянул и воткнули ИО. Ничего кроме скандала не вышло. А какой спрос с ИО. Это же как Турчинов - не президент. Убрали и этого, зато опять есть крайний.
    steelmaker
      steelmaker, 02.03.2021 15:18
    +10
    PFCLviv, 02.03.2021 14:18
    Анатолій Безсмертний головний тренер ПФК Львів! Презентація на ютуб каналі ПФК Львова!
    и чему ты так радуешься? Нашел мэтра... Шумский хоть и ноунейм, но с мозгами, а насчет способностей добиваться результата с таким подбором игроков в исполнении Бессмертного есть сомнения.
    BaZia
    online
      BaZia, 02.03.2021 12:40
    +16
    Побажаю Шумському знайти команду яка буде цінувати і шанувати його, і скорішого повернення в УПЛ!
    dudigo78
    online
      dudigo78, 02.03.2021 11:21
    +15
    umnuy2, 02.03.2021 11:08
    ну понимаю там молодой мауриньо ,пеп ,нигильцманы всякие с новыми идеями....но что можно взять от старого нонейма шумского....кто он вообще такой,что он может.....ничего....только ныть.
    Вон мирча в 75 знает 5 языков и ему по барабану кто на каком говорит,а наши физруки только матюки знают досконально поэтому никогда в европе не работают никому не нужны кроме упл
    Спеціально зайшов, щоб вчергове обісрати тренера? Навіть у цій статі пише, що до приходу Шумського майже ні в кого не виникало питання про останнє місце в упл. А людина з ходу без фінансування, з сумнівною якістю футболістами почала давати результат. З ним поступили, як свого часу Карпати з Чижевським. Результат роботи Чижевського видно в Агробізнесі, думаю, що і Шумський з часом проявить себе в нормальній команді
    Саша Яковенко
      Саша Яковенко, 02.03.2021 11:21
    +13
    "что Шумский изначально раскручивал весь этот моховик с желанием хайпануть."
    ___________________________________________________________________
    раскручивал мох от моховика?
    Отставка произошла после скандала. Проигрыши были и раньше.
    На обращение Тараса Кременя, Павелко пообещал разобраться. Похоже на звенья одной цепи.
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 02.03.2021 12:06
    +12
    Бажаю удачі Віталію Шумському і міцного здоров'я! Дякую за тверду позицію і за прекрасну роботу! Дякую, Тренер!
    turist86
    online
      turist86, 02.03.2021 11:20
    +12
    24.02
    Джерело: Львів почали пресувати з Києва у зв'язку зі скандалом через мову
    Вимагають відповідну заяву для пом'якшення ситуації.
    https://sport.ua/uk/news/526080-istochnik-lvov-nachali-pressovat-iz-kieva-v
    -svyazi-so-skandalom-iz-za-yazyka
    01.03
    Минув тиждень - заяви нема, тренер від своїх слів не відмовився. Отже, тренера попросили з речами на вихід.
    Vbolivalnyk-Peter
      Vbolivalnyk-Peter, 02.03.2021 16:01
    +10
    Коментар згорнуто. Показати
    ..."Неужели ни в одном из них тренер львовской команды не сталкивался с русскоязычными арбитрами, делегатами или иными официальными лицами? Очень сомнительно… А раз так, то зачем именно после «Колоса» Шумский решил поднимать эту тему?" - Та тому, що до цього йому ніхто не давав картки за те, що Віталій попросив спілкуватися з ним державною мовою. Якби таке сталося з будь яким іншим суперником - також розповів би це журналістам. і ніяког "Хайпу" тут не слід шукати... Автор явно несе "остєбятіну", яка попахує "Хайпом"!!!!
    steelmaker
    online
      steelmaker, 02.03.2021 15:18
    +10
    PFCLviv, 02.03.2021 14:18
    Анатолій Безсмертний головний тренер ПФК Львів! Презентація на ютуб каналі ПФК Львова!
    и чему ты так радуешься? Нашел мэтра... Шумский хоть и ноунейм, но с мозгами, а насчет способностей добиваться результата с таким подбором игроков в исполнении Бессмертного есть сомнения.
    Roma Ukraine
    online
      Roma Ukraine, 02.03.2021 20:54
    +9
    поперли бо президент ФФУ і сам не знає української, в нас напевно єдиний президент федерації який не знає державної мови
    DKTheBest2
    online
      DKTheBest2, 02.03.2021 14:27
    +6
    "Львів" якийсь дивний проект. Більше схожий на якісь "Роги та копита", але якщо навіть з нього Шумського звільнили за мовний скандал, то рано чи пізно, але це вилізе на поверхність.
