20.02.2021, FT   ТВ-трансляція: 

Тренер Львова: «Попросив арбітра говорити зі мною українською мовою»

Віталій Шумський отримав жовту картку за ці слова

Тренер Львова: «Попросив арбітра говорити зі мною українською мовою»
© ФК Львів. Віталій Шумський

У матчі 15-го туру чемпіонату України «Львів» поступився «Колосу» - 0:2. Під час матчу тренер львів'ян Віталій Шумський отримав жовту картку. Він розповів про цю ситуацію.

«Я не буду коментувати дії головного судді і двох лайнсменів. У мене ніяких суперечок ні з ким не було.

Але четвертий арбітр розмовляв зі мною російською мовою, а я його попросив, щоб він розмовляв зі мною українською. На що він відразу передав по рації головному судді, який до мене підійшов і дав мені жовту картку.

Я запитав, за що мені дали жовту картку, на що відповіді я ще не отримав», - сказав Шумський.

Підписуйся на наш канал в Telegram і дізнавайся всі найсвіжіші новини раніше за всіх!

Джерело — ФК Львів

(69 голосів)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Новини партнерiв
Коментарі
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 27.02.2021 10:16
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=aKHXzO3w_4A&feature=emb_logo
    Жовта картка – за державну мову: гучний скандал в українському футболі / Подробиці і реакція
    =============================================
    Дискримінація українців в Україні продовжується і стає системною та постійною !
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 24.02.2021 21:39
    +1
    Увага. Інсайд.
    ПФК Львів розглядає можливість офіційної заяви до ФІФА щодо дискримінації УАФом українців в Україні і початок травлі тренера ПФК Львів і всієї команди. Ще розглядається варіант із зняттям команди з УПЛ і подачі заявки на участь у іншому чемпіонаті, серйозно розглядається чемпіонат Польщі чи Словаччини !
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 23.02.2021 18:31
    +1
    В Україні займаються дискримінацією українців, а значить недоцільно проводити міжнародні матчі в Україні до того часу поки не будуть покарані "арбітри" українофоби - людиноненависники, які розпалюють міжнаціональні конфлікти та займаються дискримінацією українців !
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 23.02.2021 18:30
    +1
    Треба українцям звертатись у ФІФА щодо дискримінації українців в Україні. Всіх арбітрів українофобів треба позбавити міжнародного статусу за расизм, ксенофобію та дискримінацію за мовною ознакою українців в Україні! Це просто ганебно, що московські фашисти займаються суддівством !
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 02:23
    +1
    Mishka_Tayson, 21.02.2021 09:03
    Шумському респект. А "вата" - вона така... - що у футболі, що деінде... )
    Це не смішно! Цьому має бути покладено край!
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 01:19
    +1
    PFCLviv, 21.02.2021 09:49
    Ці арбітри - сєпари мають бути негайно звільнені і не мають права судити пожиттєво !
    Це просто спланована провокація проти українців, України і української мови! Це дисткримінація українців, українофобство і розпалювання ворожнечі, коли у країні війна і гинуть люди !!!
    Але мафія їх відмазає, дадуть максимум штраф 500 грн чи матч один судити відсторонять. Це ганьба щоб нас українців сєпарня утискала у такий день і у нашому рідному місті!!! ГАНЬБА І СОРОМ !!!
    УПЛ перетворюється у сєпарську, українофобську структуру, яка розпалює ненависть до всього українського !!!
    Все так, за винятком одного, але дуже важливого моменут. За ці майже 7 років звідусюди нам нав'язують геть не коректний, хибний, маніпулятивний, підступний, неприйнятний термін, та ще й на москвинський лад (це ще більше дратує) - "сєпари". Багато людей просто автоматично повторюють це маніпулятивне неподобство майже автоматично, не замислюючись. Адже сепаратисти за визначенням борються за щось своє, окреме від інших. Але ж всі притомні українці знають, що і події в Криму, і весь безлад на Донбасі був спланований і розпалений московією і нею же всі ці роки контролюється. Ще на прикінці нульових в Донецьку бігала вата з колорадськими стрічками і прапорами "днр". Фактично, московія почала планувати чергову окупацію України, грубо кажучи, на наступний же день після офіційного розпаду совка.
    Отже це ніякий не сепаратизм. Сепаратизм то наприклад Каталонія або Баскія.У випадку України це колабораціонізм. Колаборанти є у Криму і на окупованій частині Донбасу. Також колаборанти є і на підконтрольній Україні території.
    Правильність дефініцій важлива, бо повторюючи "сєпари", ми самі же легітимізуємо москвинський пропагандистський наратив про "громадянський конфлікт".
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 01:02
    +1
    Ruslan, 21.02.2021 10:12
    Фекальна вівця до чого тут хамство? Зам зама порахував що зауваження це прояв неповаги. Накапав головному, який всю гру плавав. В результаті вони порахували що твій русскій мір ущємляют, і вальнув картку. Кацапський язик взагалі то в нас на Київській Русі придумали. Так і назвали не мова а язик, щоб тим зеленим єті в болотах на схід щось в рот засунути. Треба було щось робити. В нас тут Федоров книжки писав а там в болотах ще мукали одне до одного.
    Ну це надто спрощено і не зовсім точно. По факту, так званий "рускій" (москвинський/московський) створили (зляпали з того, що було) ломоносов, карамзін і пушкін. Основа його, це церковно-слов'янська, книжна мова із здебільшого фіно-угорькою фонетикою, на відміну від основи української - живої, розмовної мови середньовічної Руси-Київської держави, її метрополії - Київського, Чернигівського і Переяславського князівств.
    Саме тому московський такий недолугий, саме тому москвини постійно вставляють мат, щоб хоч трохи оживити то непорозуміння.
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:43
    +1
    Igor Avtoigor, 21.02.2021 11:07
    твоя поведінка зараз нічим не відрізняється від тих даунецьких, які кричать "уря!" з їх "рузькім міром", тіж самі заклики, тіж самі методи!! Можешь далі виправдовувати свій клуб, але тобі це навряд чи допоможе.
    Про що ви взагалі? Які виправдання? Ваші порівння з "донецькими" є геть неприйнятними! Отямтеся!
    Ruslan
    online
      Ruslan, 22.02.2021 00:39
    -1
    Al Zolo, 21.02.2021 15:57
    ничего что на сайте УЕФА-9 языков и ни один не ликвидируют или мы уже не Европа?
    Фекальна вівця для Європи офіційно твого кацапського язика не існує https://uk.wikipedia.org/wiki/Офіційні_мови_Європейськ
    ого_Союзу. Це для азіатів. А на сайті УЄФА вона є так як входить в число найбільш поширених. Де враховується не кількість рускагаварящіх а плюс ще й ті які нею володіють. Одне тішить що в 2009-му вона була на 6-му місці і в порівнянні з 2014-м стрімко обвалилась на 17%. Русскій мір валится таваріщі!
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:35
    +1
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    Абсолютно погоджуюсь! Вата і адепти "какой разніци"(латентна вата), йдіть лісом разом з вашими пальцями вниз!
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:33
    0
    Віталій Возняк, 21.02.2021 12:54
    Принцип свободи: «дозволено все, що не заборонено законом»
    Одне речення в частині 3 статті 10 Конституції України - ось ця "сводоба". І це неподобство має бути вилучене звідти, бо саме за неї чіпляються колаборанти.
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:27
    0
    Серж. Петренко, 21.02.2021 12:54
    Даремно вважаєш. Інформаційні бульбашки ще нікого до добра не доводили.
    Ми ніколи не переможемо до кінця жодного суперника, якщо змагатимемося з ними лише на нашій території.
    І до чого тут це? Якщо керуватися подібними підходами, то можна дійти до абсурду. Двомовність, яку регулярно продовжують нав'язувати практично всі українськц медія, є абсолютно не просто шкідливою, а руйнівною, і навіть злочинною по відношенню до України. До того ж геть аморальною і гидкою.
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:22
    0
    Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.
    Цей закон надто м'який. Українці повинні мати право взагалі не розуміти, срану москвинську говірку, відрижку заліських окупантів. Наприклад, у тій же Франції, є повсякденною практикою, коли французький персонал просто ігнорує звертання до них не французькою мовою. І передусім це стосується звертань саме англійською. Хоч і війни між Францією та Англію давно в минулому, але тим не менш ось таке особливе, можна сказати упереджене ставлення залишається, продиктоване також елементарною конкуренцією сучасного світу.
    Dmytro
      Dmytro, 22.02.2021 00:09
    0