    Иван Панин
      Иван Панин, 02.03.2021 18:43
    +5
    Алексей ШАТИЛОВ, що це за чмо, стіки намазав всякого гівна на чоловіка, який тіки потребував від клерка спілкування державною мовою. І де воно було, це шатилово, коли старий румунський циган вибігав на футбольний майданчик та ображав арбітрів, чому тоді воно промовчало та навіть і не муркнуло, а проти Шумского стіки бруда вилив...
    grig
    online
      grig, 02.03.2021 18:05
    +4
    "Сопоставляйте факты сами, ведь матч против «Колоса» не был для тренера «Львова» дебютным в УПЛ, и до него с Шумским во главе «сине-золотые львы» провели в элитарной лиге семь поединков. Неужели ни в одном из них тренер львовской команды не сталкивался с русскоязычными арбитрами, делегатами или иными официальными лицами? Очень сомнительно… А раз так, то зачем именно после «Колоса» Шумский решил поднимать эту тему?".
    Тоже мне - вселенская загадка. Просто ему раньше желтую карточку не давали, потому и поднял.
    Bogdan Plisyuk
    online
      Bogdan Plisyuk, 02.03.2021 22:53
    +2
    Автор молодец что поднял эту тему, неожиданно.
    Но концовка смазана!
    Шумский не обязан был критиковать переводчиков Шахтера и Динамо на после матчевых пресс-конференциях. Этим должны и обязаны заниматься другие органы (УАФ , СБУ, министру спорта и Тарасу Кременю отдельный привет)
    Шумский поднял эту тему когда коснулось это его! Он не специально искал проблем , он не мониторил кто и как разговаривает чтобы потом хайпануть , он делал свою работу ровно до того момента , когда не попал в ситуацию которая его оскорбила. Вот и всё. На счет других матчей, так возможно и там были конфликты , только судьи адекватные , по требованию разговаривали с ним нормально.
    А Копиевский и его компания решили что им всё позволено.
    Муґунот Уух
    online
      Муґунот Уух, 02.03.2021 13:07
    +2
    PFCLviv, 02.03.2021 12:06
    Бажаю удачі Віталію Шумському і міцного здоров'я! Дякую за тверду позицію і за прекрасну роботу! Дякую, Тренер!
    ну, а де оцінка дій керівництва “столь гарячьолюбімага” тобою клубу?
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 02.03.2021 11:31
    +1
    Дякую Тренеру Віталію Шумському за те, що зробив команду, яка почала приносити результат!
    Нажаль, УАФ - українофоби дотисли керівництво Львова і ті змушені були звільнити тренера.
    Версія "після поразки від Динамо" відпадає відразу! Всім все стало ясно, звільнили через українську мову! Скоро буде призначено рускагаварящіва спеціаліста і українофоби - судді будуть без проблем займатись судилищем далі... Нажаль, мафія перемогла...
    Standard
    online
      Standard, 05.03.2021 13:00
    0
    Безумовно, Шумського прибрали під лагідним тиском напів-кримінального проросійського "керівництва" нашого футболу. Судді за вживання чужої мови повинні бути відсторонені на два роки в аматорську лігу вчити уроки, а спічі різних палкіних-суркісів і десятка бовдурів з витрішкуватими очима, які уявили себе тренерами і ще невідомо ким, повинні дублюватися всім зрозумілою державною мовою.
    Alexey Antonenko
    online
      Alexey Antonenko, 02.03.2021 22:08
    0
    При всём уважении ко всему...у него команда в жопе турнирки, в чём вопрос?
    fon513
      fon513, 02.03.2021 18:31
    0
    Понятно ььіло что Шумский временньій человек как тренер Львова, но он начал давать результат....посто закипел с Колосом-єто его ошибка.... а вьілилось в отставку
    Αἴᾱς
      Αἴᾱς, 02.03.2021 16:52
    0
    Mykhailo Orlovskyi, 02.03.2021 16:11
    Треба у збірний зробити зачистку по мовному питанню! Тести разробити, вебінари та трегінги провести... І зважити во що грати. Може замість того футболу гопак з мячем вигадати?
    Правильно! И штангелем измерять черепа.
    Аякс
      Аякс, 02.03.2021 15:34
    0
    Да всё проще. Грузин не потянул и воткнули ИО. Ничего кроме скандала не вышло. А какой спрос с ИО. Это же как Турчинов - не президент. Убрали и этого, зато опять есть крайний.