    Риба гніє з голови. Цей суддя(судді) має бути звільнений і має бути скликане позачергове термінове засідання УАФ, на якому має бути ухвалена постанова (чи яко воно в них там з формальної точки зору називається) про обов'зкове використання української мови не лише суддями, а й усіма учасниками футбольного життя України, всіма офіційними, публічними персонами (загалом і прибиральниці теж) - від тренерів усіх ліг, до тренера національної збірної! Мова звісно йде про публічну, офіційну частину спілквання - пресконференції, інтерв'ю тощо. А взагалі мало б бути значно жорсткіше - щоб це стосувалося абсолютно всіх аспектів , в тому числі тренувального процесу. Так це працює у країнах, які себе поважають. Срана відрижка окупантського режиму має піти в небуття.
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 21.02.2021 19:54
    +2
    Всі провідні ЗМІ розповіли сьогодні про "арбітрів" - українофобів, яких покриває УАФ ! Це ганьба !
    Ганьба українським футбольним чиновникам, які покривають расистів, ксенофобів, україноненависників, українофобів копієвскава і кріваносова ! Український арбітраж помер ! Ганьба !
    Михаил Степанов
    online
      Михаил Степанов, 21.02.2021 17:29
    +1
    есть суть вещей, а есть форма...тренер может прав по сути, но что там с формой?
    Орест Орищишин
    online
      Орест Орищишин, 21.02.2021 16:09
    +2
    Якщо суддя не володіє державною мовою він не має права судити футбольний матч в Україні Тренер повинен звернутить в письмовій формі до мовного омбудсмена який зобовязаний відкрити провадження
    romanchik.8403
    online
      romanchik.8403, 21.02.2021 16:05
    -5
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    Себя ликвидируйте на х..
    Al Zolo
    online
      Al Zolo, 21.02.2021 15:57
    -7
    Fangold, 21.02.2021 12:48
    Я взагалі вважаю, що російськомовна версія сайту має бути ліквідована
    ничего что на сайте УЕФА-9 языков и ни один не ликвидируют или мы уже не Европа?
    Al Zolo
    online
      Al Zolo, 21.02.2021 15:54
    -4
    Віталій Возняк, 21.02.2021 13:19
    При тому, зайвохромосомний, що закон зобов'язує держслужбовців, працівників держустанов та сфери послуг розмовляти з клієнтами українською і лише, якщо інша сторона розмовляє недержавною мовою, можна за бажанням переходити на ту мову. Так що нехай суддя звертається російською до тих, хто до нього звертається на ній. Робити інакше закон забороняє.
    К судье запрещено вообще обращаться во время игры и если Шумский не знает правил-то по хрен его отмазки-тем более в грубой форме как он делает
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 09:49
    +17
    Взагалі то Львову треба подавати апеляцію, а нормальним журналістам необхідно всю цю ситуацію не спустити на гальмах. Це дійсно парадокс. Суддя зобов'язаний розмовляти і обслуговувати матчі державною мовою, якщо це не іноземна бригада арбітрів. Такого нема в жодній державі Європи
    Ruslan
    online
      Ruslan, 21.02.2021 10:03
    +16
    Tеllur, 21.02.2021 09:08
    А когда стадионы приравняли к сфере обслуживания?
    Да и помнится как у нас работали бригады из других стран.
    Футбол из Англии! И всё непонятное надо решать на английском языке.
    Как и во всём футбольном мире.
    з 16 січня 2021 року, відповідно до статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.
    Ще раз під час роботи скаже російською, отримає штраф 5100-6800
    До чого тут порівняння до бригад з інших країн? Кривоносов і Копієвський живуть в Росії чи все ж таки це наша українська бригада? Між собою мови нема, спілкуйтесь як завгодно. Ми відносимся до цього з розумінням. Но коли виясняєш нюанси по ходу гри з тренером який до тебе говорить українською - будь добрий відповідай українською а не розцінюй зауваження як неповагу. Жовта карточка за це це перебор по всіх статьях.
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 21.02.2021 08:56
    +16
    Дожились................................. У День Пам"яті Героїв Небесної Сотні, у Львові українофоби - сєпари карають українців за українську мову ..................
    sasha18
      sasha18, 21.02.2021 09:31
    +10
    Розмови з четвертим арбітром не думаю що заборонені по замінам наприклад
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 21.02.2021 08:57
    +10
    Як відмазають цих українофобів ми знаємо.... Мафія своїх сєпарів не кине і відмазка вже приготовлена!
    Vytas Mesk
      Vytas Mesk, 21.02.2021 09:38
    +9
    Если это правда то без наказано этого арбитра не льзя оставлять вплоть до лишения лицензии что бы всяка шваль не думала что без наказанно . Во всех странах за неуважение к своему языку на оффициальной работе строго смотрят. Дома и с друзьями говори хоть на арабском, но язык своей страны надо знать и уважать.
    Саша Зардунов
    online
      Саша Зардунов, 21.02.2021 12:34
    +7
    Walder Var, 21.02.2021 11:46
    Все беды от бандеровцев
    Все беди от российских имперцев. Хотя России в природе не существовало. Это полукровка татарин Петр переименовал Великую Татарию в Россию.
    Nesenyk1
      Nesenyk1, 21.02.2021 10:56
    +7
    Коментар згорнуто. Показати
    Al Zolo, 21.02.2021 10:01
    В основном составе Фекали играет только 4 украинца и что всех остальных Шумский заставляет говорить только по украински? А в принцпе-это дурь конечно-арбитр мог не отвечать но карточку потребовать? А с другой стороны-может карточка не за язык а за интонацию как Шумский требовал??? Если он тупо хамил-то все правильно-и не надо хама считать защитником языка
    А ты попробуй в командах Испании,Англии,Италии отказаться разговаривать не на их языке,такие там не задерживаются.
    mmuk
      mmuk, 21.02.2021 10:16
    +7
    Суддя в даному випадку має пояснити, чому дав карточку.
    Саша Зардунов
    online
      Саша Зардунов, 21.02.2021 12:31
    +6
    a.fedorenko1953, 21.02.2021 12:25
    Наведи статтю регламенту ,де це забороняється!
    Наведи статтю, что тренеру потрiбно було показати жовту картку.
    Владимир Копяк
    online
      Владимир Копяк, 21.02.2021 10:14
    +6
    Tеllur, 21.02.2021 09:13
    Исключительным правом общаться с арбитрами обладают капитаны команд.
    Я готов выдать премию в размере 10.000 $ тому,кто покажет мне,где в Правилах игры в футбол,написано,что во время матча ТОЛЬКО капитан команды может общаться с арбитром. Телефон для контактов - в фейсбуке. Жду...
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 09:44
    +6
    Ми точно в Україні живем? Іспанський сором. За такі дії арбітрів в нормальній країні пожиттєво відсторонили, але не в нас. Половина інтернет сайтів досі не мають україномовної версії. А притісняють язик?
    PFCLviv
    online
      PFCLviv, 21.02.2021 09:06
    +6
    Зараз українофоби Дєнісов, Лєонєнка і грузін, будуть розказувати про фашизм у Львові і утиски рускагаварящіх!
    Українофоби почнуть відмазувати своїх українофобів ручних "суддів"... От так утискають українців в Україні ! Щей у такий День скорботи, це спланована акція проти українців, України і львівської команди ... Дожили...
    Українців утискають і у своїй країні нас українців українофоби принижують нас вже відкрито !
    grig
    online
      grig, 21.02.2021 12:19
    +5
    А представляете, если бы в России тренер попросил арбитра говорить с ним на русском языке? За такое однозначно ему бы карточку дали.
    Ruslan
    online
      Ruslan, 21.02.2021 10:31
    +5
    Al Zolo, 21.02.2021 10:26
    болей за бразил чучело мордовское и вместе с Лембергом скулите что вылетите из УПЛ.... тренер получил справедливую карту за тон с каким обратился к судье
    ти ж і є потомок мордвянських мокш. Нахрєна свої лєйби на всіх вішати чучело фекальне?
    dudigo78
    online
      dudigo78, 21.02.2021 10:31
    +5
    Alex Voynov, 21.02.2021 10:16
    Я бы вообще дал красную если бы можно было 👍☺️
    А тебе за Урал вислати, якщо б можна було)))
    Ruslan
    online
      Ruslan, 21.02.2021 10:12
    +5
    Al Zolo, 21.02.2021 10:01
    В основном составе Фекали играет только 4 украинца и что всех остальных Шумский заставляет говорить только по украински? А в принцпе-это дурь конечно-арбитр мог не отвечать но карточку потребовать? А с другой стороны-может карточка не за язык а за интонацию как Шумский требовал??? Если он тупо хамил-то все правильно-и не надо хама считать защитником языка
    Фекальна вівця до чого тут хамство? Зам зама порахував що зауваження це прояв неповаги. Накапав головному, який всю гру плавав. В результаті вони порахували що твій русскій мір ущємляют, і вальнув картку. Кацапський язик взагалі то в нас на Київській Русі придумали. Так і назвали не мова а язик, щоб тим зеленим єті в болотах на схід щось в рот засунути. Треба було щось робити. В нас тут Федоров книжки писав а там в болотах ще мукали одне до одного.
    Trasher311987
    online
      Trasher311987, 21.02.2021 09:36
    +5
    Кстати в тему, а почему программа Великий футбол тоже идёт на русском языке?
    Это по моему больше 10 лет в Киеве они уже.
    Между прочим главный рупор Уаф.
    Интересно.
    Mishka_Tayson
      Mishka_Tayson, 21.02.2021 09:03
    +4
    Шумському респект. А "вата" - вона така... - що у футболі, що деінде... )
    JohnNeuman
    online
      JohnNeuman, 21.02.2021 09:03
    +4